بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

استفاده از سرکه در ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی

۱۴۰۲/۹/۹

سرکه کارایی بالایی در ماشین لباسشویی و یا ظرفشویی و یا به صورت کلی کارایی بالایی در تمیز کردن در منزل دارد. سرکه یک ماده اسیدی با PH برابر با 2.4 است. نکاتی در زمان استفاده از سرکه برای تمیزکاری وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد. برای نمونه سرکه را نباید با بعضی از مواد استفاده کرد. در اینجه به کاربرد سرکه و نحوه استفاده از آن در ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی می پردازیم. امروزه ماشین ظرفشویی و یا لباسشویی دارای یک برنامه برای تمیز کردن خود دستگاه می باشند. در بعضی از برند های این برنامه Tube Clean نام دارد. ماشین ظرفشویی ال جی 512و ماشین ظرفشویی ال جی 425  این قابلیت را با عنوان دیگر دارند. این دو دستگاه که در آشپزخانه استفاده می شوند خود رسوب می گیرند و روی مخازن آن ها جرم تشکیل می شود اما در اینجا راهکار هایی را ارائه می دهیم که در جهت تمیزی بوده و ماده مورد نظر هم سرکه می باشد. 

 

کاربرد سرکه در تمیز کردن

سرکه یک ماده طبیعی است و شما به جای خرید مواد مضر شیمیایی که اکثرا هم در زمان استفاده عوارضی را دارند می توانید از سرکه سفید رقیق شده با سرکه مقطر استفاده کنید که خیلی راحت می توانید آن را پیدا کنید. اما سرکه برای چه دستگاه ها و چه کاربرد هایی می تواند مفید باشد. سرکه برای تمیز کردن مخزن ماشین ظرفشویی، مخزن لباسشویی، شیر های موجود در منزل، سر دوش، مخزن حمام، لکه های سخت سینک ظرفشویی، شیشه و آینه، برچسب ها و لکه های چسبنده، سطل آشغال و..... کاربرد دارد و در عین حال بوی نامطبوع را نیز از بین می برد. اما سرکه نباید با بعضی از مواد ترکیب شود.

 

سرکه با چه موادی نباید استفاده شود؟

سرکه را با Bleach مخلوط نکنید چراکه گاز سمی کلر را تولید می کند که قطعا مضر است. سرکه را با Amonnia ترکیب نکنید چون بخار کلرماین را تولید کرده و سمی است. همچنین سرکه را با هیدروژن پر اکسید مخلوط نکنید چون اسیدی قوی تر ایجاد می شود. همچنین سرکه را با جوش شیرین Backing Soda مخلوط نکنید که در این صورت در ظرف بسته خطر ترکیدن را ایجاد می کند.

 

استفاده از سرکه برای خوشبو کردن منزل

گاها در منزل بوی نامطبوعی وجود دارد. برای این منظور می توانید از سرکه استفاده کنید. یک بشقاب را آورده و به اندازه نصف فنجان روی آن سرکه بریزید و صبر کنید تا اتاق خوشبو شده و بوی بد قبلی از بین برود. 

 

حذف لکه های سخت روی سطوح با سرکه

تمیز کردن لکه های سخت دشوار است. شما می توانید یک پارچه را با سرکه آغشته کرده و روی سطوح بکشید اگر لکه ها خیلی سخت هستند می توانید سرکه را روی آن ریخته و بعد از مدتی آن را تمیز کنید. 

 

رنگ های شاداب تر و سفید درخشان تر با سرکه

شما می توانید برای احیای رنگ لباس ها به ماشین لباسشویی سرکه اضافه کنید. نصف فنجان سرکه را در ماشین لباسشویی در جریان خشک کردن بریزید تا رنگ ها زنده تر شوند. برای لباس ها و الایف سفید هم سرکه فوق العاده است و کمک می کند لکه های همرنگ شده لباس خیلی سریع از بین رفته و لباس سفید درخشان خواهد شد. 

 

تمیز کردن سر دوش حمام و شیر ها با سرکه 

با سختی اب املاح زیادی دور شیر ها را می گیرند. این املاح به مرور زمان لکه های سختی را ایجاد می کنند. از آنجا که اکثرا پایه قلیایی هم دارند خیلی سریع می توان آن ها را سرکه از روی شیر ها و یا سر دوش ها برداشت. یک پارچه را به سرکه آغشته کرده و دور شیر بپیچید اگر لکه زیاد است مقداری سرکه را روی آن بریزید. برای سر دوش حمام هم یک نایلون فریز را از سرکه با ترکیب با آب به صورت نصف نفص پرکده و سرد دوش را داخل آن بیندازید و قسمت بالایی را باچسب ببندید و بعد از 3 الی 4 ساعت آن را با یک اسکاج تمیز کنید. 

 

تمیز کردن شیشه و آینه با سرکه

شما می توانید سرکه سفید را داخل یک آب پاش ریخته و بر روی شیشه و آینه اسپری کنید. در این صورت لکه های سخت با حاشیه سفید رنگ روی آینده و شیشه شما حذف می شود. اکثر کارواش ها از این قابلیت برای تمیز کردن شیشه ماشین ها استفاده می کنند. 

 

تمیز کردن ماشین لباسشویی و ظرفشویی

شما باید حتما از سرکه در ماشین ظرفشویی استفاده کنید. سرکه را در یک فنجان ریخته و در طبقه بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید. برای نتیجه بهتر مقداری را در قسمت تحتانی بریزید. درب را بسته و برنامه حرارت بالا را استفاده کنید برای این منظور نباید شوینده و یا ظرف داخل ماشین ظرفشویی باشد. برای ماشین لباسشویی هم بدین صورت است و فقط یک فنجان را داخل مخزن ریخته و برنامه Tube Clean را انتخاب می کنید. برای ماشین لباسشویی استفاده از کمی شوینده لازم است و دقت کنید که در آن نرم کننده نریزید.

 

استفاده از سرکه در ماشین لباسشویی و ظرفشویی

خوب سرکه برای خود ماشین دستگاه های شوینده کاربرد دارد و نحوه استفاده از آن را بیان کردیم. اما سرکه را می توان برای تمیزی بهتر ظرف ها و یا لباس ها اضافه کرد. برای نمونه می توانید در زمان شستن حوله ها از سرکه استفاده کنید که سرکه موتاد نرم کننده را از روی آن بر می دارد و آب دوستی حوله را افزایش می دهد و به آن بوی تازه می بخشد. از طرفی سرکه مانع ایجاد لکه روی ظروف شیشه در ماشین ظرفشویی می شود. 

 


 

برچسب هاپتوشورماشین لباسشویی
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha