بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

ساندبار سامسونگA650 توان 430 وات 3.1 کاناله 2021 مدل HW-A650

Samsung Soundbar 3.1Ch 430W HW-A650

اطلاعات قیمت و موجودی
وضعیت :
تماس بگیرید
تاریخ آپدیت قیمت :
۱۴۰۲/۲/۶
تضمین اصالت :
گروه محصولی :
برند :
ویژگی های حائز اهمیت محصول
سازنده
سامسونگ
مدل
HW-A650
کانال
3.1 کاناله
توان کل
450 وات
نقد و بررسی محصول

ساندبار سامسونگA650 توان 430 وات 3.1 کاناله 2021 مدل HW-A650

ساندبار سامسونگ 2021 مدل HW-A650 به عنوان جایگزین مدل T650 روانه بازار شده است. این ساندبار به نسبت امکانات و قابلیت های بیشتر و ارتقا یافته ای دارد. در این ساندبار توان صوتی 430 وات است و به نسبت مدل سال قبل 110 وات توان صوتی بیشتر دارد. این سیستم صوتی 3.1 کاناله است که جمعا با ساب ووفر دارای 7 اسپیکر می باشد. در آن ساب ووفر به صورت بیسیم صدا را پخش می کند و تنها کابل اتصال آن، کابل برق می باشد. بار هم در جلوی تلویزیون قرار داده می شود و یا اگر تلویزیون بر روی دیوار نصب باشد می توان آن را با براکت همراه، به دیوار وصل کرد. این ساندبار فوق العاده است و می تواند قابلیت اتصال و پخش صدا را با اسپیکر های رسیور یا Satalite داشته باشد. صدایی که با این ساندبار پخش می شود جنبه 3 بعدی دارد و از اکثر فرمت های صوتی پشتیبانی می کند. 

 

ساندبار سامسونگ A650

 

تعداد اسپیکر و آرایش آن ها در ساندبار سامسونگ A650

 در این ساندبار از 7 اسپیکر استفاده شده است. ساب ووفر که خود جدا می باشد و دارای یک اسپیکر با قطر بزرگ است. بار هم دارای 6 اسپیکر بوده و در کناره ها و همچنین قسمت وسط اسپیکر را برای پخش صدا دارد. در این ساندبار صدای 3.1 کاناله است. دیالوگ موجود در محتوا با این ساندبار به خوبی پخش می شود چون اسپیکر مرکزی دارد. به همراه این ساندبار می توان از اسپیکر های دیگر استفاده کرد. اسپیکر های جانبه می توانند به این ساندبار به صورت بیسیم وصل شوند و صدای همه جانبه و فراگیری را پخش کنند. به ساندباری که دارای اسپیکر های جانبی باشد، گفته می شود که دارای رسیور یا Satalite می باشد.

 

توان صوتی و کیفیت صدای ساندبار سامسونگ HW-A650

 سامسونگ در این ساندبار مجموعا از توان صوتی 430 وات استفاده کرده است. این سیستم صوتی به نسبت مدل T650 دارای توان 90 وات بیشتر است. معمولا ساب ووفر توان بیشتری به نسبت کل توان بار دارد. کیفیت صدای آن فوق العاده است. چون اسپیکر مرکزی دارد، دیالوگ محتوا به خوبی شنیده می شود و از طرفی قابلیت تنظیم  صدای باس و یا قابلیت EQ را به صورت پیش فرض دارد. ساب ووفر می توان دامنه صوتی 40 تا 100 هرتز را پشتیبانی کند و دامنه صدای بم را قابل انتشار سازد. کیفیت صدای این سیستم صوتی با ویژگی هایی مربوط می شود که در زیر به ان اشاره می کنیم.

 

قابلیت Q Symphony در ساندبار A650

 سامسونگ در تلویزیون های 2021 بلا استثنا از کیوسمفونی استفاده کرده است. این ویژگی فوق العاده بوده و در زمان پخش صدا بر روی ساندبار کمک می کند تا صدا از تلویزیون نیز پخش شود و به عبارتی صدای تلویزیون قطع نمی شود. کیو سمفونی از طرفی به صورت بیسیم می باشد و می توان گفت تنها اتصال به تلویزیون همان بار باشد که در جلو تلویزیون قرار داده می شود. صدا با این ویژگی به صورت مجازی چند کاناله می شود. برای نمونه در تلویزیون سامسونگ 2021 مدل AU8000 صدا 20 وات است و با این ساندبار صدا به صورت 470 وات خواهد بود و سیستم صوتی هم 5.1 کاناله خواهد شد.  با کیو سمفونی انگار از هر طرف تلویزیون و ساندبار صدا پخش می شود و کاربر در میان صدایی با کیفیت و پرتوان، غرق در جزئیات پخش شده خواهد شد. 

 

قابلیت صدای متناسب Addaptive Sound در ساندبار A650 سامسونگ

این ویژگی هم همانند کیوسمفونی جدید است. شاید سامسونگ در مدل های 2020 مانند تلویزیون Q800T و یا Q900TS استفاده کرده باشد اما مهم این است که در تلویزیون های میان رده ویا سری کیولدی که کاربر توان خرید را داشت به چشم نمی خورد. این قابلیت هم در تلویزیون های سری AU سامسونگ 2021 و هم در ساندبار های 2021 مانند مدل A650 و یا A450 وجود دارد. صدا با این ویژگی با ژانر فیلم متناسب می شود. در واقع در زمان تماشای بازی فوتبال و یا در زمان تماشای یک فیلم اکشن تن صدای پخش شوند متفاوت بوده و یک نقطه عطفی در جذابیت است.
 

فرمت های صوتی که با ساندبار A650 سامسونگ پشتیبانی می شوند.

WAV

WAV یک فرمت صوتی است که برای ذخیره در کامپیوتر و یا ویندوز می باشد که با این ساندبار قابل پخش است. این یعنی شما می توانید کامپیوتر را به آن وصل کرده و محتوای صوتی داخل آن را بر روی ساندبار پخش کنید.

 

MP3

MP3 یک نوع صدای دیجیتال استاندارد است که برای پخش و یا قابل پشتیبانی شدن توسط دستگاه قابل حمل پخش موسیقی مانند MP3 Player می باشد. 

 

WMA

این فرمتف صدای محتوای ویندوز است که توسط شرکت مایکروسافت کد گذاری می شود.

 

OGG

این فرمت همانند MP3 می باشد اما بیشتر از آن فشرده شده است. معمولا سرعت انتقال بالایی دارد و توسط ساندبار A650 سامسونگ می تواند دیکد شده و پخش شود.

 

FLAC

این فرمت صوتی همانند MP3 فشرده شده و بدون اینکه از کیفیت داده های صوتی کاسته شود توسط این ساندبار دیکد می شود

 

AAC

این قابلیتی است که برای صدای دیجیتال به کار می رود و معمولا در زمان دیکد کردن داده صوتی از کاهش کیفیت صدا جلوگیری می کند.

 

ورودی و خروجی ها در ساندبار A650

1 پورت HDMI ورودی و 1 پورت HDMI خروجی، 1 پورت USB  و 1 پورت اپتیکال از ورودی و خروجی های این ساندبار می باشند. البته قابلیت پخش صدا با بلتوث توسط گوشی های هوشمند را دارد به گونه ای که می توان همزمان دو گوشی را به آن وصل کرد. در این ساندبار سامسونگ از ویژگی بازگشت صوتی eARC استفاده شده است. برای انتقال صدا از تلویزیون به ساندبار باید از HDMI  با قابلیت بازگشت صوتی استفاده کرد. 

 

تفاوت HDMI ARC/eARC و اپتیکال Optical

پورت اپتیکال به نسبت پورت HDMi با قابلیت بازگشت صوتی فراوانی بیشتری دارد و به این معنی است که این پورت معمول تر است. پورت HDMI دارای پهنای باند 1 مگاباید با ویژگی ARC و پهنای باند 37 مگابایت با ویژگی eARC برای صدا می باشد. پورت اپتیکال هم تقریبا نصف 1 مگابایت پهنای باند دارد. خوب مسلم است که HDMI می تواند فرمت های بیشتری را پشتیبانی کند و همه آن ها هم قابلیت انتقال صدای دیجیتال را دارند. 

 

نحوه استفاده از ساندبار سامسونگ A650

 برای اینکه بتوانید صدای تلویزیون را بر روی ساندبار A650 انتشار دهید 3 راه دارید. اولا می توان از طریق بلوتوث یعنی به صورت بی سیم اینکار را انجام داد و دومین و سومین راه از طریق کابل بوده که یکی با پورت اپتیکال و دیگری با پورت HDMI می باشد. همراه دستگاه یک کابل اپتیکال وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد. خوشبختانه همه تلویزیون ها دارای پورت اپتیکال می باشند و در این زمینه مشکلی وجود نخواهد داشت. زمانی که می خواهید صدای تلویزیون را از طریق پورت HDMI انتقال دهید باید از پورت HDMI ARC موجود در تلویزیون استفاده کنید. این پورت به نسبت دیگر پورت های HDMI کارایی بیشتری را برای انتقال صدا دارد. ساندبار را می توان در جلو تلویزیون استفاده کرد و یا اینکه اگر تلویزیون بر روی دیوار نصب شده است می توان آن را پایین تر از تلویزیون بر روی دیوار نصب کرد. 

ویژگی های محصول
مشخصات کلی
سازنده
سامسونگ
مدل
HW-A650
کانال
3.1 کاناله
SPL
82 دسیبل
توان کل
450 وات
ورودی اپتیکال
وردی USB
HDMI
ARC
بلوتوث
صفحه نمایش
افکت صدا
استاندارد
مد شب
هوشمند
پشتیبانی از اندروید و ایفون
کنترل با ریموت تلویزیون
ریموت کنترل
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha