بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون سامسونگ Q70B و تلویزیون سامسونگ Q70A

۱۴۰۱/۱/۳

تلویزیون سامسونگ Q70B در سال 2022 تولید شده است و یکی از تلویزیون های حرفه ای می باشد. در اصل جایگزینی برای تلویزیون Q70A است که در سال 2021 وارد بازار شد و فروش زیادی را به خود اختصاص داد.هر دو تلویزیون با طراحی پایه در وسط وارد بازار شده اند  و کارایی فنی مشابهی دارند. به هر حال ما در این نوشته این تلویزیون های کیولد سری 7 سامسونگ را مورد بررسی قرار می دهیم که در سال 2021 و 2022 وارد بازار شده اند. قیمت تلویزیون سامسونگ Q70B به نسبت تلویزیون سامسونگ Q70A بیشتر می باشد و می خواهیم بررسی کنیم که آیا ارزش صرف هزینه بیشتری برای خرید تلویزیون جدید وجود دارد یا نه!؟

 

تفاوت تلویزیون سامسونگ Q70B و Q70A

 

تلویزیون کیولد سامسونگ سری 7

سامسونگ در سری های مختلف تلویزیون های خود را روانه بازار می کند. تلویزیون Q70 در سال 2019 و 2020 و 2021 و یا 2022وارد بازار شده است و هر سال تغییراتی در آن اعمال شده و یا با ویژگی های جدید تری وارد بازار شده است. مهمترین و بیشترین تغییر در تلویزیون های سری 7 کیولد مربوط به سال 2021 می باشد. یعنی تفاوت تلویزیون Q70T و تلویزیون Q70A بیشتر به نسبت رده های قبل بوده است. حالا سامسونگ در سال 2022 تلویزیون Q70B را تولید کرده و می خواهیم تفاوت های آن را با تلویزیون Q70A بررسی کنیم. 

 

ویژگی تلویزیون کیولد سامسونگ سری 7

در این سری از پنل VA بهره کرفته می شود و فرکانس تصویر برابر با 120 هرتز است. سامسونگ در تلویزیون های کیولد سری 7 از پورت HDMI ورژن 2.1 استفاده می کند که پهنای باند بیشتری دارد و می توان 4K را در نرخ 120 فریم انتقال دهد و کاربران را از رزولوشن 4K در نرخ 120 هرتز بهرمند می کند. سری 7 برای بازی و نمیاش محتوای بلوری فوق العاده هستند چراکه ویژگی VRR را دارند. در سال 2020 این سری با پایه وسط و پایه کنار وارد بازار شد و در سال 2021 فقط راحی پایه وسط را داشت و همچنین در سال 2022 هم تلوزیون Q70 با پایه در وایط وارد بازار شده است. 

 

صفحه نمایش، از شباهت های میان تلویزیون Q70A و Q70B

 سامسونگ در تلویزیون های Q70 از پنل VA استفاده می کند که این نوع از پنل عمق رنگ 8 بیتی دارد و با ویژگی FRC به 10 بیت می رسد. از آنجا که گزینه های زیادی در ارائه کیفیت موثر هستند و روشنایی یکی از آن ها می باشد همیشه درصدی از زنگ های NTSC بر روی پنل ظاهر می شود خوشبختانه تلویزیون سامسونگ کیولد سری 7 درصد بالایی را به خود اختصاص می دهد. زمان پاسخگویی گزینه ای دیگر مربوط به پنل است که در تلویزیون Q70 مقداری کم دارد و مورد پسند کاربران حرفه ای می باشد.

 

کنتراست و نمایش رنگ مشکی، نمایش فیلم ها با سری 7 کیولدی سامسونگ

با توجه به این که هر دو تلویزیون کیولد سری 7 تولید 2021 و 2022 از یک نوع پنل استفاده می کند و یک نوع نورپردازی یعنی Edge را دارند و در هر دو از فناوری Dual LED استفاده شده است می توان گفت که کنتراست در هر دو یکی می باشد. هر دو تلویزیون رنگ مشکی را به مانند هم ارائه می دهند و یکی از بهترین تلویزیون ها برای نمایش محتوا و فیلم ها در فضای کم نور می باشند. کنتراست به نمایش جزئیات در دامنه رنگی گفته می شود که تمایز بالا به معنی کنتراست بالا می باشد. در میان تلویزیون های سامسونگ مدل Q70  و Q60 کنتراست بالایی را دارند ولی سری 8 یعنی مدل Q80 با توجه به نوع پنل زاویه دید بهتر اما کنتراست کمتری را ارائه می دهد. نمی توان گفت که یک تلویزیون کامل است و بلکه در یک سری از زمینه ها رده بالا و در یک سری دیگر رده پایین تر دارد. 

 

 

 کیفیت تصویر 4K و فرکانس 120 هرتز با ویژگی VRR

 در هر دو تلویزیون از ویژگی های مشابهی برای ارائه تصویر استفاده شده است. هر دو دارای فرکانس تصویر 120 هرتز می باشند  و از طرفی هر دو دارای پورت HDMI ورژن 2.1  هستند که انتقال داده را بسیار سریع می کند. پورت 2.1 از HDMI می تواند با پهنای باند 48 گیگابایت نرخ 120 فریمی از 4K را انتقال دهد و در نهایت شما شاهد تصویر 120 فریم بر ثانیه با نرخ 120 هرتز خواهید بود که بسیار شفاف و بدون نویز است. در این تلویزیون ها از VRR استفاده شده است که نرخ نوسازی تصویر در تلویزیون متناسب با نوع فریم ریت ارسالی بوده و خود یکی از ویژگی های مثبت می باشد و تصویر به حالت بهینه نمایش داده می شود. تلویزیون Q70 می تواند 4K را بسیار شفاف نمایش دهد اما قابلیت ارتقای کیفیت تصویر نیز دارد  و شما می توانید محتوای قدیمی را بسیار با کیفیت تماشا کنید. 

 

کیفیت صدا و ویژگی های بارز صوتی در تلویزیون سری 7 کیولدی Q70B  و Q70A

 صدا در این تلویزیون ها با توان 20 وات ارائه می شود که هر اسپیکر می تواند صدای 10 وات را داشته باشد. سامسونگ در این تلویزیون ها از ویژگی هایی مانند کیوسمفونی و یا صدای متناسب استفاده کرده است که فراگیر شدن را افزایش می دهد. فرمت های صوتی با هر دو دیکد شده و دالبی دیجیتال و DTS را به خوبی انتشار می دهند. شما می توانید درکنار این تلویزیون ها از ساندبار استفاده کنید و برای این منظور ورودی و خروجی هایی در دسترس می باشد. 

 

 

قابلیت های هوشمند با تایزن و ریموت خورشیدی

سامسونگ یک دهه است از سیستم عامل تایزن استفاده می کند. تایزن به واسطه اینکه سریع است و کاربری آسانی دارد بسیار مورد پسند می باشد. تفاوت تلویزیون Q70A   با تلویزیون Q70B در سوئیچ میکروفون برای جستجوی صوتی می باشد که در تلویزیون 2022 یعنی کیو 70 بی به صورت Buil-in روی تلویزیون و در تلویزیون Q70A روی ریموت کنترل می باشد. 

 

 

جمع بندی| تلویزیون Q70B بهتر است یا تلویزیون Q70A

 می توان گفت که تلویزیون های کیولد سری 7 تولید 2021 و 2022 تفاوتی را با هم ندارند. هر دو پایه وسط بوده و از نظر طراحی شبیه هم می باشند. کیفیت تصویر هم متناسب با مشخصات فنی ارائه می شود که در هر دو مشترک است. هنوز تفاوت هایی میان این دو یافت نشده است. قیمت تلویزیون Q70B سامسونگ به نسبت قیمت تلویزیون Q70A بیشتر است و در نهایت کاربر یکی از آن ها را انتخاب می کند.

برچسب ها تلویزیون مقایسه مقایسه تلویزیون تلویزیون گیمینگ تلویزیون 120 هرتز تلویزیون کیولد 2022 تلویزیون پنل VA تلویزیون کیولد تلویزیون پایه وسط تلویزیون کیولد 2021
محسنی
1401/1/24
سلام
ببخشید تلویزیون Q70B ظاهرا خیلی سرتر از Q70A نیست و نظر شما رو انتخاب کدومه احتما تلویزیون Q70B گرونتر هم باشه
مدیر
1401/1/25
سلام
تفاوت این دو مدل کم بوده و تفاوت به گونه ای نیست که روی کارایی هم تمایز را ایجاد کند
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha