بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون فیلیپس با اسپیکر باورز اند ویلکینز (Bowers & Wilkins)

۱۴۰۰/۶/۶

تصویر در کنار صدای با کیفیت باید شور و هیجان بیشتری را داشته باشد. خوب تلویزیون با طراحی باریک تولید می شود و از طرفی توان صوتی بالا هم نیاز به اسپیکر های حجیم تری دارد. شرکت های سازنده تلویزیون از طراحی هایی مختلف اسپیکر در تلویزیون های خود استفاده می کنند. برای نمونه سونی از اسپیکر های X- balance و فیلیپس هم از اسپیکرهای باورز و ویلکینز استفاده می کند. ما در این نوشته می خواهیم کارایی صدا در تلویزیون های فیلیپس را مورد بررسی قرار دهیم.

 

معرفی مختصری از برند فیلیپس

فیلیپس یک برندی اصالتا هلندی است، اما امروزه در لهستان و چین تولید می شود. خوب طبیعی است که در هر صورت محصولات فیلیپس کارایی  و کیفیت بالایی را دارند. معمولا این شرکت محصولات خانگی زیادی را تولید می کند و تولید تلویزیون و ساندبار هم به صورت گسترده ای می باشد. تلویزیون های فیلیپس دارای کیفیت تصویر و صدایی فوق العاده هستند و مهمترین ویژگی های آن ها را در تیتر بعدی ارائه می دهیم.

 

تلویزیون فیلیپس، قابلیت ها و امکانات

کیفیت تصویر در تلویزیون فیلیپس فوق العاده است و این شرکت معمولا در تلویزیون های خود از نورپردازی مستقیم استفاده می کند. روشنایی تصویر در تلویزیون های فیلیپس زیاد بوده و می توانند فرمت های HDR10+ و دالبی ویژن را پشتیبانی کنند. فیلیپس در تلویزیون های خود از نورپردازی پشت تلویزیون استفاده می کند که امبیلایت نام دارد. فیلیپس معمولا در تلویزیون های خود از سیستم عامل سفی Saphifi بهره می برد اما مدل هایی با سیستم عامل اندروید را نیز دارد. تلویزیون های فیلیپس معمولا با دیگر محصولات فیلیپس راحت تر لینک می شوند ومی توانند فرایند همگام سازی راحتی داشته باشند. توان صوتی در تلویزیون های این شرکت از 20 وات تا 70 وات متغییر است اما از اسپیکر هایی منحصر به فرد استفاده می کند. فیلیپس در تلویزیون های بالارده خود از اسپیکر Bowers & Wilkins استفاده می کند که به آن می پردازیم.

 

اسپیکرهای باورز و ویلکینز Bowers & Wilkins

 صدا با چند ویژگی می تواند با کیفیت بالا انتشار یابد. هر کدام از این ویژگی ها به نوعی صدا را انتشار می دهند:
سیستم صوتی با تعداد کانال بیشتر: کانال در تلویزیون و یا هر سیستم صوتی به اسپیکر و یا به گره اسپیکر ها می گویند. یک تلویزیون با سیستم صوتی 2 کاناله دارای 2 اسپیکر است. تلویزیون با سیستم صوتی 2.1 کاناله دارای 2 اسپیکر و 1 ساب ووفر است. تلویزیون با سیستم صوتی 3.1.2 کاناله دارای 3 اسپیکر با توان صوتی مشخص و 1 ساب ووفر و 2 اسپیکر با توان صوتی مشخص است. معمولا سیستم های صوتی که در آن ها از 3 عدد استفاده می شود مانند سیستم صوتی 3.1.2 کاناله، دارای اسپیکر مرکزی هستند که می توانند دیالوگ را بهتر ارائه دهند. هر چه تعداد کانال صوتی بیشتر باشد، صدا با قابلیتی بهتر ارائه می شود. 

 

Bowers & Wilkins Speaker

طراحی اسپیکرها

در تلویزیون های سونی از اسپیکر های X- Balance استفاده می شود که به صورتی بیضی شکل هستند و یک طرف باریک را دارند. این اسپیکر ها صدایی اکوستیک وهمه جانبه را ارائه می دهند.  در تلویزیون های بالارده فیلیپس از اسپیکر های باورز و ویلکینز استفاده می شود که هر انچه کیفیت صدا مورد انتظار است با این اسپیکر ها ارائه می شود.

 

اسپیکر های باورز و ویلکینز

باورز و ویلکینز یک شرکت انگلیسی است که در زمینه تولید اسپیکر فعالیت دارد. این شرکت اسپیکر های فوق العاده ای را تولید می کند . فیلیپس در تلویزیون های خود از این اسپیکر ها استفاده می کند و توانسته است با آن ها صدایی با کیفیت را انتشار دهد. این اسپیکر ها دارای ابعاد زیاد بزرگی نیستند اما عمق زیادی را دارند که همین ویژگی موجب شده تا صدا با بلندی زیادی انتشار پیدا کند. اما کدام تلویزیون های فیلیپس دارای اسپیکر های باورز و ویلکینز هستند؟

 

تلویزیون اولد 935 فیلیپس

این تلویزیون یکی از گران قیمت ترین تلویزیون های فیلیپس است. در ان کیفیت تصویر 4K است و نورپردازی آن ارگانیکی می باشد. کنتراست بالای تصویر و نمایش رنگ مشکی می تواند ایجاد جذابیتی فوق العاده را در زمان نمایش به همراه داشته باشد. فرمت های دینامیکی مانند HDR و دالبی ویژن با این تلویزیون نمایش داده می شوند و می توانند نهایت جزئیات را به بصر کاربر برسانند. اما صدای تلویزیون فیلیپس اولد 935 برابر با 70 وات است و با اسپیکر های شرکت Bowers & Wilkins ارائه می شود. سیستم صوتی آن 3.1.2 کاناله بوده و در ان یک اسپیکر 5 وات مرکز و یک ساب ووفر 20 وات از مهمترین اسپیکر ها می باشند. اسپیکر مرکزی شنیدن دیالوگ را راحت تر می کند و ساب ووفر هم صدای 40 تا 100 هرتز را برای شما فراهم می اورد. این تلویزیون از فرمت های دالبی اتمس و دالبی دیجیتال و یا DTS پشتیبانی می کند و کیفیت صدای ان فوق العاده است. با این تلویزیون نیازی با ساندبار برای ارتقای صدا ندارید و از طرفی فضایی برای ساندبار در دسترس نمی باشد. 

 

oled935 with Bowers & Wilkins Speaker

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون سیستم صوتی راهنمای خرید ساندبار راهنمای خرید سیستم صوتی ساندبار
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha