بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه ماشین ظرفشویی ال جی 425 و ماشین ظرفشویی ال جی 325

۱۴۰۰/۷/۳۰

ال جی 3 مدل ماشین ظرفشویی را روانه بازار کرده است و الان کارابران می تواند هرکدام از این سه مدل را خریداری کنند. اما خوب هر مدل با دیگری متفاوت بوده و در این نوشته ما دو مدل از ماشین های ظرفشویی ال جی را مورد بررسی و مقایسه کامل قرار می دهیم. ماشین ظرفشویی ال جی 14 نفره DFB425FP و ماشین ظرفشویی ال جی DFB325HS چه تفاوت ها و شباهت هایی را با هم دارند.


نامگذاری و شماره مدل در ماشین های ظرفشویی ال جی 

ال جی یا هر شرکتی دیگر محصولات خود را با کد هایی روانه بازار می کنند که از روی این کد ها می توان بسیاری از مشخصات و جزئیات را پیدا کرد. برای نمونه در ماشین ظرفشویی های ال جی شماره مدل با DFB شروع می شود که به معنی ماشین ظرفشویی است و حرف D برگرفته از Dishwasher می باشد. بعد از این سه حرفی از اعداد استفاده شده که کارایی و یا نوع ماشین ظرفشویی ویا قابلیت را بیان می کند. پسوند نهایی هم به معنی رنگ ماشین  ظرفشویی می باشد. ماشین ظرفشویی ال جی 425 در دو رنگ نقره ای و سفید موجود است که شماره مدل سفید رنگ به صورت DFB425FW و شماره مدل نقره ای رنگ به صورت DFB425FP می باشد. ماشین ظرفشویی ال جی 325 نیز به همین صورت است که مدل نقره ای آن به صورت DFB325HS و مدل مشکی یا دودی آن به صورت DFB325HD می باشد. تا به اینجا از روی شماره مدل می توانیم بفهمیم که ماشین ظرفشویی ال جی چه رنگی است.

 

نامگذاری و شماره مدل در ماشین های ظرفشویی ال جی 

 

نوع موتور و سیستم شستشوی ماشین های ظرفشویی ال جی

 ال جی در هر کدام از دو مدلی که ما در این نوشته مقایسه کرده ایم از موتور اینورتر دار دایرکت درایو استفاده کرده است که میزان صدا و مصرف انرژی کمی را به دنبال دارد. موتور از نوع مگنتی است و سیستم شستشوی آن ها نیز به صورت روتاری است. یک پره در پایین ماشین ظرفشویی می چرخد و آب را  روبه بالا بر روی ظرف ها به جریان می اندازد. 

 

رده انرژی مصرفی

همانطور که در تیتر بالایی اشاره شد، هردو ماشین ظرفشویی از موتور اینورتر دار استفاده می کنند که میزان مصرف انرژی در آن کم است و همچنین صدایی کم دارد. ماشین ظرفشویی ال جی DFB425FP ال جی دارای رده انرژی مصرفی A++ و ماشین ظرفشویی ال جی DFB325HS دارای رده انرژی مصرفی A+++ می باشد که به نظر می رسد مدل 325 کم مصرف تر باشد. 

 

میزان صدا یا نویز

میزان صدا می تواند در رضایت کاربر تاثیر بگذارد. خوب ماشین ظرفشویی در اشپزخانه استفاده می شود و باید صدای آن به هال پذیرایی نرسد. هر چند هر دو میزان صدایی کم دارند اما مدل 425 دارای میزان صدای 44 دسیبل و میزان صدای مدل 325 برابر با 41 دسیبل می باشد. در اینجا هم مشخص شد که ماشین ظرفشویی ال جی DFB325HS دارای میزان صدای 3 دسیبل کمتر می باشد. 

 

میزان مصرف آب

 واضح است که شستشوی مکانیزه ظرف ها همیشه مصرف اب کمتری به نسبت شستشوی سنتی را دارد. هر دو ماشین ظرفشویی دارای میزان مصرف آب  برابر با 9 لیتر می باشند که به نظر کم مصرف ترین در میان برند های دیگر نیز هستند.

 

خشک کردن ظرف های با کدام ماشین ظرفشویی ال جی بهتر صورت می گیرد.

خشک کردن ظرف ها یک فرایند بسیار مهم است چراکه اگر ظرف ها داخل ماشین ظرفشویی به خوبی خشک نشوند بر روی آن ها لکه های سفید رنگ ایجاد شده که بر طرف کردن ان ها مشکل است. بسته به نوع ظرف کارایی خشک کردن متفاوت خواهد بود برای نمونه ظرف های پلاستیکی دارای قابلیت چسبندگی بیشتر بوده و دیرتر اب را از دست می دهند. ال جی در هر دو ماشین ظرفشویی از خشک کردن به صورت کندنسینگ Condencing استفاده می کند. این روش به این صورت است که بخار بر روی روی بدنه داخلی یا مخزن استیل نشست کرده و به صورت قطرات اب به پایین سرازیر می شود. ال جی در مدل 325 از Auto Open Air بهره برده است که در زمان پایان شستشو درب تا اندازه 30 درجه باز می شود و بخار به سرعت از آن خارج می شود و فرایند خشک کردن را بهتر و سریع تر می کند. 

 

قابلیت بخار شور و یا شستشو با بخار

خوشبختانه هر دو مدل دارای قابلیت بخار شور می باشند. دمای آب تا حدی بیشتر از 70 درجه سانتیگراد بالا می رود و به بخار تبدیل شده و ظرفها در بخار غوطه ور می شوند. بخار دو کاربرد اصلی دارد. در نگاه اول می تواند میکروب زدایی ظرف ها را به دنبال داشته باشد و شستشو کاملا بهداشتی خواهد بود ودر نگاه دوم از ایجاد لکه های سفید بر روی ظروف شیشه ای جلوگیری می کند. 
شباهت و تفاوت ماشین ظرفشویی ال جی 325 و 425 را در تصویر زیر اورده ایم:

 

مقایسه ماشین ظرفشویی ال جی 325 و 425

 

ماشین ظرفشویی ال جی 325 دارای دو رنگ دودی و نقره ای می باشد. این ماشین ظرفشویی دارای پنل مخفی می باشد و به عبارتی تنظیمات بر روی لبه درب بوده که وقتی درب بسته می شود دیگر منوی تنظیمات در دسترس نخواهد بود. ماشین ظرفشویی 425 دارای منوی تنظیمات بر روی جلوی درب می باشد و در دو درنگ نقره ای و سفید موجود می باشد. هر دو مدل دارای 3 طبقه می باشند و جدا از موارد تفاوت که در جدول بالا با رنگ قرمز مشخص شده است به هم شبیه می باشند. 

برچسب ها راهنمای خرید مقایسه ماشین ظرفشویی راهنمای خرید ماشین ظرفشویی مقایسه ماشین ظرفشویی
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha