بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

قیمت ماشین ظرفشویی بوش سری 8 زئولیت دار

۱۴۰۲/۱۰/۱۲

قیمت ماشین ظرفشویی بوش سری 8 به نسبت سری های پایین تر همانند ماشین ظرفشویی بوش سری 6 و یا سری 4 بیشتر می باشد. بعضا تفاوت دو ماشین ظرفشویی بسیار کم است و تنها به یک آپشن مربوط می شود. اما به هر صورت بهترین ماشین ظرفشویی بوش سری 8 مدل SMS8ZDI48Q می باشد. این ماشین ظرفشویی همه برنامه و آپشن ها را در خود جایی داده است. نظرات در مورد ماشین ظرفشویی بوش سری 8 زیاد است و در ادامه تیتر آخر را به آن می پردازیم. ظرفشویی بوش سری 8 دارای پنل لمسی بوده و قابلیت زئولیت را دارد. زئولیت به صورت ترکیبی با فرایند کاندنسینگ برای خشک کردن ظرف ها به کار می رود. ظرفشویی بوش سری 8 زئولیت دار با رنگ سفید دارای شماره مدل SMS8ZDW48Q  می باشد. مشخصات ماشین ظرفشویی بوش سری 8 با مشخصات سری 6 تقریبا یکی می باشد. بعضی از مدل های سری 6 دارای زئولیت می باشند. پنل کنترل در مدل های سری 8 لمسی و در مدل های سری 6 هم لمسی و هم دکمه ای و در مدل های سری 4 به صورت دکمه ای می باشد. 

 

 

ظرفشویی بوش سری 8 

سری 8 شامل چند مدل می شود که مهمترین آن ها  ماشین ظرفشویی بوش سری 8 مدل SMS8ZDW48Q می باشد و رنگ آن سفید است. همین ماشین ظرفشویی در رنگ نقره ای با شماره مدل SMS8ZDI48Q می باشد. در واقع بوش برای هر رنگ در یک مدل از یک شماره کد و یا شماره مدل استفاده می کند. حرف I معرف رنگ نقره ای و حرف W معرف رنگ سفید است. در سری 4 نیز بدین صورت است. ظرفشویی بوش سری 4 ترکیه با رنگ سفید به شماره مدل SMS46NW01B و به رنگ نقره ای به شماره مدل SMS46NI01B می باشد. در هر مدل با این حرف تنها رنگ متمایز و متفاوت می شود. 

 

قیمت ماشین ظرفشویی بوش سری 8

همانطور که گفته شد سری 8 شامل چندین مدل می شود که مدل ارائه شده در بالا گرانترین آن ها می باشد. اختلفا قیمت بین سری 8 و 4 بسیاز زیاد است. برای نمونه ظرفشویی بوش سری 8 به اندازه 20 واحد گرانتر از ماشین ظرفشویی بوش سری 4 ترکیه و به اندازه 12 واحد گرانتر از ماشین ظرفشویی بوش سری 4 آلمان می باشد. گران بودن ظرفشویی بوش سری 4 به چند آپشن و یکم تفاوت در ظاهر دستگاه مربوط می شود. 

 

زئولیت  یکی از مهمترین دلیل برای گران بودن سری های آلمانی

شرکت بوش در ماشین های ظرفشویی مونتاژ آلمان از زئولیت استفاده می کند که در ادامه به کارایی زئولیت می پردازیم. سری های مونتاژ ترکیه زئولیت ندارند. اولا در سری 4 از ماشین های ظرفشویی بوش چه مونتاژ آلمان و چه مونتاژ ترکیه از زئولیت استفاده نشده است. ظرفشویی بوش سری 6 مونتاژ ترکیه بدون زئولیت است اما مونتاژ آلمان دارای زئولیت می باشد. قیمت ماشین ظرفشویی بوش سری 6 مونتاژ آلمان با قابلیت زئولیت به اندازه 7 واحد بیشتر از مدل ترک می باشد. در اینجا معلوم شد که زئولیت به عنوان یک آپشن مهمترین دلیل برای بیشتر بودن قیمت و یا تفاوت قیمت می باشد. اما زئولیت چیست؟

 

زئولیت، ماشین ظرفشویی خشک کن دار بوش

زئولیت یک نوع سنگ ریزه است که توانایی جذب رطوبت و اب را دارد و مقداری گرما را نیز تولید می کند. در قسمت کناری ماشین ظرفشویی بوش از این سنگ ریزه ها استفاده شده است. ماشین های ظرفشویی دیگر از روش کاندنسینگ برای خشک کردن ظرف ها استفاده می کنند. بخار بر روی سطح استیل تبدیل به قطره آب می شود و به سمت پایین سرازیر می شود. سرعت و کارایی خشک کردن ظرف ها با زئولیت و کاندنسینگ بیشتر از کاندنسینگ است. به همین دلیل ظرفشویی های با این قابلیت گرانتر می باشند. روش های دیگری برای خشک کردن ظرف ها در ماشین ظرفشویی پیاده شده است. برای نمونه ظرفشویی ال جی 425 دارای قابلیت باز شدن درب بعد از فرایند شستشو است که Auto Open Air نام دارد.

 

آیا ظرفشویی بوش سری 8 زئولیت دارارزش خرید دارد؟

داشتن یک تکنولوژی مدرن در منزل نیازمند صرف هزینه است و در نهایت بودجه کاربر تعیین کننده می باشد. به صورت کلی باید به یاد داشته باشیم که ماشین های ظرفشویی بوش در هر سری تا یک حدی از امکانات با هم مشترک می باشند اما از آنجایی که اختلاف قیمت شروع می شود تنها به یکی دو آپشن مربوط می شود. قیمت ظرفشویی بوش سری 8 زئولیت دار با زئولیت و یک پنل لمسی حدود 20 میلیون بیشتر از ماشین ظرفشویی بوش سری 4 ترکیه می باشد.ظرفشویی بوش سری 4 آلمان هم به اندازه 7 میلیون قیمتی بالاتر از مدل ترک دارد و اختلاف این دو مدل هم اصلا لازم به ذکر نیست. شما اگر قبل از خرید ماشین ظرفشویی اطلاعات کافی را داشته باشید در نهایت خریدی به صرفه و اقتصادی را انجام خواهید که شاید بعضی از آپشن ها را اصلا لازم نداشته باشید. 
 

برچسب ها ماشین ظرفشویی
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha