بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ 2021 کیولد Q80A مدل 65Q80A

Samsung Qled TV 2021 4K Smart 65Q80A

اطلاعات قیمت و موجودی
وضعیت :
تماس بگیرید
تاریخ آپدیت قیمت :
۱۴۰۲/۲/۶
تضمین اصالت :
گروه محصولی :
برند :
ویژگی های حائز اهمیت محصول
سازنده
سامسونگ
مدل
Q80A
کیفیت تصویر
4K
توان صوتی کل
60 وات
اسمارت
سال ساخت
2021
نقد و بررسی محصول

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ 2021 کیولد Q80A مدل 65Q80A

تلویزیون سامسونگ Q80A تولید سال 2021 است و بسیار شبیه به مدل سال 2020 یعنی تلویزیون کیولد سامسونگ Q80T می باشد. این تلویزیون کیولد بوده و نمایش رنگ های غنی را ممکن می کند. در تلویزیون Q80A از پردازنده کوانتوم 4K استفاده شده است که همان پردازنده کوانتومی سال 2020 می باشد. تلویزیون 65 اینچ سامسونگ 2021 کیولد Q80A مدل 65Q80A تصویر 4K را بسیار غنی نمایش می دهد. شما می توانید حداکثر جزئیات را در تصویر استخراج کنید. تصویر 4K با فناوری کوانتوم دات و نورپرددازی مستقیم ارائه می شود. در این تلویزیون می توانید تصاویر با هر کیفیت را با رده ای بالاتر و با کیفیت تر تماشا کنید. قابلیت ارتقای  تصویر در آن می تواند هر بیننده ای را مجذوب خود کند. در تلویزیون 65Q80A از فرکانس تصویر 120 هرتز استفاده شده است. این میزان از فرکانس تصویر، نویز و بلور را از تصویر حذف می کند و وجهی شفاف  را به تصویر می بخشد. صدای این تلویزیون 60 وات است که با 4 عدد اسپیکر 10 وات و یک ساب ووفر 20 وات ارائه می شود. ویژگی صوتی OTS که همان صدای سه بعدی است همراه با تصویر غنی از رنگ شما را مهیج خواهد کرد. مثل همیشه تایزن در تلویزیون 65 اینچ سامسونگ 2021 کیولد Q80A مدل 65Q80A نقش آفرینی می کند. قابلیت پشتیبانی از الکسا و گوگل اسیستنت و جستجوی صوتی را نیز دارد. ریموت کنترل خورشیدی خوش دست و خوش طرح بوده و نیازی به خریدن باطری برای آن نیست. منوی تلویزیون  کیو 80 آ با مدل سال قبل یعنی Q80T متفاوت است و جذابیت بیشتری دارد. ویژگی Game Bar در تلویزیون Q80A اساسا برای گیمر ها تعریف و پیاده شده است. آیکون هایی کاربردی و چند گوشه و قابلیت هایی فنی بهتر کردن تصویر ویژگی جدیدی است که سامسونگ در تلویزیون Q80A قرار داده است. در این جا ما تلویزیون  کیو 80 آ را توصیف نقد و بررسی می کنیم. 

تلویزیون 65 اینچ Q80A

 

کیولد در تلویزیون 65 اینچ 65Q80A تولید 2021

کیولد یک تکنولوژی است که بیشتر سامسونگ از آن استفاده می کند اما خوب شرکت های دیگر چون هایسنس و ... از ان استفاده می کنند. برای نمونه در تلویزیون یولد هایسنس H9G و H8G از کوانتوم دات استفاده شده است. کیولد در اصل یک صفحه است که در آن ذراتی با اندازه های نابرابر از جنس کریستال وجود دارد. این ذرات نور را نقطه ای کرده و جهتی به آن می دهند. با این قابلیت و وفناوری رنگ ها در دامنه ی خود به صورت گسترده نمایش داده می شوند. برای نمونه رنگ آب کم رنگ از رنگ آبی با دامنه همسایه خود یکی رنگ پر رنگ تر متمایز می شود. حجم نمایش رنگ در فناروی کیولد افزایش می یباد. به همین دلیل است که ما تصویر تلویزیون های سامسونگ را بسیار غنی از رنگ می بینیم.


کیولد سال 2019 با عنوان Q..R، کیولد سال 2020 با عنوان Q..T و کیولد سال 2021 با عنوان Q…A نام گذاری شده اند. البته ما در اینجا تلویزیون های کیولد را بحث می کنیم و تلویزیون های نئو کیولد خارج از بحث ما هستند. خود فناوری کیولد از سال 2019 تا سال 2021 هیچ تغییری نکرده است. صفحه کیولدی در بین نور پس زمینه و صفحه پیکسل ها قرار می گیرد و بسته به این که از چه نوع نور پردازی در تلویزیون استفاده شده است کاربرد و کارایی متفاوتی در نمایش تصویر خواهد داشت. برای نمونه این فناوری اگر با فناوری Dimming یا تاریکی منطقه ای همراه باشد، نمایش رنگ های غنی تری را ممکن می کند. هچنین اگر با فناوری Dual LED همراه باشد عملکردی بهتر را خواهد داشت. در تلویزیون Q80A کیولد بهترین نمایش را به اجرا می گذارد و در ادامه دلیل ان را بیان می کنیم.

 

 

Q80A 2021 Q Color

 

پردازنده کوانتوم 4K در تلویزیون کیو 80 آ

در تلویزیون های کیولد از پردازنده کوانتوم 4K استفاده می شود. این پردازنده بسیار سریع است و می تواند هر تصویر پر سرعتی را بدون نویز و بلور نمایش دهد. البته این همان پردازنده سال 2019 و 2020 است. سامسونگ در سال 2021 پردزانده نئوکوانتوم را هم دارد ولی در این تلویزیون از آن استفاده نشده است. این پردازنده دارای شبکه عصبی است که به صورت اتوماتیک قسمت هایی که لازم باشد ارتقای کیفیت و روشنایی می دهد. شما می توانید در تلویزیون Q80A سال 2021 هر کیفیت را بهتر و شفاف تر تماشا کنید. زمانی که تصویر از یک منبع را بر روی این تلویزیون و بر روی تلویزیون دیگری تماشا کنید متوجه می شوید که تفاوت های چقدر زیاد است. این پردازنده بیشترین کارایی را نمایش تصاویر غیر 4K دارد. تلویزیون Q80A به خوبی تصویر 1080P و 460P را نمایش می دهد.اما ! چون فرکانس در آن 120 هرتز است زمانی که تصویر 460P را نمایش می دهد مقداری نویز در تصویر مشاهده می شود. 

 

 

پردازنده کوانتوم 4K در تلویزیون کیو 80 آ

 

حجم رنگ در 65Q80A تلویزیون میان رده سامسونگ 2021

حجم رنگ چیست؟ در تلویزیون صفحه نمایش خود دارای عمق نمیاش داده و یا اصلا دارای ظرفیت است. ظرفیت صفحه نمایش با بیت بیان می شود. امروزه انواعی از صفحه نمیاش ها با عمق نمایش داده 6 تا 12 بیت وجود دارند. صفحه نمایش در تلویزیون Q80A دارای 8 بیت می باشداما با ویژگی FRC این میزان از عمق داده به 10 بیت افزایش پیدا می کند. در این تلویزیون با عمق داده 8 بیت رنگ هایی در تعداد 16.7 میلیون نمایش داده می شوند. اما می دانید که ویژگی هایی زیاد وجود دارند که در ارائه تصویر تاثیر می گذارند. سامسونگ ادعا کرده است که این تلویزیون 100 درصد حجم رنگ را نمایش می دهد البته بلوف زده و این ادعا جنبه تبلیغی دارد. البته تلویزیون سامسونگ Q80A و دیگر تلویزیون های سامسونگ کیفیت رنگ فوق العاده ای دارند. 

 

 

حجم رنگ در 65Q80A تلویزیون میان رده سامسونگ 2021

 

صفحه نمایش IPS در تلویزیون 65 اینچ سامسونگ Q80A

سامسونگ در تلویزیون Q80A از پنل IPS یا In Plane -Switching  استفاده کرده است. این پنل  کنتر در تلویزیون های سامسونگ استفاده می شود. در این تلویزیون آرایش پیکسل ها طوری است که نور کمی را از روبه رو و یا مرز های پیکسلی انتشار می دهند. این تلویزیون میزان کنتراست وزاویه دید فوق العاده ای را دارد. البته  زاویه دید بالا از ویژگی  ذاتی پنل VA می باشد. تلویزیون سامسونگ Q80A با پنل IPS کارایی بالایی را برای نمایش تصاویر و فیلم های سینمایی در فضای پور نور دارد. درهمه تلویزیون های با پنل VA زاویه دید کم است، اما چرا در تلویزیون سامسونگ Q80A زاویه دید زیاد است؟ چون سامسونگ در آن از پنل IPS استفاده کرده است و زاویه دید در آن به مانند زاویه دید در تلویزیون های ال جی می باشد.

 

صفحه نمایش Q80A

 

زاویه دید در تلویزیون Q80A به چه صورت است؟

برعکس بیشتر تلویزیون های سامسونگ تلویزیون کیو 80 آ  دارای زاویه دید بالا می باشد. این تلویزیون از یک لایه در صفحه نمایش خود استفاده می کند که زاویه دید را افزایش می دهد. در این تلویزیون می توان از گوش ها به آن تماشا کرد و کیفیت تصویر مطلوبی را دریافت کرد. بنابراین سامسونگ در این تلویزیون کنتراست بالا و نمایش رنگ مشکی عمیق و همچنین زاویه دید بالا را با هم ارائه می دهد.

 

محتوای با کیفیت HDR چگونه توسط Q80A نمایش داده می شود؟

در تلویزیون سامسونگ Q80A از فرمت هایی چون HDR10+ وHDR پشتیبانی می شود. البته در این تلویزیون چون نور پردازی مستقیم است و تاریکی منطقه ای هم اعمال می شود، روشنایی لازم برای تصاویر HDR وجود دارد. در آن از ویژگی Quantum HDR 12X بهره گرفته شده است که ارتقای کیفیت را با ایجاد روشنایی و تمایش بین المان های تصویر فراهم می کند.  همچنین هیچ داده رنگی از دایره نمایش حذف نمی شود واین تلویزیون آن ها را با همپوشانی نمایش می دهد  و به هیمن دلیل کیفیت نمایش رنگ ها غنی در این تلویزیون بالا می باشد.

 

محتوای با کیفیت HDR چگونه توسط Q80A نمایش داده می شود؟

 

کنتراست و نمایش مشکی عمیق با تلویزیون 65Q80A

کنتراست و مشکی مطلق در این تلویزیون به دو دلیل به خوبی ارائه می شود.اولا در آن از فناوری تاریکی منطقه ای استفاده شده است دوما در آن صفحه نمایش VA می باشد. بدون شک این دو ویژگی در تلویزیون موجب نمایش کنتراست و رنگ مشکی عمیق می شوند. تلویزیون سامسونگ  Q80Aبا توجه به ویژگی هایی که دارد می تواند هم برای تماشای فیلم در فضای کم نور و هم برای تماشای شو ها در فضای پر نور قابلیت فوق العاده ای را داشته باشد.  

 

گیمینگ با گیم بار در تلویزیون 65 اینچ سامسونگ Q80A

در تلویزیون Q80A همانند از یک منو برای بازی استفاده شده است. شما می توانید در زمان بازی این منور را باز کرده و تنظیمات آن را انجام دهید. این منو Game Bar نام دارد و ارتقا یافته Game Mode در تلویزیون های 2020 سامسونگ می باشد. این تلویزیون چه ویژگی هایی را برای گیمینگ دارد؟

 

گیمینگ با گیم بار در تلویزیون سامسونگ Q80A

 

پورت HDMI 2.1

دراین تلویزیون 1 پورت HDMI  ورژن 2.1  وجود دارد. حالا چرا یک عدد از این پورت وجود دارد مشخص نیست. فرض کنیم که ما یک کنسول بازی یعنی PS5 را داریم و یک دستگاه بلوری هم موجود است، چگونه می توان از هر دوی آن استفاده کرد؟ خلاصه این پورت کارایی بالایی را دارد. چون فرکانس تصویر در تلویزیون Q80A برابر با 120 هرتز است  و این پورت می تواند تصویر 4K را در نرخ 120 هرتز انتقال دهد درنتیجه می توانید از کیفیت تصویر 4K با نهایت کیفیت و فرکانس 120 هرتز برخوردار باشید. تلویزیون سامسونگ کیولد کی 80 آ از کنسول بازی PS5 وXbox X به خوبی پشتیبانی می کند.

 

ویژگی VRR

در واقع این ویژگی فرکانس تصویر در تلویزیون را با فرکانس کنسول بازی یکی می کند. همسانی این دو فرکانس می تواند کیفیت تصویر را افزایش دهد و نیوز و بلور در تصاویر پر سرعت را به حداقل برساند. این تلویزیون از کارت های گرافیک پشتیبانی می کند.VRR به معنی Variable refresh Rate است، یعنی فرکانس با منبع متغیر و همسان می شود.

 

زمان پاسخگویی و تاخیر کم در انتقال داده

البته در همه صفحه نمایش های VA زمان پاسخگویی کم است. پیکسل ها سریع تغییر رنگ می دهند و یا خاموش و روشن می شوند. این ویژگی یعنی کم بودن زمان پاسخگویی کیفیت نمایش تصویر بازی و یا تصاویر پر سرعت را افزایش می دهد. اما ویژگی دیگر به نام ALLM در تلویزیون می توان کیفیت بازی  و نمایش تصویر را بهبود ببخشد. در این تلویزیون تاخیر در انتقال داده کم است و کاربر می تواند سریع نتیجه را در صفحه نمایش ببیند.

 

ورودی و خروجی های Q80A

4 عدد پورت HDMI و 2 عدد پورت USB در این تلویزیون وجود دارد. یکی از پورت های HDMI ورژن 2.1  و 3 عدد دیگر ورژن 2.0 را دارند. با پورت HDMI 2.1 می توان بازی را در نرخ 120 هرتز با کیفیت 4K تماشا کرد. با پورت HDMI  ورژن 2.0 کیفیت تصویر 4K در نرخ 60 هرتز نمایش داده و یا انتقال داده می شود. ورژن هر دو پورت USB برابر با 2.0 می باشد. این تلویزیون دارای پورت HDMI ARC و HDMI eARC  می باشد. این پورت برای انتقال صدای با کیفیت بالا به کاربرده می شوند. پورت eARC  نسبت به Arc  کارایی بیشتری را دارد. پورت اپتیکال، پورت شبکه، پورت RF  و... از دیگر پورت های موجود در این تلویزیون هستند.

 

صدای سه بعدی در تلویزیون Q80A

بدون شک همه تلویزیون های سامسونگ در سال 2021  از صدای با توان بالا برخوردار می باشد. صدای تلویزیون Q80A  برابر با 60 وات است. اسپیکر ها در این تلویزیون 2.2.2 کاناله هستند. در آن از ساب ووفر هم استفاده شده است که صدای بم مانند در دامنه 40 تا 100 هرتز را منتشر می کند. اما یک ویژگی مهم در این تلویزیون ویژگی OTS می باشد. قابلیت 3 بعدی است که صدای چند جانبه را فراهم میکند. شما می توانید با استفاده از پورت HDMI ARC/eARC صدایی دالبی دیجیتال 5.1 کاناله را انتشار دهید. ویژگی صدای متناسب در این تلویزیون بسیار جذاب است. زمانی که صدای محیط زیاد باشد، صدای تلویزیون هم زیاد می شود، به این ویژگی Adaptive Sound می گویند.

 

صدای سه بعدی در تلویزیون Q80A

 

قابلیت های هوشمند در تلویزیون 65 اینچ Q80A

در تلویزیون سامسونگ Q80A تایزن رابط هوشمند می باشد. البته سامسونگ فقط از تایزن استفاده کرده است. این سیستم عامل مزیت های خاص خود را دارد. سرعت بالا و همچنین جذابیت، از ویژگی های موجود در این سیستم عامل می باشد. Tizen OS در تلویزیون های 2021 سامسونگ ورژن جدید و قابلیت جدید را دارد. شاید در سال 2020 تغییراتی کم از این سیستم عامل به نسبت سال 2019 دیده باشیم، اما سال 2021 سامسونگ دگرگونی کیفیتی و نمایش خاصی را در این پلتفورم ایجاد کرده است. منو تغییر کرده، قسمت های زیاد ی به عنوتان میان بر به این بستر اضافه شده است. قسمت گیمینگ در منو متفاوت و جذاب است. Game Bar یک منویی اختصاصی و کاربردی می باشد که می تواند مهیج و کاربردی باشد. ریموت کنترل هوشند خورشیدی!

بله در سال 2020 ریموت کنترل همراه تلویزیون های سامسونگ یک سلول خورشید در قسمت پشت ریموت دارد. شما در یک روز آفتابی ریموت را در جلوی پنجره قرار می دهید تا شارژ شود. دیگر لازم نیست به صورت پسیوسته برای 2AA بخرید. می دانید که ریموت کنترل های هوشمند مصرف انرژی بسیار بالایی را دارند. طراحی هم مقدرای تغییر کرده است و این ریموت کنترل خوش دست تر می باشد.

ویژگی های محصول
مشخصات کلی
سازنده
سامسونگ
مدل
Q80A
نوع تلویزیون
کیولد
ساختار پنل
ال سی دی
اندازه صفحه نمایش
65 اینچ
Bit Depth پنل
8 بیت
آرایش پیکسل پنل
افقی(IPS)
زاویه دید
بالا
شکل پنل
تخت
نورپردازی
Direct
نوع لامپ LED
تک LED
فناوری Dimming
Full Array Local Dimming
کیفیت تصویر
4K
رزولوشن تصویر
3840*2160
پردازنده
Quantum 4K
فرکانس تصویر
120 هرتز
ارتقای کیفیت تصویر
پشتیبانی از HDR
فرمت های HDR
HDR، HLG و +HDR 10
صدا
2.2.2 کاناله
توان صوتی هر اسپیکر
10 وات
توان صوتی کل
60 وات
ساب ووفر
توان ساب ووفر
20 وات
ویژگی های صوتی
OTS- Adaptive Sound-Active Voice Amplifier
اسمارت
سیستم عامل
Tizen
مرورگر وب
وای فای
بلوتوث
طراحی
پایه وسط
رنگ بدنه
مشکی
رنگ فریم
مشکی
پورت HDMI
4 عدد
ورژن پورت HDMI
1 عدد ورژن 2.1 / 3 عدد ورژن 2.0
قابلیت بازگشت صوتی
ARC/eARC
پورت USB
2 عدد
پورت LAN
پورت کامپوننت
پورت کامپوزیت
گیرنده دیجیتال
ریموت کنترل
هوشمند
مدل ریموت کنترل
TM2180E
اقلام همراه
ریموت کنترل، کابل برق، دفترچه راهنما، باتری ریموت کنترل ، پایه
سال ساخت
2021
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha