بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون سامسونگ Q80B و تلویزیون سامسونگ Q80A

۱۴۰۱/۱/۳

تلویزیون Q80B با تمام تلویزیون های سامسونگ متفاوت است و تقریبا شبیه به تلویزیون QN85B می باشد. تلویزیون سامسونگ Q80B آخرین تلویزیون کیولد سامسونگ است  و در سری 8 می باشد. در واقع تلویزیون سامسونگ کیو 80 بی جایگزین تلویزیون Q80A شده است و همانند آن دارای پایه در وسط است. در این نوشته می خواهیم تلویزیون های سری 8 کیولد سامسونگ 2021 و 2022 یعنی Q80B و Q80A را با هم مقایسه کنیم.

 

تفاوت تلویزیون Q80B و Q80A

 

مروری کلی بر تلویزیون های کیولد سامسونگ سری 8

سامسومگ در سال 2020 تلویزیون Q80T را تولید کرد. تلویزیون Q80T در اندازه های مختلف تولید شد که سایز های 55 اینچ و بالاتر ان مشخصات فنی بالایی را داشت. سامسونگ در این تلویزیون از پنل VA استفاده کرد. در سال 2021 تلویزیون Q80A وارد بازار شد که برعکس تلویزیون Q80T دارای پنل ADS است و در سال 2022 هم تلویزیون Q80B با پنل ADS روانه بازار شده است. تلویزیون Q80B و Q80A بسیار شبیه به هم می باشند. به نظر می رسد. سامسونگ در تلویزیون های کیولد و نئوکیولد سری 8 از پنل منحصر به فرد یعنی ADS استفاده می کند همانطور که سونی در تلویزیون های سری 8 آن را به کار می برد. از دیگر ویژگی های موجود در تلویزیون های سری 8 کیولد، فرکانس تصویر 120 هرتز، پورت HDMI ورژن 2.1، ویژگی VRR و Free Synce  را می توان نام برد. 

 

تلویزیون کیولد سری 8 سامسونگ با پنل ADS | تلویزیون Q80A و Q80B

پنل ADS یک نوع پنل IPS می باشد که به جای آرایش پیکسلی افقی به صورتی انحا را دارند. پنل ADS زاویه دید بیشتری را دارد و به صورت کلی هردو به نسبت پنل VA زاویه دید بالایی را ارائه می دهند. زمان پاسخگویی پنل ADS کم است که برای نمایش تصویر سریع کاربردی است. گیمر ها می توانند رضایت کاملی از اجرای این تلویزیون ها داشته باشند. عمق نمایش رنگ در این تلویزیون ها برابر با 8 بیت است و می تواند رنگ های زیادی را به نمایش بگذارند. 

 

فناوری کیولد افزایش کیفیت رنگ تصویر

کیولد یا کوانتوم دات فناوری است که در تلویزیون های سری Q سامسونگ به صورت یک صفحه با ذرات نانوکریستال غیر هم اندازه است. این ذرات نور را جهت می دهند و آن را اشباع می کنند. صفحه پیکسلی به واسطه آن روشنایی زیادی را دریافت می کند و رنگ ها به صورت غنی نمایش داده می شوند. 

 

روشنایی Direct یا تاریکی منطقه ای 12X

تلویزیون Q80 تنها تلویزیون سامسونگ با نورپردازی مستقیم می باشد. این تلویزیون روشنایی بالایی دارد و برای افزایش کنتراست و نمایش جزئیات از تاریکی منطقه ای 12X بهره می برد. محتوای HDR و HDR10+ با آن قابل نمایش می باشند. از طرفی این تلویزیون قابلیت ارتقای کیفیت تصویر را دارد و می تواند محتوای با روشنایی کم را بسیار شفاف نمایش دهد. 

 

 

 

 

 

 

کیفیت تصویر 4K با نرخ نوسازی 120 هرتز

در این تلویزیون همه محتوای 4K با هر نرخ فریمی نمایش داده می شوند و آنچه می تواند مهم باشد کارایی بالای این تلویزیون در نمایش شفافیت تصویر است. فرکانس تصویر ان 120 هرتز است که در آن هر فریم تصویر 120 بار بازنمایش می شود و نویز و بلور آن برداشته می شود. رزولوشن 4K با تراکم پیکسلی با و تعداد 8 میلیون پیکسل ریزترین جزئیات و غنی ترین رنگ ها را با نرخ نوسازی بالا بر روی پنل ظاهر می کند.

 

 

 

 

 

 

تلویزیون Q80 سامسونگ حرفه ای برای گیمینگ

فرکانس تصویر 120 هرتز، پورت HDMI ورژن 2.1  و ویژگی VRR و Free Synce همچنین کم بودن تاخیر در انتقال داده در پورت برای نمایش یک تصویر سریع لازم است و خوشبختانه این ویژگی ها در تلویزیون سامسونگ Q80A و Q80B وجود دارد. هر نوع کنسول بازی مانند PS5 و Xbox X با آن قابل پشتیبانی بوده و تصویر بسیار شفاف و بدون نویزی ارائه می شود.  

 

کیفیت صدا تلویزیون های کیولد Q80 با سیستم صوتی 2.2.2 کاناله 60 وات

شاید اگر عنوان کنیم که بیشترین کیفیت صدا و پر توان ترین صدا برای تلویزیون کیولد سری 8 است اغراق نکرده ایم.توان صوتی در این تلویزیون ها برابر با 60 وات است که با 6 عدد اسپیکر ارائه می شود. در واقع صدا از هر طرف تلویزیون پخش می شود و به وضوع 3 بعدی بودن صدا را می توان احساس کرد. 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون مقایسه مقایسه تلویزیون تلویزیون گیمینگ تلویزیون 120 هرتز تلویزیون کیولد 2022 تلویزیون پنل IPS تلویزیون کیولد تلویزیون پایه وسط تلویزیون کیولد 2021
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha