بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون فریم سامسونگ LS03T و تلویزیون سامسونگ Q70T

۱۴۰۰/۴/۵

سامسونگ تلویزیون های خود را با طراحی متفاوت در سال 2020 روانه بازار کرده و در میان تلویزیون های سری سبک زندگی (Life Style) تلویزیون فریم سامسونگ LS03T در اختیار کاربران قرار گرفت. البته سری سبک زندگی تلویزیون های تراس و یا تلویزیون های سرو را هم شامل می شود که بنابه دلایلی وارد بازار کشور نشدند. تلویزیون کیولد Q70T هم از تلویزیون های پر فروش سامسونگ در سال 2020 می باشد که پایین تر تلویزیون Q80T البته در اندازه 55 اینچ و بالاتر  و همچنین بالاتر از تلویزیون میان رده کیولد 2020 یعنی تلویزیون Q60T قرار می گیرد. شیاد مقایسه این دو تلویزیون زیاد جلوه نکند چراکه تلویزیون فریم کاملا طراحی متفاوتی را دارد و نمی توان با طراحی معمولی تلویزیون سامسونگ Q70T مورد مقایسه قرار گیرد اما ما در این نوشته میزان قابلیت های این دو تلویزیون پر فروش سامسونگ را بیان می کنیم.

 

جایگاه در بازار

 در ابتدا تلویزیون فریم سامسونگ کمی برای کاربران ناآشنا بود، خوب طراحی متفاوتی داشت و بسیاری انتظار یک طراحی معمولی را از این تلویزیون انتظار داشتند. معمولا یک سبک جدید در هر صنفی دیر شناخته می شود. تلویزیون فریم سامسونگ LS03T را باید با تلویزیون گالری ال جی یعنی تلویزیون اولد GX مورد مقایسه قرار داد چراکه این تلویزیون هم طراحی فریم دارد. از نظر کیفیت تصویر و قابلیت هایی که تلویزیون LS03T دارد می تواند بالاتر از تلویزیون کیولد سامسونگ کیو 80 تی در اندازه 49 و 50 اینچ  و همچنین بالاتر از تلویزیون Q60T قرار گیرد. این تلویزیون دو نوع خود بی نظیر است و تلویزیون های نانوسل ال جی هم در رده ای پایین تر از آن قرار می گیرند. 
تلویزیون Q70T با کارایی و قابلیتی که به نمایش می گذارد، می تواند با اختلاف زیاد بالاتر از تلویزیون Q60T و همچنین بالاتر از تلویزیون Q80T اندازه 49 و 50 اینچ نقش آفرینی کند. این تلویزیون فوق العاده است و معمولا با قیمتی که دارد می تواند رقیبی برای تلویزیون های نانوسل باشد هر چند در نهایت نوع استفاده از تلویزیون تعیین کننده خواهد بود. 

 

نوع صفحه نمایش 

 هر دو تلویزیون دارای پنل VA هستند. این پنل آرایش عمودی پیکلسی دارد و می تواند نور و رنگ بیشتری را از روبه رو به نسبت کناره ها انتشار دهد. زاویه دید کمتر  همچنین روشنایی و شفافیت تصویر بالاتر از روبه رو از ویژگی زاتی این پنل می باشد. در زمینه پنل این دو تلویزیون را نمی توان از هم متمایز دانست. عمق نمایش رنگ در هر دو 8 بیت است که باید 16.7 میلیون رنگ را از تصویر استخراج کنند اما با توجه به درگیر بودن ویژگی هایی دیگر همیشه درصدی از استاندارد NTSC نمایش داده می شود. 

 

رزولوشن تصویر

 تلویزیون های بالارده با کیفیت تصویر و یا رزولوشن 2160P روانه بازار می شوند. هر دو تلویزیون رزولوشن 4K را دارند. طبیعی است که در صفحه نمایش هر دو تراکم پیکسلی بالا بوده و جزئیات 4 برابری به نسبت رزولوشن Full HD ارائه می شود. 

 

نورپردازی

در هر دو تلویزیون نورپردازی از نوع Edge می باشد ودر آن لامپ های LED در کناره قاب تلویزیون به صورت خطی قرار گرفته اند. این نوع نورپردازی دو ویژگی را به تلویزیون می بخشد. یکی اینکه طراحی را باریک تر ممکن کرده و دیگری هم مصرف انرژی کمتر در تلویزیون می باشد که البته تلویزیون به صورت کلی مصرف انرژی کمی دارد. روشنایی لازم برای پیکسل ها با این نوع نورپردازی تامین می شود اما همیشه نورپردازی Direct با توجه قرار گرفتن ماتریکسی پیکسل ها، روشنایی بیشتری را دارد.

 

فناوری

 هر دو تلویزیون در فناوری مشترک هستند. فناوری کوانتوم دات یا کیولد در هر دو به یک صورت است. سامسونگ در این تلویزیون ها و مدل Q60T از فناوری Dual LED استفاده کرده است تا تمایز بین رنگ کم رنگ و پر رنگ در یک دامنه رنگی بیشتر شود. در آن هر هر نقطه از برد LED به جای یکی از دو لامپ LED استفاده شده است تا یکی نور سفید برفی و دیگری هم نور زرد را منتشر کند. هر دوی این فناوری ها کیفیت رنگ را به نسبت تلویزیون های دیگر افزایش داده اند اما تفاوت در این دو مدل به چه صورت است.

 

کیفیت نمایش رنگ

 هر چند در فناروری مشترک باشند اما خوب گزینه های دیگر نیز می توانند تاثیر گذار باشند. نمایش نگ در تلویزیون Q70T قبل از کالیبره شدن بهتر از مدل فریم یعنی LS03T است اما زمانی که تلویزیون ها هر دو کالیبره شوند تلویزیون LS03T با اختلاف زیادی رنگ های بیشتری را نمایش می دهد. با توجه به مطالب گفته شده تا به اینجه می توان گفت که کالیبره کردن تلویزیون یک فرایند الزامی است تا کاربر بتواند از حداکثری تلویزیون استفاده کند. 

 

کنتراست و نمایش رنگ مشکی

از انجا که یک پنل یعنی VA را استفاده می کنند بایستی کنتراست در آن ها یکسان باشد. البته تلویزیون Q70T مقدار خیلی ناچیز کنتراست کمتر را دارد. کنتراست در تلویزیون Q70T برابر با 7144:1 و در تلویزیون فریم LS03T برابر با 8131:1 می باشد. این نشان می دهد که تفاوت تاریک و روشن در تلویزیون فریم بیشتر است البته 1000 واحد را می توان لحاظ کرد و عبارت خیلی ناچیز را به نوعی دیگر تغییر داد. رنگ مشکی در تلویزیون Q70T تا حدودی بهتر نمایش داده می شود اما زاویه دید در تلویزیون فریم به همان اندازه بیشتر می باشد. 

 

فناوری تاریکی منطقه ای

تاریکی منطقه ای در تلویزیون وظیفه افزایش کنتراست را برعهده دارد. این تلویزیون ها هر دو از این فناوری بی بهره اند و آنچه کنتراست و نمایش رنگ مشکی است به همان صفحه نمایش VA مربوط می شود. 

 

نمایش تصویر بازی یا تصویر سریع

هم تلویزیون فریم LS03T هم تلویزیون Q70T دارای قابلیت های ویژه ای برای نمایش تصویر با نرخ فریم بالا می باشند. اولا در هر دو تلویزیون فرکانس تصویر 120 هرتز می باشد البته سامسونگ در وب سایت خود به فرکانس تصویر 100 هرتز برای تلویزیون فریم اشاره کرده است اما کارشناسان این تلویزیون را تست کرده اند و توانسته به خوبی از نرخ 120 هرتز پشتیبانی کند. برای نمایش تصویر سریع پورت HDMI ورژن 2.1 لازم است که هر دو مدل از یک پورت از این ورژن برخوردار می باشند. زمان پاسخگویی در تلویزیون LS03T بیشتر است به این معنی که می تواند به فریم های سریع تر بهتر واکنش نشان دهد. 

 

زاویه دید

تلویزیون فریم زمانی که بر روی دیوار نصب شود دیگر این قابلیت را ندارد که مقداری زاویه آن را تغییر داد. این تلویزیون مقداری از تلویزیون Q70T زاویه دید بیشتری را دارد تا بتوان از کناره ها هم کیفیت تصویر مطلوبی را دریافت کرد. تلویزیون سامسونگ Q70T با هر براکتی که بر روی دیوار نصب شود می توان زاویه تماشای آن را تغییر دارد اما تلویزیون فریم به مانند یک قاب عکس است و ثابت به دیوار نصب می شود و براکت مخصوص خود را داخل باکس دارد. 

 

صدا و قابلیت های صوتی

 تلویزیون فریم دارای سیستم صوتی 2.2 کاناله 40 وات و تلویزیون سامسونگ Q70T دارای سیستم صوتی 2.0 کاناله 20 وات سات. هر دو مدل از قابلیت های صوتی فوق العاده ای برخوردار هستند و می توانند فرمت های دالبی دیجیتال و DTS را به خوبی پشتیبانی کنند. 

 

ورودی و خروجی ها / ورژن آن ها

4 پورت HDMI در هر دو تلویزیون وجود دارد که یکی از آن ها دارای ورژن 2.1 و قابلیت eARC می باشد. این تلویزیون ها می توانند همه فرمت ها و نرخ فریم های موجود را انتقال دهند. 2 پورت USB و یا پورت آنتن و شبکه، اپتیکال و.. در این تلویزیون ها وجود دارد. 


 تفاوت اصلی تلویزیون LS03T با تلویزیون های معمولی و یا تلویزیون Q70T در پورت ها می باشد. تلویزیون فریم یک باکس برای پورت ها دارد که به آن One Connect می گویند. تما پورت ها  به این باکس وصل شده و باکس هم با سیم مخصوص به تلویزیون وصل می شود. حتی پورت برق هم به باکس وصل می شود. در بعضی از منازل قسمت اتصال باکس به تلویزیون را به صورت توکار انتقال می دهند که به صورتی واقعی یک قاب عکس در نظر گرفته می شود. پورت های سامسونگ Q70T در کناره و پشت قاب هستند و در صورت اتصال به دیوار هم می توان به آن ها دسترسی داشت.

 

طراحی و نمای متفاوت

تلویزیون فریم LS03T دارای میزان حاشیه 1.2 سانتیمتر و تلویزیون سامسونگ Q70T دارای میزان حاشیه 0.9 سانتیمتر است. میزان ضخامت کلی تلویزیون فریم سامسونگ برابر با 4.3 سانتیمتر و در تلویزیون سامسونگ کیولد Q70T برابر با 6.1 سانتیمتر می باشد. کیفیت ساخت هر دو عالی بوده و تماما از پلاستیک ساخته شده اند. پایه های تلویزیون LS03T مسطح بوده و پایه در تلویزیون کیولد سامسونگ دو طرح دارد یعنی تلویزیون Q70T هم با طراحی پایه وسط و هم با طراحی پایه کنار( با پایه های V شکل ) موجود می باشد. 

 

قابلیت های هوشمند

هردو مدل تولید 2020 می باشند و در زمینه قابلیت های هوشمند با هم تفاوتی را ندارند. تایزن در هر دو فوق العاده عمل کرده و آنچه موارد تفاوت است به صورت زیر می باشد. 

 

  • ریموت کنترل تلویزیون Q70T مشکی و برای مدل LS03T سفید می باشد.
  • تلویزیون فریم سامسونگ در زمان خاموش کردن صفحه مشکی نمی شود و بلکه 1200 عکس را نمایش می دهد که می توان عکس ها را برای آن انتخاب کرد و یا اینکه از روی فلاس مموری آن ها را نمایش دهد. 

قیمت تلویزیون فریم سامسونگ 55 اینچ مدل 55LS03T

قیمت تلویزیون فریم سامسونگ 75 اینچ مدل 75LS03T

قیمت تلویزیون سامسونگ 55 اینچ مدل Q70T

برچسب هاراهنمای خریدراهنمای خرید تلویزیونتلویزیونمقایسهمقایسه تلویزیونمقایسه تلویزیون فریم سامسونگ LS03Tتلویزیون دوآل ال ای دیتلویزیون گیمینگتلویزیون کیولد
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha