بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

مقایسه شیک فیلیپس Tanx200 و شیک فیلیپس Tanx100

۱۴۰۰/۴/۲۴

فیلیپس اخیرا 2 مدل پارتی اسپیکر و یا شیک را روانه بازار کرده است. شیک Tanx100 و شیک Tanx200 هر دو قابلیت های فوق العاده ای دارند و به نسبت قیمتی که برای آن ها در نظر گرفته شده است می توانند کارایی قابل قبول داشته باشند. در این نوشته ما شیک فیلیپس Tanx200 و شیک فیلیپس Tanx100 را مورد بررسی و مقایسه قرار می دهیم و در ادامه آن ها را با شیک ال جی RM2 مقایسه ای مختصر خواهیم داشت.

 

توان صوتی 

توان صوتی در اسپیکر به دو صورت در نظر گرفته می شود. توان صوتی اسپیکر اگر برحسب RMS بیان شود یعنی اسپیکر میزان تاوان صوتی بهینه ای را می تواند ارائه دهد اما می تواند از آن مقدار نیز بیشتر شود. اگر توان صوتی برحسب PW یا Peak Watt بیان شود به این معنی است که توان صوتی بیشینه در نظر گرفته شده است اما همیشه در رنجی پایین تر از آن صدا منتظر می شود. در وب سایت شرکت فیلیپس از هر دو مورد برای بیان توان صوتی استفاده شده است.


 شیک فیلیپس Tanx100 دارای توان صوتی بیشینه 80 وات  و توان صوتی RMS یا 1 درصد THD برابر با 40 وات است . بنابراین این شیک در اصل توان صوتی 40 وات را دارد هر چند می تواند تا 80 وات بندی صدا را داشته باشد. شیک فیلیپس Tanx200 دارای توان صوتی 80 وات RMS با 1 درصد THD است هر چند می تواند تا 180 وات توان صوتی بیشینه را داشته باشد. توان بیشینه همیشه جنبه تبلیغ داشته است. به هر حال شیک Tanx200 به نسبت شیک Tanx100 میزان 40 وات توان صوتی بیشتر دارد.

 

 سیستم صوتی

سیستم صوتی به تعداد کانال ها یا اسپیکر هایی گفته می شوند که در سیستم صدا را انتشار می دهند. هر دو شیک فیلیپس از دو اسپیکر Midrange یا Tweeter برای انتشار صدای استفاده می کنند اما شیک Tan200 دارای دو عدد ساب ووفر است ولی شیک Tan100 یک عدد ساب ووفر دارد. زیاد بودن تعداد کانال های صوتی به معنی صدای با کیفیت تر و بلند تر می باشد. اندازه ساب ووفر برابر با 5.25 اینچ و اندازه اسپیکر های Tweeter برابر با 2 اینچ می باشد.

 

طراحی و نمای ظاهری

 این اسپیکر ها طراحی منسجمی را دارند. به صورت کلی از پلاستیک ساخته شده اند وقسمت جلوی آن ها با توری فلزی پوشیده شده است تا از اسپیکر ها محافظت شود. به این توری فلزی گریل Grille می گویند. تمامی تنظیمات بر روی پنل بالای آن صورت می گیرد. شما می توانید تمام کابل ها و یا USB و.. رابه این قسمت وصل کنید.

 

قابلیت شارژی در شیک های فیلیپس 2021

 این دو شیک فیلیپس هر دو از یک باطری لیتیومی استفاده می کنند. می توان آن ها را 4 ساعت برق وصل کرد تا به خوبی شارژ شوند و بعد از آن تا 14 ساعت در صدایی متوسط آهنگ پخش کنند. 

 

در گاه های ارتباطی

 اسپیکر های Tanx100 و Tanx200 هر دو دارای بلوتوث می باشند و شما می توانید به راحتی با گوشی خود به آن ها وصل شده و آهنگ مورد نظر را پخش کنید. دو ورودی میکروفون دارد که می توان صدای خود را در زمینه صدا پخش کرد. یک ورودی صدا 3.5 میلیمتر و یک خروجی صدای 3.5 میلیمتری را دارد که با آن می توان چند عدد از این اسپیکر ها را به هم وصل کرد. 

 

امکانات موجود در شیک های فیلیپس

شما در قسکت پنل می توانید انواعی از اکولایزر را به صورت پیش فرض تنظیم کنید. این شیک قابلیت تنظیم صدای بیس را نیز دارند. می تواند با تنظیم کردن آن حالت های اکو و یا پارتی و... را روی آن پیاده کرد. نورپردازی  آن در رنگ ها مختلف ممکن می باشد. این اسپیکر ها برای جشن تولد و یا مهمانی و مجالس از بهترین گزینه ها می باشند. از طرفی با توجه به قابل حمل بودن و قابلیت شارژی می توانند مخاطبان زیادی را به خود جذب کنند. 

برچسب هاراهنمای خریدسیستم صوتیمقایسه سیستم صوتیمقایسه ساندبارراهنمای خرید ساندبارراهنمای خرید سیستم صوتیساندبار
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha