بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

تلویزیون نئو کیولد سامسونگ QN900A، غول تکنولوژی 2021

دنیس کالا ۱۳۹۹/۱۰/۲۷

سامسونگ در سال 2021 تلویزیون های خود را معرفی کرده است و بالارده ترین آن ها تلویزیون نئو کیولد QN900A می باشد. این تلویزیون هر تکنولوژی مدرن را دارا می باشد. در آن تصویر و صدا فوق العاده است. شور و هیجان را فقط در این تلویزیون می توان یافت. نمی شود تصویر این تلویزیون را تماشا نکرد. بله! قیمت این تلویزیون بالا می باشد و داشتن همچین تکنولوژی نیازمند صرف هزینه بالا می باشد. اما این تلویزیویون چی ویژگی هایی را دارد. چرا در نمایشگاه تلویزیون سال 2021، TV Show Ces به غول کیفیت و تکنولوژی معروف شده است. در این نوشته دلایل آن را توضیح می دهیم

 

تلویزیون نئو کیولد QN900A

 

نئو کیولد Neo Qled در سال 2021

خوشبختانه! ترس سامسونگ از اختیار کردن بازار، توسط کمپانی رقیب یعنی آقای ال جی ، موجب شده تا هر روز تکنولوژی های جدید تری را روانه بازار کند. کاری نداریم که سامسونگ برتر است یا ال جی، اما همیشه یک نقطه انگیزشی وجود دارد و آن هم رقابت است. سامسونک با نئو کیولد در سال 2021 چگونه کاربران را راضی نگه می دارد و چگونه سهم بازار را به تلویزیون های خود اختصاص می دهد. نئو کیولد در ژانویه 2021 در نمایشگاه تلویزیون معرفی شده است و ما هم یک سری از مشخصات این تلویزیون را از منابع معتبر به دست آورده ایم.

نئو کیولد Neo Qled

در واقع نئو به معنی جدید است و در زبان انگلیسی به جدید New می گویند، می دانستید!yes کیولد QLED همان تکنولوژی سال های قبل است، یعنی نور پردازی برپایه نقطه کوانتومی یا کوانتوم دات Quantum Dot می باشد. حالا کیولد جدید سامسونگ اصلا چه ویژگی هایی دارد؟

تکنولوژی مینی ال ای دی Mini LED

در تلویزیون های سامسونگ بلا استثنا در همه آنها چه تلویزیون LED و چه تلویزیون کیولد از نور پس زمینه استفاده می شود. اما نور پس زمینه انواع مختلفی را دارد. نور پس زمینه تا سال 2020 به نوع نور پس زمینه Direct و نور پس زمینه Edge دسته بندی می شد. اما سامسونگ  و دیگر برند ها چون ال جی و هایسنس در تلویزیون های خود از ارایه مینی ال ای دی Mini LED برای نور پردازی استفاده می کند. نور پس زمینه MiniLED دو ویژگی اصلی دارد:

  1. Mini LED به نسبت LED کوچکتر است یعنی هر لامپ Mini LED حدودا یک چهلم یک لامپ LED است
  2. تعداد بیشتری را به نسبت لامپ های LED در برد پس زمینه Backlight دارند. در نور پس زمینه mini LED تعداد 30000 لامپ وجود دارد
  3. تعداد زون و یا منطقه های مجزا با این نوع از نور پس زمینه بیشتر است به گونه ای که تا 2500 زون مجزا را تشکیل می دهند
  4. فناوری Dimming در آن های کارایی بالاتری خواهد داشت و تفاوت المان های تیره و روشن بیشتر خواهد بود

تکنولوژی تاریکی منطقه ای

تاریکی منطقه ای و یا Full Array Local Dimming بیشتر برای نمایش رنگ سیاه عمیق، افزایش کنتراست و روشنایی تصویر به کار گرفته می شود. با این فناوری می توان لذتی بی پایان را از نمایش تصویر تلویزیون برد. این فناوری نسبی بوده و هر چه تعداد گروه های LED بیشتر باشد کیفیت تصویر با شفافیت بیشتر نمایش داده می شود. خوب تصور کنید که 30000 لامپ Mini LED چند گروه را می تواند تشکیل دهد!2500 گروه. طبق ادعال سامسونگ و ال جی با این نوع نور پردازی تا 2500 منطقه و زون مجزا ایجاد می شود. نتیجه آنکه نمایش تصویر در این تلویزیون های با فناوری Mini LED بسیار نزدیک به تلویزیون های اولد خواهد بود. تلویزیون های سامسونگ که از فناوری Mini LED استفاده می کنند همان تلویزیون های کیولد هستند و انتظار نداشته باشید در تلویزیون های LED سامسونگ که به صورت AU نامگذاری می شوند. برای نمونه AU8000 یک تلویزیون LED سامسونگ می باشد که در سال 2021 وارد بازار می شود. تلویزیون QN900A  بالارده ترین تلویزیون سامسونگ در سال 2021 می باشد که در زیر ان را معرفی می کنیم.

تلویزیون نئوکیولد Neo Qled سامسونگ QN900A

نئو کیولد، ترکیبی از کیولد و Mini LED می باشد. در تلویزیون Mini LED از لامپ های LED در برد پس زمینه کوچکتر هستند( هر Mini LED حدودا یک چهلم یک لامپ LED می باشد). کیولد هم همان صفحه نانو کریستال است که در بین نور پس زمینه و صفحه نمایش قرار می گیرد . در مورد کارایی Mini LED  در بالا توضیح دادیم. اما در تلویزیون نئو کیولد سامسونگ چه ویژگی هایی وجود دارد؟

پردازنده در تلویزیون نئوکیولد QN900A از نوع نئو کوانتوم است. سامسونگ ادعا کرده که در پردازنده Quantum 4K فقط یک شبکه عصبی برای ارتقا و پردازش تصویر وجود داشته است اما در پردازنده نئو کوانتوم 16 شبکه عصبی وجود دارد که تصویر را ارتقای کیفیت می دهند. در این تلویزیون کیفیت تصویر 4K به خوبی و با کیفیت بالایی نمایش داده می شود . پنل نئو کیولد QN900A داری 10 بیت پردازش داده است که 100 درصد نمایش 1 بیلیون رنگ را محقق می کند. تلویزیون نئو کیولد سامسونگ دارای 80 وات توان صوتی است که در آن از اسپیکر و ساب ووفر استفاده شده است . صدایی که این تلویزیون ارائه می دهد به صورت 6.2.2 می باشد و این یعنی نهایت همه جانبه و فراگیر بودن صدا ممکن می شود. ویژگی های صوتی چون OTS یا Object Tracking Sound  را دارد و از ویژگی صوتی فوق العاده دیگری به نام SpaceFit برخوردار است. در تلویزیون سامسونگ QN900A از ویژگی و قابلیت Q-Symphony بهره گرفته شده است که امکان اتصال اسپیکر ها را به صورت بیسیم فراهم می کند.

 

تلویزیون نئوکیولد Neo Qled سامسونگ QN900A

 

سامسونگ در این تلویزیون طراحی ها را دگرگون کرده است. در این تلویزیون همانند تلویزیون سال قبل یعنی QN950TS از طراحی و دیزان اینفینیتی Infinity استفاده شده است که تقریبا بدون قاب است و از 99 درصد صفحه نمایش استفاده شده است یعنی حاشیه صفحه نمایش در این تلویزیون وجود ندارد. ضخامت در تلویزیون QN900A نئو کیولد سامسونگ تنها 15 میلیمتر می باشد. اما سامسونگ در این تلویزیون از ویژگی one Connect Box استفاده می کند که همه کابل ها حتی کابل انرژی هم به یک باکس در پشت تلویزیون وصب می شوند. این تلویزیون هم بر روی دیوار قابل نصب است و هم می تواند بر روی میز تلویزیون قرار گیرد . پایه وسط بوده و پایه آن تا شونده می باشد. در طراحی ریموت هم نهایت سلیقه به کار رفته است. ریموت کنترل در تلویزیون نئو کیولد سامسونگ 2021 مدل QN900A دارای سلول خورشیدی Solar Panel است. این سلول در پشت ریموت قرار دارد که با نور آفتاب شارژ می شود  و دیگر لازم نیست به صورت مداوم برای آن باطری خریداری کنید. 

 

ریموت کنترل در تلویزیون نئو کیولد سامسونگ 2021 مدل QN900A

 

رونمایی از تلویزیون های سامسونگ 2021: هر آنچه باید بدانید

تلویزیون سامسونگ 75 اینچ 2021 نئوکیولد 8K مدل 75QN800A

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ نئو کیولد Neo Qled اسمارت 8K مدل 65QN800A

برچسب هاراهنمای خریدراهنمای خرید تلویزیونتلویزیونمقایسهمقایسه تلویزیونتحلیل و بررسی تلویزیونتلویزیون گیمینگتلویزیون نئو کیولدتلویزیون پایه وسط
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha