بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

تمیز کردن ماشین ظرفشویی با سرکه و جوش شیرین

۱۴۰۰/۷/۱۹

 حتما می دانید فقط ظرف های نیاز به شستشو ندارند و بلکه لازم است هر دوره ای ماشین ظرفشویی نیز تمیز شود اما به چه صورت؟
هر ماشین ظرفشویی حالا از هر برندی باشد معمولا یک برنامه اتوماتیک را برای شستن خود ماشین ظرفشویی دارد. برای نمونه این برنامه در ماشین های ظرفشویی بوش به Machine Care  و در ماشین های ظرفشویی سامسونگ و یا ماشین های ظرفشویی ال جی با نام های دیگر قابل اجرا می باشد. به هر صورت خود برنامه و یا آپشن شستشوی ماشین ظرفشویی به نهایی کارساز نبوده و نمی تواند به صورت کلی ماشین را تمیز کند. در این نوشته نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی را با سرکه و جوش شیرین توضیح می دهیم.

 

مرحله اول

خوب شما باید هر 3 ماه یک بار ماشین ظرفشویی را تمیز کنید. برای اینکار بایستی ماشین ظرفشویی را از هر گونه مواد جامد گیر کرده در قسمت خروجی تمیز کنید. خوب می توانید که پره های با منافظ ریز را از جای خود بیرون بیاورید. پره بر روی روتور موتور قرار دارد. بعد از آن بایستی قسمت تخلیه را خارج کنید. اگر مواد غذایی به جای مانده از فرایند های شستشو موجود بود باید آن را خارج کنید. معمولا می توان از یک مسواک آغشته به سرکه هم استفاده کرد. 

 

مرحله دوم

 در این مرحله می توانید یک فنجان سرکه را در بالاترین طبقه ماشین ظرفشویی قرار دهید. حالا می توانید برای نتیجه بهتر قسمتی از سرکه را بر روی ماشین ظرفشویی و قسمت تحتانی آن بریزید. سپس درب را بسته و برنامه شستشوی طولانی مدتی را اجرا کنید. در این صورت سرکه موجب می شود تا هر گونه چربی روی قسمت های ماشین ظرفشویی و تیوب استیل آن نرم شود و یا از ماشین ظرفشویی خارج شود. 

مرحله سوم

معمولا ماشین ظرفشویی دارای بوی نامطبوع است. برای این منظور جوش شیرین Backing Soda بسیار کاربردی است. شما می توانید پودر جوش شیرین را روی  قسمت های داخلی ماشین ظرفشویی بریزید و برنامه شستشوی دمای بالا را انتخاب کنید. بعد از پایان شستشو، ماشین ظرفشویی بدون بو و به صورتی تمیز برای مراحل بعدی شستن ظرف ها در اختیار خواهد بود.

 

نکاتی حائز اهیمت در زمان استفاده از ماشین ظرفشویی

هیچ وقت نباید ماشین ظرفشویی را از ظرف پر کنید. همیشه دقت کنید که ظرفیت ماشین ظرفشویی را در نظر داشته باشید. معمولا آب از کناره و یا بین ظرف ها جریان پیدا می کند و اگر ماشین ظرفشویی بیشتر از ظرفیت استفاده شود، قطعا ظرف ها به خوبی شسته نمی شوند.

 

برچسب هاراهنمای خریدماشین ظرفشوییراهنمای خرید ماشین ظرفشویی
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha