بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تحلیل و بررسی تلویزیون سونی X9500J تولید 2021

۱۴۰۰/۶/۲۰

سونی در سال 2021 تلویزیون های خود را با مشخصاتی بهتر و کاربردی تر روانه بازار کرده است. در میان تلویزیون های سونی LED، تلویزیون سونی X9500J بالارده ترین تلویزیون 2021 این شرکت می باشد. در این تلویزیون مشخصاتی فراتر به نسبت تلویزیون X9500H وجود دارد. باید گفت که تلویزیون سونی X9500H می تواند کنتراست بیشتری را به نمایش بگذارد. در این نوشته ما خواهیم تلویزیون X9500J را مرد بررسی قرار دهیم. البته در سال 2021 احتمال می رود تلویزیون های سونی LED با نامگذاری ده تایی در بازار معروف شوند. برای نمونه تلویزیون X9500J به صورت X95J در بین کاربران و یا فروشندگان خطاب می شود و مهم آن است که تلویزیون X9500J و تلویزیون X95J یکی می باشند.

 

 

تلویزیون سونی X9500J

 

جایگاه تلویزیون X95J=X9500J  و تلویزیون رقب یعنی مدل X9500H در بازار

هر دو تلویزیون بالارده سونی می باشند. تلویزیون X9500H می تواند با تلویزیون سامسونگ Q80T و یا تلویزیون سامسونگ Q70T  و همچنین تلویزیون ال جی Nano90 رقابت کند. تلویزیون X9500J سونی هم رقیبی برای تلویزیون سامسونگ Q90T و تلویزیون ال جی nano90 می باشد. 

 

صفحه نمایش تلویزیون سونی X9500J

 در این تلویزیون همانند بیشتر تلویزیون های سونی، از پنل VA استفاده شده است. آرایش پیکسلی در این تلویزیون به صورت عمودی بوده و کنتراست بالایی را موجب می شود. می توان گفت که در این تلویزیون نمایش فیلم ها می تواند جذابیت زیادی را ایجاد کند. هر پیکسل از سه عدد ساب پیکسل RGB تشکیل شده است که آرایش ساب پیکسل ها هم به صورت BGR می باشد. عمق نمایش رنگ در آن 8 بیت است و می تواند با FRC به 10 بیت افزایش پیدا کند. برای تلویزیون نمایش رنگ به صورت استانداردی در نظر گرفته شده است که NTSC نام دارد و این تلویزیون درصد بالایی را از این استاندارد به خود اختصاص داده است.

 

آرایش پیکسلی در تلویزیون سونی X95J

 

روشنایی تصویر و نوع نورپس زمینه در تلویزیون X9500J

 در تلویزیون سونی X95J از نوپردازی مستقیم استفاده شده است. این نوع از نورپردازی دارای روشنایی زیادی می باشد. در آن از تعداد بیشتری لامپ LED به نسبت نورپردازی Edge استفاده شده است. اما در این تلویزیون میزان روشنایی به نسبت تلویزیون X9500H بیشتر بوده و برای محتوای SDR و HDR می تواند قابلیت فوق العاده ای را به نمایش بگذارد. در آن از فرمت دالبی ویژن و HDR پشتیبانی شده و شما می توانید این فرمت ها را از طریق میانبر ها دانلود کرده و تماشا کنید.

 

کنتراست تصویر و نمایش فیلم ها با تلویزیون سونی X9500J

در این تلویزیون کنتراست بالا می باشد. در واقع می توان گفت که تفاوت و تمایز بین روشن و تیره در آن زیاد بوده و می تواند نمایش فیلم ها را جذاب کند. در این تلویزیون سونی کنتراست زیاد است با تاریکی منطقه ای هم بیشتر می شود. اگر بخواهیم کنتراست آن را با تلویزیون سونی X9500H مقایسه کنیم باید بگوییم که کنتراست ذاتی تلویزیون X9500H به نسبت این تلویزیون بیشتر می باشد. 

 

کارایی تلویزیون برای نماش برنامه های تلویزیونی و یا شو ها در فضای روشن 

تلویزیون سونی X9500J از چند جهت در هر فضایی می تواند کارایی بالایی را به نمایش بگذارد. در این تلویزیون شیشه صفحه نمایش Semi-Glossy بوده و می تواند درصد بالایی از نور محیط را منعکس کند. اگر تلویزیون نور محیط را منعکس کند  می تواند با نور محیط مقابله کند. روشنایی در این تلویزیون زیاد بوده و با مشخصاتی که دارد برای نمایش شو ها در فضای روشن هم بسیار کاربردی است. 

کارایی فوق العاده تلویزیون سونی X95J در محیط روشن و کم نور

 

تصویر شفاف و بدون نویز و بلور در تلویزیون سونی 9500 تولید 2021

فرکانس تصویر در این تلویزیون 120 هرتز است و در آن هر فریم تصویر به صورتی 120 بار بازنمایش می شود. محتوای موجود در بازار به خوبی با این تلویزیون نمایش داده می شوند و از طرفی چون از پورت HDMI ورژن 2.1 برخوردار است می تواند نرخ فریم 120 فریم در ثانیه را انتقال دهد و با فرکانس تصویر 120 هرتز نمایش دهد. تصویر در این تلویزیون بسیار شفاف است و می تواند برای کاربران حرفه ای مورد تایید باشد. 

 

کارایی تلویزیون X9500J برای نمایش تصویر کنسول های بازی مانند PS5 و Xbox X

زمان پاسخگویی پنل در تلویزیون سونی X9500J کم است و از طرفی تاخیر در انتقال داده در پورت ها هم کم می باشد. این تلویزیون فرکانس 120 هرتز دارد و از طرفی از پورت HDMI ورژن 2.1  برخوردار می باشد. قابلیت VRR در این تلویزیون وجود دارد می تواند با کنسول های بازی همسانی فریم داشته باشد. شما در نمایش تصویر کنسول های بازی و یا دستگاه بلوری هیچگونه Flicker و Tearing را مشاهده نمی کنید. 

 

تلویزیون سونی X9500J در کیفیت صدا به چه صورت عمل می کند

در این تلویزیون شما صدای 30 وات را دارید. در آن از دو اسپیکر 10 واتی برای انتشارصدا استفاده می شود و یک ساب ووفر 10 واتی را هم دارد .می توان گفت به نوعی سیستم صوتی آن 2.1 کاناله می باشد. سونی نه تنها در کیفیت تصویر و جذابیت طراحی، بلکه در صدا و کیفیت نیز، بالارده می باشد. در این تلویزیون از اسپیکر های X- balance بهره گرفته شده است که صدایی آکوستیک  همه جانبه را منتشر می کنند. فرمت های دالبی مانند دالبی دیجیتال و یا دالبی اتمس در این تلویزیون دیکد شده و می توان شاهد صدای 5.1 کاناله دیجیتال بود. دو پورت HDMI با قابلیت بازگشت صوتی eARC و اپتیکال در دسترس می باشند و می توان از طریق آن ها صدایی همه جانبه و فراگیری را بر روی ساندبار ها و یا اسپیکر های جانبی انتشار داد. 

 

جذابیت ظاهری تلویزیون سونی X9500J 

ین تلویزیون کیفیت ساخت بالایی را دارد. در واقع بسیار مستحکم ساخته شده است و از طرفی جذابیت ظاهری آن منحصر به فرد است. این تلویزیون میزان حاشیه پنل کمی دارد و بر روی دیوار هم زیاد برجسته نمی باشد. دو پایه باریک در این تلویزیون وزن را نگه می دارند و می توانند در دو موقعیت دور از هم و یا نزدیک به هم نصب شوند. شما زمانی که در جلوی تلویزیون از ساندبار استفاده می کنید می توانید پایه ها را دور از هم نصب کنید که جذابیت را افزایش می دهند. 

 

حاشیه کم صفحه نمایش در تلویزیون سونی X95J

حاشیه کم صفحه نمایش در تلویزیون سونی X9500J

 

کیفیت ساخت فوق العاده تلویزیون سونی X95J

کیفیت ساخت فوق العاده در تلویزیون سونی X95J

 

سخن آخر

تلویزیون سونی X9500J جایگزین تلویزیون سونی X9500H شده است. این تلویزیون از نظر کارایی فنی یعنی کارایی برای نمایش تصاویر بازی و یا تصاویر سریع به نسبت کاربردی تر می باشد چراکه دارای پورت HDMI ورژن 2.1 بوده و این پورت در تلویزیون سونی X9500H وجود ندارد. کنتراست تلویزیون X9500H بیشتر بوده اما میزان روشنایی در تلویزیون X9500J بیشتر می باشد. هر دو از توان صوتی و قابلیت های صوتی فراگیر یکسانی برخوردار می باشند. با این که Google TV در تلویزیون X9500J بسیار شبیه به اندروید می باشد اما به وضوح گسترده تر بوده و استفاده اسانتری را دارد. شما اختلاف قسمت این دو تلویزیون را با هم باید در نظر بگیرید. بدون شک قیمت تلویزیون سونی X9500H به نسبت قیمت تلویزیون سونی X9500J کمتر خواهد بود وبا توجه به هزینه در نظر گرفته شده و نوع استفاده در آخر کاربر می تواند یکی از ان ها را انتخاب کند. 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تحلیل و بررسی تلویزیون
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha