بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

بهترین تلویزیون سونی 2022 با وب کم و گوگل تی وی

۱۴۰۰/۱۰/۱۵

سونی تلویزیون های خود را در سال 2021 روانه بازار کرد. مطمئنا این تلویزیون قابلیت هایی جدیدی را به ههراه خود داشتند اما به نسبت تلویزیون های 2020 زیاد سطح ارتقای بالایی را نداشتند. سونی در تلویزیون های اولد 2021 خود از پورت HDMI ورژن 2.1  استفاده کرد اما هیچ کدام از تلویزیون های این شرکت قابلیت VRR را نداشتند و گویا اینکه سونی در آینده در قالب Firmware آپدیتی جدید ارائه می دهد و VRR محقق می شود. تلویزیون سونی X9000H و X9000J سونی تنها تلویزیون های سونی ال ای دی با HDMI 2.1 بودند ولی نبود VRR کارایی این تلویزیون ها را برای کنسول های بازی مانند X box X و یا PS5 کاهش داد بود. حالا در نوشته دستاورد سونی را بیان می کنیم. سونی در سال 2022 چه تلویزیون ها  و با چه قابلیت هایی را روانه بازار می کند.

 

 

سری تلویزیون های سونی در سال 2022

 سونی در سال 2022 تلویزیون های مینی ال ای دی Mini LED ، تلویزیون های اولد OLED، تلویزیون های کیودی اولد QD-Oled را تولید کرده و روانه بازار می کند. سونی هم تلویزیون با رزولوشن 4K و هم با رزولوشن 8K را برای کاربران خود دارد. البته سونی در سال 2021 تلویزیون اولد را تولید کرده است که به کارایی این نوع فناوری اشنایی را دارید ولی مروری مختصر بر فناوری کیودی اولد و مینی ال ای دی را ارائه می دهیم.

 

تلویزیون کیودی اولد QD-Oled

 سونی همانند سامسونگ در سال 2022 تلویزیون کیودی اولد را روانه بازار می کند. کیودی اولد به صورت ترکیبی از فناوری اولد و کیولد می باشد. در آن هم روشنایی و هم کنتراست و هم نمایش رنگ مشکی بالا بوده و می تواند رقیبی برای اولد و یا کیولد به تنهایی باشد. شما می توانید مقایسه تلویزیون اولد و کیودی اولد را مطالعه ای داشته باشید. کیودی اولد از هر نظ فوق العاده می باشد. روشنایی یک تلویزیون QD-Oled بسیار بیشتر از تلویزیون کیولد و اولد و یا نئوکیولد می باشد و از طرفی کنتراست و نمایش رنگ مشکی عمیق در آن در بالاترین رده یعنی نزدیک به اولد قرار می گیرد. 

 

تلویزیون مینی ال ای دی mini LED

مینی ال ای دی هم توسط سونی و هم توسط شرکت های کره ای مانند سامسونگ و ال جی استفاده شده است. مینی ال ای به صورت لامپ های مینی می باشد که اندازه آن ها بسیار کوچکتر از لامپ های LED می باشد و تعداد آن ها بسیار بیشتر لامپ های LED می باشد. روشنایی تلویزیون مینی ال ای دی به نسبت تلویزیون ال ای دی بیشتر می باشد. 

 

تلویزیون های سونی 2022 کدام هستند.

تلویزیون Z9K سونی تنها تلویزیون مینی ال ای دی Mini LED، با رزولوشن 8K می باشد. این تلویزیون کیفیت تصویر را با فرکانس 120 هرتز ارائه می دهد. حالا که این تلویزیون پورت HDMI ورژن 2.1  را دارد و سونی امسال از VRR پشتیبانی می کند اما کیفیت تصویر 8K در نرخ 60 فریم انتقال داده می شود چون ظرفیت HDMI 2.1 برای 8K برابر با 60 فریم و برای 4K برابر با 30 فریم می باشد. با این حال محتوای 8K اگر موجود باشد با این تلویزیون در نرخ 60 فریم انتقال داده شده و نمایش داده می شود. ضمنا تلویزیون Z9K در اندازه 75 اینچ و 85 اینچ موجود خواهد بود.

 


تلویزیون سونی A95K یک تلویزیون با فناوری کیودی اولد QD-OLED می باشد و فرکانس تصویر 120 هرتز را دارد و رزولوشن این تلویزیون 4K می باشد. این تلویزیون از فوق العاده ترین تلویزیون بازار خواهد بود. در بالا به این فناوری یعنی کیودی اولد اشاره کرده ایم. تلویزیون A95K دارای پورت HDMI 2.1 بوده و کیفیت 4K را در نرخ 120 هرتز نمایش می دهد. این تلویزیون هم قابلیت VRR را دارد و سونی آن را Auto HDR نام نهاده است. تلویزیون A95K در اندازه های 55 اینچ و 65 اینچ تولید شده است و موجود خواهد بود.


تلویزیون A90K و A80K دو تلویزیون اولد سونی در سال 2022 می باشند که جایگزین تلویزیون های 2021 سونی یعنی مدل های A90J و A80J شده اند. تلویزیون A90J در اندازه 42 اینچ و 48 اینچ و تلویزیون A90K در اندازه 55 اینچ،65اینچ و 77 اینچ تولید خواهد شد و در اختیار کاربران قرار می گیرد. این تلویزیون های هم همانند سری های رده بالا مانند سری مینی ال ای دی و سری کیودی اولد دارای 120 هرتز و رزولوشن 4K و همچنین قابلیت VRR خواهند بود. در ضمن انتظار می رود. تلویزیون A90K برای گیمینگ بسیار مورد استقبال قرار گیرد.


تلویزیون سونی X95K سونی با رزولشون 4K و فناوری مینی ال ای دی می باشد. این تلویزیون در اندازه های 65 اینچ، 75 اینچ و 85 اینچ در اختیار کاربران قرار می گیرد. فرکانس تصویر 120 هرتز، قابلیت های VRR و.. از قابلیت های این تلویزیون می باشد. به نظر با توجه به قیمت متناسب آن از پر فروش ترین های سونی مینی ال ای باشد. 


تلویزیون X90K سونی با فناوری Full Array LED، تلویزیون سونی X85K با فناوری نورپردازی مستقیم یا Direct LED و همچنین تلویزیون سونی X80K با فناوری نورپردازی مستقیم Direct LED از تلویزیون های ال ای دی سونی می باشند. تلویزیون X90K و تلویزیون X85K دارای نرخ نوسازی تصویر 120 هرتز می باشند ولی تلویزیون X80K دارای نرخ نوسازی 60 هرتز می باشد. قابلیت VRR در تلویزیون های X90K و X85K موجود است اما تلویزیون X80K این قابلیت را ندارد. در واقع تلویزیون X80K جایگزین تلویزیون X80J و تلویزیون X90K جایگزین تلویزیون سونی X90J و تلویزیون X85K جایگزین تلویزیون X85J می باشد.

قابلیت های جدیدی که به تلویزیون های سونی 2022 افزوده شده است.

 ریموت کنترل هوشمند در تلویزیون های سونی 2022 فوق العاده است. برای اولین بار است که سونی ریموت هوشمند را با تلویزیون های خود همراه می کند. تلویزیون های سونی 2022 دارای دوربین وی ا WebCam می باشند که انتظار می رود تلویزیون های رده بالای این شرکت این قابلیت را داشته باشند. 

 

 

تکنولوژی در تلویزیون های سونی به چه صورتی احساس می شود

 ریموت کنترل خوش دست می باشد. تلویزیون با توجه به نور محیط تصویر را پخش می کند و این فوق العاده می باشد. تلویزیون سونی زمانی که کودک به تلویزیون نزدیک می شود از خود واکنش نشان می دهد ولی هنوز نوع و شیوه واکنش معلوم نیست. تلویزیون سونی VRR دارد و خود کنسول بازی یعنی PS5 را شناسایی می کند. به راحتی با ساندبار ها و اسپیکر های سونی همسان می شود. به نظر می رسد سونی تلاشی در زمینه تکنولوژی کرده است.

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تلویزیون پایه کنار تلویزیون گیمینگ تلویزیون 120 هرتز تلویزیون 60 هرتز تلویزیون گوگل تی وی تلویزیون فورکی 4K
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha