بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تحلیل کامل تلویزیون ال جی UN71006LB

۱۳۹۹/۱۱/۱۲

تلویزیون ال جی UN71006LB از تلویزیون های سری UN است که به تازگی توسط  کمپانی بزرگ ال جی تولید شده است. این تلویزیون با هر مدل از تلویزیون های ال جی متفاوت است برای نمونه هر اندازه از صفحه نمایش در مدل UN71006LB ال جی ویژگی های خاص خود را دارد. می توان از این مدل تلویزیون برای انواعی از فضا ها با متراژی معین استفاده کرد.  تلویزیون UN71006LB ال جی را در این نوشته به صورت کامل تحلیل می کنیم و ویژگی های موجود در آن را ارائه می دهیم. 

محدوده اندازه پنل در تلویزیون ال جی UN71006LB

اندازه صفحه نمایش و یا اندازه پنل در تلویزیون می تواند بسیار اهمیت داشته باشد هر چند کاربران زیاد به آن توجه نمی کنند. فکر نکنید که با خرید یک تلویزیون با اندازه صفحه نمایش بزرگ می توانید از تمام آنچه تلویزیون ارائه می دهد برخوردار خواهید شد. کیفیت تصویر 4K یک فاصله و کیفیت تصویر Full HD یک فاصله تماشای متفاوت را برای استفاده بهینه و دریافت جزئیات تصویر نیاز دارد. در تلویزیون هر چه رزولوشن تصویر بیشتر باشد یعنی تراکم پیکسلی بیشتر خواهد بود و تراکم پیکسلی بیشتر به معنی ریز بودن پیکسل ها است. در نتیجه باید تلویزیون 4k را با فاصله ای نزدیکی تر نسبت به تلویزیون Full HD تماشا کرد. ( البته در یک اندازه پنل ثابت). هر چه صفحه نمایش بزرگتر باشد می توان آن را از فاصله ای دورتر تماشا کرد . بنابراین دریافت تصویر توسط کاربر و یا بیننده با اندازه پنل  و کیفیت تصویر یا رزولوشن را در دیاگرام های زیر اورده ایم:

محدوده اندازه پنل در تلویزیون ال جی UN71006LB

تلویزیون با کیفیت تصویر بالاتر را باید با فاصله نزدیک تر تماشا کرد و تلویزیون با اندازه بزرگتر را می توان از فاصله دورتر تماشا کرد. 

با توجه به دیاگرام های بالا می توانید بهترین اندازه صفحه نمایش را انتخاب کنید، ما در اینجا تلویزیون UN7100LB را آورده ایم تا آن را تحلیل کرده باشیم. تلویزیون UN71006LB در اندازه های : 43 اینچ ، 49 اینچ، 55 اینچ 60 اینچ، 65 اینچ موجود می باشد. حالا با توجه به آن چه ارائه دادیم می توانید بهترین اندازه را انتخاب کنید یک سری از فاکتور های دیگر در این تلویزیون وجود دارد که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

نوع پنل در تلویزیون UN71006LB 

تلویزیون UN71006LB دارای دو نوع پنل البته در اندازه های مختلف صفحه نمایش است. این تلویزیون هم از پنل VA و هم از پنل IPS استفاده می کند. مهم این است که هر کدام از این پنل ها کارایی جدایی را دارند و می توانند تاثیر در انتخاب کاربر بگذارند. آیا تلویزیون 60 اینچ و 55 اینچ ال جی مدل Un71006LB فقط در اندازه صفحه نمایش فرق دارند؟ 

خیر، در تلویزیون های 10 تایی ال جی یعنی تلویزیون های 40-50-60-70 این و ... از پنل VA در آنها استفاده می شود و اکثر اندازه های دیگر پنل IPS را دارند. در تلویزیون های نانوسل قطعا پنل IPS است ولی در تلویزیون های LED سری UN تولید 2020 و یا سری UM تولید 2019 باید ال جی در وب سایت خود به نوع پنل اشاره کرده باشد. اما آنچه تجربه ما نشان داده است و بر طبق مکاتباتی که با شرکت ها داشته ایم، تلویزیون های ال جی 10 تایی اینچ دارای پنل VA هستند و بقیه هم پنل IPS دارند. تلویزیون UN71006LB در اندازه پنل 60 اینچ پنل VA و در بقیه اندازه ها پنل IPS را دارد.

نوع پنل در تلویزیون UN71006LB 

IPS یا VA در تلویزیون ال جی UN71006LB

نمی توان گفت که کدام یکی بهتر است چون هر کدام کارایی متفاوت و بارزی را ارائه می دهند. پنل VA آرایش عمودی پیکسلی را دارد در حالی که پنل IPS دارای آرایش افقی پیکسلی است. پنل VA کنتراست بالایی دارد و نمایش رنگ سیاه عمیق را به خوبی ارائه می دهد اما پنل IPS میزان کنتراست نسبی و یا نمایش رنگ سیاه عمیق را به نسبت پنل VA در رده پایین تر ارائه می دهد. پنل IPS زاویه دید افقی و عمودی بالایی را دارد. در حالی که زاویه دید در پنل VA کم است. پنل IPS ضد ضربه است و پنل VA ضد ضربه نیست. هر دو نوع پنل یعنی VA و IPS هر دو عمق نمایش داده  زمان پاسخگویی یکسانی را دارند هر چند بسته به مدل تلویزیون متفاوت خواهند بود. معمولا تلویزیون های با پنل VA از روبهرو کیفیت تصویر فوق العاده ای را دارند. برای نمونه تلویزیون 60 اینچ UN71006LB ال جی برای نمایش تصویر از روبه رو بهتر است، اما وقتی که از کناره ها به تصویر تماشا شود رنگ ها دامنه کمتری را خواهند داشت و میزان روشنایی تصویر هم کم می شود.

IPS یا VA در تلویزیون ال جی UN71006LB

نور پردازی LED در تلویزیون UN71006LB

این که بدون نور پردازی تصویر ارائه نمی شود یک واقعیت است. نور پردازی هر چه بهتر و دقیق تر باشد کیفیت تصویر بهتر و غنی تر از رنگ و روشن ارائه می شود. همانطور که می دانید در چند سال اخیر هر چه فناوری و تکنولوژی مدرن است بر روی نور پردازی صورت گرفته است. به همین دلیل است که ما تلویزیون های با فناوری نانوسل ، کیولد، مینی ال ای دی، اولد، Dual LED، XLED و... را شاهد بوده ایم. نور پردازی در تلویزیون Un71006LB به صورت LED است و آرایش LED آن به صورت Direct می باشد. این نوع از آرایش نور بیشتری را تامین می کند. در این تلویزیون روشنایی تصویر بالا است و رنگ های بیشتری شانیس نمایش را دارند. البته در تلویزیون ها نور پردازی Edge نیز وجود دارد که در این جا به آن نمی پردازیم. در همه اندازه های صفحه نمایش Un71006LB از نورپردازی Direct LED استفاده شده است.

پردازنده 4 هسته ای در تلویزیون ال جی UN71006LB

هر چند دربعضی از موارد درست نمی باشد اما هر چه تعداد هسته ها در پردازنده بیشتر باشد، آن پردازنده دقیق تر و سریع تر است. در این تلویزیون پردازنده 4 هسته ای است که به آن Quad Core می گویند. ال جی در وب سایت خود به نام پردازنده اشاره نکرده است اما این شرکت بیشتر از پردازنده Color Master در تلویزیون های LED خود استفاده می کند.  این پردازنده قابلیت ارتقای کیفیت تصویر و شفاف و روان کردن تصویر را دارد. فرکانس تصویر در این تلویزیون 50 هرتز است یعنی در هر ثانیه 50 فریم را پردازش می کند اما با ویژگی Motion rate تا 100 فریم در ثانیه در جهت کاهش Judger و Stuter در تصویر نمایش داده می شود. با این تلویزیون می توانید تصاویر Full HD و یا هر تصویر غیر 4K را با قابلیت 4K Upscaler تا کیفیتی نزدیک به کیفیت تصویر 4K  تماشا کرد.

پردازنده 4 هسته ای در تلویزیون ال جی UN71006LB

مد های تصویر در تلویزیون ال جی UN71006LB

شاید از آن دسته از کاربران هستید که تلویزیون را با تنظیمات اولیه کارخانه تماشا می کنید، اگر اینطور است اشتباه می کنید. در تلویزیون مد های تصویر وجود دارد که می تواند تصویر متفاوتی را برای شما نمایش دهد. برای نمونه در مد Sport، تصاویر با کیفیت بالا نمایش داده می شوند به گونه ای که میزان نویز هم کاهش می یابد چون تصاویر آن سریع تر است. در تلویزیون Un71006LB از مد تصویر فیلم ساز بهره گرفته شده است. این مد از تصویر دارای تعداد فریم در ثانیه کمتر است. فیلم سازان دوست دارند آنگونه که تصویر را برداشت کرده اند بر روی تلویزیون تماشا کنند و یا کاربر تجربه یک فضای سینمایی را داشته باشد. در این مد از تصویر جذابیت نمایش بیشتر است و انگار کابر در صحنه حضور دارد. واقعیت! آنچه نمایش داده می شود همان چیزی است که فیلم برداری شده است یعنی سرعت فریم 24 فریم در ثاینه!

مد های تصویر در تلویزیون ال جی UN71006LB

 تصویر فرا منبع در تلویزیون ال جی UN71006LB

منظور از تصویر فرا منبع چیست. انچه تلویزیون می توان ارائه دهد رزولوشن 4K است. در این نوع از رزولوشن 8 میلیون پیکسل حضور دارند. میزان تراکم پیکسلی زیاد است و فاصله پیکسل ها از هم بسیار کم است. در این تلویزیون از پردازنده قوی استفاده شده است. این پردازنده می تواند با استفاده از 4K Upscaler تصاویر Full HD  و یا HD را به صورتی ارتقا داده و نمایش جزئیات را در آن ها بالا ببرد. تلویزیون Un71006LB چون از نور پردازی Direct استفاده می کند روشنایی بالایی را برای تصویر ایجاد می کند و فرمت های HDR یعنی HLG و HDR 10 Pro نمایش داده می شوند. این گونه فرمت های بسیار با کیفیت هستند و ویژگی های فنی قابلی را در تلویزیون لازم دارند که در تلویزیون UN71006LB وجود دارد.

 تصویر فرا منبع در تلویزیون ال جی UN71006LB

نرخ نوسازی 50 هرتز در تلویزیون UN71006LB

نرخ نوسازی تصویر و فرکانس تصویر هر دو یک مفهوم را می رسانند . به تعداد فریم هایی که تلویزیون در یک ثانیه پردازش می کند، فرکانس تصویر می گویند و برحسب هرتز بیان می شود. در اکثر تلویزیون های موجود در بازار از فرکانس تصویر 50 و 60 هرتز استفاده  می شود اما فرکانس تصویر در تلویزیون های بالا رده برابر با 100 تا 120 هرتز می باشد. تلویزیون UN71006LB با فرکانس تصویر 50 هرتز یک تلویزیون میان رده است که می توان با قیمتی کمتر آن را دارا بود و خریداری کرد. 

نرخ نوسازی 50 هرتز در تلویزیون UN71006LB

صدا و قابلیت های هوشمند مثل همیشه کاربردی در مدل UN71006LB

صدا در تلویزیون ال جی UN71006LB برابر با 20 وات است و در ان دو اسپیکر وجود دارد به همین دلیل به آن تلویزیون با صدای 2 کاناله می گویند. ال جی در این تلویزیون صدایی همه جانبه و فراگیر را ارائه می دهد. این تلویزیون می تواند در نوع خود بی نظیر باشد. با ویژگی Clear Voice می توان صدایی رسا و فراگیر را شنید و یا با قابلیت Sound Share می توان صدا را با تلویزیون به اشتراک گذاشت. ویژگی LG Sound Synce در این تلویزیون انتقال صدا را با سرعت و کیفیت بالاتری ممکن می کند. ال جی در این تلویزیون از خروجی صوتی دیجیتال استفاده کرده است که به مراتب کاربردی بی نظیر در انتقال صدا بر روی انواعی از اسپیکر های اکسترنال دارد.

رابط هوشمند در این تلویزیون WebOS است که کاربران ال جی با آن اشنایی دارند. در ان از تمام سیستم عامل ها پشتیبانی می شود. دیگر کاربران آیفون نگران لینک شدن با تلویزیون های ال جی و یا اشتراک محتوا نخواهند بود. از Alexa و Google Assistant پشتیبانی می شود و جستجوی صوتی را نیز دارد. به راحتی می توان با استفاده از میانبر های Netflix و Disney محتوای با کیفیت را دانلود کرده و تماشا کرد. گیرنده دیجیتال در این تلویزیون شما را از نیاز به دستگاه جامبی برای شبکه های داخلی مبرا می کند. پورت های کاربردی مانند HDMI و USB را دارد و در میان پورت های تلویزیون ال جی UN71006LB پورت HDMI eARC هم مشاهده می شود.

تحلیل کامل تلویزیون سامسونگ کیولد Q80T

تحلیل کامل تلویزیون سامسونگ کیولد Q60T

تحلیل کامل تلویزیون سامسونگ کیولد Q70T

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه دنیس کالا

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تحلیل و بررسی تلویزیون
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha