بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

پسوند VPA و UPA در شماره مدل تلویزیون ال جی 2021

۱۴۰۰/۶/۱۴

هر ساله تلویزیون هایی از شرکت ال جی روانه بازار می شوند. خوب طبیعی است که شرکت سازنده مثلا ال جی برای انها از شماره مدل هایی استفاده می کند و شما کاربر محترم باید بدایند که این شماره مدل و یا پسوند آن ها به صورت تصادفی نیست و بلکه یک قابلیت در تلویزیون را نشان می دهد. در بیشتر موارد می تواند از روی شماره مدل تلویزیون، بسیاری از مشخصات را دریافت که در این نوشته ما در این مورد مطالبی ارائه می دهیم و امیدواریم مفید واقع شود. 

 

تلویزیون های ال جی و شماره مدل آن ها

ال جی سه رنج تلویزیون را تولید می کند. تلویزیون اولد، تلویزیون نانوسل و تلویزیون LED معمولی یعنی بدون فناوری نانوسل از تلوزیون های ال جی می باشند اما در سال 2021 تلویزیون های کیوند را هم به دامنه تولیدات خود اضافه کرده است که به صورتی مینی ال ای دی می باشند. اما شماره مدل تلویزیون ال جی

 

تلویزیون اولد ال جی

این تلویزیون به صورت یک حرف و یک عدد نامگذاری می شوند. ال جی در سال 2020 به جای عدد از حرف X برای نامگذاری استفاده کرده است. حرف در شماره مدل تلویزیون اولد معرفی سری بوده و هر چه به طرف جلوتر در الفبای انگلیسی پیش می رویم، قابلیت تلویزیون افزایش پیدا می کند. برای نمونه تلویزیون C از تلویزیون B باید یکفیت و امکاناتی بیشتر داشته باشد و یا حداقل در طراحی متفاوت باشند. عدد هم بیانگر سال است و در سال 2020 حرف X بیانگر سال 2020 بود ولی تلویزیون C9 با این معنی است که این تلویزیون در سال 2019 تولید شده است و عدد 9 هم به 2019 مربوط می شود.  در زیر مدل هایی از تلویزیون های اولد ال جی را به صورت تیتر وار آورده ایم:


تلویزیون اولد ZX
تلویزیون اولد RX
تلویزیون اولد WX
تلویزیون اولد GX
تلویزیون اولد CX
تلویزیون اولد BX
تلویزیون اولد AX 


 در سال 2021 تلویزیون های اولد با همان نامگذاری هستند ولی به جای حرف X از عدد 1 استفاده می شود:


تلویزیون اولد ZX
تلویزیون اولد R1
تلویزیون اولد W1
تلویزیون اولد G1
تلویزیون اولد C1
تلویزیون اولد B1
تلویزیون اولد A1 

 

تلویزیون نانوسل ال جی

 تلویزیون های نانوسل ال جی در سال 2018 به صورت SK و عدد نامگذاری شدند و در سال 2019 به صورت SM و عدد و در سال 2020 به صورت nano و عدد وارد بازار شده اند. خوب طبیعی است که SK بیانگر 2018 و SM بیانگر سال تولید 2019 و Nano هم بیانگر سال تولید 2020 می باشد. ال جی در سال 2021 هم از همان نامگذاری 2021 استفاده کرده است و باید در زمان اشاره به مدل تلویزیون از سال هم استفاده کرد. 

 

تلویزیون LED ال جی

تلویزیون های LED ال جی در سال 2019 به صورت UM و عدد و در سال 2020   به صورت UN  و عدد و در سال 2021 به صورت UP و عدد نامگذاری می شوند.حرف U بیانگر کیفیت تصویر 4K Ultra HD است. حرف N و M و یا P هم سال تولید را نشان می دهد. خوب تا به اینجا فهمیدیم که تلویزیون در چه سالی تولید شده است. و کدام تلویزیون کدامین فناوری را دارد. حالا در تلویزیون از پسوند هایی استفاده می شود که بی دلیل نبوده و معنی و مفهومی خاص دارد.

 

پسوند های VPA، UPA، VNA، UNA، LA، LB، PVA، PVB در تلویزیون های ال جی

می تواند فهمید که در این پسوند ها ویژگی هایی وجود دارد و با توجه به آنچه در بالا به ان اشاره کردیم، حرف P بیانگر سال 2021 و حرف N بیانگر سال 2020   می باشد. در میان پسوند ها حرف U و V را مشاهده می کنید. در واقع تلویزیون با پسوند شامل حرف U تلویزیونی است که برای اروپا و آمریکا تولید شده  و در بازار آن کشور ها به فروش می رسد. اما حرف A و B چه ویژگی را بیان می کند. در واقع این دو حرف بیانگر رنگ پشت قاب تلویزیون و یا تیونر تلویزیون و گیرنده دیجیتال می باشند که خوشبختانه هر دو در کشور ما بدون مشکل و قابل استفاده هستند. 

 

تفاوت تلویزیون UPA و VPA

 یان دو تفاوتی را مشخصات دارند. برای نمونه ممکن است تلویزیون با پسوند UPA دارای امکانات بهتر و مشخصاتی فنی تر باشد. بگذارید در مورد تلویزیون نانو90 ال جی صحبت کنیم این تلویزیون رد سال 2020 و 2021 تولید شده است. تلویزیون ال جی Nano90UPA دارای فرکانس تصویر 120 هرتز است اما تلویزیون ال جی Nano90VPA دارای فرکانس تصویر 100 هرتز می باشد. 

 

سخن آخر...

 یک کاربر حرفه ای همیشه با درایت، مشخصات تلویزیون را مد نظر قرار داده و با آگاهی بیشتری خرد خود را انجام می دهد. هر چه خریدار آگاهی بیشتری از محصول مورد نظر خود داشته باشد به طبع آن فروشنده هم خیالی راحت دارد. 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تحلیل و بررسی تلویزیون
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha