بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تحلیل کامل تلویزیون سامسونگ کیولد Q60T

۱۳۹۹/۱۱/۱۲

تلویزیون Q60T سامسونگ اولین تلویزیون سری QT تولید 2020 می باشد. این تلویزیون معمولا در میان تلویزیون های کیولد 2020 قیمتی پایین تر دارد و به راحتی می توان آن را خریداری کرد. تلویزیون کیولد سامسونگ Q60T با تفاوت زیادی نسبت به تلویزیون های سال قبل من جمله تلویزیون Q60R در اختیار کاربران به نمایش تصاویر می پردازد.  در این تلویزیون جدا از نمایش رنگ های غنی با فناوری کیولد و ویژگی هایی کاربردی مانند پردازنده کوانتوم 4K ، کاربری بازی فوق العاده ای دارد و میتواند برای کاربران حرفه ای هم جذابیت زیادی را خلق کند در این نوشته ما تلویزیون کیولد سامسونگ Q60T را به صورت کامل تحلیل می کنیم.

تلویزیون Q60T مقرون به صرفه

همیشه قیمت برای ما مهم است اما در واقع از همه مهمتر آن است که با هرینه ای که در نظر گرفته این بهترین تلویزیون را خریداری کنیم. تلویزیون کیولد سامسونگ Q60T در سری کیولد 2020 رده پایین است اما قیمت پایینی نیز دارد. از طرفی بسیاری از قابلیت و ویژگی های مثبتی را به همراه خود دارد. این تلویزیون در بعضی از ویژگی ها با تلویزیون های بالارده برابری می کند. برای نمونه این تلویزیون ویژگی صوتی را همانند تلویزیون های بالاتر از خود دارد و یا اینکه طراحی و تا حدودی کیفیت تصویر مشابه و یا حداقل نزدیک به تلویزیون های رده بالای سری QT تولید 2020 دارد. این تلویزیون را می توان با قیمتی مناسب خریداری کرد  و از کیفیت بسیاری بالای آن لذت برد. در ادامه این تلویزیون را بیشتر مورد ارزیابی قرار می دهیم.

نورپردازی Edge با LED دوبل

تلویزیون سامسونگ Q60T نور پردازی Edge را دارد. همانطور که از نام نور پردازی معلوم است لامپ های LED در کناره های سمت راست و چپ تلویزیون قرار گرفته اند. این لامپ ها به صورت خطی با فاصله یکسان از هم از بالا تا پایین نور پردازی را برای پیکسل ها انجام می دهند. در این تلویزیون از فناوری Dimming و یا تاریکی منطقه ای استفاده نشده است. سامسونگ در تلویزیون Q60T از دو لامپ LED در یک نقطه استفاده می کند. یکی از لامپ ها نور سفید و دیگر نور زرد رنگ را انتشار می دهد. با این ویژگی و یا تکنولوژی حجم زیادی از رنگ ها در تصویر ظاهر می شوند. تلویزیون Q60T از طرفی دیگر به صورت پایه فناوری کوانتوم دات را دارد که آن هم به بهبود رنگ ها کمک می کند. به وضوح می توان گفت تلویزیون Q60T از بهترین تلویزیون ها است که تصاویر غنی از رنگ و شفافیت را ارائه می دهد. 

صفحه نمایش VA ارتقا یافته 

 سامسونگ در تلویزیون Q60T از پنل VA استفاده کرده است. البته باید عنوان کرد که سامسونگ به طور فزاینده ای از پنل VA استفاده می کند. پنل VA یا Vertical Alignment دارای آرایش پیکسلی عمودی است. آرایش عمودی از پیکسل ها موجب افزایش کنتراست و نمایش زنگ سیاه در حد بهینه می شود. این تلویزیون برای استفاده در محیط کم نور و سینمایی خارق العاده است. می توان گفت که تلویزیون Q60T تلویزیونی ایده آل است. البته تلویزیون با پنل VA زاویه دید کمی دارد یعنی زمانی که از کناره ها به تلویزیون تماشا شود کیفیت تصویر کاهش می یابد و بعضی از رنگ ها از دامنه انتشار حذف می شوند و روشنایی هم کاهش می یابد. اما! سامسونگ در تلویزیون Q60T از لایه ای کاربردی برای افزایش زاویه دید استفاده می کند که تا حدودی زاویه دید را ارتقا داده و می توان با زاویه دید هم کیفیت تصویر مطلوب را دریافت کرد.

پردازنده کوانتومی 4K لایت

سامسونگ در همه تلویزیون های کیولد از پردازنده کوانتومی استفاده می کند اما معمولا این پردازنده هم همانند پردازنده های هوشمند در تلویزیون های ال جی ، درجه و میزان کارایی متفاوت را دارند. تلویزیون Q60T دارای پردازنده کوانتومی 4K از نوع لایت می باشد که به مراتب باید کارایی کمتری به نسبت پردازنده در تلویزیون Q80T را داشته باشد. اما به هر صورت آنچه ما از پردازنده کوانتومی انتظار داریم و مشاهده کرده ایم نمایش رنگ های غنی و توانایی بالا در پردازش تصاویر است.

کاربری بازی

سامسونگ در تلویزیون های سال 2020 به بازی و نمایش تصویر بازی در تلویزیون های خود اهمیت زیادی داده است. تلویزیون سامسونگ مدل Q60T از پنل 8 بیتی برخوردار است که می تواند تا 16.7 میلیون رنگ را نمایش دهد اما آنچه در صفحه نمایش این تلویزیون برای بازی مهم است زمان پاسخگویی است. در این تلویزیون هر پیکسل فورا به تغییر واکنش نشان داده و هر جزئیاتی را بدون وفقه نمایش می دهد. سامسونگ در تلویزیون Q60T از ویژگی Game Mode استفاده کرده است که  در زمانی که تلویزیون تصویر بازی نمایش داده شود باید از طریق منو تنظیمات آن را فعال کرد. در این ویژگی ALLM یا Auto Low Latency Mode بر روی پورت ها اعمال می شود و داده های با سرعت زیادی انتقال می یابند. به صورت کلی کاربری این تلویزیون برای بازی ایده آل است و می تواند تصویر 4K را در 60 فریم بر ثانیه نمایش دهد

کیفیت تصویر

تصویر در تلویزیون به صورت فریم هایی پیوسته  با نرخ نوسازی نمایش داده می شود. در زمان برداشت تصویر معمولا 24 فریم در ثانیه شات می شود. تلویزیون با نرخ نوسازی مختلف تصویر را در نهایت نمایش می دهد. برای نمونه در تلویزیون سامسونگ Q60T میزان نرخ نوسازی و یا فرکانس تصویر برابر با 60 هرتز می باشد و سامسونگ برای اینکه تصویر روان و شفاف ارائه شود از Motion Rate برابر با 120 فریم در ثانیه استفاده می کند. نمایش رنگ ها در این تلویزیون غنی است و به صورت 100 درصدی رنگ ها نمایش داده می شوند. کیولد یک فناوری است که برای نمایش رنگ غنی در این تلویزیون به کار گرفته شده است . قابلیت ارتقای کیفیت تصویر موجب شده تا بتوان با تلویزیون Q60T تصاویر Full HD را با کیفیت بالایی تماشا کرد و از تماشا آن ها لذت برد. فرمت های HDR و بالاترین فرمت آن یعنی HDR10+ با این تلویزیون نمایش داده می شود. فرمت های HDR دارای رنگ های غنی هستند که برای نمایش به روشنایی بالا نیاز دارند.  در این تلویزیون تصویر 4K با 60 هرتز نمایش داده می شود و در نوع بی نظیر است.

پشتیبانی از فرمت های HDR

دو نوع فرمت تصویر در تلویزیون نمایش داده می شوند. هر کدام از فرمت های می توانند نمایشی از جزئیات را داشته باشند. ما در این قسمت فقط به فرمت HDR یا High Dynamic Range می پردازیم. تصاویر دینامیکی داده های بیشتر و جزئیات بالارده تری را دارند. برای نمایش اینگونه تصاویر پردازنده هر بار داده های جدید تر را اتخاذ می کند. آنچه واضح است این است که تلویزیون باید قابلیت بالایی را داشته باشد تا بتواند این گونه تصاویر را پشتیبانی کند. سامسونگ از دالبی ویژن پشتیبانی نمی کند و نباید انتظار داشت که با تلویزیون Q60T دالبی ویژن نمایش داده شود. در این تلویزیون HDR10+ قابل نمایش است که بعد از فرمت  دالبی یعنی دالبی ویژن بالارده ترین فرمت می باشد. 

گیرنده دیجیتال

بعضی از مواقع با خرید یک دستگاه می توان نیاز به دستگاه های دیگر را برطرف کرد. برای نمونه با خرید تلویزیون با گیرنده دیجیتال می توان نیاز به دستگاه جانبی برای پشتیبانی از شبکه های داخلی را برطرف کرد. در تلویزیون Q60T از گیرنده دیجیتال استفاده شده است. این تلویزیون به راحتی همه شبکه های داخلی را نمایش می دهد که در بعضی از مناطق فقط به یک انتن کوچک نیاز دارد.  در آن می توان تصاویر و فیلم های پخش شونده از تلویزیون را بر روی فلش مموری ذخیره کرد. البته ورودی آنتن در تلویزیون Q60T سامسونگ هم از شبکه های دیجیتالی و هم از شبکه های آنالوگ پشتیبانی می کند. شما باید به قسمت تنظیمات رفته و جستجو را انجام دهید. در هنگام جستجو باید هم جستجوی آنالوگ و هم جستجوی دیجیتال را انجام داد تا همه شبکه ها آورده شوند. 

طراحی

اولین ویژگی ظاهری که در تلویزیون توجه ما را به خوب جلب می کند، طراحی پایه کنار آن می باشد. این تلویزیون دارای پایه های باریک و خوش فرم است. از آنجا پایه های کناری یا پایه های V شکل می توانند کمترین میزان لرزش تلویزیون را ممکن کنند، تلویزیون سامسونگ Q60T دارای ایمنی بالایی است. سامسونگ در تلویزیون Q60T از پورت های کاربردی استفاده کرده است که دسترسی به آن ها آسان و کاربردی است. تلویزیون Q60T طراحی خوش تراشی را دارد. سامسونگ این تلویزیون را کمترین حاشیه صفحه نمایش روانه بازار کرده است و از درصد بیشتری از صفحه نمایش استفاده شده است. 

تحلیل و راهنمای کامل پورت ها در تلویزیون

تحلیل کامل تلویزیون سامسونگ کیولد Q80T

تحلیل کامل تلویزیون سامسونگ کیولد Q70T

تحلیل کامل تلویزیون سامسونگ کیولد Q60T

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه دنیس کالا

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تلویزیون پایه کنار تلویزیون دوآل ال ای دی تحلیل و بررسی تلویزیون تلویزیون کیولد
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha