بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون سامسونگ Q70A و تلویزیون سامسونگ Q77A

۱۴۰۰/۶/۲۳

تلویزیون های سامسونگ در سال 2021 روانه بازار شده اند و امروزه بسیاری از آن ها را آشنایی کامل داریم. حقیقت آن است که هر مدل از تلویزیون مشتقاتی را دارد. برای شرکت سازنده سخت نیست که مثلا رنگ پایه و یا حاشیه پنل را تغییر دهد. برای نمونه تلویزیون سامسونگ کریستالی سال 2021 یعنی تلویزیون AU9000 به صورت کلی مشکی بوده و پایه آن در وسط نصب می شود اما مشتق این تلویزیون AU9089 می باشد که دارای حاشیه سفید رنگ بوده و پایه آن عریض می باشد. به هر صورت تلویزیون کیولد سامسونگ Q77A به تازگی وارد بازار شده است و ما می خواهیم در این نوشته تفاوت های آن را با تلویزیون سامسونگ Q70A مشخص کنیم و به صورتی به توصیف آن هم بپردازیم.

 

 

 از روی نامگذاری تلویزیون های کیولد سامسونگ چه قابلیت هایی را می توان برداشت کرد.

تلویزیون سامسونگی که با حرف Q نام گذاری می شود یه این معنی است که تلویزیون فناوری کیولد را دارد. حالا سری 6 و 7 این تلویزیون های کیولد هم دارای فناوری Dual LED می باشند. بنابراین تلویزیون Q60 سری 6 بوده و تلویزیون Q70 هم سری 7 می باشد. حالا اگر تلویزیون به جای مدل مبنا  یا به جای عدد 0 از عدد دیگری استفاده شد بدان معنی است که طراحی متفاوت می باشد. برای نمونه در تلویزیون Q77A و تلویزیون Q70A فقط طراحی را می توان به عنوان نقطه تفاوت در نظر گرفت. 

 

فناوری QLED و Dual LED، ارتقای رنگ ها و تصویر با جزئیات بیشتر

در تلویزیون Q77A، همانند مدل Q70A از فناوری دوآل ال ای دی استفاده شده است که تمایز بین رنگ ها را افزایش می دهد. از طرفی دیگر این تلویزیون دارای فناوری کیولد است که با این فناوری هر رنگ با نهایت اشباعیت نمایش داده می شود. با این دو فناوری است که تصویر این تلویزیون غنی از رنگ نمایش داده می شود. اندیکس تصویر به عنوان شاخصی برای میزان کیفیت تصویر است و در  هر دو تلویزیون برابر با 3500 PQI می باشد.

 

شباهت تلویزیون Q70A و تلویزیون Q77A

 هر دو تلویزیون از یک پنل و یک نوع نورپس زمینه استفاده می کنند. در هر دو تلویزیون، پنل VA می باشد که کنتراست بالایی را موجب می شود و کارایی تلویزیون را برای نمایش فیلم های سینمایی افزایش می دهد. نورپردازی هر دو Edge بوده و میزان روشنایی یکسانی را دارند. در هر دو فرکانس تصویر 120 هرتز است و شما می توانید از کیفیت تصویر 120 هرتز برخوردار باشید چرا که در هر دو تلویزیون از پورت HDMI  ورژن 2.1 استفاده شده است. 4 پورت HDMI و 2 پورت USB و قابلیت گیرنده دیجیتال و... از پورت های این تلویزیون ها می باشند. به هر صورت صدای هر دو 20 وات است و دارای ویژگی های صوتی یکسانی می باشند. ریموت هر دو خورشیدی بوده و دقیقا قابلیت هوشمند یکسانی را دارند. مشاهده می کنید که از نظر کارایی فنی دقیقا یکی می باشند. 

 

تفاوت تلویزیون سامسونگ Q70A و تلویزیون سامسونگ Q77A

مهمترین و تنهاترین تفاوت این دو تلویزیون، در طراحی می باشد. هر چند هر دو تلویزیون پایه وسط بوده و از نظر طراحی هم شباهت هایی را دارند اما مدل Q77A دارای میزان حاشیه صفحه نمایش کمتر است و در آن حاشیه پلاستیکی می باشد. 

سخن آخر...

تلویزیون سامسونگ Q77A و Q70A به جز در حاشیه پنل هیچ تفاوتی را با هم ندارند. سری 7 کیولد سامسونگ یعنی Q70 از قابلیت های فوق العاده ای برای تصاویر و صدا برخوردار می باشند. تلویزیون Q70 بالاتر از تلویزیون Q60 و پایین تر از تلویزیون Q80 قرار می گیرد اما مقرون به صرفه بوده و معمولا پر فروش و پر مخاطب هم می باشد. 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون مقایسه مقایسه تلویزیون تلویزیون دوآل ال ای دی مقایسه تلویزیون Q70A تلویزیون گیمینگ تلویزیون کیولد تلویزیون پایه وسط
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha