بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

بهترین ماشین ظرفشویی، ال جی، سامسونگ، بوش یا بکو، کدام را بخریم؟

۱۴۰۱/۸/۱۴

خرید بهترین ماشین ظرفشویی نیاز به آگاهی دارد. در این نوشته به سه برند تولید کننده ماشین ظرفشویی می پردازیم. شاید قابلیت بخارشو، تعداد طبقه ها، موتور کم صدا و کم مصرف شاید نظر شما در انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی تغییر دارد. ماشین های ظرفشویی ال جی اغلب قیمتی بالا دارند و پر فروش نیز می باشند. ماشین های ظرفشویی سامسونگ با قیمتی مقرون به صرفه هستند و مدل های بکو به نسبت آن ها نیز ارزان تر می باشند. ماشین های ظرفشویی بوش چه کارایی و کیفیت را دارند. آیا با هزینه ای که برای خرید ظرشویی در نظر گرفته اید می توانید بیشترین کارایی و کیفیت را برای شستن ظرف ها به کار ببرید؟

 

بخارشو در ماشین ظرفشویی

بخار قابلیتی است که کارایی بالایی را دارد. بخار موجب می شود تا بر روی ظروف شیشه ای لکه های سفید رنگ تشکیل نشود و از طرفی باکتری زدایی را انجام می دهد. ظروف کودک با بخار به صورت استریل و بهداشتی در اختیار کاربر قرار می گیرد. اما بخار به چه صورت است و کدام برند ها ظرفشویی بخارشور دار دارند. ماشین ظرفشویی ال جی 425 و ماشین ظرفشویی ال جی 325 دارای قابلیت بخار شو می باشند. این مدل ها از شرکت ال جی دارای 3 نقطه تزریق بخار می باشند. دما تا نزدیک به 100درجه به صورت بهینه و ایمنی بالا می رود و بخار واقعیتی است که در ظرفشویی ال جی وجود دارد. ماشین ظرفشویی ال جی 512 قابلیت بخار نمی باشد. ماشین های ظرفشویی از برند های دیگر مانند سامسونگ و بوش و یا بکو بخار شو ندارند اما دما در آنها تا 70 درجه بالا می رود و بخاری جزئی تولید می شود و گویا اینکه کارایی آن به مانند ماشین های ظرفشویی ال جی در حذف لکه های سفید رنگ روی ظرف های شیشه ای می باشد. 

 

 آیا تعداد طبقه در ظرفشویی تفاوتی از نظر کارایی ایجاد می کند؟

خوب طبیعی است که بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی دارای 2 طبقه و یک سبد و بعضی هم 3 طبقه می باشند. آن هایی که 2 طبقه دارند برای کارد و چنگال از سبد استفاده می کنند. البته در ظرفشویی های 3 طبقه، طبقه سوم کار همان سبد را انجام می دهد. شما می توانید در ماشین ظرفشویی هم سبد بالایی و هم سبد را بیرون بیاورید تا ظرف های بزرگتر و یا بیشتری را جایی دهید. بنابراین تعداد طبقه تاثیری در کارای ماشین ظرفشویی ندارد.

 

موتور هسته اصلی و موثر در کارایی 

هر برندی از یک نوع موتور استفاده می کند. ال جی در ماشین های ظرفشویی خود ازموتور اینورتر خطی استفاده می کند که بسیار کم مصرف و کم صدا است و از طرفی دوام بالایی را دارد. ظرفشویی های بوش از موتور اکوسایلنس بهره می گیرند. این نوع موتور کارایی بالا دارد اما صدای آن به نسبت مدل های ال جی بیشتر می باشد. ماشین های ظرفشویی بکو از موتور پرو اسمارت و ظرفشویی های سامسونگ از موتور BLDC استفاده می کنند که تقریبا همانند هم می باشند. با این اوصاف موتور در ظرفشویی های ال جی کارآمد تر می باشد. 

 

سیستم خشک کن زئولیت (Zeolite) یا باز شدن درب به صورت اتوماتیک (Auto Open Air)

بعضی از ماشین های ظرفشویی بوش مثلا مدل های سری 8 و یا 6 دارای قابلیت زئولیت می باشند. ظرفشویی های ال جی 425 و 325 دارای سیستم خشک کردن ظرف ها با باز شدن درب می باشند. البته در همه برند های ماشین ظرفشویی از روش Condensing استفاده می شود اما این مدل ها از ال جی و بوش این قابلیت را دارند تا ظرف ها را سریع تر و کاراتر خشک کنند.

 

ویژگی های هوشمند و کنترل آسان تر

بعضی از ماشین های ظرفشویی دارای قابلیت هوشمند یعنی وای فای می باشند. شما می توانید با گوشی خود آن ها را کنترل کنید. مدل های بالارده ال جی و بوش این قابلیت را دارند. ماشین ظرفشویی 425 ال جی مدل DF425HSS و ظرفشویی ال جی 325 و چند مدل از شرکت بوش دارای ویژگی هوشمند می باشند. 

 

جمع بندی

 با توجه به مطالبی که ارائه شدف ظرفشویی های ال جی با کارایی بیشتر و قیمتی بالاتر فوق العاده می باشند. مدل های سامسونگ و یا بکو و بوش هم با قیمتی پایین تر بسیار مقرون به صرفه می باشند. در نهایت کاربر میتواند با رجوع به وب سایت شرکت سازنده و مشاهده مشخصات فنی، ماشین ظرفشویی مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کند. 

برچسب ها ماشین ظرفشویی راهنمای خرید ماشین ظرفشویی مقایسه ماشین ظرفشویی ماشین ظرفشویی 14 نفره ماشین ظرفشویی 3 طبقه ماشین ظرفشویی بخارشور دار ماشین ظرفشویی 2 طبقه
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha