بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

کیودی اولد چیست، تلویزیون سونی A95K یا تلویزیون سامسونگ S95B

۱۴۰۰/۱۱/۲۵

فناوری کیودی اولد یک روش نوین نورپردازی و ارتقای سطح  رنگ در تلویزیون می باشد که از قبل سامسونگ به دنبال آن بود ولی تا سال 2022 موفق به استفاده از ان نشد. در سال 2022 شرکت سونی و شرکت سامسونگ از این فناوری در دو تلویزیون استفاده کرده اند که به عبارتی می توان این دو تلویزیون را دو غول تکنولوژی در نظر گرفت. طبیعی است که هر فناوری جدید و یا هر تلویزیون با فناوری جدید نیاز به صرف هزینه می باشد از این رو انتظار می رود در میان تلویزیون های موجود در بازار، قیمت تلویزیون سامسونگ S95B و قیمت تلویزیون سونی A95K بیشترین باشد. حالا هم سونی و هم سامسونگ یک پرچم دار با فناوری جدید دارند که به نظر می رسد در سال 2022 رقابت بسیار بیشتر و پیچیده تر باشد. 

 

تلویزیون کیودی اولد QD-Oled چیست؟

شاید تعجب کنید ولی کیودی اولد ترکیبی از دو فناوری مدرن است. سامسونگ آمده فناوری اولد ال جی و کیولد خود را با هم ادغام کرده و آن را تحت عنوان کیودی اولد در تلویزیون S95B قرار داده است و به همین ترتیب سونی هم که به دنبال فناوری نیست و آن را از دیگر رقبا می خرد آن را در تلویزیون A95K قرار داده است. در میان شرکت های تولید کننده تلویزیون شرکت سامسونگ و ال جی بیشترین امتیاز را در خلق فناوری در تلویزیون دارند. اما  تلویزیون کیودی اولد به چه صورت است. در یک تلویزیون کیودی اولد از نورپردازی اولد یعنی لایه ارگانیکی آبی و فیلتر کوانتوم دات استفاده شده است. به این نوع فرایند QDCC می گویند. QDCC به معنی Quantum Dot Color Converter است. تلویزیون با فناوری کیودی اولد چه ویژگی هایی را از اولد و کیولد به ارث می برد.

 

تمام مزیت های تلویزیون اولد و کیولد در تلویزیون کیودی اولد QD-Oled

 مزیت های یک تلویزیون کیولد روشنایی بالا و همچنین نمایش رنگ های غنی است و نمایش یک تلویزیون اولد هم میزان کنتراست بالا و نمایش رنگ مشکی عمیق می باشد. حالا تلویزیون QD-Oled همه این ویژگی ها را دارد. برای نمونه هم روشنایی زیاد است و هم کنتراست و نمایش رنگ مشکی عمیق در رده ای بالا نمایش داده می شود.

 

مقایسه تلویزیون سونی و تلویزیون سامسونگ 

شاید شما فکر کنید که کدام برند بهتر می باشد. در واقع شما باید زمان خرید تلویزیون از برند صرف نظر کنید چراکه در بیشتر مواقع برای یک برند جا افتاده تر هزینه ای بیشتر صرف می شود. هر تلویزیونی با یک سری از مشخصات وارد بازار می شود که در کارایی و کیفیت تلویزیون تاثیر زیادی را دارد. بنابراین مشخصات فنی بهتر از اسم برند می تواند برای شما رضایت را داشته باشد. 

 

مقایسه تلویزیون سونی A95K و تلویزیون  سونی S95B

هر دو تلویزیون از نورپردازی و فناوری یکسانی استفاده می کنند. در واقع باید گفت که میزان روشنایی هم در تلویزیون سونی و هم در تلویزیون سامسونگ یکی است. اما ما باید در اینجا چیپست و یا پردازنده و قابلیت های نرم افزاری را مد نظر قرار دهیم . هر دو از چیپست قوی برخوردار می باشند اما سامسونگ درسال 2022 بسیار خوب عمل کرده است. برای نمونه تلویزیون سامسونگ S95B دارای فرکانس تصویر 144 هرتز است ولی تلویزیون سونی A95K دارای فرکانس تصویر 120 هرتز می باشد. هر دو تلویزیون هم پورت HDMI ورژن 2.1  را دارند اما مدل سامسونگ دارای 4 پورت HDMI 2.1 می باشد در حالی در تلویزیون های نئوکیولد و یا کیولد رده بالای پارسال از یک پورت با ورژن 2.1  استفاده شده بود. این نشان می دهد که سامسونگ روز به روز به کاربران حرفه ای بیشتر اهمیت می دهد. تلویزیون S95B یک تلویزیون با طراحی زیبا با پایه در وسط می باشد اما سونی مقداری در این زمینه متفاوت می باشد. پایه این تلویزیون در پشت قرار می گیرد و از جلو نمی توان آن را مشاهده کرد. تلویزیون سونی از گوگل تی وی و تلویزیون سامسونگ از تایزن استفاده می کند. شاید کاربران زیاد اندروید و گوگل تی وی را بپسندند ولی تایزن در سامسونگ و WebOS در ال جی از بهترین سیستم عامل ها می باشند. تلویزیون سونی A95K از وبکم پشتیبانی می کند و می توان با ان چت ویدیویی انجام داد از آن طرف تلویزیون سامسونگ S95B از ریموت خورشیدی برخوردار می باشد.

برچسب ها تلویزیون تلویزیون اولد تلویزیون گیمینگ تلویزیون تایزن تلویزیون گوگل تی وی تلویزیون کیولد تلویزیون پایه وسط تلویزیون فورکی 4K تلویزیون 2022 تلویزیون 2022 سامسونگ تلویزیون کیودی اولد
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha