بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی، بهترین ظرفشویی ال جی

۱۳۹۹/۸/۲۱

راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی حالا چه برای خرید و چه برای استفاده می تواند بسیار کاربردی باشد. ماشین های ظرفشویی ال جی 3 مدل بیش نیستند و به راحتی می توان در میان آن ها مدل مورد نظر را انتخاب کرد. ظرفشویی ال جی 2 و 3 طبقه دارد و یا اینکه با قابلیت بخارشو و یا بدون آن می باشد. رنگ در زمان خرید هم تعیین کننده است. مدل های ال جی در رنگ های نقره ای و سفید موجود می باشند. جالبتر آنکه ماشین های لباسشویی و یخچال فریزر های همرنگ را دارند و یک ست خوب را برای آشپزخانه تشکیل می دهند.اساسا ابعاد در همه آن ها یکی است. تعداد طبقه  یا وجود یک یا دو برنامه بیشتر و کمتر و قابلیت بخارشو از تفاوت های میان ظرفشویی های ال جی هستند. اگر کارایی شستشو را مدنظر قرار دهیم همه آن ها کارایی بالایی را دارند. راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی در این نوشته ارائه شده. است. شما با مطالعه این نوشته می توانید مدل های ال جی را بشناسید. خرید ماشین ظرفشویی ال جی به چه صورت است. قیمت ظرفشویی ال جی مدل 512 با دو طبقه و بدون بخارشو پایین تر از مدل های 325 و 425 با تعداد 3 طبقه و قابلیت بخارشور بیشتر می باشد. اساسا تفاوت ظرفشویی ال جی 425 و مدل 325 در باز شدن اتوماتیک درب به اندازه 30 درجه بعد از پایان شستشو در مدل 325 می باشد.

 

راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی، مدل ها و مشخصات آن ها

در بازار 3 مدل از ماشین های ظرفشویی ال جی وجود دارد. کاربران با توجه به تعداد کم ماشین های ظرفشویی ال جی انتخابی اسانتر را خواهند داشت. ماشین های ظرفشویی ال جی مدل های DFB512FW، DFB325HS و DFB425FP می باشند. این مدل ها از ماشین های ظرفشویی ال جی تحت عنوان های 325، 425 و 512 معرفی می شوند، برای نمونه ماشین ظرفشویی 325 همان مدل DFB325HS می باشد. در اینجا این سه مدل از ماین های ظرفشویی ال جی را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

قطعا قیمت ماشین های ظرفشویی ال جی با هم متفاوت است و کاربر می خواهد دلیل این اختلاف قیمت را بداند. معمولا اختلاف قیمت در ماشین های ظرفشویی وابسه به ویژگی و امکانات موجود در آنها  است. اما ماشین های ظرفشویی ال جی چه شباهت ها و تفاوت هایی را با هم دارند؟

 

شباهت های ماشین های ظرفشویی ال جی

 ال جی برای ماشین های ظرفشویی خود از ویژگی های ثابت و مشابهی استفاده می کند، در اینجا ویژگی های مشترک موجود در ماشین های ظرفشویی ال جی را ارائه می دهیم و در این ویژگی ها ماشین های ظرفشویی متمایز نمی شوند.

 

موتور اینورتر دار دایرکت درایو Direct Drive در ظرفشویی های ال جی

موتور در هر سه مدل از ماشین های ظرفشویی ال جی یکی است. موتور اینورتر دار Direct Drive مصرف انرژی کم و از طرفی کم صدا بوده و طول عمر بالایی را دارد. اینورتر موجب کم مصرف بودن موتور شده و همچنین از موتور و ماشین ظرفشویی در برابر نوسانات برق و شوک های الکتریکی محافظت می کند. موتور در ماشین های ظرفشویی گیربکسی است یعنی در آن تسمه به کار نرفته است و موتور مستقیم پره های شستشو را می چرخاند.

 

سیستم شستشوی چهار طرفه Quad Wash  روتاری Rotary

 در ماشین های ظرفشویی موجود در بازار از دو سیستم شستشو استفاده شده است.ال جی از سیستم شستشوی روتاری در حالی که برندی چون سامسونگ گاها از سیستم شستشوی دیواره ای Water Wall استفاده می کند. در سیستم شستشوی روتاری Rotary پره ها بر روی روتور موتور نصب می شوند و به وسیله روتور موتور می چرخند. بر روی پره ها منافذی وجود دارد که این منافذ آب را بر روی ظرف ها با فشار زیاد به جریان می اندازند. همزمان بازوی شستشو می چرخد و ظرف ها را از هر طرف مورد شستشو قرار می دهند.

 

تنظیم سبد های شستشو در راستای افقی و عمودی EasyRack

صرف نظر از این هر ماشین ظرفشویی چند طبقه دارد، طبقه ها در راستای عموی قابل تنظیم و جابه جا شدن هستند و می توان هر ظرف با هر اندازه ای را در ماشین ظرفشویی جایی داد. اما در هر سبد هم برای انواعی از ظروف مانند بشقاب ها  کاسه ها جاهایی تعیین شده است. در راستای افقی می توان طبقه بندی سبد ها را نیز تنظیم کرد. برای مثال زمانی که تعداد بشقاب ها بیشتر از تعداد کاسه ها است می توان جای بشقاب ها را وسیع تر کرد تا همه آنها جای داده شوند. به این ویژگی EasyRack می گویند.

 

جنس داخلی ماشین های ظرفشویی ال جی

در هر سه مدل ماشین های ظرفشویی ال جی جنس مخزن شستشو از استیل ضد زنگ است. مخزن شستشو هم راحت تر تمیز می شود و هم خیلی دیر جرم برمی دارد. استیل از طرفی کمک می کند تا فرایند خشک کردن ظرف ها آسانتر شود. زمانی که ظرف ها شستشو شدند بخار بر روی استیل به قطرات آب تبدیل شده و به قسمت زیرین ماشین ظرفشویی سرازیر می شود.

 

ابعاد ماشین های ظرفشویی ال جی

حتما می خواهید ماشین ظرفشویی ال جی را بخرید که با فضای که برای آن تعیین کرده اید فیکس شده و در ان جای بگیرد. حتما هم فراموش نکنید که ماشین های ظرفشویی باید به اندازه 1 تا 2 سانتیمتر از طرفین و بالا باید فضای ازاد داشته باشند. در زمینه ابعاد ماشین های ظرفشویی ال جی دقیقا یکی بوده و یک ابعاد را دارند. ارتفاع در ماشین های ظرفشویی ال جی برابر با 845 میلیمتر، پهنا برابر با 598 میلیمتر و عمق برابر با 600 میلیمتر است.

 

تفاوت ها یا تمایز ها در ماشین های ظرفشویی ال جی

طبیعتا محصولاتی را که هر برند ارائه می دهد، تفاوت هایی را با هم دارند. برای نمونه در ماشین های ظرفشویی ال جی هم تفاوت هایی وجود دارد که اساسا اختلاف قیمت در آنها وابسته به تفاوت های موجود در آنها است.

 

تعداد طبقه ها، با سبد کارد و چنگال و یا بدون آن

در ماشین ظرفشویی ال جی 512 از دو طبقه استفاده شده است و این در حالی است که در ماشین های ظرفشویی ال جی 325 و 425 از 3 طبقه بهره گرفته شده است. طبقه سوم برای کارد و چنگال و یا ظروف بسیار ریز استفاده می شود. در ماشین ظرفشویی ال جی 512 برای ظروف ریز و کارد و چنگال از سبدی استفاده می شود که آن سبد در یکی از طبقه ها قرار داده می شود.

 

تعداد برنامه های شستشو  برای انواعی از ظروف

در ماشین ظرفشویی هر چه تعداد برنامه بیشتر باشد، برای قابلیت های بیشتری می توان از آن استفاده کرد. در ماشین ظرفشویی ال جی 512 از 9 برنامه و در ماشین های ظرفشویی ال جی 325 و 425 از 10 برنامه استفاده شده است. آپشن ها هم گاها همراه برنامه ها استفاده می شوند. در ماشین ظرفشویی ال جی 512 از 8 آپشن و  درماشین های ظرفشویی ال جی 325 و 425 از 9 آپشن استفاده شده است. 

 

میزان صدا در  ظرفشویی های ال جی

طبیعتا هر چه صدا کمتر باشد، رضایت کاربر هم از شستشو بیشتر خواهد شد. معمولا صدا در ماشین های ظرفشویی خوشایند نیست و به صورت نویز است. بنابراین صدا و نویز کمتر،  ترجیح داده می شود. صدا در ماشین ظرفشویی ال جی 512 برابر با 46 دسیبل، در ماشین ظرفشویی ال جی 425 برابر با 44 دسیبل و همچنین در ماشین ظرفشویی ال جی 325 برابر با 41 دسیبل می باشد. هر چه عدد دسیبل کمتر باشد به معنای صدای کمتر است. در میان ماشین های ظرفشویی ال جی، مدل 325 کمترین میزان صدا را دارد. انچه واضح است میزان صدای کم در ماشین های ظرفشویی ال جی است چرا که میزان صدا در محدوده 41 تا 46 دسیبل می باشد که معمولا کم است.

 

مصرف انرژی کم با شستن ایده آل ظرف ها

همانطورکه در بالا اشاره شد، ماشین های  ظرفشویی ال جی از یک موتور به نام موتور اینورتر دار دایرکت درایو Direct Drive Motor استفاده می کنند. رده انرژی مصرفی در ماشین ظرفشویی ال جی 512 و 425 برابر با ++A و در ماشین ظرفشویی ال جی 325 برابر با +++A است. این نشان می دهد که مصرف انرژی در ماشین ظرفشویی ال جی 325 با اختلاف کم نسبت به دو مدل دیگر کمتر است.

 

نحوه خشک کردن ظرف ها در ظرفشویی های ال جی

در زمان شستشوی ظرف ها دما بالا می رود و بعد از پایان شستشو بخار موجود در ماشین ظرفشویی بر روی مخزن استیل ماشین ظرفشویی به صورت قطرات اب در امده و به پایین ماشین ظرفشویی سرازیر می شود. در ماشین های ظرفشویی ال جی 512 و 425 از این ویژگی برای خشک کردن ظرف ها استفاده می شود، اما در ماشین ظرفشویی ال جی 325 از ویژگی  باز شدن درب به صورت اتوماتیک Auto Open Air هم به عنوان گزینه کمکی جهت خشک شدن بیشتر ظرف ها  استفاده می شود.

 

شسشتو با بخار TrueSteam در ماشین های ظرفشویی ال جی

شستشو با بخار کارایی بسیاری در شستشوی ظرف ها دارد. حتما مشاهده کرده اید که بعد از شستشوی ظرف ها لکه های سفید رنگی بر روی آنها به وجود می آید که حتی زمانی که با دسمال هم آنها را خشک کنید، حاشیه لکه باقی خواهد ماند. در ماشین های ظرفشویی ال جی 425 و 325 با ویژگی TrueSteam دیگر خبری از لکه ها بر روی ظروف شیشه ای نیست.از طرفی بخار در دمای بالا شکل می گیرد و ظرف ها از لحاظ بهداشتی باکتری زدایی می شوند.

 

طراحی در ظرفشویی ال جی 

ماشین های ظرفشویی ال جی مدل های مورد بحث در این نوشته که در بازار وجود دارند دارای طراحی زیبا و کلاسیک هستند. در ان ها دستگیره پاکتی می باشد. داری صفحه نمایش دیجیتال در قسمت جلویی هستند. از نظر ابعاد هم ماشین های ظرفشویی ال جی شبیه هم هستند، اما در ماشین ظرفشویی ال جی مدل 325 پنل کنترل دقیقا بر روی  لبه درب قرار دارد و زمانی که درب بسته می شود نمی توان پنل کنترل را مشاهده کرد. به ماشین ظرفشویی ال جی 325 پنل مخفی یا صفحه کنترل مخفی می گویند.

 

شباهت ها و تفاوت ها را در ماشین های ظرفشویی ال جی در جدول زیر آورده ایم:

 

تفاوت ماشین های ظرفشویی ال جی

موارد تفاوت در ماشین های ظرفشویی ال جی با رنگ قرمز مشخص شده است.

 

ماشین های ظرفشویی ال جی تا چه حد ظرف ها را خشک می کنند

همانطور که در جدول بالا به آن اشاره شده است، خشک کردن ظرف ها با ویژگی Condensing صورت می گیرد. این ویژگی به این صورت است که بخار از روی ظرف ها بر روی محفظه داخلی ماشین ظرفشویی نشست کرده و به صورت قطرات آب به طرف پایین و یا ته ماشین ظرفشویی هدایت می شود. این ویژگی تا زمانی که دمای داخل ماشین ظرفشویی کاهش یابد ادامه دارد. خشک کردن در هر سه مدل از ماشین های ظرفشویی ال جی با کارایی بالایی انجام می شود. ماشین ظرفشویی ال جی 325 از ویژگی Auto Open Air استفاده می شود که در پایان فرایند شستشو درب ماشین ظرفشویی تا زاویه 30 درجه باز می شود و بخار سریعتر از ماشین ظرفشویی خارج می شود. این ویژگی خشک کردن را سرعت می بخشد. 

 

مقایسه ماشین  ظرفشویی ال جی و ماشین ظرفشویی بکو

همیشه برای خریدار این سوال پیش می اید که بین دو برند کدام یکی را انتخاب کند. ال جی برای عموم مردم آشنا است و تا به امروز کاربران زیادی از محصولات این برند استفاده کرده اند. ال جی در ماشین های ظرفشویی خود از ویژگی های منحصر به فرد استفاده می کند و به نسبت آن قیمت هم بالامی باشد. از طرفی شرکت بکو در رقابت با ال جی و سامسونگ محصولاتی با کیفیت روانه بازار کرده است. ماشین های ظرفشویی بکو کارایی شستشو ی بالا و کیفیت ساخت فوق العاده ای را دارند. قیمت ماشین های ظرفشویی بکو به نسبت قیمت ماشین های ظرفشویی ال جی کمتر است. برای نمونه ماشین ظرفشویی بکو 38530 که بسیار پر طرفدار و پر فروش است به نسبت مدل ال جی 512 که در سری ال جی پایین رده می باشد تا نزدیک به 2 میلیون تومان اختلاف قیمت وجود دارد ، یعنی مدل ال جی گرانتر می باشد. بکو از موتور پرواسمارت استفاده می کند و میزان صدای شستشوی آن کم است. هر دو برند از استیل برای بدنه، از سطح های 2 و یا 3 طبقه ای، سیستم شستشوی روتاری و یا دستگیره پاکتی استفاده می کنند. ماشین های ظرفشویی ال جی دارای پنل لمسی دیجیتال هستند و بکو از دیجیتال دکمه و یا لمسی دیجیتال استفاده می کند. 

 

راهنمای شماره مدل در ماشین های ظرفشویی ال جی

ماشین های ظرفشویی ال جی مانند هر محصول و یا کارایی دیگری دارای شماره مدل هستند که از روی آن ها می توان به مشخصات کمی از دستگاه دست یافت. در نامگذاری ماشین های ظرفشویی ال جی از حرف و عدد استفاده می شود. مدل  در ماشین های ظرفشویی ال جی با DFB شروع می شود که این عبارت بیانگر این است که دستگاه ماشین ظرفشویی است. بعد از ان عدد 3 رقمی می اید که نشان از مشخصات دستگاه دارد. در نهایت پسون هایی مانند FP و یا FW و همچنین HS می آیند که نشان گر رنگ ماشین ظرفشویی هستند. دو حرفی FP بیانگر رنگ نقره ای، FW بیانگر رنگ سفید و دو حرفی HS هم بیانگر رنگ دودی است.

برچسب ها راهنمای خرید مقایسه ماشین ظرفشویی راهنمای خرید ماشین ظرفشویی مقایسه ماشین ظرفشویی
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha