بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون ال جی اولد ای ایکس Oled EX در سال 2022

۱۴۰۰/۱۰/۱۳

ال جی در سال 2021 تلویزیون اولد G1 را با پنل Evo روانه بازار کرد. این تلویزیون به نسبت دیگر تلویزیون های اولد مانند تلویزیون ال جی C1 و یا تلویزیون B1 میزان روشنایی بیشتری را داشت. تلویزیون های اولد دارای کنتراست بی نهایت و همچنین رنگ مشکی عمیق را بسیار کاربردی نمایش می دهند. روشنایی در تلویزیون های اولد با لایه آلی محقق می شود که این لایه نمی تواند به مانند بعضی از برد های نورپردازی روشنایی را داشته باشد. ال جی در سال 2022 تلویزیون اولد را با پنل EX تولید می کند اما این تلویزیون چه تفاوت هایی را با مدل سال قبل دارد.


تلویزیون های اولد از نظر صفحه نمایش و نورپردازی با تلویزیون های ال ای دی به صورت کلی متفاوت می باشند. صفحه نمایش در تلویزیون اولد دارای 4 عدد ساب پیکسل است اما تلویزیون ال ای دی 3 عدد ساب پیکسل دارد. تلویزیون اولد دارای ساب پیکسل WRGB و تلویزیون ال ای دی دارای ساب پیکسل RGB است. می دانید که W در تلویزیون اولد روشنایی تصویر را افزایش می دهد. تلویزیون های اولد C1 و B1 و یا A1 دارای میزان روشنایی تصویر 600 نیت هستند اما تلویزیون G1 با روشنایی 700 نیت متفاوت بوده و کارایی نمایش تصویر به نسبت بیشتری را دارد. حالا در سال 2022 تلویزیون EX روانه بازار می شود و این چه معنی را می دهد.

 

تلویزیون اولد EX ال جی 2022

Oled EX به چه معنی است؟

E به معنی Evolution و X کوتاه شده عبارت Experience است. در این تلویزیون روشنایی به اندازه 30 درصد بیشتر از تلویزیون اولد G1 با پنل Evo و به اندازه 60 درصد بیشتر از تلویزیون های C2 و یا C1و... می باشد. روشنایی این تلویزیون نزدیک به 1000 نیت می باشد. ال جی کم کم روشنایی تلویزیون های اولد را افزایش می دهد و می خواهد روشنایی این تلویزیون ها را به روشنایی تلویزیون های Mini Led که در سال 2022 وارد بازار می شوند نزدیک تر کند. 

 

روشنایی بیشتر تلویزیون اولد ال جی EX تنها با پنل WRGB نیست

برای روشنایی تصویر در تلویزیون اولد نه تنها صفحه نمایش بلکه پردازنده هم نقش بسزایی را دارد. در تلویزیون G1 از پردازنده آلفا 9 نسل چهارم استفاده شده است اما به نظر نسل پنجم از این پردازنده در تلویزیون اولد EX باشد. در اینجا مروری را بر مزایای تلویزیون اولد را بیان می کنیم

اول: طراحی باریک و ظریف
دوم: کیفیت ساخت بالا
سوم: کنتراست و نمایش رنگ مشکی عمیق و جذابیت نمایش فیلم ها
چهارم: کارایی فنی بالا
پنجم: زاویه دید بالا
ششم: کمترین زمان پاسخگویی  
هفتم: قابلیت VRR و نبود Tearing و Flikering در تصویر
و....
 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تلویزیون اولد
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha