بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون های سامسونگ با پردازنده هوشمند AI در سال 2022

۱۴۰۱/۱/۱۱

سامسونگ در تلویزیون های سری Q و یا Neo Q از پردازنده کوانتومی استفاده می کند. طبیعی است که این پردازنده به نسبت پردازنده کریستال 4k کارایی بهتر را به نمایش می گذارد. به صورت کلی پردازنده سیری ارتقایی در تلویزیون دارد یعنی برای اینکه تلویزیون ها کیفیت بهتری را ارائه دهند نیاز به پردازنده قوی تر دارند. پردازنده در تلویزیون های سامسونگ شامل، پردازنده UHD Engine در تلویزیون های کریستال 4k سال 2019، پردازنده کریستال 4K در تلویزیون های کریستال 4K سال 2020 به بعد، پردازنده کوانتومی در تلویزیون های کیولد سامسونگ، پردازنده نئوکوانتوم در تلویزیون های نئوکیولد سال 2021 به بعد و پردازنده نورال کوانتوم در تلویزیون کیودی اولد سامسونگ 2022 یعنی مدل S95B می باشد.

 

پردازنده تصویر در تلویزیون سامسونگ

 در واقع پردازنده کار پردزش تصویر را انجام می دهد. معمولا تصویر وقتی به تلویزیون ارسال می شود می تواند تحت تاثیر یک سری فرایند ها قرار گیرد. برای نمونه بعضی از تلویزیون ها که ویژگی ارتقای کیفیت تصویر دارند، پردازنده داده های مربوط به روشنایی را اتخاذ می کند تا پیکسل ها به مدت زمانی بیشتر نور را دریافت کنند. واحد سنجش ظرفیت پردازنده و یا کارایی آن ، مگاهرتز می باشد و هرچه این مقدار بیشتر باشد، کارایی بیشتری را می تواند اعمال کند. در حال حاضر پردازنده ها از 1400 تا 2000 مگاهرتز ظرفیت پردازش را دارند که تلویزیون های بالارده دارای پردازنده با مگاهرتز بالایی هستند.

 

پردازنده تصویر در تلویزیون سامسونگ

 

 

 

شبکه عصبی AI  در پردازنده و تاثیر ان در پردازش تصویر

 آن تصویری که ما در تلویزیون مشاهده می کنیم با یک پردازنده پردازش و یک صفحه نمایش ارائه  و با یک نورپردازی روشنایی آن تکمیل می شود. بنابراین برای نمایش یک تصویر سه گزینه اصلی درگیر می باشند. اما ویژگی هوشمند در ارائه پردازش بهتر اخیرا در تلویزیون اعمال شده که AI نام دارد و همانند مگاهرتز دارای درجه بندی سطع کیفیتی می باشد. اینکه پردازنده چند تعداد از شبکه عصبی برای پردازش داشته باشد خیلی تاثیر در کیفیت می گذارد.

 

تلویزیون کریستال 4K با پردازنده 4 هسته ای کریستال 4K

 خوب دیگر الان از پردازنده UHD Engine در تلویزیون های ال ای دی سامسونگ استفاده نمی شود و ما به آن نمی پردازیم و پردازنده کریستال 4K جای آن را گرفته است. این پردازنده شبکه عصبی ندارد و به صورتی تصویر را در چهار مرحله نویز برداری می کند. این پردازنده به واسطه سرعت و دقت بالایی که دارد با نام کریستال وارد تلویزیون های سامسونگ شده است. تلویزیون سامسونگ AU9000 ، تلویزیون سامسونگ AU8000 و تلویزیون سامسونگ AU7000 دارای این پردازنده می باشند.

 

پردازنده کوانتوم 4K در تلویزیون های کیولد سامسونگ

تلویزیون های با فناوری کیولد دارای پردازنده کوانتومی می باشند. این پردازنده دارای یک شبکه عصبی است که به صورت هوشمند قسمت های کم کیفیت تصویر را ارتقای کیفیت می دهد. البته ارتقای کیفیت تصویر به صورت اعمال روشنایی و داده های رنگی است و رزولوشن ثابت می باشد. حتما می دانید بعضی جاها اشاره شده که تلویزیون قابلیت ارتقای کیفیت تصویر دارد و می تواند رزولوشن Full HD را به رزولوشن 4K برساند که تعریفی غلط می باشد. این پردازنده در تلویزیون های کیو ال ای دی سامسونگ مانند تلویزیون سامسونگ Q60A، تلویزیون سامسونگ Q70A ، تلویزیون سامسونگ Q80A تلویزیون سامسونگ Q60B، تلویزیون سامسونگ Q70B و تلویزیون سامسونگ Q80B قرار گرفته است.

 

پردازنده نئوکوانتوم در تلویزیون سامسونگ نئو کیولد 

تلویزیون های با فناوری نئو کیولد یا با نور پردازی مینی ال ای دی دارای پردازنده نئو کوانتوم با 5 شبکه عصبی هستند. تصویر در این تلویزیون بسیار مورد دقت و پردازش جزئی قرار می گیرد. تصویر در این تلویزیون ها روشنایی بالایی را دارد و ویژگی AI با کارایی بهتری اعمال می شود. تلویزیون سامسونگ نئو کیولد مانند تلویزیون QN85A، تلویزیون سامسونگ QN90Aف تلویزیون سامسونگ QN95A ، تلویزیون QN700A، تلویزیون سامسونگ QN800A، تلویزیون سامسونگ QN900A، تلویزیون QN85B، تلویزیون سامسونگ QN90Bف تلویزیون سامسونگ QN95B، تلویزیون سامسونگ QN700B، تلویزیون سامسونگ QN800B و تلویزیون سامسونگ QN900B دارای این پردازنده می باشند.

 

 پردازنده نورال کوانتوم Neural Quantum در تلویزیون کیودی – اولد S95B

 این پردازنده بالارده ترین می باشد. تعداد شبکه عصبی در این تلویزیون برابر با 20 واحد است و بدون شک تصویر فوق العاده ای را ارائه می دهد. در حال حاضر فقط در تلویزیون سامسونگ S95B به کار گرفته شده است و با پردازنده های آلفا در تلویزیون های اولد ال جی رقابت می کند. 

 

نتیجه گیری

پردازنده یکی از ویژگی ها و یا جزئیات پردازش در تلویزیون است که تاثیری بلقوه در پردازش دارد. هر تلویزیون که رده ای بالاتر از شماره مدل دارد طبیعی است که قابلیت هایی بهتر نیز دارد که یکی از آن ها پردازنده کاربردی تر می باشد. تلویزیون سامسونگ Q60B با تلویزیون سامسونگ S95B اگرتفاوت هایی را داشته باشند یکی از آن ها پردازنده قوی در تلویزیون S95B می باشد. 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تلویزیون سامسونگ 2022
مهران
1401/1/24
سلام
میشه در مورد پردازنده کوانتومی لایت توضیح بدین و اینکه چه تفاوتی با پردازنده کوانتومی داره. من تلویزیون کیو 60 را می خوام بگیرم لطفا راهنمایی کنید
مدیر
1401/1/25
سلام
حقیقا تفاوت پردازنده ها هنوز معلوم نیست و تلویزیون سامسونگ Q60 بهترین از نظر کارایی و اقتصادی بودن و پرفروش ترین نیز می باشد
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha