بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون سامسونگ 55 اینچ 2021 کیولد Q80A مدل 55Q80A

Samsung Qled TV 4K Smart 55 Inch 55Q80A

اطلاعات قیمت و موجودی
وضعیت :
موجود نیست
تاریخ آپدیت قیمت :
۱۴۰۲/۱۱/۲۹
تضمین اصالت :
گروه محصولی :
برند :
ویژگی های حائز اهمیت محصول
سازنده
سامسونگ
مدل
Q80A
کیفیت تصویر
4K
توان صوتی کل
60 وات
اسمارت
سال ساخت
2021
نقد و بررسی محصول

تلویزیون سامسونگ 55 اینچ 2021 کیولد Q80A مدل 55Q80A

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ 2021 کیولد Q80A مدل 65Q80A

شاید کمتر تلویزیونی در بازار موجود باشد که به اندازه تلویزیون Q80A کارایی و کیفیت فوق العاده برای نمایش تصویر بازی را داشته باشد. شما بسته به اینکه چه انتظاری را از تلویزیون داشته باشید می توانید گزینه ای مناسب را انتخاب کنید. تلویزیون Q80A به نسبت تلویزیون Q70A و Q60A قیمت بیشتری را دارد و متناسب با قیمت آن عملکرد بهتری را ارائه می دهد. تلویزیون کیولد سامسونگ 2021 سامسونگ Q80A اولین تلویزیون در سری QA است که نورپردازی مستقیم دارد. این تلویزیون نور پس زمینه Direct را برای تصویر به کار گرفته است. در آن 8 زون در برد ال ای دی تلویزیون وجود دارد. این تلویزیون صدای 60 وات دارد. 4 اسپیکر 10 وات و یک ساب ووفر 20 وات، صدا را منتشر می کنند. کنتراست، نمایش رنگ سیاه عمیق، کیفیت نمایش رنگ تصویر، سرعت پردازش و کاهش نویز همه و همه را می توان در تلویزیون Q80A سامسونگ مشاهده کرد. این تلویزیون قابلیت های هوشمند فوق العاده ای دارد. شما اگر با تلویزیون های سامسونگ 2020 کار کرده باشید، مشاهده خواهید که که این تلویزیون کاربردی تر و جذاب تر می باشد. تلویزیون پایه وسط مخاطبان خاص خود را دارد. پایه در این تلویزیون خوش طرح است و با ساندبار جذابیت زیادی را ایجاد می کند. پورت های آن در ضلع کناری تلویزیون هستند. البته وقتی از ضلع ها بحث می کنیم نباید پورت HDMI 2.1 را از قلم بیندازیم. با وصف اینکه سامسونگ در این تلویزیون از یک عدد پورت HDMI 2.1 استفاده کرده است، اما همین ویژگی های زیاد را به کاربران عرضه می کند.  تلویزیون Q80A جایگزین تلویزیون سامسونگ Q80T است و تقریبا پابه پای هم نقش آفرینی می کنند. البته در آینده این دو تلویزیون را مورد مقایسه قرار می دهیم.

 

 

Q80A

 

 

کیفیت تصویر تلویزیون سامسونگ Q80A

کیولد صفحه نانوکریستال است که در بین نور پس زمینه قرار می گیرد. در این صفحه ذرات متغیر بوده و هر کدام روی یک رنگ بیشترین کارایی را دارند. شاید کیفیت نمایش رنگ در همه تلویزیون های کیولد یکی باشد اما انچه می تواند تغیراتی را ایجاد کند، نور پردازی و یا دیگر ویژگی های وابسته می باشد. تلویزیون Q80A تصویر را به صورتی غنی از رنگ های شفاف نمایش می دهد. حجم نمایش رنگ در این تلویزیون زیاد است. سامسونگ می گوید که حجم رنگ 100درصد را دارد. آنچه تئوری می گوید و آنچه در عمل ارائه می شود بسیار متفاوت است. بر روی تلویزیون ها تست هایی صورت می گیرد و کارایی تلویزیون برای انواعی از قابلیت ها امتیاز دهی می شود. Rtings! یک وب سایت معتبر می باشد که کارشناسانی کانادایی دارد. این کارشناسان تلویزیون از جنبه هایی مختلف تست می کنند. مطالبی که در وب سایت ما در مورد تلویزیون ارائه می شود مطابق مشخصات وب سایت شرکت سازنده و وب سایت Rtings می باشد. البته در آینده این تلویزیون ها را به صورت عملی تست می کنیم.

 

پردازنده و چیپست کوانتومی در تلویزیون های کیولد سامسونگ

کوانتوم 4K، پردازنده ای است که در تلویزیون های سامسونگ 4K عمل پردازش تصویر را انجام می دهد. تلویزیون Q80A با این پردازنده میزان نویز و بلور تصویر پر سرعت را به خوبی کاهش می دهد. این تلویزیون دارای ویژگی Motion EXcelator است. در زمان نمایش تصویرسریع و فرکانس بالا، از Judger   و Sttuter جلوگیری می کند. فرکانس تصویر در این تلویزیون 120 هرتز است چون دیگر موارد نیاز برای نمایش تصویر 4K در فریم ریت 120 هرتز را دارد، تلویزیون Q80A تصویر 4K را در بالاترین کیفیت خود نمایش می دهد. با وصف اینکه سامسونگ در سال 2021 تلویزیون با پردازنده نئوکوانتوم هم روانه بازار کرده است، اما پردزانده در این تلویزیون همان پردازنده پارسال است که در تلویزیون Q80T و دیگر تلویزیون های کیولد سامسونگ سری QT استفاده شده است.

 

روشنایی تصویر در تلویزیون Q80A سامسونگ

از آغاز پیداش تلویزیون، بیشترین تغییرات و فناوری ها بر روی نورپردازی آن صورت گرفته است. این نشان می دهد که نور پس زمینه اولین مورد مورد توجه می باشد. امروزه کاربران در زمان خرید تلویزیون به نور پردازی توجه نمی کنند. نور پس زمینه از لامپ فلوئورسانت به لامپ LED تغییر پیدا کرده است. نور پردازی LED به نسبت نور پردازی های قدیمی کارایی و دوامی بیشتر دارد. تلویزیون Q80A در برد نور پردازی خود تعدادی زیاد از لامپ LED دارد. این لامپ ها به صورت ماتریکسی در پشت صفحه نمایش پخش شده اند و آرایشی ماتریکسی همگون دارند. لامپ ها دسته بندی شده اند و به صورت گروهی خاموش و روشن می شوند که به آن FALD می گویند. تلویزیون Q80A با این نورپردازی روشنایی بالایی را برای محتوای HDR و محتوای SDR خواهد داشت.

 

 شفافیت تصویر و کنتراست در تلویزیون سامسونگ با FALD 8X

هر چه تعداد و گروه های LED در برد LED بیشتر باشد، کیفیت نور پردازی بیشتر خواهد بود که به آن تاریکی منطقه ای می گویند. تاریکی منطقه ای مهمترین تاثیر را در ارائه کیفیت بهتر و بیشتر تصویر را دارد. این تلویزیون تمایز بین المان های تصویر را افزایش می دهد و موجب جذابیت هر چه بهتر تصویر می شود. در تلویزیون کیو 80  آ  تعداد گروه ها 8 عدد می باشد. البته در تلویزیون Q80T تعداد گروه ها در اندازه 55 اینچ و بالاتر 12 عدد است که به نظر می رسد این تلویزیون کارایی بیشتری به نسبت Q80A داشته باشد. در تلویزیون با تاریکی منطقه ای، قسمت تیره تصویر تیره تر و قسمت روشن هم روشن تر نمایش داده می شود. 

 

 

روشنایی تصویر در تلویزیون Q80A سامسونگ 2021

 

 

کیفیت صدای تلویزیون سامسونگ 55 اینچ Q80A

شاید مهمترین دغدغه ای که شرکت های سازنده با آن سروکار دارند صدا باشد. نمی توان در تلویزیون از یک حد بیشتر صدا را اتخاذ کرد. اغلب تلویزیون های موجود در بازارتوان صوتی 20 وات را دارند. تلویزیون Q80A توان صوتی 60 وات را دارد. در این تلویزیون از 5 اسپیکر استفاده شده که یکی از آن ساب ووفر می باشد. ساب ووفر صدای 20 وات را پخش می کند و می توان از صدای 40 تا 100 هرتز برخوردار بود. این دامنه از صدا بدون ساب ووفر شنیده نمی شود.اما مهمتر از توان صوتی ویژگی هایی است که در تلویزیون Q80A وجود دارد. در این تلویزیون 3 ویژگی صوتی وجود دارد:


SpaceFit ، صدای تلویزیون را متناسب با محیط تلویزیون پخش می کند. در زمان نصب بر روی دیوار هم می توان کیفیت مطلوبی را دریافت کرد. Active Voice Amplifire صدای دیالوگ تلویزیون را باز یاد شدن صدای محیط افزایش می دهد. OTS ، صدایی چند بعدی است که فراگیر و جذاب ارائه می شود. هر چند در تلویزیون Q80A از نوع لایت آن استفاده شده است اما کارای و کیفیتی بی نظیر را دارد. HDMI ARC، در تلویزیون Q80A  از پورت HDMI با قابلیت بازگشت صوتی استفاده شده است. شما می توانید صدای تلویزیون را بر روی انواعی از ساندبار ها پخش کنید، در این صورت می توانید با یک ریموت کنترل هم ساندبار و هم تلویزیون را کنترل کنید. تازه این قابلیت پخش صدای 5.1 کاناله دالبی دیجیتال را نیز فراهم می کند.

 

انواع ورودی تلویزیون سامسونگ Q80A

سامسونگ همانند سال قبل در تلویزیون های 2021 هم، از پورت کامپوزیت و کامپوننت استفاده نکرده است. در تلویزیون Q80A  از 4 پورت HDMI استفاده شده است که یکی از آن ها ورژن 2.1  و 3 عدد دیگر ورژن 2.0  را دارند. این تلویزیون 2 پورت USB هم دارد و برای انتقال صدا به صورت دیجیتال از تلویزیون به سیستم های صوتی خروجی صدای دیجیتال از نوع اپتیکل هم قرار گرفته است. پورت HDMI 2.1 برای بازی و انتقال تصویر پر سرعت از دستگاه هایی مانند بلوری و کنسول های بازی بسیار کار آمد است. تمام کنسول های بازی با این تلویزیون پشتیبانی می شوند و تازه می توانید تصویر 4K را در نرخ 120 هرتز تماشا کنید که شاید تا به امروز تجربه نکرده باشید. رابط کامپوزیت تلویزیون چیست؟ این رابط  به صورت سه فیش می باشد. رنگ فیش های آن زرد- قرمز- سفید هستند. فیش سفید و قرمز برای انتقال صدا و فیش زرد برای تصویر به کار می رود. اتصال دی وی دی به تلویزیون سامسونگ Q80A ممکن نیست مگر اینکه از تبدیل کاپوزیت و یا کامپوننت به HDMI استفاده شود.

 

تلویزیون سامسونگ Q80A مناسب برای بازی

جدا از وجود پورت HDMI 2.1 در زمینه ارائه تصویر بهتر بازی، زمان پاسخگویی در این تلویزیون بسیار کم است. صفحه نمایش IPS در این تلویزیون بسیار سریع است و نسبت به تغییرات فریم واکنش خوبی را دارد. داده های تصویر سریعا به تلویزیون می رسند و در انجا پردازش شده و نمایش داده می شوند و همچنین زمان تاخیر در این تلویزیون بسیار کم است. سامسونگ در تلویزیون Q80A از ویژگی Game Bar استفاده کرده است. شما می توانید وارد منوی آن شوید و در آنجا به تنظیمات المان های لازم برای بازی بپردازید. پشتیبانی از کنسول های بازی PS5 و XboX با تلویزیون سامسونگ Q80A امکان پذیر است. شما در این تلویزیون کیفیت تصویر 4K در فریم ریت 120 هرتز را تماشا می کنید.

 

 

تلویزیون سامسونگ Q80A مناسب برای بازی 

 

تلویزیون هوشمند سامسونگ 55 اینچ

تلویزیون سامسونگ Q80A همانند دیگر تلویزیون های سامسونگ از سیستم عامل تایزن استفاده می کند. رابط هوشمند تایزن بسیار سریع است و محیط جذابی را دارد. تایزن در این تلویزیون با  ورژن جدید تر قرار گرفته است. در این تلویزیون منویی گسترده در دسترس می باشد. تنظیمات تلویزیون سامسونگ با این سیستم عامل بسیار اسان است.  از قابلیت  هایی چون Google Assistant و Alexa پشتیبانی می شود. ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ Q80A هوشمند است و دارای سلول خورشیدی می باشد که با نور آفتاب شارژ می شود. دانلود بازی برای تلویزیون هایسنس هم از طریق منو صورت می گیرد و با توجه به فضایی که دارد می تواند بعضی از بازی ها را پشتیبانی کند. شما می توانید با استفاده از Screen Share و یا Chrome Cast صفحه گوشی خود را با تلویزیون به اشتراک بگذارید.  این تلویزیون یک پنل کنترلی مجازی دارد و در آن همه وسایل هوشمند منزل نمایش داده می شوند که به این ویژگی Smart Things می گویند.

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه دنیس کالا

ویژگی های محصول
مشخصات کلی
سازنده
سامسونگ
مدل
Q80A
نوع تلویزیون
کیولد
ساختار پنل
ال سی دی
اندازه صفحه نمایش
55 اینچ
Bit Depth پنل
10 بیت
آرایش پیکسل پنل
افقی(IPS)
زاویه دید
بالا
شکل پنل
تخت
نورپردازی
Direct
نوع لامپ LED
تک LED
فناوری Dimming
Full Array Local Dimming
کیفیت تصویر
4K
رزولوشن تصویر
3840*2160
پردازنده
Quantum 4K
فرکانس تصویر
120 هرتز
ارتقای کیفیت تصویر
پشتیبانی از HDR
فرمت های HDR
HDR، HLG و +HDR 10
صدا
2.2.2 کاناله
توان صوتی هر اسپیکر
10 وات
توان صوتی کل
60 وات
ساب ووفر
ویژگی های صوتی
OTS- Adaptive Sound-Active Voice Amplifier
اسمارت
سیستم عامل
Tizen
مرورگر وب
وای فای
بلوتوث
طراحی
پایه وسط
رنگ بدنه
مشکی
رنگ فریم
مشکی
پورت HDMI
4 عدد
ورژن پورت HDMI
1 عدد ورژن 2.1 / 3 عدد ورژن 2.0
قابلیت بازگشت صوتی
ARC/eARC
پورت USB
2 عدد
پورت LAN
پورت کامپوننت
پورت کامپوزیت
گیرنده دیجیتال
ریموت کنترل
هوشمند
مدل ریموت کنترل
TM2180E
اقلام همراه
ریموت کنترل، کابل برق، دفترچه راهنما، باتری ریموت کنترل ، پایه
سال ساخت
2021
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha