بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون اولد C1، بازهم برتری با ال جی در سال 2021

۱۳۹۹/۱۰/۲۶

ال جی در سال 2021 تلویزیون های اولد را در سری های مختلف روانه بازار کرده است. در این نوشته ما به تلویزیون اولد ال جی مدل C1 می پردازیم. به نظر می رسد که این تلویزیون بالارده ترین تلویزیون موجود در بازار در سال 2021 باشد. اما تلویزیون اولد ال جی مدل C1 چه ویژگی هایی را دارد؟

در تلویزیون اولد C1 از قابلیت هایی منحصر به فرد استفاده شده است. تلویزیون 55 اینچ اولد ال جی C1 می تواند در هر فضایی با هر میزان روشنایی قابلیت هایی منحصر به فرد را از خود به نمایش بگذارد. این تلویزیون هم برای بازی و هم برای تماشای تصاویر HDR بسیار کارا بوده و از مدل های قبلی که در سال های قبل(2020) وارد بازار شدند، بسیار کارا تر می باشد. اما چه ویژگی هایی تلویزیون اولد C1 را به برترین تلویزیون سال 2021 تبدیل می کند:

 

پردازنده هوشمند آلفا 9 نسل چهارم a9 Gen 4

در تلویزیون ال جی اولد C1 از پردازنده هوشمند a9 نسل چهارم استفاده شده است. در تلویزیون های اولد سال 2020  از پردازنده هوشمند آلفا 9 نسل سوم استفاده می شده است. اما پردازنده هوشمند آلفا 9 هوشمند نسل چهارم چه برتری هایی را دارد؟

در این پردازنده هر قسمت و یا هر جزئی از تصویر ارتقای کیفیت داده می شود. برای نمونه در پردازنده نسل سوم فقط صورت افراد ارتقا داده می شد و با کیفیت عالی در تصویر، مورد فوکوس و تمرکز قرار می گرفت؛ اما در این پردازنده نه تنها صورت افراد بلکه هر جایی که پردازنده تشخیص دهد مورد برجستگی نمایشی قرار می گیرد. این تلویزیون یعنی OLED C1 با این پردازنده تصاویر فوق العاده ای را نمایش می دهد . در این پردازنده از آرایش الگوریتم های عصبی بیشتری استفاده شده است. در تصویر تلویزیون Oled C1 هر المانی از تصویر مانند ماشین ها، گل ها، قسمت های نزدیک تصویر، صورت افراد و یا حتی حیوانات هم مورد برجستگی و افزایش کنتراست تصویر قرار می گیرند و پردازنده به صورت هوشمند با 4K AI Upscaling این کار را انجام می دهد. در این پردازنده سرعت بالا می باشد و می تواند تصاویر بازی ها را با سرعت بالایی پردازش کند. فرکانس تصویر در این تلویزیون 120 هرتز است و هیچ گونه نویز و یا بلور در تصویر وجود نخواهد داشت. 

 

صفحه نمایش اولد با آرایش ساب پیکسل جدید

ال جی تلویزیون های اولد سال 2021 را با آرایش پیکسلی جدید روانه بازار کرده است. در این آرایش، ساب پیکسل ( پیکسل کمکی 3 پیکسل RGB) به صورتی منحصر به فرد قرار گرفته است تا بیشترین میزان روشنایی صفحه نمایش را ایجاد کند. ال جی در سال 2018 تلویزیون های اولد را روانه بازار کرد که مشکل Burn-in را داشتند یعنی نبایستی روی یک تصویر ثابت با لوگو به مدت طولانی قرار می داشتند، چون نور پردازی ارگانیکی نسبت به استفاده مداوم برای انتشار یک نوع رنگ حساس بودند. اما ال جی در سال 2020 و 2021 این مشکل را برطرف کرده است. در سال 2020 ال جی با کمتر کردن روشنایی در تلویزیون اولد  CX مشکل Burn -in را به کلی حل نمود اما در سال 2021 روشنایی را برگردانده و با آرایش جدیدی از ساب پیکسل این مشکل را برطرف کرده است. حالا دیگر تلویزیون های اولد هیچگونه مشکلی را ندارند. البته قیمت تلویزیون اولد C1 در سال 2021 بالا می باشد و همه برطرف کردن های نقاط ضعف تلویزیون اولد نیاز به صرف هزینه بوده است.

 

قابلیت های هوشمند با سیستم عامل جدید WebOS ورژن 6.0

اکثر ماها با سیستم عامل WebOS آشنایی داریم. این سیستم عامل دارای ویژگی هایی منحصر به فرد است. خوب منوی آسانی دارد و منوبار آن در پایین صفحه نمایش قرار می گیرد. از طرفی می توان هم با منو کار کرد و هم تصویر تلویزیون را تماشا کرد یعنی می تواند هر دو کار را در یک صفحه انجام داد. لازم به ذکر است سیستم عامل های دیگر مانند تایزن در سامسونگ و یا اندروید در سونی این ویژگی را ندارند. البته البته سونی سیستم عامل را در تلویزیون های 2021 خود تغییر داده و از سیستم عامل  Google TV استفاده می کند. سیستم عامل WebOS به کاربری آسان شهرت داvد. ال جی در تلویزیون اولد C1 از ورژن 6.0 استفاده کرده است که به مراتب سریعتر از ورژن های قبلی بوده و منوی آن دستخوش تغییر بوده است. 

 

ریموت کنترل هوشمند با طراحی جدید با ویژگی NFC

بعضی از ویژگی های در تلویزیون اولد 2021 مدل C1 تغییر کرده است که به صو رت نرم افزاری است و باید خیلی حرفه ای باشید تا به تغییرات ایجاد شده در آن ها پی ببرید. اما آنچه در تلویزیون های ال جی 2021 مخصوصا مدل C1 زیاد به چشم می آید، ریموت کنترل هوشمند با طراحی جدید و ویژگی NFC است. ال جی ریموت قبلی را کنار گذاشته و از ریموت کنترل جدید مدل MR21 استفاده می کند. انحنای زیر ریموت کنترل حذف شده و تقریبا یک دست شده است. دارای ویژگی NFC یا Near Field Connection می باشد. در این تلویزیون می توان با ضربه زدن و یا نزدیک کردن ریموت کنترل به گوشی هوشمند، محتوا را با تلویزیون به اشتراک گذاشت و یا اینکه از گوشی به عنوان ریموت استفاده کرد. NFC در قسمت پایین دکمه ها قرار دارد که البته در پایین ریموت کنترل هم میانبر هایی وجود دارد که با دکمه های رنگی مشخص شده  است و طبق ادعای شرکت ال جی کار با این ریموت کنترل آسانتر و جذاب تر است. 

 

پشتیبانی از WiSA

WiSA به معنی Wireless Speaker Audio می باشد. یعنی انتقال صدا به اسپیکر به صورت بی سیم. این ویژگی در این تلویزیون یعنی Oled C1 وجود دارد اما برای استفاده از آن به دانگل نیاز است که در بازار یافت می شود. می توان با این ویژگی صدا را بر روی انواعی از اسپیکر ها انتقال داد. WiSA از شلوغی اطراف تلویزیون جلوگیری می کند و سیستم تر تمیز به حساب می آید در حالی که صدای تلویزیون هم ارتقا می یابد.

 

تصویر و صدای فوق العاده با دالبی ویژن و دالبی اتمس

ال جی در بیشتر تلویزیون های خود از ویژگی دالبی دوبل Double Dolby استفاده می کند. هر وقت دالبی ویژن و دالبی اتمس در تلویزیون موجود باشند به آن دبل دالبی یا دالبی دوبل می گویند. صدا و تصویر در تلویزیون های ال جی فوق العاده  است و تلویزیون اولد ال جی C1 از این قاعده مستثنی نیست. تلویزیون اولد ال جی C1 دارای فناوری اولد است که در آن هم روشنایی تصویر بالا است و هم نمایش رنگ سیاه عمیق در رده بالایی نمایش داده می شود. تلویزیون OLED C1 از فرمت های دینامیکی HDR یا High Dynamic Range پشتیبانی می کند و فرمت های HLG-HDR-HDR10 و Dolby Vision را می تواند نمایش دهد. تلویزیون اولد ال جی C1 با قابلیت ارتقای کیفیت تصویر می تواند تصویر را فراتر از داده های ارسالی از منبع، نمایش دهد. برای مثال می توان تصویر Full HD را با کیفیت بسیار بالاتری تماشا کرد. در تلویزیون اولد C1 می تواند صورت افراد و یا هر المان دیگری را با برجستگی بیشتری تماشا کرد چون پردازنده جدید دارای شبکه های عصبی بیشتری است.

رونمایی از تلویزیون های سونی 2021: هر آنچه باید بدانید

رونمایی از تلویزیون های سامسونگ 2021: هر آنچه باید بدانید

رونمایی از تلویزیون های ال جی 2021: هر آنچه باید بدانید

تلویزیون اولد ال جی CX بهترین تلویزیون 2020

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون مقایسه مقایسه تلویزیون تلویزیون اولد تحلیل و بررسی تلویزیون مقایسه تلویزیون ال جی C1 تلویزیون پایه وسط
مهدی
1400/4/6
سلام خسته نباشید ببخشید واقعا مشکل brun in تلویزیون های OLED ال جی برطرف شده یا فقط در تلویزیون C1
مدیر
1400/5/28

سلام
تلویزیون های اولد بعد از سال 2018 هیچ جای نگرانی برای پیکسل سوختگی و یا Burn-In را ندارند
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha