بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

Tap view چیست، چه کاربردی در تلویزیون سامسونگ دارد؟

۱۴۰۰/۶/۹

قابلیت هوشمند در تلویزیون یک امری انکار ناپذیر است. دیگر تلویزیون بدون قابلیت هوشمند خواهان زیادی را ندارد. هوشمند بودن تلویزیون فقط سرگرمی نیست بلکه در بیشتر موارد کاربردی موثر دارد. در این نوشته به قابلیت Tap View در تلویزیون های سامسونگ می پردازیم که بخشی از هوشمند بودن تلویزیون است. به صورت کلی کاربر از همه کارایی تلویزیون استفاده نمی کند و فقط صدا و تصویر را ملاک قرار می دهد در حالی که قابلیت های هوشمند در تلویزیون های امروزی بسیار کاربردی بوده و می توانند هزینه تمام شده تلویزیون را نیز افزایش دهند. اختلاف قیمت یک تلویزیون هوشمند با یک تلویزیون بدون قابلیت هوشمند زیاد است بنابراین بهتر است از همه کارایی تلویزیون به صورت کاربردی استفاده شود. اما TapView چیست؟

 

TapView چیست؟

در واقع TapView یکی از روش هایی برای انتقال داده ها از دیگر وسایل هوشمند مانند تلفن همراه به تلویزیون است. شما ممکن است راه های زیادی را برای انتقال داده تلفن همراه و یا کامپیوتر به تلویزیون استفاده کرده باشید. شما حتما وصل کردن گوشی به تلویزیون از طریق درگاه USB و کابل را اشنایی دارید. سامسونگ در تلویزیون های بالارده خود از قابلیتی استفاده کرده است که گزینه کابل را حذف کرده و انتقال داده از تلفن به تلویزیون به صورت بیسیم می باشد.  این قابلیت یعنی انتقال داده و یا نمایش صفجه گوشی بر روی تلویزیون با نام TapView در تلویزیون های سامسونگ وجود دارد.

TapView چیست؟

 

TapView در کدام تلویزیون های سامسونگ وجود دارد؟

این قابلیت معمولا از سال 2020 وارد تلویزیون های سامسونگ شده است. باید عنوان کنیم که همه تلویزیون های سامسونگ این ویژگی را ندارند و باید در مشخصات تلویزیون در وب سایت شرکت سازنده و یا وب سایت هایی که اطلاعات دقیق می نویسند این گزینه را جستجو کرد. اگر در مشخصات تلویزیون در قسمت Spesification عبارت Yes نوشته شده بود به این معنی است که تلویزیون دارای قابلیت TapView است اما اگر به صورت N/A بود یعنی تلویزیون قابلیت TapView را ندارد. 


تلویزیون های Full HD سامسونگ مانند مدل های N5300 و یا T5300 از این قابلیت برخوردار نیستند و تلویزیون های با کیفیت تصویر 4K اکثر از این قابلیت برخوردار می باشند. می توان اینگونه برداشت کرد که تلویزیون های کریستالی 4K مانند سری TU و AU و یا تلویزیون های سری کیولد QT و QA دارای قابلیت TapView می باشند. 

 

چگونه از قابلیت TapView استفاده کنیم؟

شما برای استفاده از قابلیت TapView نیاز به برنامه Smart Thing در گوشی تلفن هوشمند خود دارید. خیلی راحت می توانید آن را دانلود کرده و بر روی گوشی نصب کنید. بعد از نصب ایکون آن راروی گوشی زده تا باز شود. گزینه TapView و TapSound را زده و می توانید به این قابلیت دسترسی داشته باشید. مراحل آن را در زیر آورده ایم:

 

چگونه از قابلیت TapView استفاده کنیم؟

اپلیکیشن Smart Thing را بر روی گو.شی تلفن هوشمند خود نصب کنید.

 

چگونه از قابلیت TapView استفاده کنیم؟

برنامه را اجراکنید

 

چگونه از قابلیت TapView استفاده کنیم؟

در قسمت تنظیمات گزینه Tap View ، Tap Sound را بزنید.


زمانی که شما TapView را فعال کردید می توانید با گوشی خود به صورت آهسته به حاشیه تلویزیون ضربه بزنید و در این صورت فعال می شود. باید مراقب باشید که ضربه محکم نباشد و یا ضربه به شیشه پنل وارد نشود. 

 

چرا نمی توانم از قابلیت TapView استفاده کنم؟

شما ممکن است برای بار اول نتوانید از این قابلیت استفاده کنید. معمولا زمانی که تلفن شما روی ذخیره انرژی Power Saving Mode باشد این قابلیت فعال نمی شود.  شما باید به تنظیمات گوش رجوع کنید و این گزینه را خاموش کنید. اگر در این صورت هم موفق نشدید باید تلویزیون را به تنظیمات کارخانه برگردانید. 

 

کدام گوشی های از این قابلیت پشتیبانی می کنند؟

گوشی های سامسونگ که دارای ورژن اندروید 8.1 به بالا هستند می توانند از این قابلیت پشتیبانی کنند. به هر صورت باید گوشی تلفن هوشمند دارای قابلیت NFC و یا مادون قرمز باشد. قابلیت NFC در تلویزیون هم لازم می باشد که معمولا هم وجود دارد. 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تحلیل و بررسی تلویزیون
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha