بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

نحوه استفاده درست از نرم کننده و شوینده لباس در ماشین لباسشویی

۱۴۰۲/۹/۷

طریقه استفاده از نرم کننده و شوینده در ماشین های لباسشویی بسیار مهم است. در صورت استفاده نادرست هم به ماشین لباسشویی و هم لباس ها آسیب جدی وارد می شود که ممکن است در دراز مدت برای کاربر نمایان شود. به هر حال در این نوشته روش استفاده درست از نرم کننده لباس و شوینده را در ماشین لباسشویی بیان می کنیم. البته در بیشتر موارد ماشین ههای لباسشویی مجهز به قابلیت و ویژگی IDOS هستند که این امر را به صورت اتوماتیک انجام می دهند و یا اینکه ترکیبی از نرم کننده و شوینده را متناسب با نوع و وزن لباس ها استفاده می کنند. ماشین های لباسشویی ال جی تولید 2024 با این قابلیت وارد بازار شده اند. 
نرم کننده لباس چیست و چگونه کار می کند. 
در واقع نرم کننده لباس انواعی مختلف دارد و از مواد مختلفی ساخته شده اند. نه تنها از نظر ترکیب شیمیایی بلکه از نظر فیزیکی هم متفاوت می باشند. اساس کار هر نرم کننده لباسی بر پایه نرم و بدون چروک کردن لباس ها، حذف مواد آلرژی زا روی لباس و حذف بوی ناخوشایند روی لباس و اضافه کردن بوی مطبوع به لباس ها می باشد. بعضی از نرم کننده ها بر روی لباس ها به صورت سطحی و بعضی دیگر به صورت عمقی کار می کنند. 

 

 

انواع نرم کننده لباس 

به صورت کلی سه نوع نرم کننده لباس وجود دارد. یک نوع نرم کننده داخل ماشین لباسشویی استفاده می شود و یا به صورت عمقی بر روی الیاف لباس تاثیر می گذارد که خود می تواند جامد و یا مایع باشد. این نوع از نرم کننده گران بوده و تاثیر آن بر روی لباس ها فوق العاده است. 
نرم کننده های دیگر همچون گلوله های خشک کن و یا غلطک ها به صورت فیزیکی بر روی لباس تاثیر می گذاراند. این گلوله ها پشمی از نظر اقتصادی بصرفه هستند اما همچنان روی لباس ها چروک و مواد آلرژی زا باقی می مانند و این یعنی زیاد کارا نیستند ولی بعضی از کاربران و یا بانوان از آن استفاده می کنند. 

 

انواع نرم کننده لباس

 

برای چه لباس هایی از نرم کننده لباس استفاده کنیم؟

خوب ما سه نوع نرم کننده را معرفی کردیم. چون در ایران بیشتر از نرم کننده با ترکیبات شیمیایی مختلف استفاده می شود ما هم به آن می پردازیم. نرم کننده یا جامد است و یا مایع، در هر صورت در ادامه نحوه استفاده صحیح آن را در ماشین لباسشویی یا با شستن به روش سنتی را بیان می کنیم. همانطور که در بالا اشاره کردیم، نرم کننده به منظور کاهش و به حداقل رساندن چین و چروک روی لباس ها و ایجاد بوی مطبوع و حذف بوی نامطبوع روی لباس استفاده می شود. اما برای کدام لباس ها؟ نرم کننده موجب می شود که منافذ لباس ها تا حدودی گرفته شود و این یعنی برای لباسی که با ان کار می کنید و زیادعرق می کنید مناسب نیست. چراکه در بیشتر موارد منافذ لباس را گرفته و بوی بد عرق را بیشتر می کند و تازه برای پوست هم مناسب نیست. اما برای لباس هایی که در لایه دوم قرار می گیرند مناسب می باشد. بر این اساس بیا  لباس هایی زیر به صورت جدا شسته شود. همچنین برای لباس های ورزش مناسب نیست چراکه این لباس ها از الیافی ساخته شده اند که عرق را به لایه بیرونی هدایت کرده و از اشباع آن جلوگیری می کنند حلا نرم کننده این قابلیت را کاهش می دهد. همچنین نرم کننده لباس به کاهش اثر بخشی مواد مقاوم در برابر آب و یا آبگریزی  می انجامد و جذب آب حوله ها را کاهش می دهد. ممکن است در جریان شستشو و خشک کردن حوله شما دیرتر و یا اصلا خشک نشود برای این منظور استفاده از سرکه سفید مقطر کارآمد است. استفاده یک فنجان از سرکه مقطر در ماشین لباسشویی نه تنها بوی بد حوله را از بین می برد بلکه تازگی و طراوت را به آن می بخشد.

 

چطور از نرم کننده لباس و شوینده در ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

یک سری نکات را در استفاده از نرم کننده باید رعایت کرد که رعایت آن می تواند در جهد افزایش طول عمر ماشین لباسشویی و کارایی تمیز کنندگی بالاتر لباس ها باشد. اولا نرم کننده بر حسب نوع ظاهری دارای دو نوع جامد ومایع است. شما باید نرم کننده جامد را مطابق دستور العمل روی بسته آن در اب حل کنید و بعد استفاده کنید. نرم کننده مایع هم باید متناسب با اندازه توصیه شده بایستی استفاده شود. از تماس مستقیم نرم کننده بر روی لباس ها باید جلوگیری شود چراکه حاوی سیلیکون می باشند و موجب ایجاد لکه روی لباس ها می شوند و تازه خرابی لباس را در پی دارند. شرکت ال جی در سال 2024 از ماشین های لباسشویی خود با قابلیت EZdispense رونمایی کرده است که شما بایستی تا خط نشان Max نرم کننده را در محفظه بریزید. اضافه ریختن نرم کننده در ماشین لباسشویی موجب تمیز نشدن لباس ها و خاصیت چربی روی آن ها می شود که در زمان خشک شدن روی لباس ها چروک های سخت ایجاد می شود و از نظر اقتصادی هم ضرر به حساب می آید. لباس شویی های جدید ال جی با این قابلیت می توانند تا 30OZ را در خود ذخیره کننده و به صورت هوشمند میزان نرم کننده و شوینده را در هر سیکل شستشو مورد استفاده قرار می دهند. 

 

طریق درست استفاده از نرم کننده در ماشین لباسشویی

از تماس مستقیم نرم کننده بر روی لباس ها جلوگیری شود چون موجب ایجاد لکه خواهد شد.

 

نرم کننده جامد باید قبل از استفاده مطابق دستورالعمل روی بسته یا پاکت در آب حل شود.

برچسب هاپتوشورماشین لباسشویی
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha