بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

نحوه شستن حوله با ماشین لباسشویی

۱۴۰۲/۹/۸

لباس ها  و یا حوله ها از الیاف مختلفی ساخته شده اند که هر کدام راهکار شستشوی متفاوتی را دارند. شما اگر به برچسب ایمنی شستشوی و یا استفاده و نگهداری هر لباسی نگاه کرده باشید، تفاوت هایی را خواهید یافت. در این نوشته می خواهیم به نحوه شستشوی حوله حالا هر نوع حوله ای اعم از حوله ساده و یا حوله تن پوش، بپردازیم. ماشین های لباسشویی ال جی موجود در بازار همه قابلیت شستشوی حوله و یا پتو های تک نفره را دارند اما روش شستشو را باید یاد گرفت تا به ماشین لباسشویی و مخزن شستشو اسیب وارد نشود. در زیر نکاتی را در مورد شستن حوله ها را بیان می کنیم.

 

حوله ای که تازه خریده ای را حتما شستشو دهید. اما چرا؟

حوله های تازه معمولا برای اینکه جذاب تر به نظر برسند با مواد نرم کننده آغشته شده اند که در بیشتر مواقع هم میزان این مواد نرم کننده زیاد است. حالا شما اگر حوله را شستشو ندهید مواد نرم کننده، منافر حوله را گرفته و از ویژگی آب دوستی آن می کاهند یعنی حوله با کارایی پایین تری می تواند آب را به خود جذب کند. در نتیجه آن اساس کارایی حوله کاهش می یابد. 

 

چگونه حوله تازه را شستشو دهیم؟

شما که تازه حوله را خریده اید باید آن را در ماشین لباسشویی بیندازید و از برنامه و یا آپشن Rinse استفاده کنید. این قابلیت و یا برنامه در ماشین های لباسشویی ال جی با نام Rinse & Spine می باشد. برای این منظور حوله را از قبل در آب خیسانده و یک دوم پیمانه یا فنجان سرکه را به آن اضافه کنید. استفاده از سرکه در ماشین لباسشویی بسیار مهم است و با این کار حوله ویژگی آب دوستی خود را به دست آورده و بسیار لطیف خواهد بود.

 

حوله را هر چند وقت یک بار شستشو دهیم؟

حوله ها که خاصیت حذب آب را دارند همزان باکتری هایی را از سطح پوست به خود جذب می کنند. بنابراین اگر بتوانید بعد از هر بار استفاده آن را شستشو دهید که چه بهتر اما آنچه به عنوان دستور العمل است، بعد از 3 الی 4 بار استفاده باید حتما حوله شستشو داده شود. چراکه دوباره منافذ آن باز می شود و بهتر آب را جذب می کند و باکتری ها از روی آن برداشته می شوند. 

 

چگونه حوله را بشوییم؟

شما چه به صورت سنتی یعنی با دست و چه با ماشین لباسشویی باید از آب ولرم برای شستشوی حوله استفاده کنید. برای نتیجه بهتر باید حوله ها رنگی را با حوله سفید جدا کرده و به صورت جدا شستشو دهید. حوله را هیچ وقت با لباس ها دیگر داخل ماشین لباسشویی نیندازید چون هم طول عمر دستگاه پایین می آید و هم تمیز نمی شود. یکی از دلایل صدای زیاد مخزن شستشو ماشین لباسشویی وجود الیافی با تفاوت زیاد با بقیه لباس ها است. دمای اب برای شستن حوله ها 40 درجه سانتیگراد است که اضافه کردن سرکه به شستشو توصیه می شود و از استفاده از نرم کننده به شدت بپرهیزید.

 

چگونه لکه و بوی بد را از روی حوله ها حذف کنیم؟

 سرکه یکی از بهترین موادی است که در حذف لکه روی لباس ها و حذف بوی بد آن ها و همچنین حذف لکه ها روی ظروف کاربرد فوق العاده ای دارد. قبل از اینکه حوله را در ماشین لباسشویی بگذارید، آن را به مدت 3 دقیقه در آب خیسانده و به آن 1 فنجان سرکه اضافه کنید. با این راهکار حوله نرم و تازه خواهد بود.

 

چگونه حوله را خشک کنیم؟

بعد از فرایند شستشو بعضی از ماشین های لباسشویی همانند ماشین های لباسشویی ال جی فرایند خششک کردن را شروع می کنند. شاید شما خشک کن را به صورت جدا دارید در هر صورت باید دمای کم را انتخاب کنید. بعد از خشک کردن حوله ها به صورت 100 درصد، سریع آن را از ماشین لباسشویی بیرون بیاورید چون در غیر این صورت چروک خواهند شد. بعد از بیرون آوردن از ماشین لباسشویی و یا خشک کند آن ها را تا کنید. بدانید که در صورت داشتن رطوبت، بعدا بوی نامطبوعی را خواهند داشت پس از خشک بودن آن ها مطمئن شوید. اما خشک کردن حوله روی طناب و یا زیر نور آفتاب یک مزیت دارد و یک عیب هم دارد. اگر زیر آفتاب حوله را خشک کنید باکتری ها از روی آن ها حذف می شود و بهداشتی تر خواهند بود. اما در ادامه حوله ها سخت شده و خاصیت نرمی را نخواهند داشت. 

برچسب هاپتوشورماشین لباسشویی درب از بالا
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha