بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

تلویزیون های سری 8 سامسونگ، تحلیل و بررسی

۱۴۰۰/۱۰/۲۸

سامسونگ تلویزیون های خود را در سری های مختلف روانه بازار می کند. سری 8 از تلویزیون های سامسونگ هم مدل هایی از کریستال 4K و هم مدل هایی از کیولد و نئوکیولد را شامل می شود. در این نوشته به مدل هایی از سری 8 می پردازیم. تلویزیون هایی که در سری 8 سامسونگ قرار می گیرند به شرح زیر می باشند. 

تلویزیون سامسونگ نئوکیولد 2021 مدل QN85A
تلویزیون سامسونگ کیولد 2021 مدل Q80A
تلویزیون سامسونگ کیولد 2020 مدل Q80T
تلویزیون سامسونگ کریستال 4K مدل AU8000
تلویزیون سامسونگ کریستال 4K مدل TU8500

این تلویزیون ها در سری 8 می باشند و به وضوح بسیار پر فروش بوده و از هر نظر مورد رضایت کاربران بوده اند. این 5 مدل از تلویزیون های سامسونگ چه ویژگی هایی را دارند که رضایت کاملی را از طرف کاربران به دست آورده اند.

 

تلویزیون سامسونگ کریستال 4K تولید 2020 مدل TU8500

 این تلویزیون بسیار پر فروش بوده و هست. در واقع سامسونگ از ویژگی های فوق العاده ای در این تلویزیون استفاده کرده است. اما ما در ابتدا به ظاهر تلویزیون می پردایم و در ادامه کارایی فنی آن را بیان می کنیم.


تلویزیون TU8500 با پایه وسط زاویه دار می باشد. یک پایه در وسط نصب می شود و وزن تلویزیون را نگه می دارد. میزان حاشیه پنل آن کم است و می توان گفت که بدون فریم می باشد. در این تلویزیون رنگ قاب و پایه مشکی می باشد. در پشت تلویزیون شیار هایی برای عبور کابل ها وجود دارد تا از شلوغی اطراف تلویزیون جلو گیری شود. شما می توانید آن را بر روی میز و یا بر روی دیوار نصب کنید که در صورت نصب بر روی دیوار زیاد برجسته نبوده و جذابیت ویژه ای را دارد. تلویزیون TU8500 سامسونگ در اندازه های 50 اینچ، 55 اینچ و 65 اینچ موجود می باشد. 


در این تلویزیون از پنل VA استفاده شده است که کنتراست بالا و نمایش رنگ مشکی از ویژگی های آن می باشد. ارایش پیکسلی آن عمودی است و ساب پیکسل های آن به صورت RGB می باشند. عمق نمایش رنگ آن برابر با 8 بیت است و مانند تمام تلویزیون های ال ای دی و کیو ال ای دی می تواند 16.7 میلیون رنگ را با درصد بالایی نمایش دهد. فرکانس تصویر ان استاندارد بوده و برابر با 60 هرتز می باشد. سامسونگ در این تلویزیون از فرمت های دینامیکی مانند HDR  از نوع HDR10+ پشتیبانی می کند. نور پردازی آن با لامپ های ال ای دی محقق می شود و آرایش Edge را دارد. تنها تلویزیون سامسونگ می باشد که در خود فناروی Dual LED را جایی داده است که به واسطه آن کیفیت رنگ فوق العاده ای دارد. تعداد 3 پورت HDMI ورژن 2.0  و 2 پورت USB از پورت های این تلویزیون می باشند. پورت اپتیکال و شبکه و آنتن هم برای استفاده های خاص همگام با بقیه پورت ها موجود می باشد. این تلویزیون بالاترین تلویزیون کریستال 4K سامسونگ در سال 2020 و در سال 2021 می باشد. 

 

تلویزیون سامسونگ AU8000

این تلویزیون محصول 2021 سامسونگ است. سامسونگ طراح این تلویزیون را منحصر به فرد کرده است. در آن دو پایه در کناره ها وزن تلویزیون را نگه می دارند اما به صورت V شکل نیست و مسطح می باشد. در واقع پایه تلویزیون AU8000 سامسونگ با پایه تلویزیون فریم سامسونگ LS03T شبیه می باشد. ضخامت کم و بدون فریم بودن از ویژگی های این تلویزیون می باشند. فرکانس تصویر آن 60 هرتز است وسامسونگ به واسطه قابلیت Motion Excelerator محتوای 120 فریم را پشتیبانی می کند. این تلویزیون در ارائه کنتراست و رنگ مشکی بی نظیر است و برای نمایش فیلم های سینمایی جذابیت بالایی را ایجاد می کند.

تلویزیون سامسونگ Q80T 

 

تلویزیون سامسونگ Q80A

برخلاف تلویزیون های سامسونگ در آن از پنل ADS استفاده شده است که یک نوع پنل IPS می باشد. شما با این تلویزیون زاویه دید بالایی را دارید. فرکانس تصویر آن 120 هرتز است و چون پورت HDMI 2.1 را دارد می تواند از فرمت های تصویر با نرخ فریم  120 فریم بر ثانیه پشتیبانی کند صدای آن 2.2.2 کاناله بوده و توان صوتی 60 وات شما را از ساندبار بی نیاز می کند. یک پایه صفحه وسط تلویزیون قرار می گیرد و وزن تلویزیون را نگه می دارد. تلویزیون Q80A سامسونگ در اندازه های مختلفی تولید شده اما فعلا اندازه 55 اینچ از آن در بازار موجود می باشد. 

 

تلویزیون سامسونگ QN85A

 این تلویزیون همانند تلویزیون Q80A بوده و بسیار به آن شبیه می باشد. تلویزیون سامسونگ QN85A نئوکیولد بوده و از پردازنده نئو کوانتوم که یک چیپست جدید می باشد استفاده می کند. در آن به جای نورپردازی ال ای دی از نورپردازی Mini LED استفاده می کند. تعداد دیود های نوری بیشتر و آرایش ماتریکسی آن ها موجب شده تا روشنایی تلویزیون بیشتر باشد و از طرفی کنتراست و نمایش رنگ مشکی عمیق بسیار خوب نمایش داده شود. در این تلویزیون سیستم صوتی 4.2.2 کاناله می باشد و می تواند صدای 60 واتی را برای شما انتشار دهد. جدا از اینکه می توان از آن انتظار صدای فوق العاده با کیفیت به واسطه ویژگی های صوتی داشت می تواند با استفاده از قابلیت هایی که دارد صدا را ارتقای سطح توان کیفیت دهد. همانند تلویزیون Q80A دارای پنل ADS است و به نظر می رسد سامسونگ در سال 2021 در سری 8 تلویزیون های کیولد و نئوکیولد از پنل ADS استفاده کرده است. البته تلویزیون Q80T در سال 2020 تولید شده و پنل VA را دارد.

 

جمع بندی

تلویزیون های سری 8 سامسونگ در سه دسته کریستال 4K، کیولد و نئوکیولد قرار می گیرند. تلویزیون سامسونگ TU8500 در صدر تلویزیون های کریستال 4K برای سال 2020 و 2021 می باشد. تلویزیون Q80A بهترین تلویزیون کیولد و بالاترین تلویزیون کیولد سامسونگ 2021 بوده و تلویزیون QN85A در رده میانی برای تلویزیون های نئوکیولد و رده بالاتر از تلویزیون های کیولد می باشد. به هر صورت می توان اینگونه برداشت کرد که تلویزیون های سری 8 از هر نظر منحصر به فرد می باشند مثلا تنها تلویزیون با فناوری Dual LED در سری ال ای دی تلویزیون TU8500 می باشد و یا تنها تلویزیون های با پنل ADS تلویزیون Q80A و تلویزیون QN85A می باشند. 

برچسب هاراهنمای خریدراهنمای خرید تلویزیونتحلیل و بررسی تلویزیون
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha