بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون سامسونگ TU8000 و تلویزیون سامسونگ TU8500

۱۳۹۹/۱۱/۶

 سامسونگ تلویزیون های سری TU را در سال 2020 تولید کرده است. تلویزیون های سری TU سامسونگ دارای ویژگی هایی بارزتر و کاربردی تر به نسبت تلویزیون های سری RU تولید 2019 می باشند. در این نوشته ما 2 تلویزیون سری TU سامسونگ یعنی تلویزیون TU8000 و تلویزیون TU8500 را مورد بررسی قرار می دهیم. 

تلویزیون های سری TU سامسونگ 

در تلویزیون های سری TU یک سری از مشخصات و ویژگی ها وجود دارد که برای همه آنها ثابت است. برای نمونه در تلویزیون های سری TU طراحی فوق العاده است. سامسونگ در این سری از طراحی با حاشیه کم صفحه نمایش استفاده بهره برده است. در این تلویزیون ها آنچه بیشتر مورد توجه است فقط پنل است و از قاب و حاشیه باریکتری جهت تمرکز بر کیفیت تصویر به کار گرفته شده است. پردازنده کریستال 4K هرگونه تصویری را با سرعت بالایی پردازش می کند و نویز و بلور در تصویر را به حداقل می رساند. سامسونگ تلویزیون های سری TU را با صفحه نمایش کریستالی معرفی کرده است که دلیل آن می تواند همان طراحی و پردازنده باشد. تلویزیون TU8500  و TU8000 چه ویژگی هایی را دارند؟


اندازه پنل یا اندازه صفحه نمایش

اندازه پنل باید اهمیت زیادی را داشته باشد. معمولا کاربران با توجه به فضای که برای تلویزیون در نظر می گیرند، تلویزیون را خریداری می کنند. اما اندازه صفحه نمایش در این تلویزیون ها به چه صورت است. تلویزیون TU8000 دارای اندازه پنل به صورت زیر است:

43 اینچ- 50 اینچ- 55 اینچ- 65- اینچ 75 اینچ- 82 اینچ-  85 اینچ

از طرفی تلویزیون TU8500 با اندازه های صفحه نمایش محدود تری روانه بازار شده است. این تلویزیون اندازه های پنل به صورت زیر را دارد:

43 اینچ- 50 اینچ- 55 اینچ- 65 اینچ

تلویزیون TU8500 به نسبت تلویزیون TU8000 باریک تر است و حاشیه صفحه نمایش کمتری را دارد. در تلویزیون TU8500 از 95.48 درصد صفحه نمایش و در تلویزیون TU8000 از 95.38 درصد صفحه نمایش برای نمایش تصویر استفاده شده است. این تلویزیون به اندازه 44 میلیمتر از تلویزیون TU8000 بلندتر است یعنی ارتفاع بیشتری را دارد و همچنین با توجه به V-shaped stand که دارد به اندازه 76 میلیمتر عمیق تر می باشد. برای اسپیکر های جانبی و قرار دادن آنها در کنار تلویزیون ، مدل TU8000 کاربردی تر خواهد بود. تلویزیون TU8000 به میز تلویزیون عریض تری نیاز دارد و تلویزیون TU8500 را می توان با توجه به پایه ای که دارد روی میز با طول کمتری قرار داد. 

کارایی

هر دو تلویزیون از فرمت های دینامیکی و HDR10+ پشتیبانی می کنند. این تلویزیون ها تصاویر را به صورت فوق العاده ای نمایش می دهند. تلویزیون سامسونگ TU8000 دارای قابلیت نمایش رنگ با ویژگی Pur Color می باشد در حالی که تلویزیون سامسونگ TU8500 با Dynamic Crystal Display می تواند رنگ های بیشتری را قابل نمایش سازد. در تلویزیون TU8500 از لامپ های ال ای دی دوتایی استفاده شده است که به مراتب رنگ های زنده تر و تصویر شفاف تری با آن ارائه می شود. 

قابلیت ها

هر دو تلویزیون از سیستم عامل تایزن ورژن 5.5 برای کاربری هوشمند استفاده می کنند. هم تلویزیون TU8000 و هم تلویزیون TU8500 دارای قابلیت جستجوی صوتی Voice Assistant می باشند، اما فقط تلویزیون TU8500 دارای ویژگی Smart ThinQ می باشد. تلویزیون TU8500 می تواند همزمان دو تصویر را نمایش دهد که به آن Multi View می گویند و تلویزیون TU8000 این ویژگی را ندارد.

چه اندازه صفحه نمایشی برای من مناسب است؟

مهمترین تفاوت ها در دو تلویزیون TU8500 و TU8000 ارائه دادیم. برای اینکه بهترین اندازه صفحه نمایش را انتخاب کنید تا از بهترین کیفیت تصویر برخوردار باشید باید دو گزینه را در ذهن داشته باشید. کیفیت تصویر و اندازه فضا!  تلویزیون با رزولوشن بالاتر را باید از نزدیک تماشا کرد تا کیفیت تصویر مطلوب دریافت شود، از طرفی می توان صفحه نمایش بزرگتر را در فاصله ای دورتر تماشا کرد. به وضوح این نکته برداشت می شود که تلویزیون بزرگتر و با کیفیت تصویر بالاتر را می توان برای هر فضایی استفاده کرد. با توجه به اینکه هزینه و بودجه در نظر گرفته شده در انتخاب تلویزیون تعیین کننده است، بهتر است با توجه به دو دیاگرام زیر تلویزیون و اندازه آن را انتخاب کنید:

فاصله تماشا نسبت به اندازه تلویزیون

فاصله تماشا نسبت به کیفیت تصویر و اندازه تلویزیون

فناوری Dual LED یا LED، کدام را انتخاب کنم؟

به صورتی خیلی واضح باید گفت که تلویزیون Dual LED سامسونگ به لحاظ کارایی و نمایش رنگ ها در بین تلویزیون های LED و تلویزیون های QLED قرار می گیرد. این تلویزیون ها یعنی تلویزیون های Dual LED می تواند نمایش تصاویر با رنگ ها غنی را ممکن کند. این تلویزیون ها دارای دو لامپ LED در یک نقطه هستند. یکی از لامپ ها نور سفید و دیگری نور زرد را انتشار می دهد. با این روش نورپردازی به وضوح تصاویری غنی از رنگ و روشنایی نمایش داده می شود. بنابراین می توان گفت که تلویزیون با نورپردازی Dual LED ارزش صرف هزینه را دارد. تلویزیون های Dual LED از تلویزیون های LED گرانتر و از تلویزیون های QLED ارزان تر هستند.

کدام تلویزیون برای میز تلویزیون من مناسب است؟

تلویزیون TU8000 دارای پایه هایی در کناره ها می باشد اما تلویزیون TU8500 دارای یک پایه V شکل در وسط می باشد. عمق تلویزیون TU8500 به اندازه 76 میلیمتر بیشتر از عمق تلویزیون TU8000 است و برای  زمانی که در کنار تلویزیون از ساندبار استفاده شود زیا د جالب به نظر نمی رسد، تلویزیون TU8000 فضای بیشتری را برای ساندبار در اختیار قرار می دهد. تلویزیون TU8500 را می توان روی یک میز تلویزیون کم عرض قرار داد چون پایه آن در وسط می باشد ولی تلویزیون TU8000 به میز عریض تری نیاز دارد. 

نمایش دو تصویر همزمان ارزش صرف هزینه را دارد؟

تلویزیون TU8500 سامسونگ می تواند به صورت همزمان دو تصویر را نمایش دهد. این ویژگی با عنوان Multi View معرفی شده است. در این تلویزیون در تنظیمات می توان این گزینه را فعال کرده و همزمان از دو تصویر برخوردار بود. تصویر ها به صورت چپ و راست می باشند. انتخاب با شما است که کدام را انتخاب می کنید اما تلویزیون TU8000 سامسونگ این ویژگی را نداردک.

چقدر برای طراحی ظریفتر و جذاب تر باید هزینه کرد؟

تلویزیون TU8500 به اندازه 10 درصد از حاشیه کمتری به نسبت تلویزیون TU8000 برخوردار است. این تلویزیون ها هر دو طراحی شیک و بی نظیری را دارند. هر دو در سری TU هستند که سامسونگ بر روی آن ها ریزه کاری های زیادی را انجام داده است. تلویزیون TU8500 با توجه با باریک تر بودن قاب و یا کمتر بودن حشیه پنل جذابیت بیشتری را ایجاد می کند و از طرفی این تلویزیون دارای ویژگی های دیگری است که در تلویزیون TU8000 وجود ندارد.

جمع بندی

تلویزیون اولد C1، بازهم برتری با ال جی در سال 2021

رونمایی از تلویزیون های سونی 2021: هر آنچه باید بدانید

رونمایی از تلویزیون های سامسونگ 2021: هر آنچه باید بدانید

رونمایی از تلویزیون های ال جی 2021: هر آنچه باید بدانید

لیست قیمت تلویزیون های موجود در فروشگاه دنیس کالا

برچسب هاراهنمای خریدراهنمای خرید تلویزیونتلویزیونمقایسهمقایسه تلویزیونتلویزیون پایه کنارتلویزیون دوآل ال ای دیتلویزیون کریستال 4Kتلویزیون پایه وسط
رضا میری
1399/11/11
سلام
من یک هال 36 متری دارم چه اندازه ای از tu8000برای من مناسبه؟
ممنون
مدیر
1399/11/11

سلام
تلویزیون TU8000 یک تلویزیون با پنل VA است که بیشتر از روبه رو کیفیت تصویر فوق العاده را دارد در نتیجه اینکه باید فاصله را مدنظر داشت. در چه فاصله ای به تماشا می نشینید مهم است. تلویزیون TU8000 دارای کیفیت تصویر 4K است می توانید با توجه به دیاگرام موجود در نوشته تلویزیون را انتخاب کنید. اما برای یک فضای 36 متری معمولا اندازه صفحه نمایش 65 اینچ و بیشتر توصیه می شود.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha