بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون سونی A90J اولد 65 اینچ مدل 65A90J

Sony Oled TV 4K Smart 65 Inch 65A90J

اطلاعات قیمت و موجودی
وضعیت :
موجود نیست
تاریخ آپدیت قیمت :
۱۴۰۱/۱۲/۱۱
تضمین اصالت :
گروه محصولی :
برند :
ویژگی های حائز اهمیت محصول
سازنده
سونی
مدل
A90J
کیفیت تصویر
4K
توان صوتی کل
40 وات
اسمارت
سال ساخت
2021
نقد و بررسی محصول

تلویزیون سونی A90J اولد 65 اینچ مدل 65A90J

تلویزیوون اولد سونی A90J یکی از غول های کیفیت و تکنولوژی سونی می باشد که در سال 2021 تولید شده است. در این تلویزیون بسیاری از کم و کاستی هایی که در تلویزیون قبل از آن یعنی تلویزیون اولد سونی A9S بود برطرف شده است. تلویزیون اولد سونی A9S بعد از تلویزیون اولد A9G تولید شده است. در تلویزیون 2021 اولد سونی از ویژگی هایی چون فرکانس تصویر 120 هرتز و پورت HDMI ورژن 2.1  بهره گرفته شده است. این تلویزیون قابلیت Firmware را دارد می تواند بروزرسانی شود. تصویری زیبا و شفاف با پنل WRGB و نمایش رنگ های غنی فوق العاده است. همانند دیگر تلویزیون های اولد دارای کنتراست بی نهایت است و نمایش فیلم ها ها را جذاب تر می کند. در این تلویزیون زاویه دید هم بالا می باشد و می تواند از کناره ها هم کیفیت تصویر مطلوبی را دریافت کرد. سونی در تلویزیون A90J از ویژگی هایی چون پشتیبانی از فرمت های دالبی اتمس و دالبی ویژن، قابلیت هایی چون کانال بازگشت صوتی از نوع eARC، طراحی زیبا و کارآمد و منعطف و... استفاده کرده است و رقیبی برای تلویزیون های دیگر برند ها را به میان رقابت آورده است. تلویزیون اولد سونی 65 اینچ مدل 65A90J بالاتر از تلویزیون  اولد سونی A80J قرار می گیرد و رقیبی برای تلویزیون کیولد سامسونگ 2021 مدل QN90A و  تلویزیون اولد اوو ال جی مدل G1 می باشد. 

 

 

Sony A90J

 

کاراترین تلویزیون برای بازی؛ تلویزیون 65 اینچ اولد A90J

 برای بازی ویژگی های بارزی در تلویزیون لازم است. تلویزیون سونی A90J به غیر از یک ویژگی، تمام آن ها را در خود جایی داده است. این تلویزیون دارای پورت HDMI ورژن 2.1  که کیفیت تصویر 4K در نرخ فریم 120 فریم در ثانیه را انتقال می دهد. سونی در آن از فرکانس تصویر 120 هرتز استفاده کرده است که پردازنده XR فریم های تصویر را با سرعت و کارایی بالایی پردازش می کند و نویز و بلور را از بین می برد. سونی در این تلویزیون از ویژگی VRR استفاده نکرده است اما چون قابلیت Firmware را دارد می توان در آینده آن را آپدیت کرده و این ویژگی را به آن افزود. VRR یا نرخ فرکانس متغییر به صورت نرم افزاری می باشد و رابط بین پردازنده و کارت گرافیک و یا نرخ فریم تولید شده از منبع می باشد. این تلویزیون دارای دو پورت HDMI  با ورژن Full Bandwith است. شما می توانید از یکی از آن ها برای کنسول و از دیگری برای ساندبار استفاده کنید.

 

 

کیفیت تصویر 4K با پردازنده XR و صفحه نمایش WRGB در تلویزیون اولد سونی A90J

 تصویر در این تلویزیون رزولوشن 4K را خواهد داشت. در صفحه نمایش آن تعداد 8 میلیون پیکسل وجود دارد. البته باید عنوان کنیم که سونی بیشتر تلویزیون های با کیفیت 4K را تولید می کند. این تلویزیون روشنایی پنل ایده آلی را دارد. معمولا تلویزیون های اولد دارای روشنایی کم هستند و آن هم به دلیل نورپردازی ارگانیکی در آن ها می باشد. تلویزیون A90J دارای قابلیت ارتقای کیفیت تصویر نیز می باشد. سونی از پردازنده XR خود در این تلویزیون رونمایی کرده است که ادعا می کند قابلیتی فراتر ازپردازنده X1 Ultimate را دارد. به احتما زیاد در این پردازنده شبکه های عصبی بیشتری قرار گرفته باشد. تصویر نهایت کنتراست، نهای شفافیت و نهایت روان بودن را خواهد داشت.

 

 

تلویزیون سونی A90J

 

کنتراست در تلویزیون اولد A90J سونی 65 اینچ

مانند همه تلویزیون های اولد، در این تلویزیون نیز هر پیکسل به صورت مجزا خاموش و روشن می شود. پیکس ها بر روی هم تاثیر نمی گذارند و در زمانی که باید رنگ مشکی نمایش داده شود، خاموش می شوند. این ویژگی نورپردازی ارگانیکی، کنتراست در تلویزیون های سونی را افزایش می دهد. جذابیت نمایش تصاویر و یا فیلم های سینمایی با کنتراست بالا محقق می شود. اولد نه تنها کنتراست را افزایش داده بلکه دامنه نمایش رنگ در تصویر را دگرگون کرده است.

 

 

 کیفیت نمایش رنگ در تلویزیون 65 اینچ A90J اولد سونی 2021

رنگ نمایش رنگ در این تلویزیون گسترده است و دامنه نمایش آن 10 بیت است. صفحه نمایش در تلویزیون اولد سونی WRGB می باشد. شاید سونی پنل های خود را از شرکت ال جی خریداری می کند چراکه پرجمدار این فناوری شرکت کره ای ال جی می باشد. WRGB به RGB تفاوتی در ساب پیکسل W یا White را دارد. این ساب پیکسل برای کمک به پیکسل های اصلی است. با این ساب پیکسل دیگر پیکسل ها در حداکثر ظرفیت خود کار نمی کنند و همیشه این پتانسیل را دارند تا بهترین رنگ ها را نمایش دهند. معمولا تلویزیون های نیاز به کالیبراسیون برای نمایش بهترین کیفیت تصویر را دارند. تلویزیون اولد سونی A90J چه قبل و چه بعد از کالیبره شدن، بهترین نمایش را به اجرا می گذارد. پنل این تلویزیون 1.07 بیلیون رنگ را با درصد بالایی نمایش می دهد و نمایش تصویر پر رنگ آن خیره کننده است. 

 

 

فرمت ها و رزولوشن هایی که با تلویزیون سونی آ 90 جی  پشتیبانی می شوند

در بازار و یا در صنعت فیلم برداری، نرخ فریم 24 و 60 بسیار رایج است؛ البته امروزه نرخ فریم 120 هم در کنسول های جدید و یا دستگاه بلور ری وجود دارد ولی محدود می باشد. تلویزیون سونی A90J با فرکانس تصویر 120 هرتز و پورت HDMI ورژن 2.1  چه فرمت هایی را پشتیبانی می کند. در این تلویزیون نرخ فریم 24 به خوبی نمایش داده شده و نویز و بلور در تصویر پر سرعت با این نرخ فریم به خوبی برداشته می شود. برای نرخ فریم 60 فریم در ثانیه هم به همین صورت است. باید عنوان کنیم که تلویزیون 120 هرتزی همیشه نرخ فریم 24 را بهتر از یک تلویزیون 60 هرتز و یا 50 هرتزی نمایش می دهد. تلویزیون A90J رزولوشن 4K و Full HD را تا حداکثر 120 هرتز پشتیبانی می کند. 

 

پشتیبانی از محدوده دینامیکی و HDR

 تصاویر و یا فرمت هایی از تصویر هستند که جزئیات بالایی را در داده های خود دارند. تصاویر دینامیکی از اینگونه محتوا می باشند. در این تلویزیون فرمت هایی چون دالبی ویژن، HDR10 و... پشتنیبانی می شوند. فرمت های HDR به روشنایی پنل بالایی نیاز دارند و این تلویزیون هرچند اولد می باشد و نورپردازی ارگانیکی دارد اما روشنایی نسبتا قابل قبولی برای اینگونه فرمت های دارد. HDR یا High Dynamic Range فرمتی از تصویر است که بین المان های روشن و تیره آن تفاوت زیادی وجود دارد و همین امر جذابیت نمایش آن های را به کاربر می رساند.

 

شیشه صفحه نمایش و کارایی آن

در تلویزیون ها از دو نوع شیشه برای پنل استفاده می شود. شیشه تلویزیون یا براق است که به آن Glossy می گویند و یا اینکه مات است که به آن Matte می گویند. هر کدام از آن ها کاربرد خاص خود را دارد. صفحه نمایش مات برای خواندن متون و یا جلوگیری از خسته شدن چشم کاربر، کاربرد دارد و صفحه نمایش براق هم برای استفاده از تلویزیون در یک فضای روشن می تواند اهمیت بالایی داشته باشد. تلویزیون سونی A90J دارای صفحه نمایش براق یا Glossy است. این تلویزیون تمام نور محیط را منعکس می کند و نمی گذارد نور محیط بر نور تصویر غلبه کند و کاربر تصویر را بهتر دریافت می کند.

 

زاویه دید در تلویزیون اولد سونی

 تلویزیون هایی که دارای آرایش ساب پیکسلی RGB هستند بر دو دسته می باشند. این تلویزیون ها یا پنل AV را دارند که زاویه دید در آن ها کم است و یا اینکه پنل IPS دارند و زاویه دید در آن ها زیاد است. در تلویزیون های با آرایش ساب پیکسلی WRGB مانند تلویزیون های اولد همه چیز وابسته به ساب پیکسل W می باشد. در تلویزیون اولد A90J زاویه دید بالا می باشد و این می تواند نتیجه عملکرد بهتر ساب پیکسل White باشد. شما می توانید از کناره ها هم به این تلویزیون تماشا کنید و از کیفیت تصویر آن لذت ببرید بدون اینکه کیفیت رنگ و روشنایی تصویر کاهش یابد. 

 

BFI چیست و در تلویزیون سونی A90J به چه صورت است؟

BFI کوتاه شده عبرت Black Frame Insertion می باشد. همیشه نرخ فریم ارسالی به تلویزیون و فرکانس تصویر تلویزیون یکی نیست. تلویزیون برای اینکه فرکانس تصویر را با نرخ فریم ارسالی یکی کند از فریم های مشکی در میان فریم های اصلی استفاده می کند که به آن اتخاذ فریم مشکی می گویند. در تلویزیون اولد 65 اینچ سونی 65A90J از این ویژگی استفاده شده است. این قابلیت موجب شده تا نرخ فریم 60 هرتز با کارایی بالا و بدون نویز و بلور نمایش داده شود. خوانایی متون در تصویر متحرک و یا نمایش تصویر متحرک به این ویژگی وابسته می باشد.

 

زمان پاسخگویی در تلویزیون 65 اینچ سونی 2021 اولد

زمان پاسخگویی به مدت زمانی می گویند که یک پیکسل تغییر رنگ می دهد و یا خاموش و روشن می شود. در تلویزیون اولد A90J این میزان از زمان کم بوده و صفحه نمایش 10 بیتی آن سریع به تغییرات فریم واکنش نشان می دهد. زمان پاسخگویی هرچه کمتر باشد، تصاویر پرسرعت مانند تصاویر بازی بهتر و با کیفیت تر نمایش داده می شوند.

 

سرعت انتقال داده ورودی و خروجی های تلویزیون سونی A90J

 در این تلویزیون از ورژن بالایی از پورت HDMI استفاده شده است. پورت های آن سرعت انتقال داده بالایی را دارند و یا به عبارتی تاخیر در انتقال داده کمی را دارند. سونی در تلویزیون های خود برای هر نوع کاربری و یا نمایش هر تصویری از ALLM بهره می برد مانند بعضی از برند ها نیست که در زمان بازی این ویژگی به صورت منوال و یا اتوماتیک فعال شود.

 

ورودی و خروجی های تلویزیون سونی A90J

4  پورت HDMI و 3 پورت USB، پورت آنتن، پورت شبکه، پورت کامپوزیت، پورت اپتیکال، خروجی صدای آنالوگ از ورودی و خروجی های این تلویزیون اولد سونی 2021 می باشند. 2 عدد از پورت های HDMI یعنی شماره سوم و چهارم دارای ورژن 2.1  دارای پهنای باند 48 گیگابایت هستند که برای بازی به کار برده می شود. یکی از پورت های HDMI دارای ویژگی بازگشت صوتی و پهنای باند 37 مگابایتی برای انتقال صدای دیجیتال است که با علامت ARC/eARC مشخص شده است. 1 پورت USB دارای ورژن 3.0  و 2 عدد دیگر ورژن 2.0 را دارند. در این تلویزیون از دو پورت آنتن استفاده شده است که یکی برای آنتن و دیگری هم برای  قابلیت های دیگر اتخاذ شده است. پورت اپتیکال برای انتقال صدای دیجیتال از تلویزیون به ساندبار است البته زمانی که در ساندبار پورت HDMI ARC در دسترس نباشد از آن استفاده می شود چون کیفیت کمتری را به نسبت آن دارد. 

 

صدای تلویزیون سونی A90J اولد 2021 با ویژگی های بارزتر

در این تلویزیون صدا 40 وات است. در آن از 2 اسپیکر Full Range و 2 ساب ووفر هرکدام با توان 10 وات استفاده شده است. در این تلویزیون صدای با ویژگی های صوتی بارزی همراه است و صدایی 3 بعدی و همه جانبه از آن انتشار می یابد. صدای دالبی اتمس یا صدای OTS جذابیت نمایش محتوا را افزایش می دهد. در این تلویزیون  صدا متناسب با نوع محتوا پخش می شود.

 

تلویزیون 65 اینچ اولد سونی A90J  با طراحی منحصر به فرد.

 همانند بیشتر مدل های تلویزیون سونی، در این تلویزیون هم از طراحی پایه کنار استفاده شده است. پایه های این تلویزیون باریک و فلزی می باشند و به خوبی وزن تلویزیون را نگه داشته و از لرش آن جلوگیری می کنند. در این تلویزیون پایه ها در دو موقعیت و یا دو نوع ارتفاع کم و زیاد نصب می شوند. زمانی که شما در کنار تلویزیون از ساندبار استفاده می کنید می توانید پایه ها را با ارتفاع نصب کنید و در غیر این صورت نصب پایه های همسطح با میز تلویزیون جذاب تر خواهد بود. پایه در این تلویزیون به کناره قاب نزدیک است و برای اندازه 65 اینچ از این تلویزیون باید میز تلویزیون عریض را تهیه کرد. میزان حاشیه صفحه نمایش در این تلویزیون 0.9 سانتیمتر و میزان ضخامت قاب برابر با 4.1 سانتیمتر است. قسمت پشت پنل از فلز و قسمت برد الکترونیکی از پلاستیک ساخته شده است. قسمت پشت قاب تلویزیون دارای تکسچر عمودی می باشد. پورت ها این تلویزیون در کناره می باشند و می توان حتی در زمان نصب بر روی دیوار به آن ها دسترسی داشت. این تلویزیون یک دکمه خاموش و روشن کردن در سمت چپ قاب دارد که می توان برای تغییر کانال ها و یا کم و زیاد کردن صدا از آن استفاده کرد .

 

 

Sony A90J

پایه ها در تلویزیون سونی A90J در دو موقعیت ارتفاع زیاد و ارتفاع کم و همچنین نزدیک به هم و دور از هم می توانند نصب شوند

 

 

قسمت پشت پنل از فلز و قسمت برد الکترونیکی از پلاستیک می باشد

 

حاشیه و یا Bezel در تلویزیون اولد سونی A90J برابر با 0.9 سانتیمتر می باشد.

 

سیستم عامل تلویزیون سونی 2021

 در تلویزیون A90J از رابط هوشمند اندروید ورژن 10 استفاده شده است. در آینده این احتما وجود دارد که اندروید به گوگل تی وی تغییر کند که به راحتی در بروز رسانی این تلویزیون امکان پذیر است. در این تلویزیون از ریموت استاندارد استفاده شده است و رنگ آن سفید می باشد. بسیاری از قابلیت ها و میانبر ها در ان گنجانده شده است و می توان به محتوای با کیفیت دست یافت. شما می توانید از طریق نتفلیکس و یا دیسنی محتوای 4K HDR را دانلود و تماشا کنید. گوگل اسیستنت و یا الکسا با آن پشتیبانی می شود. در آن از کاربران آیفون نیز پشتیبانی شده و می توانند محتوا را با این تلویزیون به اشتراک بگذارند. حافظه داخلی این تلویزیون 16 گیگابایت است و فضای زیادی را به نسبت تلویزیون برند های دیگر دارد. یکی پورت USB ورژن 3.0 دارد که انتقال داده و یا پخش از طریق آن را کاربردی تر می کند. 

 

ویژگی های محصول
مشخصات کلی
سازنده
سونی
مدل
A90J
نوع تلویزیون
اولد
ساختار پنل
ال سی دی
اندازه صفحه نمایش
65 اینچ
Bit Depth پنل
10 بیت
آرایش پیکسل پنل
افقی(IPS)
زاویه دید
178 درجه
شکل پنل
تخت
نورپردازی
Organic
نوع لامپ LED
برد LED ندارد
فناوری Dimming
Pixel Dimming
کیفیت تصویر
4K
رزولوشن تصویر
3840*2160
پردازنده
XR Engine
فرکانس تصویر
120 هرتز
ارتقای کیفیت تصویر
پشتیبانی از HDR
فرمت های HDR
HDR، HLG و Dolby Vision
صدا
2.2 کاناله
توان صوتی هر اسپیکر
10 وات
توان صوتی کل
40 وات
ساب ووفر
توان ساب ووفر
20 وات
ویژگی های صوتی
OTS- Adaptive Sound-Active Voice Amplifier
اسمارت
سیستم عامل
Android
مرورگر وب
وای فای
بلوتوث
طراحی
پایه کنار
رنگ بدنه
مشکی
رنگ فریم
مشکی
پورت HDMI
4 عدد
پورت USB
3 عدد
پورت LAN
پورت کامپوننت
پورت کامپوزیت
گیرنده دیجیتال
ریموت کنترل
استارندارد
اقلام همراه
ریموت کنترل، کابل برق، دفترچه راهنما، باتری ریموت کنترل ، پایه
سال ساخت
2021
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha