بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

بهترین زمان برای شستن ظرف ها با ماشین ظرفشویی

۱۴۰۲/۹/۲۱

شستن ظرف ها شاید با ماشین ظرفشویی ساده باشد اما ما در این نوشته راهکار هایی را ارائه  می دهیم که قطعا در جهت مصرف انرژی کمتر و کارایی بهتر شستشو خواهد بود. شما اگر برای شستن ظرف ها با ماشین ظرفشویی این نکات را رعایت کنید قطعا از فرایند شستشو راضی خواهید بود. انتخاب درست شوینده و چیدن درست ظرف ها مهم است که هم ایمنی و هم بازدهی بالا را موجب می شود.

 

بهترین زمان برای شستن ظرف ها با ماشین ظرفشویی

حتما شما ظرف ها را در هر زمانی با ماشین ظرفشویی شستشو می دهید. یا به دلیل اینکه بعضی از ماشین های ظرفشویی دارای قابلیت نیم بار Half Load هستند هر وعده از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید. اما بهترین زمان برای شستشوی ظرف ها با ظرفشویی چه زمانی است. بعضی از اوقات شبانه روز میزان مصرف انرژی کمتر است و این یعنی فشار کلی روی خط انرژی کمتر بوده و متناسب با آن وسایل برقی انرژی کمتری مصرف می کنند. شما باید از مدت زمان بار زیاد انرژی اطلاع داشته باشید که اکثرا در قبض برق یا انرژی ذکر می شود. طبیعی است که در مدت زمانی که مردم سر کار هستند میزان مصرف انرژی کمتر است یا به عبارتی زمانی را در نظر بگیرید که دستگاه های برقی کمتر روشن هستند. با توجه مطالعات صورت گرفته بهترین زمان برای شستن ظرف ها در هنگام عصر و یا آخر شب و یا اول صبح است. شما می توانید به جهت مصرف انرژی کمتر در این مدت زمان ها دستگاه ماشین ظرفشویی را روشن کنید. البته در هنگام عصر و یا زمان های ذکر شده دیگر ظرف ها به حد نصاب رسیده  و می توانید مجموعه را با یک برنامه شستشو تمیز کنید. ماشین های ظرفشویی دارای قابلیت Time Delay هستند. این قابلیت در ماشین های ظرفشویی ال جی و یا مدل های سامسونگ و یا ظرفشویی های بوش وجود دارد. مدت زمان تاخیر زمان شستشو می تواند از 1 تا 19 ساعت باشد. شما طوری تنظیم می کنید که دقیقا شروع به کار دستگاه در این مدت زمان های کمترین مصرف انرژی باشد. شستن ظرف ها در هنگام عصر و شب توصیه می شود اما چرا شستشوی ظرف ها در شب مناسب است.

 

 

شب بهترین زمان برای شستن ظرف ها با ماشین ظرفشویی

در آخر شب معمولا میزان مصرف انرژی کمتر است چراکه اکثرا مردم می خوابند و دستگاه های دیگر روشن نیستند. از طرف در زمان شب میزان فشار اب بیشتر است چراکه کمتر از آن در زمان شب استفاده می شود.اگر فشار آب در ماشین ظرفشویی مناسب باشد هیتر آن کمتر کار می کند و سریع تر آب را گرم می کند. پیدا کردن بهترین زمان برای شستشوی ظرف ها با توجه زکاوت کاربر به دست می اید. 

 

چند راهکار برای کاهش مصرف انرژی در ماشین ظرفشویی

حالا که زمان درست برای شستن ظرف ها با ماشین ظرفشویی به دست آمد، چند راهکار را برای نتیجه بهتر و همچنین مصرف انرژی کمتر ارائه می دهیم. بعد از خرید ماشین ظرفشویی بهتر است دستورالعمل آن را بخوانید و استفاده کنید. برای نمونه نحوه بارگیری و نحوه استفاده از برنامه ها توضیح داده شده است. درست بارگیری کردن ماشین ظرفشویی بسیار مهم است و البته هر چه تعداد ظرف ها در ماشین ظرفشویی بیشتر باشد میزان مصرف انرژی کمتر است. ماشین ظرفشویی برای هر برنامه میزان مصرف اب و انرژی دارد و تعداد کمتر ظرف ها می تواند تکرار فرایند شستشو را در پی داشته باشد و همان میزان مصرف حالت پر دستگاه را دارد. در ماشین ظرفشویی دو برنامه و یا آپشن وجود دارد که مصرف انرژی را افزایش می دهند. آپشن شستشوی اولیه Pre Wash  که برای شستن اولیه ظرف ها و ابکشی به کار می رود. شما اگر قبل از انداختن ظرف ها در ماشین ظرفشویی آن ها یک آبکشی ساده کنید دیگر به این آپشن پر مصرف نیاز نخواهید داشت. خشک کردن ظرف ها Heat Dry با ماشین ظرفشویی نیز مصرف بالایی را دارد  به جای آن می توانید بعد از فرایند شستشو، درب را باز کنید که کمک می کند ظرف ها سریع تر خشک شوند و مصرف انرژی هم ندارد. بعض از ماشین های ظرفشویی موجود در بازار دارای قابلیت باز شدن درب به صورت اتوماتیک بعد از شستشو می باشند که ماشین ظرفشویی ال جی 325 یکی از آن ها می باشد. 

 


 

برچسب ها ماشین ظرفشویی
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha