بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ Q60B اسمارت 2022 مدل 65Q60B

Samsung TV Qled 4K 65 Inch 2022 65Q60B

اطلاعات قیمت و موجودی
وضعیت :
موجود نیست
تاریخ آپدیت قیمت :
۱۴۰۲/۱۱/۲۹
تضمین اصالت :
گروه محصولی :
برند :
ویژگی های حائز اهمیت محصول
سازنده
سامسونگ
مدل
Q60B
کیفیت تصویر
4K
توان صوتی کل
20 وات
سال ساخت
2022
نقد و بررسی محصول

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ Q60B اسمارت 2022 مدل 65Q60B

از اینکه تلویزیون سامسونگ Q60A از پرفروش ترین های سامسونگ در سال 2021 بود شکی نیست. این تلویزیون هم مقرون به صرفه بود و هم کیفیت و کارایی زیادی را از خود به نمایش می گذاشت. سامسونگ تلویزیون Q60B را جایگزین این تلویزیون کرده است و در سال 2022 دیگر شاهد این تلویزیون خواهیم بود. اما تلویزیون کیولد سامسونگ 65 اینچ Q60B چه قابلیت ها و ویژگی هایی را دارد؟ در این تلویزیون از فناوری Dual LED استفاده شده است و همراه با فناوری کیولد می تواند روشنایی و نمایش رنگ های غنی را به همراه داشته باشد. تلویزیون Q60B دارای فرکانس تصویر 60 هرتز است و می تواند هر فریم تصویر را به تعداد زیادی پشت سر هم نمایش دهد تا میزان نویز و بلور تصویر کاهش پیدا کند. تلویزیون کیولد سامسونگ کیو60 بی از پنل VA استفاده می کند که کنتراست بالا و نمایش رنگ مشکی از ویژگی های بارز آن است. شما اگر کیفیت تصویر بالا از روبه رو را مدنظر دارید این تلویزیون فوق العاده می باشد. همانند مدل Q60A دارای روشنایی 300 نیتی بوده و می تواند تصاویر را بسیار شفاف نمایش دهد. در این تلویزیون از قابلیت ارتقای کیفیت تصویر به صورت Active HDR وMega Contrast بهره گرفته شده است که می تواند هر تصویری از هر رزولوشنی را با کیفیت بالایی نمایش دهد. اندیکس تصویر در تلویزیون سامسونگ 65Q6B برابر با 3100 واحد PQI یا Picture Quality Indix می باشد که جایگاهی ویژه از کیفیت تصویر دارد. تلویزیون Q60B طراحی پایه  وسط دارد و می توان گفت که این نوع طراحی خود منحصر به فرد است  و شباهت زیادی به طراحی در تلویزیون سامسونگ AU9000 دارد. به هر صورت قابلیت تنظیم پایه می تواند آپشنی برای طراحی آن باشد. تعداد پورت های این تلویزیون 3 عدد HDMI و 2 عدد USB می باشد. با اینکه دوگیرنده می باشد و از اپتیکال و شبکه بهره می برد ولی از پورت کامپوننت و کامپوزیت در این تلویزیون خبری نیست و باید از تبیل این پورت ها به HDMI برای دستگاه های قدیمی استفاده کرد. در ادامه بیشتر به تلویزیون 65 اینچ 65Q60B می پردازیم.

 

 

تلویزیون Q60B سامسونگ 2022

 

پنل VA باز هم در تلویزیون سامسونگ 2022 مدل 65Q60B

 با این که در تلویزیون معمولا از دو نوع پنل استفاده می شود و این دو نوع از پنل VA و IPS می باشند، نمی توان یکی را بر دیگری به صورت کامل برتری دارد. پنل VA در تلویزیون Q60B استفاده شده است. این تلویزیون با این نوع پنل کارایی متفاوتی را دارد. مثلا برای نمایش فیلم ها می تواند بسیار کاراتر از تلویزیون با پنل IPS باشد. میزان کنتراست طبیعی و نمایش رنگ مشکی یکنواخت این تلویزیون زیاد است. تلویزیون باید در محیط روشن و کم نور قابلیت نمایش بالایی را داشته باشد که این مدل 2022 از سامسونگ فوق العاده عمل می کند.

 

روشنایی تصویر در تلویزیون سامسونگ Q60A با نورپردازی Edge

 دو نوع آرایش LED در تلویزیون وجود دارد که یکی از آن ها Edge و دیگری Direct می باشد. در نورپردازی Edge که در تلویزیون Q60b استفاده شده است میزان ضخامت تلویزیون را کم کرده است به گونه ای که بیشترین ضخامت در قسمت پایین تلویزیون بوده و هر چه به سمت بالا می رویم میزان ضخامت کم می شود و ضخامت در بالاترین قسمت تلویزیون برابر با میزان ضخامت بند انگشت و یا در حدود 1.3 سامنیتمتر می باشد. اما روشنایی Edge LED هم میزان ضخامت را کم می کند و هم در حدی هست که از فرمت های HDR مانند HDR10+ پشتیبانی کند.

 

 

پشتیبانی از محتوای دینامیکی و فرمت های HDR با تلویزیون 2022 سامسونگ Q60B

تلویزیونی می تواند فرمت های دینامیکی پشتیبانی که قابلیت های فوق العاده را داشته باشد. تلویزیون سامسونگ Q60B دارای نورپردازی 300 نیتی است اما چگونه یک فرمت تصویر HDR10+ با این تلویزیون با میزان روشنایی 1000 تا 4000 نیت نمایش داده می شود. در این تلویزیون 2022 سامسونگ از روش داده پردازی نقشه ای استفاده شده است که در آن محتوای روشن تر از تلویزیون با میزان روشنایی کمتر نمایش داده می شوند. بنابراین هیچ داده نوری و یا رنگی حذف نشده و بلکه با میزان روشنایی کمتر نمایش داده می شود به همین دلیل است که کیفیت رنگ این تلویزیون ها زیاد می باشد. 


در تلویزیون 65Q60B از فرمت های HDR10+ و HDR پشتیبانی می شود و به نوعی دالبی ویژن با این تلویزیون قابل نمایش نیست. شاید تلویزیون قابلیت را از نظر فنی داشته باشد اما چون دالبی ویژن با آن قرار داد همکاری ندارد با تلویزیون سامسونگ نمایش داده نمی شود. نتیجه اینکه وقتی شما از طریق میانبر ها این نوع از فرمت را دانلود می کنید، تلویزیون آن را دیکد نمی کند و نمایش نمی دهد. 


کیفیت رنگ ها با صفحه نمایش RGB با آرایش VA

 رنگ ها در تلویزیون های کیولد به صورت کلی با کیفیت تر نمایش داده می شوند. تلویزیون Q60B می تواند این رنگ ها غنی نمایش دهد و دلیل ان هم استفاده از دو نوع فناوری Dual LED و Qled می باشد. این دو فناوری می توانند هم درصد نمایش رنگ های NTSC را افزایش دهند و هم عمق نمایش را بیشتر کنند. عمق نمایش رنگ در این تلویزیون برابر با 8 بیت است که با ویژگی FRC به میزان 10 بیت مجازی و یا ترکیبی هم می رسد.

 

 

کیفیت صدای تلویزیون سامسونگ 65 اینچ Q60B 

صدای این تلویزیون برابر با 20 وات است که با دو اسپیکر 10 واتی ارائه می شود. در آن هر اسپیکر توان صوتی 10 وات دارد. شما می توانید با آن فراگیری و همه جانبه بودن را احساس کنید اما چطور؟
سامسونگ در آن از قابلیت AVA استفاده کرده است که زمانی صدای محیط زیاد باشدف صدای دیالوگ افزایش پیدا می کند. قابلیت Space Fit هم متناسب با فضا صدا را پخش می کند. قابلیت کیو سمفونی می تواند توان صوتی را افزایش دهد مثلا زمانی که شما در کنار تلویزیون از ساندبار برای پخش صدا استفاده می کنید می توانید از تلویزیون هم صدا را بشنوید. 

 

 

تلویزیون سامسونگ Q60B با قابلیت AVA | هوشمند به صدای محیط

در این تلویزیون صدا بسیار حرفه ای ارائه می شود. وقتی صدای محیط زیاد است، صدای دیالوگ تلویزیون بهتری و بالاتر ارائه می شود تا کاربر بتونه صدا را بهتر بشوند. به این ویژگی در تلویزیون سامسونگ Q60B، اکتیو ویس امپلی فایر Active Voice Amplifire گفته می شود. 

 

تلویزیون Q60B سامسونگ 2022 با کیوسمفونی، صدای فراگیر و پر توان

 خوشبختانه تلویزیون سامسونگ Q60b هم از ویژگی کیو برخوردار می باشد. حالا ویژگی های برتر در تلویزیون های سامسونگ اغلب با پیشوند Q همراه می باشند برای نمونه پردازنده Quantum و یا  فناوری Qled و در مورد صدا هم ویژگی همه جانبه شدن صدا با Q Symphony بیان می شود اما کیو سمفونی چیست و چه کارایی را دارد. در این ویژگی صدای تلویزیون و صدای ساندباری که به تلویزیون وصل است به صورت ادغام پخش می شود و سامسونگ از آن به صورت 1+1=2 نام می برد. با فرض اینکه شما ساندبار سامسونگ A650 را خریداری کرده و با تلویزیون سامسونگ Q60B استفاده می کنید صدا به صورت فراگیر ارائه می شود. خود ساندبار صدای 430 وات دارد و همراه با صدای 20 واتی تلویزیون به صورت 450 وات ارائه می شود. جدا از افزایش توان در تلویزیون همه جانبه هم می شود و انگار از هر طرف تلویزیون صدا پخش می شود ویا اینکه هر قسمتی از تلویزیون به مانند یک اسپیکر عمل می کند. 

 

ساندبار سامسونگ Q60B و تلویزیون کیولد Q60B همسان و مکمل هم در طراحی و صدا

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ 65Q60b دارای توان صوتی 20 وات است. این تلویزیون صدای فوق العاده ای دارد اما خوب می توان به روش های مختلفی صدای آن را ارتقای کیفیت داد. یکی از راه های افزایش توان صوتی در تلویزیون استفاده از ساندبار می باشد. ساندبار همیشه با تلویزیون استفاده می شود هرچند می توان آن را به صورت جدا به کار برد. ساندبار سامسونگ Q60B دارای توان 340 وات است و قابلیت های فوق العاده ای دارد. این ساندبار با تلویزیون Q60B سامسونگ سازگاری خوبی دارد و هم از نظر طراحی و هم از نظر پشتیبانی از قابلیت های صوتی تلویزیون گزینه ای کاربردی به شمار می رود. 

تلویزیون سامسونگ Q60B و ساندبار سامسونگ Q60B

 

پشتیبانی از فرمت های صوتی و دیکد فرمت های دالبی

صدا انواعی مختلف دارد و بسته به اینکه میزان فشردگی چقدر باشد کیفیت صدا هم متغیر است. برای نمونه  داده های صوتی وقتی بیشتر فشرده شوند کیفیت آن ها پایین می اید و از طرفی هر سیستمی حالا اعم از تلویزیون و یا سیستم صوتی شاید نتواند آن ها را دیکد کند. در میان فرمت های صوتی، دالبی دیجیتال خیلی رایج است و در هر نوع از محتوایی وجود دارد که تلویزیون سامسونگ Q60b به خوبی آن را دیکد می کند. اما فرمت هایی مانند دالبی اتمس و یا DTS میزان فشردگی کمتری دارندو تلویزیون سامسونگ Q60B ان ها را نیز دیکد می کند ولی کمیاب می باشند. به هر حال شما با داشتن تلویزیون سامسونگ سری 6 کیولد یعنی Q60B هیچ گونه نگرانی در مورد کیفیت صدا نخواهید داشت. 

 

ریموت کنترل هوشمند خورشیدی

تلویزیون سامسونگ 65 اینچ Q60B دارای ریموت کنترل خورشیدی است . در واقع به نسبت مدل پارسال مقداری متفاوت بوده و با طراحی جدید تری همرای تلویزیون می باشد. ریموت در تلویزیون سامسونگ Q60B مدل TM2280E می باشد اما در سال 2021 ریموت کنترل مدل TM2180E را داشت که به راحتی می توان سال تولید ریموت را تشخیص داد. تلویزیون سامسونگ Q60B دیگر سوئیچ میکروفون را روی ریموت کنترل ندارد و برای جستجوی صوتی نیازی به ریموت کنترل نیست. 

 

 

قابلیت های هوشمند در تلویزیون سامسونگ 65 اینچ 65Q60B

در تلویزیون سری 6 کیولد 2022،  از تایزن استفاده شده است و سیستم عاملی بسیار کاربردی می باشد. سرعت بالایی دارد و می تواند اپلیکیشن ها را پشتیبانی کند. شما می توانید محتوا را به اشتراک بگذارید و یا اینکه تصویر روی گوشی خود را با تلویزیون تماشا کنید. اشتراک صدا هم یکی دیگر از قابلیت های کاربردی است که به آن ها می پردازیم. تلویزیون 65 اینچ Q60B هم برای کاربران ایفون و هم برای کاربران اندروید فوق العاده می باشد. 

 

آیا تلویزیون سامسونگ Q60B از آیفون و اندروید پشتیبانی می کند؟

تلویزیون Q60B از سیستم عامل Tizen استفاده می کند که کارایی بالا و سرعت قابل توجهی دارد. خوب همانند دیگر سیستم عامل ها ویژگی های خاص خود را دارد و این رابط هوشمند هم می تواند کارایی بالایی را داشته باشد. در واقع کاربران دارای گوشی های تلفن هوشمند با سیستم عامل اندروید و IOS می باشند و می خواهند به راحتی به تلویزیون وصل شوند و محتوا را به اشتراک بگذارند. به هر صورت شما کارابران محترم می توانید با هر نوع گوشی هوشمندی به تلویزیون سامسونگ Q60B وصل شوید؛ اما چه قابلیت هایی با این تلویزیون امکان پذیر می باشد؟


شما می توانید صفحه نمایش گوشی را بر روی تلویزیون نمایش دهید و یا تصاویر و فیلم ها را با تلویزیون نمایش دهید. این تلویزیون تا حدی از بعضی از برنامه ها پشتیبانی می کند. می توان صدای تلویزیون را بر روی گوشی پخش کرد و به این ویژگی Sound Mirroring می گویند. شما وقتی که می خواهید در هنگام شب به برنامه های تلویزیون گوش دهید و یا تماشا کنید دیگر مزاحمتی برای دیگر اعضای خانواده ایجاد  نمی شود و این ویژگی می تواند با فاصله هم باشد یعنی تلویزیون در یک اتاق و کاربران در اتاقی دیگر می تواند به صدای تلوزیون گوش دهد. در ادامه ویژگی های دیگر را بیان می کنیم.

ویژگی های محصول
مشخصات کلی
سازنده
سامسونگ
مدل
Q60B
نوع تلویزیون
کیولد
ساختار پنل
ال سی دی
اندازه صفحه نمایش
65 اینچ
Bit Depth پنل
8 بیت
آرایش پیکسل پنل
عمودی(VA)
زاویه دید
178 درجه
شکل پنل
تخت
نورپردازی
Edge
نوع لامپ LED
تک LED
فناوری Dimming
Frame Dimming
کیفیت تصویر
4K
اندیکس تصویر(PQI)
3100
رزولوشن تصویر
3840*2160
پردازنده
Quantum 4K
فرکانس تصویر
50 هرتز
ارتقای کیفیت تصویر
پشتیبانی از HDR
فرمت های HDR
HDR، HLG و +HDR 10
صدا
2 کاناله
توان صوتی هر اسپیکر
10 وات
توان صوتی کل
20 وات
ساب ووفر
سیستم عامل
Tizen
مرورگر وب
وای فای
بلوتوث
طراحی
پایه کنار
رنگ بدنه
مشکی
رنگ فریم
مشکی
پورت HDMI
3 عدد
ورژن پورت HDMI
هر 3 عدد ورژن 2.0
قابلیت بازگشت صوتی
ARC/eARC
پورت USB
2 عدد
پورت LAN
گیرنده دیجیتال
ریموت کنترل
هوشمند
مدل ریموت کنترل
TM2280E
اقلام همراه
ریموت کنترل، کابل برق، دفترچه راهنما، باتری ریموت کنترل ، پایه
سال ساخت
2022
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha