بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تحلیل و بررسی ساندبار ال جی SN5Y

۱۴۰۰/۴/۱۷

ساندبار یک نوع سیستم صوتی است که برای تقویت صدای تلویزیون و یا به صورت جداگانه می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در بازار ساندبار هایی از برند های مختلف وجود دارد که ال جی به نسبت در زمینه تولید ساندبار فعال تر عمل کرده است. ساندبار ال جی SN5Y یکی از با کیفیت ترین و بهترین ساندبار های موجود در بازار است که علاوه بر کارایی زیاد و فوق العاده می تواند جنبه طراحی و یا نمایش ظاهری ایده آلی را با هر تلویزیونی داشته باشد. این ساندبار معمولا برای تلویزیون های با اندازه بیشتر از 40 اینچ به کار برده می شود و می تواند تجربه ی تماشای تصویر و یا شندیدن صدایی ایده آل را برای کاربران فراهم کند. در این نوشته ساندبار ال جی SN5Y را مورد بررسی قرار می دهیم و می خواهیم دلیل مخاطب پسند بودن آن را برملاکنیم. در ابتدا به دیکد شماره مدل ساندبار پرداخته بعد هم یکی یکی ویژگی های موجود در این سیستم صوتی ال جی را معرفی می کنیم.

 

دیکد شماره مدل ساندبار ال جی SN5Y

هر محصولی از هر شرکتی که باشد را می توان از روش شماره مدل دیکد کرد و مشخصاتی را از آن استخراج کرد. در این ساندبار ال جی S به معنی Soundbar است و حرف N هم بیانگر سال تولید است که در اینجا سال تولید 2020 می باشد. عدد 5 بیانگر رده و یا سری ساندبار است که عدد 5 نشان می دهد این ساندبار سری 5 می باشد. حرف Y در شماره مدل SN5Y بیانگر این است که می توان از طریق بلوتوث و یا وای فای به آن وصل شده و محتوا را پخش کرد به عبارتی برخی از ویژگی های هوشمند آن را نشان می دهد.


اگر بعد از حرف Y حرف G هم وجود داشت با این معنی بود که این ساندبار قابلیت Google Assistant و یا جستجوی صوتی را دارد. یعنی می تواند دستورات صوتی را همانند تلویزیون انجام دهد. پس ساندبار  ال جی SN5Y در سال 2020 تولید شده و سری 5 است و می تواند با بلتوث دستگاه های محتلف را پشتیبانی کند.  

 

 ساختار ساندبار و سیستم صوتی ساندبار ال جی SN5Y 

ساندبار طراحی متفاوتی از هر سیستم صوتی دیگر دارد. نمی تواند به سینما خانگی و یا شیک ها شبیه باشد. همانطور که از نام آن پیدا است در آن از طراحی میله ای و یا مکعبی استفاده شده است. در Soundbar عبارت Sound به معنی صدا و Bar هم به معنی میله است!؟


ساندبار از دو قسمت جدا از هم تشکیل شده است. قسمت بار Bar که جلوی میز تلویزیون قرار داده می شود دارای اسپیکر های کوچکتری است و قسمت سابووفر هم در کنار تلویزیون قرار می گیرد و همیشه یک اسپیکر در اندازه بزرگ دارد. این دو یونیت به صورت اغلب بیسیم به هم وصل می شوند. تنها پورت اتصال ساب ووفر همان پورت برق بوده و بار هم با پورت های اپتیکال و یا HDMI به تلویزیون وصل می شود. معمولا در سیستم صوتی هر اسپیکر و یا هر دسته از اسپیکر ها را یک کانال در نظر می گیرند. در این ساندبار در قسمت بار از دو اسپیکر استفاده شده است بنابراین خود بار دارای سیستمی 2 کاناله است. ساب ووفر هم چون واحدی مجزا بوده و یک اسپیکر دارد را به صورت 0.1 کاناله در نظر می گیرند. حالا سیستم صوتی صوتی ساندبار ال جی SN5Y به صورت 2.1 کاناله می باشد.

 

 توان صوتی ساندبار ال جی SN5Y

 توان صوتی به میزان صدایی می گویند که ساندبار و یا هر اسپیکر دیگری می تواند انتشار دهد. معمولا صدای ساندبار ها را بر حسب RMS بیان می کنند. صدای RMS صدایی است که در آن ساندبار با در نظر گرفتن طول عمر اسپیکر و یا همچنین کیفیت و کارایی انتشار می دهد. یک بیان دیگر برای صدای به صورت PW یا Peak Watt است که بیشتر از RMS می باشد. ساندبار ال جی SN5Y دارای صدای RMS برابر با 400 وات است. این ساندبار می تواند صدایی بیشتر از 400 هم داشته باشد اما حداکثر مقداری که متناسب با کارایی بهتر و طول عمر بیشتر باشد همان 400 وات است. مشاهده می کنید که اکثرا توصیه می شود تا صدای هر سیستمی را کمتر از بالاترین مقدار در نظر گرفته شده باید تنظیم کرد. 


ساندبار ال جی SN5Y صدای 400 وات خود را با سابووفر 220 واتی و  همچنین یک بار با 4 اسپیکر 45 واتی ارائه می دهد. در قسمت بار در سمت چپ و راست از دو دسته دوتایی از اسپیکر 45 وات استفاده شده است. معمولا هر دسته یک کانال در نظر گرفته می شوند. 

 

رزولوشنی که ساندبار SN5Y پشتیبانی می کند

این ساندبار ال جی هر نوع رزولوشنی را تا 24 بیت /96 کیلوهرتز پشتیبانی می کند. محتوایی که امروزه در بازار وجود دارند معمولا در رنج 24 بیت بوده و پایین تر از ان نیز می باشند. محتوای 4K در نرخ 60 هرتز و یا 30 هرتز با این میزان از داده های صوتی همراه هستند. کیفیت صدایی این ساندبار ال جی SN5Y ارائه می دهد حداکثر 96 کیلو هرتز می باشد.  این میزان از پردازش صدا محتوای دالبی دیجیتال و DTS را نیز شامل می شود.

 

ورودی و خروجی ساندبار ال جی  SN5Y

 در این سانبدار از پورت HDMI ورژن 1.4  و همچنین پورت اپتیکال بهره گرفته شده است. این پورت ها قابلیت های منحصر به فرد را دارند. شما برای اینکه ساندبار را به تلویزیون وصل کنید به یکی از این پورت ها نیاز خواهید داشت. معمولا پورت HDMI به نسبت پورت اپتیکال کارایی بهتر دارد و می تواند کیفیتی مطلوب تر را ارائه دهد. پهنای باند پورت HDMI ARC در این ساندبار برابر با 1 مگابایت برای صدا است در حالی در پورت اپتیکال نصف این مقدار می باشد. در لینک زیر این دو پورت یعنی اپتیکال و HDMI ARC را مورد مقایسه قرار داده ایم.

 

اتصال اسپیکر های رسیور

ساندبار ال جی SN5Y این قابلیت را دارد تا اسپیکر های دیگر را به مجموعه خود اضافه کند. شما می توانید تا دو اسپیکر دیگر را به این ساندبار وصل کرده و صدایی تا 4.1 کاناله را انتشار دهید. می توان دو اسپیکر را به صورت بلوتوث و یا  وای فای و همچنین یا از طریق کابل به مجموعه اضافه کرد. به اسپیکر هایی که صدا را دریافت و پخش می کنند، اسپیکر های دریافت کنند و یا رسیور می گویند. 

 

پخش محتوا با بلوتوث

ساندبار ال جی SN5Y دارای قابلیت پخش صدا با بلوتوث است. شما فقط کافی است تا گوشی خود را با ساندبار لینک کرده و محتوای داخل آن را بر روی ساندبار پخش کنید. این ساندبار ال جی هر گوشی با هر سیستم عاملی را پشتیبانی می کند و کیفیتی مطلوب را ارائه می دهد. 

 

کنترل ساندبار با ریموت کنترل تلویزیون

ساندبار ال جی SN5 می تواند به راحتی را ریموت کنترل تلویزیون هماهنگ شود و با آن کنترل شود. دیگر برای کنترل تلویزیون و ساندبار نیازی به دو عدد ریموت کنترل نیست. معمولا با خاموش کردن تلویزیون ساندبار نیز خاموش شده و با روشن کردن آن نیز روشن می شود. قابلیت هایی که در ساندبار ال جی SN5Y وجود دارد و می تواند شرایط و ونحوه استفاده را بهبود ببخشد بسیار هستند که در زیر انواعی از آن ها را ارائه می دهیم.

 

حالت شب Night Mode

شما مثلا وقتی به تماشای یک تصویر می نشینید و در آن صدای آرامی پخش می شود همه چیز روبه راه است بله درسته حالا اگر همین شاریط را در زمانی که برخی از افراد خانواده خواب هستند هم مشکلی نیست تا زمانی که یک لحظه یک پایم بازرگانی پخش شده و می بینید که ممکن است برخی بیدار شوند. بله ویژگی night Mode صدا را در یک رنج نگه می دارد و اگر لحظه ای با توجه به نوع محتوا صدا بلندتر شد، صدا با همان میزان  و روال قبلی پخش شود. این ویژگی معمولا برای زمان شب است به همین دلیل آن را Night Mode نامگذاری کرده اند. 

 

کنترل با گوشی تلفن هوشمند/ مختصا اندروید

شما می توانید ساندبار را با گوشی خود کنترل کنید. البته این قابلیت فقط برای کاربران اندرویدی می باشد و می توانند به نوعی هم محتوا را پخش کنند و هم از گوشی خود به عنوان ریموت استفاده کنند. البته می توان با گوشی های IOS هم محتوا را با ساندبار پخش کرد. 

 

طراحی و نمای ظاهری

این ساندبار ال جی دارای طراحی فوق العاده است. قسمت ساب ووفر از چوب ساخته شده و قسمت بار از پلاستیک و فلز می باشد. قسمت بار که در جلو تلویزیون قرار داده می شود از توری فلزی برخوردار است که از اسپیکر ها محافظت می کند. قسمت بار هم همین قابلیت را داشته و به صورت کلی یک سیستم صوتی خوش طرح و خوش ساخت می باشد. دکمه های کنترلی آن در بغل یعنی سمت راست قرار گرفته اند و در قسمت روبه رو و وسط هم یک صفحه نمایش دیجیتالی را دارا می باشد. این ساندبار در صورت نصب بر روی دیوار هم می تواند دسترسی کاربر به پورت ها را آسان تر کند. 

برچسب ها راهنمای خرید سیستم صوتی راهنمای خرید ساندبار راهنمای خرید سیستم صوتی ساندبار
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha