بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه ماشین ظرفشویی ال جی 512 و ماشین ظرفشویی سامسونگ 5050

۱۴۰۰/۸/۱

 ماشین ظرفشویی یکی از وسایل پرکاربرد در هر آشپزخانه ای می باشد. مدل های متنوعی از ماشین ظرفشویی موجود است و معمولا اگر خرید با آگاهی از مدل ها صورت گیرد، در نهایت رضایت کامل از سوی کاربر را موجب می شود. در این نوشته ما ماشین ظرفشویی ال جی 512 و ماشین ظرفشویی 5050 سامسونگ را مورد بررسی و مقایسه قرار می دهیم.

 

 تعداد طبقه در ماشین های ظرفشویی ال جی و سامسونگ

هم ماشین ظرفشویی ال جی 512 و هم ماشین ظرفشویی سامسونگ 5050 دارای 2 طبقه می باشند. معمولا ماشین های ظرفشویی دو طبقه برای کارد و چنگال از سبد کوچکی استفاده می شود و این سبد در طبقه دوم قرار داده می شود. طبقه ها در هر دو مدل دارای قابلیت تنظیم بوده و می توان آن ها را در جهت عمودی تنظیم کرد. البته فقط در جهت عمودی نبوده و بلکه می توان هر طبقه را در جهت افقی طوری غرفه بندی کرد تا همه ظرف ها در آن جای گیرد. طبقه ها کشویی بوده و بر روی چرخ های پلاستیک سوار شده اند که خارج کردن و بارگیری را آسان تر کرده اند.

ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ و تعداد طبقه ها

ظرفیت در ماشین های ظرفشویی ال جی و سامسونگ

معمولا ظرفیت ماشین ظرفشویی برحسب نفر بیان می شود و این معنی را می دهد که تمام ظرف هایی که برای تعدادی افراد در یک مهمانی مصرف می شود را می توان در ماشین ظرفشویی قرار داد. در ماشین ظرفشویی 14 نفره می توان تعداد ظرف هایی را که 14 نفر استفاده می کنند، جای داد. حالا هر نوع ظرف و فنجان و ... را شامل می شود. ماشین ظرفشویی ال جی 512 دارای ظرفیت 14 نفره و ماشین ظرفشویی سامسونگ 5050 دارای ظرفیت 13 نفره می باشد. هرچند اختلاف در ظرفیت بسیار کم می باشد و از طرفی نباید ماشین ظرفشویی را از ظرف ها به صورت انباشتی پر کرد اما شاید برای کاربر اهمیت پیدا کند. 

 

سیستم شستشوی در ماشین های ظرفشویی 512 ال جی و 5050 سامسونگ

هر دو ماشین ظرفشویی از سیستم روتاری استفاده می کنند. ال جی در ماشین ظرفشویی 512 از سیستم شستشوی روتاری با چهار بازوی شستشو در پایین ترین طبقه استفاده می کند و سامسونگ هم هم در ماشین ظرفشویی 5050 از سیستم شستشوی روتاری با دو بازوی شستشو در پایین ترین طبقه و 2 بازوی شستشو در زیر طبقه بالایی استفاده می کند. شاید می توان گفت که ظرف ها در طبقه پایینی در ماشین ظرفشویی ال جی متحمل فشار بیشتری از آب قرار می گیرند و یا ظرف های طبقه بالایی در ماشین ظرفشویی 5050 سامسونگ بهتر و کاربردی تر از اب برخوردار می باشند اما به هر صورت هر دو ماشین ظرفشویی دارای کلاس شستشوی A می باشند.(A بالاترین کلاس شستشو و D پایین ترین کلاس شستشو می باشد)

 

جنس داخلی یا مخزن ظرف ها در ماشین های ظرفشویی ال جی و سامسونگ

هر برند و یا هر شرکت تولید کننده ماشین ظرفشیوی از استیل ضد زنگ برای قسمت داخلی استفاده می کند. استیل زنگ نمی زند و از طرفی نسبت به جذب و ماندن لکه های چربی از خود مقاومت نشان داده و تمیز کردن آن راحت تر می باشد. 

 

خشک کردن ظرف ها با کلاس A

 در هر دو ماشین ظرفشویی که ما در این نوشته مورد بررسی قرار داده ایم از روش تبدیل بخار به مایع با استفاده از سطح صاف، برای خشک کردن ظرف ها استفاده شده است. این روش Condencing نام دارد. بعد از پایان شستشو بخار به قطرات آب تبدیل می شود و ظرف ها با کلاس A خشک می شوند. 

 

موتور شستشو، میزان صدا و میزان مصرف انرژی

در ماشین ظرفشویی ال جی از موتور مگنتی اینورتر دار بهره گرفته شده است و موتور مدل 5050 سامسونگ هم اینورتر دار دیجیتال تسمه ای می باشد. هر دو از کارایی بالایی برخوردار می باشند و میزان صدای 46 دسیبل را دارند. میزان مصرف انرژی در ماشین ظرفشویی 512 با رده A++ مشخص می باشد اما از میزان مصرف مدل 5050 سامسونگ اطلاعی در دسترس نیست. میزان مصرف آب در ماشین ظرفشویی ال جی 512 برابر با 9.6 لیتر در هر برنامه و میزان مصرف ماشین ظرفشویی سامسونگ 5050 برابر با 12 لیتر است. 

 

تعداد برنامه ها، آپشن ها

ماشین ظرفشویی ال جی 512 دارای 9 برنامه و 8 آپشن و همچنین ماشین ظرفشویی سامسونگ 5050 دارای 6 برنامه و 5 آپشن می باشد. شاید از نظر تعداد برنامه و آپشن این دو مدل از ال جی و سامسونگ تفاوت زیادی را داشته باشند اما هر دو مدل دارای کاربردی ترین برنامه ها و آپشن ها می باشند. شما می توانید با این دو مدل هر نوع ظرف را شستشو دهید و تعداد ظرف ها می تواند کم و یا زیاد باشد. 

 

طراحی در ماشین های ظرفشویی ال جی و سامسونگ

ال جی 512، دارای دو رنگ سفید و نقره ای بوده و به همان صورت سامسونگ 5050، دارای رنگ نقره ای و سفید می باشد. تنظیم برنامه در ماشین ظرفشویی 512 ال جی با دکمه های لمسی و در ماشین ظرفشویی 5050 سامسونگ با دکمه های کناره یک پنل دیجیتال کوچک صورت می گیرد. هر دو ماشین ظرفشویی دستیگره پاکتی دارند و درب آن ها به سمت پایین باز می شود. قسمت پنل و دستگیره در ماشین ظرفشویی 5050 مقداری برجسته تر می باشد.

 

جمع بندی....

به زودی

برچسب ها راهنمای خرید مقایسه ماشین ظرفشویی راهنمای خرید ماشین ظرفشویی مقایسه ماشین ظرفشویی
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha