بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه ماشین های ظرفشویی سامسونگ 5070 و 6050

۱۴۰۰/۴/۳

ماشین ظرفشویی یکی از وسایل خانگی است که به طور فزاینده ای در هر اشپزخانه ای استفاده می شود. پیشرفت تکنولوژی موجب شده تا کارهایی که قبل با دست و یا به روش سنتی صورت می پذیرفت، امروزه با ماشین ها صورت گیرد. ظرفشویی همانطور که از نام آن بر می آید ظرف ها را شستشو می دهد. امروزه برند های زیادی ماشین ظرفشویی تولید می کنند که می توان به برند سامسونگ، ال جی، بوش، بکو و... اشاره کرد. ماشین های ظرفشویی سامسونگ به 5 مدل خلاصه می شوند که در این نوشته می خاهیم ماشین ظرفشویی سامسونگ 5070 با شماره مدل   و ماشین ظرفشویی سامسونگ 6050 با شماره مدل    را مورد بررسی و مقایسه قرار دهیم. با این که مشخصات و طراحی بسیار نزدیک به هم دارند اما خوب نقطه تفاوت ها برای خریدار و یا کاربر می تواند در انتخاب تعیین کننده باشد. 

 

ظرفیت ماشین های ظرفشویی سامسونگ؛ 14 نفره به چه معنی است؟

ماشین های ظرفشویی سامسونگ به صورت کلی ظرفیت 14 نفره دارند. در این جا ما دو مدل 5070 و 6050 را مورد بررسی قرار داده ایم که هر دو 14 نفره می باشند. هر کدام از این ماشین های ظرفشویی می توانند تعداد ظرف هایی که یک مجلس 14 نفری استفاده می کنند با این ماشین های ظرفشویی قابل شستشو می باشد. البته در بعضی ماشین های ظرفشویی، ظرفیت 15 نفره است و به جز برای یک دیس یا بشقاب بزرگ تفاوتی ایجاد نمی کند.

 

میزان مصرف انرژی 

رده انرژی مصرفی برای هر ماشین ظرفشویی از اهیمت زیادی برخوردار می باشد. رده انرژی در ماشین ظرفشویی سامسونگ 5070 برابر با A+ در ماشین ظرفشویی سامسونگ 6050 برابر با E است. میزان مصرف در هر سیکل برای مدل 6050 برابر با 0.95 کیلووات و برای ماشین ظرفشویی 5070 برابر با 1.05 کیلووات می باشد. این داده ها به دست آمده نشان می دهند که این دو مدل از ماشین های ظرفشویی سامسونگ میزان مصرف انرژی کمی دارند. مصرف انرژی را پمپ آب، چرخش موتور و هیتر یا گرم کننده آب ایجاد می کنند. 

 

 موتور و یا سیستم شستشو

موتوردر هر دو مدل از نوع روتاری است. موتور یک روتور را چرخانده و روتور هم دو پره را می چرخاند. در بیشتر موارد خود سرعت اب موجب چرخش پره ها می شود. سیستم شستشو در این ماشین ظرفشویی از نوع روتاری(Rotary) است. در آن از دو پره استفاده شده است که یکی در پایین ترین قسمت یعنی پایین تر از طبقه پایینی قرار می گیرد و دیگری در زیر طبقه دوم قرار دارد. هر دو مدل یک سیستم شستشو را استفاده می کنند.

 

 کلاس شستشو و خشک کن

 ماشین های ظرفشویی و یا لباسشویی مورد تست و آزمایش قرار می گیرند بعد از کارخانه خارج می شوند، پس اگر شما ماشین ظرفشویی و یا ماشین لباسشویی را خریدید و در آن قطرات آب وجود داشت، لازم نیست نگران شوید و دلیل هم تست های کارخانه می باشد. 

 

 هیتر گرم کننده آب

هیتر در ماشین ظرفشویی وظیفه گرم کردن آب را برعهده دارد. هیتر در ماشین ظرفشویی سامسونگ 6050 دارای توان 2100 وات و در ماشین ظرفشویی سامسونگ 5070 توان 1800 وات را دارد. هر چند اختلاف 200 واتی در هیتر وجود دارد اما به نظر زیاد نبوده و نمی تواند دلیل بر برتری یکی بر دیگری باشد.

 

ورودی آب، سرد و گرم و یا فقط سرد

هم ماشین ظرفشویی 5070 و هم مدل 6050 دارای ورودی آب فقط سرد هستند و برای گرم کردن آب از هیتر استفاده می کنند. به دلیل اینکه ظرف ها به حرارت حساس بوده و همیشه هم کاربر نمی توان آب گرو و سرد را با هم هماهنگ کند تا یک دمای به دست اید، گرم کردن آب با سنسور حرارتی صورت می گیرد. 

 

میزان صدا و راحتی استفاده

ظرفشویی 5070 دارای میزان صدای 46 دسیبل و ظرفشویی 6050 دارای میزان صدای 44 دسیبل می باشد. به صورت کلی تفاوت 2 دسیبل کم است اما هر دسیبل خود اختلاف زیادی را در صدا ایجاد می کند. در زمینه کارایی بی صدا بودن مدل 6050 به نظر کاربردی بالاتر دارد.

 

برنامه و آپشن های شستشو

تعداد برنامه در هر دو مدل 7 عدد  و آپشن ها هم 5 عدد می باشند. در زمینه نوع برنامه و آپشن و یا تعداد برنامه تفاوتی بین این دو مدل از ماشین های ظرفشویی سامسونگ وجود ندارد. 

 

کیفیت ساخت و مواد به کار رفته در ساخت

هر دو مدل از این ماشین های ظرفشویی سامسونگ از استیل ضد زنگ ساخته شده اند. جنس مخزن داخلی نیز از استیل می باشد که هم دیر جرم برمی دارد و هم تمیز کردن و یا تمیز شد آن راحت است. بدون شک کیفیت ساخت در هر دومدل بالا می باشد. قسمت رویه ماشین ظرفشویی از چوب بوده که طرح دار نقطه ای است. قسمت پشتی هم از استیل است و زنگ نمی زند. برای کاهش صدا از مواد مخصوصی دور تیوب داخلی و بدنه استفاده شده است.

 

طراحی و نمای ظاهری

این دو ماشین ظرفشویی از مدل هایی هستند که شباهد در آن های 99.99 درصد است. شما وقتی آن ها در کنار هم قرار می دهید باید دنبال نقطه های تفاوت باشید. به هر صورت هر دو خوش نقش بوده و دارای دستگیره مخفی می باشند. یک پنل دیجیتالی و لمس در قسمت بالا و وسط درب قرار گرفته و دو دکمه شروع و مکس هم در سمت چپ و راست پنل قرار دارند. رنگ دیجیت های در هر دو مدل آبی می باشد که جذابیتی بالا دارد. در مدل در رنگ سفید و نقره ای موجود می باشند.

تعداد طبقه و چینش ظرف ها

هر دو مدل دارای 3 طبقه هستند که طبقه بالایی برای کارد و چنگال می باشد. طبقه پایین برای ظرف های بسیار کثیف بوده و طبقه وسطی هم برای ظروف ظریف و یا شیشه ای می باشد.طبقه ها را می توان تا 5 سانتیمتر بال و یا پایین تنظیم کرد تا بتوان هر ظرفی را با هر اندازه ای داخل آن قرار داد.  


 

برچسب ها راهنمای خرید مقایسه ماشین ظرفشویی راهنمای خرید ماشین ظرفشویی مقایسه ماشین ظرفشویی
مریم عالمی
1401/1/26
سلام من ماشین لباسشویی سامسونگ مدل ۵۰۷۰ را خریدم و دارم استفاده میکنم،سوالی که برام پیش اومد اینکه این ماشین ظرفها رو خشک نمیکنه،آیا برنامه خشک کن نداره؟ یا من نمیدونم باید چطور از خشک کن ماشین ظرفشویی استفاده کنم،ممنون میشم راهنماییم کنید.متشکرم
مدیر
1401/1/26
سلام
ماشین ظرفشویی سامسونگ خشک کن ندارد
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha