بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تحلیل و بررسی تلویزیون اولد ال جی G1 مدل Oled Evo G1

۱۴۰۰/۴/۲۰

ال جی تلویزیون های اولد خود را در سال 2021 با مشخصاتی فوق العاده کارا و کاربردی روانه بازار کرد. در میان تلویزیون های اولد ال جی مدل G1 از برترین ها می باشد که در آن از پنل WRGB یا قابلیتی منحصر به فرد تر استفاده شده است. این تلویزیون ال جی بالاتر از تلویزیون اولد C1  و پایین تر از مدل Z1 قرار می گیرد. از انجا که تلویزیون اولد ال جی Z1 دارای کیفیت تصویر 8K است، می توان گفت که تلویزیون G1 ال جی بالارده ترین تلویزیون اولد و یا به صورت کلی بالارده ترین تلویزیون 4K می باشد. 

 

تلویزیون اولد ایوو ال جی G1

پایه های تلویزیون GX که بر روی تلویزیون اولد G1 بسته شده اند و ظاهرا ایده آل هم به نظر می رسند

 

تلویزیون اولد ال جی G1

 تلویزیون ال جی Oled G1 در سال 2021 تولید شده و در اختیار کابران قرار گرفته است. این تلویزیون منحصر به فرد به تمام معنا است. اولا از نظر طراحی دارای کاربردی ترین و خوش ظرح ترین می باشد. این تلویزیون ال جی تنها 2.1 سانتیمتر ضخامت دارد و میزان حاشیه پنل در آن 0.9 سانتیمتر است. تلویزیون هال نئوکیولد بالارده سامسونگ مانند تلویزیون سامسونگ  QN90A و یا QN900A دارای ضخامت 2.7 سانتیمتر هستند که ال جی با این تلویزیون ضخامت 0.6 سانتیمتر کمتر دارد. البته تلویزیون G1 دارای طراحی گالری است و بیشتر بر روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد و حرف G در نامگذاری شماره مدل OELD G1 بیانگر طراحی گالری می باشد. سامسونگ تلویزیون فریم LS03T را دارد که با این نوع طراحی وارد بازار شده است. ال جی درWRGB استفاده کرده است اما با آنچه در تلویزیون اولد ال جی C1 و یا تلویزیون اولد ال جی B1 وجود دارد متفاوت است. کنتراست بالا، نمایش رنگ مشکی عمیق و دقیق، زمان پاسخگویی کم و مشخصات فنی فوق العاده برای نمایش تصاویر سریع همه و همه در این تلویزیون نهفته است.

 

تلویزیون اولد ال جی ایوو Oled Evo G1

ال جی تلویزیون G1 را با عنوان ایوو(Evo)  روانه بازار کرده است. این تلویزیون ال جی از پنلی منحصر به فرد استفاده می کند که نظیر آن نه در تلویزیون های اولد 2020 و نه در تلویزیون های اولد 2021 استفاده نشده است. این تلویزیون از یک لایه فیلتر رینگ در صفحه پیکسلی استفاده می کند که متناسب با آن رنگ ها با شفافیت بیشتری به نسبت نمایش داده می شوند. Evo به معنی Evolution است و نشان از ابداع این نوع از پنل را دارد. 

 

صفحه نمایش  با مدولار پیکسلی WRGB

اولد به جای صفحه پیکسلی با ساب پیکسل RGB از صفحه پیکسلی با آرایش ساب پیکسل های WRGB استفاده می کند. مشاهده می کنید که W به مجموعه ساب پیکسل ها اضافه شده است و می تواند کارایی نمایش رنگ ها را افزایش دهد. W در اصل نور سفید را انتشار می دهد و موجب روشنایی بیشتر تصویر می شود. با وجود این ساب پیکسل دیگر پیکسل ها یعنی RGB همیشه در رنجی کمتر از ظرفیت کار می کنند که خود موجب افزایش طول عمر پنل نیز می شود.

 

پنل WRGB در تلویزیون اولد G1 ال جی

 صفحه مدولار پیکسلی با ارایش ساب پیکسلی WRGB

از چه لحاظ تلویزیون اولد G1 منحصر به فرد است؟

تلویزیون ایوو ال جی G1 از این نظر منحصر به فرد است که در آن از ساختار مولکولی پیشرفته استفاده شده است و یک لایه برای افزایش نمایش رنگ ها هم دامنه در آن قرار گرفته است. که به همین دلیل به آن اولد ایوو می گویند. کیفیت این تلویزیون به نسبت تلویزیون های دیگر اولد ال جی و یا سونی مانند اولد C1 و یا تلویزیون اولد سونی A90J بسیار بیشتر می باشد. این تلویزیون فوق العاده است و طبیعتا قیمتی بسیار بیشتر در یک اندازه به نسبت دارد. 

 

کنتراست و نمایش رنگ مشکی

این تلویزیون دارای کنتراست بی نهایت است. کنتراست به تمایز بین روشن و تیره اطلاق می شود که در این تلویزیون این میزان بسیار زیاد است. در این تلویزیون روشن روشن است و مشکی هم به نهایت عمق نمایش داده می شود. زمانی که شما یک شی نورانی و یا سفید را در یک زمینه مشکی تماشا می کنید در اطراف شی دیگر هاله سفید رنگ را نخواهید دید و مرز سفید و مشکی به خوبی و با کمترین مقدار مشخص خواهد بود. تلویزیون اولد G1 می تواند برای نمایش فیلم ها در یک فضای کم نور و یا نمایش فیلم های سنمایی با دامه فریم های تیره فوق العاده باشد و شاید هیچ تلویزیونی نتواند به مانند این تلویزیون و به صورت کلی تلویزیون های اولد در این زمینه جذابیت را ایجاد کند. 

 

 نمایش رنگ مشکی عمیق و تمایز بین روشن و تیره در حد بی نهایت در تلویزیون اولد ال جی G1

زاویه دید

تلویزیون اولد ایوو G1 دارای زاویه دید عالی است. شما می توانید از هر زاویه ای به این تلویزیون تماشا کنید و کیفیت تصویر مطلوبی را دریافت کنید. از آنجا که این تلویزیون طراحی گالری دارد می تواند بر روی دیوار نصب شود و دیگر شما نمی توانید آن را به اطراف بچرخانید، بنابراین لازم بوده است تا پنل آن زاویه دید بالایی داشته باشد و کابران بتوانند از هر زاویه ای بهترین کیفیت تصویر و نمایش رنگ را دریافت کنند. 

 زاویه دید بالا در تلویزیون اولد ال جی G1و حفظ روشنایی و کیفیت نمایش رنگ از کناره ها

 

روشنایی تلویزیون اولد دور از حد انتظار

شاید تعجب کنید اما باید بدانید که اولد از کمبود روشنایی رنج می برد. اولد نورپردازی خود را از لایه ارگانیکی دریافت می کند. مولکول های الی می توانند روشنایی قابل قبولی را ایجاد کنند اما زمانی که رنگ آبی از فیلتر رنگ عبور می کند و به رنگ RGB تبدیل می شود مقداری از روشنایی کاسته می شود. شاید یک تلویزیون ال ای دی روشنایی به نسبت بیشتری را داشته باشد. این تلویزیون دارای میزان روشنایی نهایتا 300 کاندلا برای محتوای SDR  یا HDR است. با این وجود تلویزیون اولد G1 به نسبت دیگر تلویزیون های اولد از روشنایی تصویر بیشتری برخودار می باشد. زمانی به روشنایی این تلویزیون نیاز خواهد بود که میزان نوردهی محیط زیاد باشد اما در محیط با نور دهی معمولی این کمبود اولد به چشم نمی آید. 

 

کارایی برای نمایش محتوای دینامیکی( دالبی ویژن )

محتوای دینامیکی به محتوای دسته بندی شده ای می گویند که برای نمایش به مشخصاتی از تلویزیون نیاز دارند. محتوای دینامیکی به دو دسته SDR و یا HDR دسته بندی می شوند. در این میان محتوای HDR به روشنایی بیشتری برای نمایش نیاز دارند. محتوای HDR خود رده بندی دارند و بالارده ترین ان ها محتوای دالبی ویژن می باشد. این نوع محتوا را می توان از طریق میانبر هایی مانند نتفلیکس و یا دیسنی دانلود و تماشا کرد. نمایش اینگونه محتوا توسط تلویزیون اولد ال جی G1 قابل قبول است اما ما زیاد به آن نمره نمی دهیم.

 

طول عمر تلویزیون اولد و نحوه استفاده از آن

اولد یک فناوری لطیف است. بله، در این فناوری از لایه ای ملوکولی استفاده شده است که نسبت به استفاده حساس هستند. مولکول های زمانی که برای دراز مدت در یک راستا قرار گیرند و یا یک دامنه رنگی را نمایش دهند دیگر به حالت اولیه خود بر نمی گردند و کارایی نمایش رنگ را از دست می دهند. این مشکل زمانی اتفاق می افتد که به صورت مکرر و با مدت زمان زیاد تلویزیون در یک شبکه و یا کانال به حال خود گذاشته شود. برای نمونه تلویزیون اولد را نمی تواند برای دوربین مدار بسته استفاده کرد. اما استفاده از هر وسیله ای نیاز به آگاهی دارد. به نظر می رسد که تلویزیون با این کیفیت و کارایی نیازمند روش صحیح استفاده کردن است. به هیچ وجه این لازم را نمی توان مشکی اولد دانست بلکه نحوه استفاده به صورت نادرست را باید تصحیح کرد. 

 

کیفیت تصویر سریع در تلویزیون اولد ال جی G1

تلویزیون اولد G1 از پنل WRGB استفاده می کند . در این پنل چون هر پیکسل به صورت مجزا عمل می کند می تواند به خودی خود روشن و یا خاموش شود بدون اینکه از پیکسل مجاور تاثیر بپذیرد. همین ویژگی اولد زمان پاسخگویی پنل را به کمتر از یک میلی ثانیه کاهش داده است و همین امر موجب افزایش کارایی تلویزیون برای نمایش تصاویر سریع شده است. این تلویزیون از طرفی فرکانس بالا یعنی 120 هرتز دارد و زمان تاخیر انتقال داده در پورت های آن بسیار کم می باشد و در میان تلویزیون های موجود در بازار به همراه برخی از همراهان خود مانند تلویزیون اولد C1 و یا تلویزیون اولد B1 و.... از بهترین تلویزیون ها برای نمایش تصاویر بازی گیمینگ و یا تصاویر سریع ارسالی از دستگاه های بلوری و یا کنسول های بازی می باشد.

 

فرکانس تصویر تلویزیون G1 ال جی

تلویزیون اولد G1 دارای فرکانس تصویر 120 هرتز است. این تلویزیون به خوبی محتوای 24 فریم را پشتیبانی می کند. به صورت کلی تلویزیون با فرکانس تصویر 120 هرتز راحتر و بهتر و یا کارا تر می تواند نرخ فریم 24 فریم را پشتیبانی کند. در این تلویزیون 24 فریم با 5 بار باز نمایش 120 بار نمایش داده می شود و در حالی که تلویزیون با نرخ 60 هرتز 12 فریم را 3 بار و 12فریم دیگر را 2 بار نمایش می دهد که یک ناهماهنگی در کاهش نویز و بلور است. خوب نرخ فریم 30 و 60 فریم هم به خوبی با این میزان از فرکانس نویز برداری شده چراکه فرکانس با این نرخ فریم ها پخش پذیر می باشد. از طرفی کنسول های مدرن و یا دستگاه های بلور می توانند نرخ فریم 120 را تولید کنند و این تلویزیون با توجه به انکه از پورت HDMI  ورژن 2.1 برخوردار است می تواند به خوبی آن ها را بر روی صفحه نمایش ظاهر کند.

 

تجربه ای فراموش نشدنی گیمینگ با تلویزیون اولد G1

اولد ال جی مدل G1، تلویزیون فوق العاده برای هر نوع کاربری است. این تلویزیون زمان پاسخگویی کم، تاخیر در انتقال داده کم، ویژگی VRR و یا پورت HDMI ورژن 2.1 را دارا می باشد که همه و همه با هم برای ایجاد یک تصویر بدون نویز لازم می باشند. این تلویزیون با ویژگی VRR با فرکانس کارت گرافیک کنسول و یا کامپیوتر یکی شده و با فرکانس های پایین تا بالا تلویزیون را هماهنگ می کند، از طرفی تاخیر در انتقال داده کم در پورت HDMI موجب می شود تا کاربر بازی را با شور و هیجان بیشتری دینابل کند وخیلی سریع نتیجه عمل کرد خود را در تصویر ببیند. این تلویزیون در قیمت تنظیمات در سیستم عامل WebOS یک منو دارد که به بازی اختصاص یافته و تحت عنوان Game Optimizer هر تنظیمی را برای کاربر فراهم می کند. 

 

کارایی تلویزیون اولد G1 در محیط های مختلف

تلویزیون اولد G1 نه صفحه مات دارد و نه صفحه نمایش آن نیمه مات است. این تلویزیون دارای صفحه نمایش براق Glossy است. این تلویزیون می تواند در هر محیطی کارایی بالا را به نمایش بگذارد. این تلویزیون نمایش رنگ مشکی عمیق و کنتراست بالایی دارد بنابراین در محیط کم نور بهترین است. از طرفی در محیط پر نور می تواند بهترین کارایی را داشته باشد چراکه پنل آن براق است و بیشتر نور محیط را منعکس می کند. 

 

صفحه نمایش براقGlossy تلویزیون اولد که بیشتر نور محیط را منعکس می کند

 

اولد G1 با مد فیلمساز یک فضای سینمایی را ایجاد می کند

مد فیلم ساز در تلویزیون به حالتی از نمایش تصویر گفته می شود که در آن افکت های تصویر و یا میزان پردازش کاهش پیدا می کند. در این مد از تصویر، نمایش فریم های تصویر با نرخ 24 فریم نمایش داده می شوند و مطابق انچه فیلمسازان تمایل دارند، تلویزیون تصویر را نمایش می دهد. این تلویزیون ال جی با این مد می تواند تجربه تماشای فیلم های سینمایی را بیشتر کند. توجه داشته باشید که در زمان گیمینگ و یا نمایش تصاویر سریع نباید تلویزیون روی این مد تنظیم شده باشد. 

 

صدای فوق العاده با کیفیت با توان صوتی بالا و پشتیبانی از فرمت های غیر فشرده( دالبی اتمس)

این تلویزیون همانند تلویزیون اولد ال جی C1 صدای 40 وات دارد که 20 وات آن با سابووفر و 20 وات دیگر با دواسپیکر 10 واتی منتشر می شود. در این تلویزیون از فرمت های صوتی دالبی مانند دالبی دیجیتال و یا DTS و دالبی اتمس پشتیبانی می شود. این تلویزیون فوق العاده صدای با کیفیتی دارد و تصویر زیبا و فوق العاده را با صدایی همه جانبه همراه می کند. در این تلویزیون از پورت HDMI با قابلیت بازگشت صوتی از نوع eARC استفاده شده است که پهنای باند 37 مگابایتی برای صدا دارد. شما می توانید صدای با کیفیت این تلویزیون را بر روی ساندبار ها با کیفیت بالا و تا حد صدایی 5.1 کاناله پخش کنید. 

 

توان صوتی 40 وات یا سیستم صوتی 2.2 کاناله ساب ووفر دار و تولید میزان 83 تا 93 دسیبل SPL  که نشان از کارایی بالا صدا و میزان فشار و بلندی صدا دارد. 

 

طراحی  به سبک ایوو یا G1

این تلویزیون از پلاستیک و فلز ساخته شده است. در آن میزان حاشیه( Bezel) صفحه نمایش برابر با 0.9 سانتیمتر است. این تلویزیون ضخامت قاب 2.1 سانتیمتری دارد و دارای طراحی گالری است. در باکس آن پایه برای قرار دادن آن روی میز تلویزیون وجود ندارد آن سه پایه مینیمالیستیکی که  تلویزیون را به مانند یک تابلو نقاشی می کند نیز همراه نیست. تنها براکت مخصوص برای نصب بر روی دیوار دارد و باید آن پایه ها را به صورت جداگانه خریداری کنید. پورت های این تلویزیون در کناره قاب می باشند. که در صورت نصب بر روی دیوار هم می توان به آن ها دسترسی داشت. 

 

حاشیه صفحه نمایش 0.9 سانتیمتر در تلویزیون اولد ال جی G1

 

ضخامت قاب 2.1 سانتیمتر در تلویزیون اولد ال جی G1

 

محل نصب براکت مخصوص در تلویزیون اولد G1 ال جی

قابلیت های هوشمند با WebOS و یا ریموت کنترل MR21

این تلویزیون دارای بستر نرم افزاری جدید است. WebOS سیستم عامل آن است که با ورژن 6.0 قرار گرفته و ریموت کنترل آن نیز جدید می باشد. شما در این ریموت دکمه های خوش طرح تر و خوش کارکرد تر را به نسبت ریموت کنترل MR21 مشاهده می کنید. در قسمت انتهای ریموت کنترل ویژگی NFC یا مادون قرمز قرار گرفته است که می توان با نزدیک کردن گوشی به ریموت کنترل محتوا به راحتی به اشتراک گذاشته شده و حتی می توان صفحه نمایش گوشی را بر روی تلویزیون تماشا کرد. بسیاری از میان بر ها روی ریموت کنترل وجود دارند و با فشار دادن یک دکمه می توان به ان ها به جهت دانلود و تماشای محتوای با کیفیت دست یافت

ریموت کنترل ال جی با قابلیت NFC مدل MR21

 

جمع بندی

تلویزیون اولد ایوو ال جی G1 بالارده ترین تلویزیون اولد ال جی و به صورت کلی بالاترین تلویزیون اولد با کیفیت تصویر و رزولوشن 4K می باشد. این تلویزیون نه تنها در کیفیت تصویر بلکه در کیفیت صدا نیز منحصر به فرد می باشد و صدای 60 وات را دارد. سیستم صوتی 4.2 کاناله و سابووفر دار می تواند از فرمت های دالبی داتمس و دالبی دیجیتال نیز پشتیبانی کند و کیفیت صدای منحصر به فردی دارد. شما اگر این تلویزیون را بر روی دیوار نصب کنید بدون ایجاد گپ به مانند یک قاب عکس می ماند.

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تلویزیون اولد تحلیل و بررسی تلویزیون
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha