بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

تلویزیون شیائومی Q1 مدل MI TV Q1 75 Inch

۱۴۰۰/۱/۵

 تصویر بسیار با کیفیتی را می توان  با تلویزیون شیائومی MI TV Q1 تماشا کرد. این تلویزیون کیولد بوده و در اندازه 75 اینچ تولید شده است.اما قبل از هر چیزی کیولد یا کیو ال ای دی چیست؟
صفحه نمایش در تلویزیون QLED همان صفحه نمایش در تلویزیون های معمولی ال سی دی است که از کریستال مایع ساخته شده است. خود LCD یا صفحه پیکسلی به خودی خود نور را بروز نمی دهد. یک منبع نور بایستی اضافه شود تا رنگ های روشن را نمایان کند. تلویزیون های معمولی از نورپردازی LED و صفحه پیکسلی LCD استفاده می کنند. شیائومی در تلویزیون کیولد  Q1 از صفحه آبی و یا نورپردازی آبی LED استفاده می کند. این شرکت همچنین یک صفحه کوانتومی را به مجموعه اضافه کرده است به همین دلیل است به آن کیولد می گویند. اما در واقع کیولد چه کاری را انجام می دهد.؟
نور سفید به سه رنگ ابی قرمز و سبز تبدیل می شود که به آن RGB می گویند. کوانتوم دات ذرات کریستالی غیر ارگانیکی هستند که رنگ ها را خاص می کنند. ذرات کوانتومی غیر هم اندازه رنج نمایش رنگ ها را افزایش می دهند. با همدیگر یعنی نورابی و کوانتوم دات سه رنگ اساسی RGB را تشکیل می دهند. این دو ویژگی میزان نمایش رنگ را افزایش می دهند و حجم نمایش رنگ یعنی NTSC را به 100 درصد می رسانند. تلویزیون های LED معمولی نور سفید را به پیکسل ها می رسانند ودر بهترین شرایط نمایش رنگ های NTSC را به 72 درصد می رسانند. 
در این تلویزیون از نورپردازی مستقیم استفاده شده است و تاریکی منطقه ای را دارا می باشد. در آن نوربه صورت دینامیکی اعمال می شود و میزان کنتراست را افزایش می دهد. این تلویزیون ویژگی های بارز دیگری را نیز دارد و آن هم فرکانس تصویر 120 هرتز است و با ویژگی MEMC میزان نویز و بلور در تصویر را کاهش می دهد. دالبی ویژن و دیگر فرمت های کیفیت بالایی دینامیکی با این تلویزیون نمایش داده می شود.
تلویزیون MI Q1 دارای پورت HDMI 2.1 است که پهنای باندی برابر با 48 گیگابایت دارد. شما فکر می کنید چقدر این ورژن از HDMI با ورژن 2.0 تفاوت داشته باشد. پهنای باند در پورت HDMI 2.0 برابر با 18 گیگابایت است. می توان گفت ورژن 2.1 به اندازه 3 برابر پهنای باند ورژن 2.0 می باشد. 
فرکانس تصویر در این تلویزیون 120 هرتز است. شما می توانید از کنسول بازی PS5 و یا Xbox X بیشترین استفاده را ببرید. زمانی که بازی با کیفیت 4K در نرخ 120 هرتز پخش می شود تلویزیون شیائومی MI Q1 می توان آن را با همان فرکانس نمایش دهد. این یعنی کنسول بازی و دستگاه بلوری در حداکثر استفاده خود قرار می گیرند و شما بیشترین لذت را از تصویر آن ها می برید.

برچسب هاراهنمای خریدراهنمای خرید تلویزیونتلویزیونمقایسهمقایسه تلویزیونتلویزیون کیولدتلویزیون پایه وسط
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha