بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

بهترین تلویزیون ال جی اولد 2022 | بررسی سری های اولد ال جی A2، B2، C2 و G2

۱۴۰۱/۱/۲۳

بهترین تلویزیون ال جی بدون شک در سری های مختلف قرار می گیرد. ال جی تلویزیون های زیادی را در سری های مختلف فناوری و تکنولوژی دارد. برای نمونه اگر تلویزیون های ال جی بر حسب نورپردازی دسته بندی کنیم شامل تلویزیون های ال ای دی LED ، تلویزیون های نانوسل NanoCell و تلویزیون های او ال ای دی  OLED می شوند. بهترین تلویزیون ال جی در رنج اولد، شامل تلویزیون ال جی C2 می باشد. شاید تلویزیون G2 بالاتر ازمدل C2 هم باشد اما طراحی آن متفاوت است و در دسته تلویزیون های گالری قرار می گیرد. تلویزیون اولد ال جی C2 با پنل ایوو روشنایی بیشتری دارد و از هر نظر مورد تایید می باشد.  در میان دیگر سایز های موجود فروش زیادی را به خود اختصاص داده است. اولد C2 برای نصب روی میز و یا حتی برای نصب روی دیوارپیشنهاد می شود. بنابراین شما اگر می خواهید بهترین تلویزیون در بازار را خریداری کنید بدون اغراق و با توجه به مشخصات فنی موجود، تنها تلویزیون ال جی C2 را باید گزینش کرد. حالا ال جی مدل های فوق العاده دیگری را نیز دارد که به بیان آنها می پردازیم. 

 

تلویزیون اولد چیست؟ خلاصه ای از فناوری اولد

تلویزیون اولد برد ال ای دی ندارد و برای روشنایی پیکسل ها از یک لایه الی یا ارگانیکی کمک می گیرد که در بعضی از جاها به آن Blue Layer می گویند چراکه این لایه نور آبی را انتشار می دهد. حالا نور تک رنگ آبی توسط یک فیلتر رنگ به رنگ های RGB تبدیل می شود . ال جی در تلویزیون اولد از آرایش ساب پیکسلی WRGB استفاده کرده است که در آن W نور را انتشار می دهد تا روشنایی کلی تصویر بیشتر شود. تلویزیون اولد به واسطه نداشتن نورپردازی ال ای دی دارای ضخامتی کم است و بسیار باریک می باشد. در تلویزیون اولد هر پیکسل می تواند به صورت مجزا عمل کند و خاموش و روشن شود که به آن Pixel Level Dimming می گویند. بنابراین فناوری اولد در تلویزیون میزان کنتراست و نمایش رنگ مشکی عمیق در تصویر را بالا می برد. بهترین تلویزیون برای نمایش محتوا و یا فیلم ها، تلویزیون اولد می باشد.

 

تلویزیون اولد ال جی در سری های مختلف

تلویزیون های اولد با هم تفاوت دارند. در واقع ال جی تلویزیون های اولد را در سری های متفاوت روانه بازار می کند و هر سری به صورت جداگانه ارتقای سطح کیفی و مشخصات داده می شود. یعنی پردازنده در یک سری در سری دیگر استفاده نمی شود. تلویزیون های اولد به صورت ترکیبی از حرف و عدد نامگذاری می شوند که عدد بیانگر سال تولید و حرف بیانگر سری می باشد. تلویزیون اولد سری A دارای مشخصاتی میانرده است یعنی ورژن پورت HDMI در آن 2.0 و فرکانس تصویر آن 60 هرتز است. تلویزیون اولد سری B دارای فرکانس 120 هرتز و ورژن پورت HDMI در آن برابر با 2.1 می باشد. تلویزیون سری C دارای قابلیت هایی شبیه به سری B می باشد اما مقداری در جزئیات بروز تر است که معمولا فروش زیادی را به خود اختصاص می دهد. سری G به صورتی طراحی متفاوت دارد و قابلیت های ان بهتر می باشد این سری دارای ویژگی های منحصر به فرد است و ال جی هر سال تمایل دارد تا این سری را با ویژگی های منحصر به فرد تر روانه بازار کند. اساسا سری G یا گالری برای نصب بر روی دیوار تولید شده است اما بر روی میز هم می تواند استفاده شود.

 

تلویزیون اولد ال جی A2 میانرده و مقرون به صرفه

تلویزیون ال جی اولد A2 جایگزین تلویزیون A1 شده است. شاید قابلیت های هوشمند بروز تری را داشته باشد اما از نظر کارایی به مانند تلویزیون A1 می باشد. این تلویزیون 3 ورودی HDMI دارد و 2 ورودی USB هم برای اشتراک محتوا دارا می باشد. تلویزیون A2 ال جی فرکانس تصویر 60 هرتز دارد واز پردازنده آلفا 7 هوشمند نسل 5 بهره می برد. تنها تلویزیون اولد پایه کنار است و با ساندبار ها سازگاری طراحی فوق العاده ای را دارد. این تلویزیون با قیمتی نزدیک به تلویزیون های نانوسل ال جی به فروش می رسد و از از نظر مشخصات فنی از بعضی از آن ها بالاتر می باشد.

 

تلویزیون اولد ال جی A2

 

تلویزیون اولد B2 ال جی حرفه ای و مقرون به صرفه

شما اگر می خواهید به نسبت کمتر هزینه کنید و یک تلویزیون اولد با مشخصات فنی را خریداری کگند بدون شک تلویزیون اولد B2 بهرتین گزنیه است. این تلویزیون فرکانس تصویر 120 هرتز دارد و 2 پورت HDMI با ورژن 2.1  و 2 پورت HDMI ورژن 2.0 را دارا می باشد. تعداد پورت های USB آن برابر با 3 عدد است و دیگر ورودی و خروجی های ان همانند تلویزیون های اولد دیگر می باشد. میزان روشنایی تصویر در این تلویزیون بیشتر از تلویزیون اولد A2 می باشد و قیمتی بیشتر از آن را دارد اما از نظر کنتراست و نمایش جزئیات دامنه رنگی تیره به مانند تلویزیون A2 می باشد.

 

تلویزیون اولد ال جی B2

 

تلویزیون اولد ال جی C2 ایده آل حرفه ای و کاربردی

تلویزیون C2 با سری های A و B متفاوت است و جایگزین تلویزیون C1 شده است که در سال 2021 وارد بازار شد. این تلویزیون دارای پنل EVO می باشد که روشنایی تصویر آن از سری A و B و یا تلویزیون C1 هم بیشتر است و با روشنایی تلویزیون گالری سال 2021 یعنی مدل G1 برابر می باشد. تلویزیون اولد ال جی C2 داداری همان پورت های تلویزیون B2 است و فرکانس 120 هرتز را دارد اما پردازنده آن آلفا 9 نسل 5 است و هرچند تفاوت این پردازنده ها معلوم نیست اما خوب باید قابلیت های بهتری را داشته باشند. تلویزیون اولد ال جی C2 دارای کیفیت و یا روشنایی 20 درصد بیشتر از تلویزیون های اولد سری A و B می باشد و آن هم به خاطر پنل Evo می باشد.البته صدای آن 2.2 کاناله سابووفر دار 40 وات است که 20 وات توان صوتی در آن بیشتر از تلویزیون اولد B2 و A2 می باشد.

 

تلویزیون اولد ال جی G2

 

تلویزیون اولد ال جی G2 پرچم دار و بی رقیب

امسال یعنی 2022 نیز با تلویزیون G2 با مشخصاتی بهتر هستیم. تلویزیون G2 دارای پنی ارتقای یافته Evo بوده و روشنایی آن به نسبت تلویزیون C2 و یا تلویزیون اولد G1 به اندازه 10 درصد بیشتر و به نسبت تلویزیون های سری B و A به اندازه 30 درصد بیشتر می باشد. ورودی و خروجی های آن همانند سری C  و B می باشد و فرکانس تصویر 120 هرتز دارد. این تلویزیون صدای 4.2 کاناله دارد و توان صوتی آن برابر با 60 وات است. در نتیجه توان صوتی 20 وات بیشتر از سری C و 40 وات بیشتر از سری B و A می باشد( تلویزیون B2 در سال 2022 با توان 20 وات وارد بازار شده است). تلویزیون ال جی اولد G2 دارای طراحی گالری است که حاشیه قاب نقره ای دارد و میزان حاشیه صفحه نمایش آن کم است و کاربر را بیشتر در تصویر خود متمرکز می کند.

 

تلویزیون اولد ال جی G2

 

تلویزیون های لاکچری و گران قیمت اولد ال جی

تلویزیون های دیگر هستند که قیمت بسیار بالایی را دارند. برای نمونه تلویزیون اولد ال جی EX باید یک و نیم برابر تلویزیون G2 قیمت داشته باشد اما یشتر قیمت صرف نوع طراحی شده است تا کیفیت تصویر، از این رو تلویزیون G2 را می توان پرچم داردر نظر گرفت. تلویزیون های اولد ال جی لاکچری شامل W2 و R2 می باشند.

 

آیا تلویزیون اولد بخریم؟

شایعه هایی در مورد پیکسل سوختگی اولد وجود دارد. شما اگر نور صفحه نمایش گوشی خود را بسیار یاد کنید و این روند پیوسته ادامه داشته باشد ممکن است صفحه نمایش در قسمت هایی کارایی خود را از دست دهد و یا ضعیف شود در واقع حساسیت تلویزیون اولد به مانند گوشی های Amoled می باشد. ال جی تلویزیون های اولد خود را در سال 2022 با گارانتی 5 ساله روانه بازار کرده است اما باید بدانید که اول یک فناوری ظریف و دقیق است و باید درست استفاده شود. اینکه تلویزیون اولد نباید برای دوربین مدار بسته استفاده شود و یا اینکه نباید تصویر ثابت را برای مدت زمانی طولانی داشته باشد را فراموش نکنید.

 

گیمینگ با تلویزیون اولد

برای گیمینگ  و یا نمایش تصویر سری باید در تلویزیون ویژگی هایی باش که  همه آن ها در تلویزیون های اولد وجود دارد.زمان پاسخ گویی کم، سرعت انتقال داده زیاد، فرکانس بالا و نمایش جزئیات و کیفیت رنگ فوق العاده از این ویژگی ها می باشند که در تلویزیون اولد ال جی وجود دارند. برای محتوای 120 فریم در ثانیه تلویزیون های اولد الجی سری B و بالاتر و برای محتوای 60 فریم تلویزیون A2 هم فوق العاده است.( فروانی محتوای 120 فریم بسیار کم می باشد)

 

کیفیت ساخت تلویزیون اولد

کیفیت ساخت در تلویزیون اولد بسیار زیاد می باشد. با اینکه میزان ضخامت تلویزیون کم می باشد اما بسیار مستحکم است. در همه تلویزیون های اولد از پلاستیک و فلز برای ساخت استفاده شده است. 
جمع بندی

برچسب ها تلویزیون تلویزیون اولد تلویزیون پایه کنار تلویزیون گیمینگ تلویزیون 120 هرتز تلویزیون 60 هرتز تلویزیون اولد 2022 تلویزیون پایه وسط تلویزیون 2022
مهدی
1401/1/24
سلام علیکم؛
اگر جمعبندی را می نوشتین خیلی خوب می شد البته می دونم وقت ندارید
با تشکر
مدیر
1401/1/25
سلام
چشم جمع بندی هم اضافه می شود.
علی نیکبخت
1401/1/24
سلام
قسمت تلویزیون ال جی 55 اینچ G2 در چه حدی است ایا ارزش صبر کردن برای این تلویزیون هست یا همان تلویزیون اولد C1 را برداریم
با تشکر
علی از کرج
مدیر
1401/1/25
سلام
هر جند هنوز قیمت مشخص نیست نیست اما شما حدودی 23تومان را در نظر بگیردکه اختلاف قیمت دارند. هم تلویزیون اولد G2 و هم مدل C2 کارایی بالاتری دارند و ارزش صبر کردن و صرف هزینه بیشتر را دارند
مژگان
1401/1/24
سلام
ببخشید آقای فتاحی عزیز
مشکل پیکسل سوختگی اولد برطرف شده؟ خیلی دوست دارم اولد بگیرم اما مردد هستم
توضیح بدین مهندس ممنون میشم
مدیر
1401/1/25
سلام
نگران تلویزیون اولد و این تکنولوژی ظریف نباشید چراکه هیچ کاربری به صورت غیر مقعول تلویزیون را استفاده نمی کند. شما فقط برای دورین مدار بسته آن را به کار نبرید.
بله تلویزیون های هر سال به نسبت سال قبل در برابر این نوع حساسیت تصویر ثابت ایمن تر شده اند یعنی ال جی در سال 2021 و 2022 تلویزیون های خود را با گارانتی 5 ساله وارد بازار کرده است.
فرید
1401/1/24
سلام
آقای فتاحی چی شد این همه صبر کردم تلویزیون اولد B2 بگیرم که باز صداش پایین تر از تلویزیون اولد B1 شد ولی کاش می گرفتم. واقعا اینطوریه؟
مدیر
1401/1/25
سلام
تلویزیون B2 نه ساب ووفر دارد ومیزان صدای آن 20 وات کمتر می باشد طبیعی است که کیفیت و توان صوتی در آن به تسبت تلویزیون اولد B1 کمتر است و قیمت تلویزیون B2 ال جی بیشتر خواهد بود. البته ال جی یک سری از قابلیت های هوشمند را اضافه کرده است.
مهرسا
1401/1/24
سلام و علیک
خسته نباشید میگم؛ ولی ای کاش زود برین رو اصل مطلب این توضیحات دیگه همه می دانیم.
با تشکر
مدیر
1401/1/25
سلام
شما اطلاعاتتون شاید زیاد باشه اما برای درک بهتر مطالب مجبور هستیم
با تشکر از شما
حسینی
1401/1/24
سلام
ایا تلویزیون اولد ال جی C2 در اندازه های 42 و 48 اینچ هم همان مشخصات رده بالا یعنی پنل Evo رو داره یا نه
من تلویزیون رو برای گیم می خوام
ممنون می شوم راهنمایی کنید
مدیر
1401/1/25
سلام
خیر
تلویزیون اولد در اندازه های پایین تر از 55 اینچ از پنل Evo استفاده نمی کند و همان پنل WRGB در تلویزیون C1 می باشد
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha