بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

نحوه شستن لباس های سفید و لباس های رنگی در ماشین لباسشویی

۱۴۰۲/۹/۲۰

شستن لباس ها یکی از دغدغه هایی است که هر کاربری با آن سروکار دارد. شما می خواهید لباس ها را با ماشین لباسشویی شستشو دهید اما یک سری نکات می تواند در جهت شستشوی بهتر باشد. لباس ها انواعی مختلف بر حسب جنس و رنگ و میزان کثیفی و غیره دسته بندی می شوند که مطمئنا نباید همه آن ها را با هم شستشو داد. در این نوشته راهکار هایی را ارائه می دهید تا به وسیله آن دیگر لباس های سفید رنگی نشوند و سفیدی همیشگی خود را داشته باشند و یا اینکه لباس های رنگی همان رنگ شاداب اولیه را داشته باشند. نحوه انتخاب برنامه شستشو در ماشین لباسشویی و یا میزان شوینده و ... در این نوشته ارائه می شود. 

 

نحوه شستشن لباس های سفید رنگ

شما می خواهید لباس های سفید را شستشو دهید. در قدم اول باید لباس های سفید را از لباس های رنگی جدا کنید. حتی به منظور نتیجه بهتر توصیه می شود که لباس های 100 درصد سفید با لباس های ترکیبی سفید و رنگ نیز جدا شوند. لباس های سفید را قبل از شستشو در اب و شوینده بخوابانید. در این زمان می توانید از شوینده های آنزیم دار استفاده کنید مخصوصا زمانی که روی لباس ها لکه باشد. بعد از آن می توانید لباس ها را به ماشین لباسشویی اضافه کنید و گزینه آب گرم و یا میزان دمای آب را تعیین کنید. از شوینده بیشتر استفاده کنید و گزینه هایی که موجب آنتروپی و واکنش پذیری بیشتر شوینده می شود استفاده کنید. این گزینه ها شامل مخلوط شوینده و اکسیژن، بوراکس  و جوش شیرین است که خود موجب سفید ماندن لباس ها می شوند. 

 

چرا لباس های سفید رنگ تغییر می دهند و رنگ به خود جذب می کنند.؟

لباس های سفید رنگ در زمان تولید برای اینکه سفید تر و درخشان تر باشند با مواد آغشته می شوند. این مواد شاید تا دو مرحله شستشو باز روی لباس ها باقی بماند. بنابراین یکی از دلایل کاهش براقیت لباس های سفید باید این گزینه باشد. اما در زیر از جمله عوامل رنگی شدن لباس های سفید را بیان می کنیم


1-    معمولا لباس های سفید کم هستند و کاربران تمایل دارند تا آن ها را با لباس های رنگی مخلوط کنند. بعضی از لباس ها رنگی دارای ترکیب رنگی ثابتی نیستند و مولکول های رنگی آن ها در در آب می پیچید و روی لباس های سبکتر می نشیند. 

2-    ترکیب لباس های سفید با لباس های کثیف یکی دیگر از راه های ایجاد لکه روی لباس های سفید می شود که در چنین مواردی استفاده بیشتر از شوینده شاید کمی تاثیر گذار باشد اما تضمینی نیست.

3-    ترکیبات آهن در اب هم موجب ایجا لکه می شوند. ترکیبات آهنی مانع خوب حل شدن و همچنین کاهش آنتروپی شوینده می شوند. در نیتجه لباس ها به خوبی تمیز نمی شوند. شما اگر به همراه این اب از ترکیبات کلری استفاده کنید قطعا لکه های زرد رنگ بر روی لباس ها ایجاد می شود. بنابراین در اینگونه موارد استفاده از ترکیبات اکسیژنه فوق العاده می باشد. به هر صورت بایستی آشنایی کلی با آبی که مصرف می کنید را داشته باشید. 

4-    آب با سختی بالا یکی دیگر از عوامل ایجاد لکه روی لباس های سفید است و یا حداقل موجب تمیز نشدن آن ها می شود. اب با سختی بالا دارای بیشترین میزان منزیم و کلسیم است که مانع حل شدن بهتر شوینده می شوند. البته می توان برای جبران آن از شوینده بیشتر استفاده کرد و همزدن خود موجب بهبود وضعیت می شود. 

 

 

چگونه لکه روی لباس های سفید را تمیز کنیم؟

تمیز کردن لکه روی لباس های سفید رنگ دشوار می باشد. اما در اینجا راهکاری را ارائه می دهیم که کمک کننده است. قبل از اینکه لباس های سفید را در ماشین لباسشویی بیندازید بهتر است آن را در اب و و شوینده های مایع برای مدت 10 دقیقه رها کنید. شامپو و مایع ظرفشویی مناسب می باشند ولی بهتر است شوینده رنگی نباشد. برای لکه های سخت تر می توانید از مسواک و یا اسکاج نرم استفاده کنید و بعد آن را در ماشین لباسشویی بیندازید.

 

نحوه شستشن لباس های تیره یا رنگی با ماشین لباسشویی

البته فقط لباس های سفید نیستند و بلکه لباس های تیره هم باید با مواظبت و آگاهی شسته شوند. اکثرا شرکت های تولید کننده از رنگ هایی استفاده می کنند که ثبات ندارند. حالا برای شستن لباس های رنگی باید برنامه ای انتخاب کنید که کمترین مدت زمان را داشته باشد. دمای آب را جدی بگیرید که هر چه دما کمتر باشد نتیجه بهتر خواهد بود. از شوینده هایی استفاده کنید که دارای مواد سفید کننده نیستند و در این مورد نیز مواد شوینده مایع بسیار کاربردی می باشد. 

 

 

جمع بندی 

شستن لباس ها با ماشین لباسشویی طبیعتا کار را برای شما اسان تر می کند و از آنجایی که اکثر ماشین های لباسشویی می توانند وزن کمی از لباس را شستشو دهند می توانید به صورت روزانه از این دستگاه استفاده کنید. بهتر است لباس های رنگی با لباس های سفید را به صورت جدا در ماشین لباسشویی بیندازید.  شوینده های مایع نسبت به انواع جامد بهتر بوده و می توانند کارایی بالاتری را داشته باشند. اطلاع از میزان سختی آب می تواند کمک کننده باشد. هرگز از مواد  کلرایدی برای شستشوی لباس ها استفاده نکنید. اما باید بدانید که لباس های سفید به دمای بالا و لباس های رنگی به دما کمتری نیاز دارند. روی لباس ها از برچسبی استفاده شده است که اگر طبق آن عمل کنید کم کم نحوه شستشو و تنظیمات ماشین لباسشویی برای شستن آن لباس را به دست می آورید. استفاده از سرکه برای شستن حوله و بعضی از لباس ها را نادیده نگیرید. اطلاعت لازم در زمینه شستشو و ... می تواند زندگی را سرشار از جذابیت کند. 

برچسب هاپتوشورماشین لباسشویی
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha