بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

سایت مقایسه تلویزیون، بانه تی وی

۱۴۰۰/۸/۲۶

می دانید که تلویزیون های زیادی در بازار وجود دارد و شما بایستی از میان آن ها یکی را برای خود انتخاب کنید. شاید قصد خرید تلویزیون را ندارید که در این صورت محتوای ما شاید زیاد برای شما کاربردی نباشد، اما اگر قصد خرید تلویزیون را دارید قطعا کمک کننده خواهد بود. 


تلویزیون های زیادی را مقایسه کرده ایم، اگر مدل مورد نظر شما با مدل های دیگر مقایسه نشده است می توانید آن را از طریق واتساپ برای ما ارسال کنید تا مقایسه صورت گیرد. اما داده ها و اطلاعات را از کجا آورده ایم.

 

منبع اصلی برای مقایسه تلویزیون

در واقع هر شرکت تلویزیون های مختلفی را تولید می کند. هر شرکت یک وب سایت دارد که به وبسایت سازنده معروف است. شما اگر قصد خرید تلویزیون را دارید بایستی وب سایت سازنده را ملاک مشخصات فنی قرار دهید چراکه وب سایت های داخلی اکثرا اطلاعاتی اشتباه از تلویزیون را وارد می کنند. به هر حال هر وبسایت سازنده ای طراحی مشخصی دارد. اما اگر شما می خواهید در وب سایت سازنده دنبال مشخصات تلویزیون بگردید باید گزینه Specs ویا Specification را بیابید که به صورت خلاصه اطلاعات نوشته شده است. اما شاید معنا و مفهوم جزئیات فنی را در وب سایت سازنده را ندانید که ما در این جا برای شما روش کار را آسان تر می کنیم.


شما اگر در مشخصات فنی تلویزیون در وب سایت سازنده به کلمه Display برخوردید، این کلمه به معنی صفحه نمایش است. صفحه نمایش یا VA و یا IPS است. نمی توان گفت که کدام یکی بهتر است چراکه هر کدام ویژگی های مشخصی را به تصویر می بخشند. پنل IPS دارای زاویه دید زیاد است و شما را از کیفیت تصویر از کناره ها هم برخوردار می کند و تا حدودی ضد ضربه است و زمان پاسخگویی کمی داردیعنی برای بازی بهتر است. از آن طرف پنل VA کنتراست بالایی را دارد و برای نمایش فیلم ها کاربردی می باشد. 


حتما به نوع نورپردازی تلویزیون هم توجه کنید که با کلمه Blue مشخص می شود.نورپردازی می تواند مستقیم Direct و یا کناری edge باشد. هرچند هر دو در تلویزیون ها به کار می روند اما نورپردازی مستقیم روشنایی تصویر بیشتری را موجب می شود ولی مقداری ضخامت تلویزیون را بیشتر می کند.


تاریکی منطقه ای یا Dimming میزان کنتراست را افزایش می دهد یعنی قسمت های روشن را روشن تر و قسمت های تیره را تیره تر می کند. اکثر تلویزیون ها به صورت Frame Dimming هستند ولی مدل هایی هستند که تاریکی منطقه ای دارند یعنی به صورت Full Array Local Dimming می باشند که میزان کنتراست در آن ها بیشتر می باشد.


ورودی و خروجی ها هم معنای مشخصی دارند. پورت HDMI در تلویزیون می تواند ورژن 2.0  یا 2.1 را داشته باشد که اگر 2.1 باشد برای بازی و یا کاربری حرفه ای بهتر می باشد. هر تلویزیون یک پورت HDMI با قابلیت بازگشت صوتی دارد که با عنوان HDMI ARC مشخص می شود. پورت اپتیکال هم برای انتقال صدا می باشد. پورت کامپوننت و کامپوزیت برای دستگاه های قدیمی کاربرد دارند که کم کم در تلویزیون ها حذف می شوند. 


صدای تلویزیون با سیستم صوتی بیان می شود. اگرسیستم صوتی 2.0 کاناله باشد از دو اسپیکر برای انتشار صدا استفاده می کند و اگر از سیستم صوتی 2.1 کاناله باشد از دو اسپیکر و 1 ساب ووفر برای انتشار صدا استفاده می کند. معمولا هر چه سیستم صوتی بالاتر باشد کیفیت و توان صوتی هم بیشتر خواهد بود.
......


منابع اصلی که ما بر مبنای آن ها مقایسه تلویزیون را صورت می دهیمف وبسایت RTings می باشد. شرکت Rtings تلویزیون ها را مقایسه می کنند و اطلاعات و داده های دقیق و درستی را دارند. کارشناسان آن، از دستگاه هایی برای اندازه گیری و ثبت داده ها استفاده می کنند. به صورت کلی این وبسیات یا شرکت و شرکت سازنده مبنای اصلی برای ما می باشند. سایت مقایسه تلویزیون مانند بانه تی وی می تواند گزینه خوبی برای مبنا در جهت انتخاب بهترین تلویزیون باشد. 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون مقایسه مقایسه تلویزیون تلویزیون اولد تلویزیون پایه کنار تلویزیون دوآل ال ای دی تحلیل و بررسی تلویزیون بهترین تلویزیون تلویزیون گیمینگ تلویزیون ال ای دی تلویزیون نئو کیولد تلویزیون Mini LED تلویزیون کیولد تلویزیون پایه وسط تلویزیون فریم تلویزیون اچ دی HD تلویزیون ایت کی 8K تلویزیون فورکی 4K
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha