بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تحلیل و بررسی تلویزیون سامسونگ TU8500

۱۴۰۰/۵/۸

تلویزیون TU8500 از بالارده ترین تلویزیون های سامسونگ در سال 2020 می باشد و این تلویزیون به لحاظ کارایی و کیفیت در سال 2021 هم همچنان بالارده است. این تلویزیون از سری TU است که به این سری، کریستال 4k می گویند. دلیل این نامگذاری را در ادامه بیان می کنیم. اما چرا تلویزیون TU8500 این همه مخاطب دارد و بیشترین سهم از بازار را به خود اختصاص داده است را در ادامه بیان می کنیم. در این نوشته تلویزیون TU8500 را به صورتی جزئی مورد بررسی قرار می دهیم.

قیمت تلویزیون 65 اینچ سامسونگ TU8500 مدل 65TU8500

قیمت تلویزیون 55 اینچ سامسونگ TU8500 مدل 55TU8500

قیمت تلویزیون 50 اینچ سامسونگ TU8500 مدل 50TU8500

 

تلویزیون TU8500 چه جایگاهی را در بازار دارد؟

این تلویزیون از سامسونگ بالارده ترین تلویزیون سامسونگ است. در واقع بالارده تر از تلویزیون TU8000 است. البته سامسونگ درسال 2020 تلویزیون TU9000 را هم تولید کرد اما این تلویزیون وارد بازار کشور نشد. تلویزیون TU8500 در بازار در میان برند های دیگر چه جایگاهی دارد. این تلویزیون نسبت به تلویزیون های LED بالارده ترین است. ال جی و سونی یا دیگر برند ها، تلویزیون هایی را روانه بازار کرده اند که در سری LED قرار می گیرند؛ تلویزیون TU8500 از همه آن ها بالارده تر می باشد. اگر بخواهیم این تلویزیون را با سری کیولد و یا نانوسل ال جی مقایسه کنیم باید بگوییم که این تلویزیون همرده تلویزیون کیولد سامسونگ Q60T بوده و پایین تر از تلویزیون Q70T قرار می گیرد. تلویزیون های ال جی مانند تلویزیون نانوسل Nano79 و Nano80 پایین تر از این تلویزیون قرار می گیرند. تا به اینجه معلوم شد که تلویزیون 8500 سامسونگ از همه تلویزیون های LED و به نسبت بعضی از تلویزیون های کیولد و نانوسل هم بالارده می باشد. 

 

اندازه صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ کریستال TU8500

 خوشبختانه تلویزیون سامسونگ TU8500 در 3 اندازه تولید شده است که هر 3 اندازه مخاطبان زیادی را دارند. این تلویزیون در اندازه های 50 اینچ، 55 اینچ و 65 اینچ موجود می باشد. شاید کاربری بخواهد اندازه 43 اینچ این تلویزیون را داشته باشد که متاسفانه این اندازه از این تلویزیون موجود نمی باشد. در میان اندازه های موجود، اندازه 50 اینچ مخاطب پسند تر است که شاید به دلیل مقرون به صرفه بودن آن باشد. شما با صرف هزینه ای کمتر می توانید تمام قابلیت های یک تلویزیون  ایده ال را داشته باشید.

 

تلویزیون کریستالی چیست؟ منظور از کریستال 4K چیست؟

سامسونگ در تلویزیون های سری TU از پردازنده جدیدی استفاده کرده است. در سال های قبل از پردازنده UHD Engine استفاده کرده  که در سال 2020 برای اولین بار پردازنده Crystal 4K را در تلویزیون های سری TU قرار داد به همین دلیل به این تلویزیون ها، کریستالی و یا کریستال 4K می گویند. در نگاه اول کاربر احساس می کند که تلویزیون دارای پنل کریستالی است. بله اینگونه هم می توان تصور کرد چراکه تلویزیون های کریستال 4K از صفحه پیکسلی کریستال مایع استفاده می کنن که به آن LCD می گویند.

 

فناوری Dual LED ، تنها در تلویزیون کریستالی TU8500

 سامسونگ در 4 مدل از تلویزیون های خود از فناوری Dual LED استفاده کرده است که این فناوری موجب افزایش کیفیت نمایش رنگ ها شده است. تلویزیون کیولد سامسونگ Q70T، تلویزیون کیولد سامسونگ Q60T، تلویزیون کریستالی فریم سامسونگ LS03T و تلویزیون کریستالی سامسونگ TU8500 از این تلویزیون ها می باشند. اگر تلویزیون بدون این فناوری بتواند درصد مثلا 70 درصد نمایش رنگ را داشته باشد، با این فناوری می تواند تا 80 درصد نمایش رنگ را داشته باشد. در تلویزیون با فناوری DUAL LED در هر نقطه به جای یک لامپ LED از دو لامپ LED استفاده شده است که یکی نور سفید و دیگری نور زرد را انتشار می دهد و همین ویژگی موجب افزایش نمایش بین رنگ های مشابه می شود.

 

پردازنده کریستال 4K در تلویزیون سامسونگ TU8500 

 پردازش داده های صوتی و تصویری در تلویزیون برعهده پردازنده است. پردازنده باید توانایی بالایی را داشته باشد. معمولا در پردازنده مگاهرتز بالا نشان از کارایی آن را دارد اما دارای بودن شبکه های عصبی بیشتر خود می تواند یکی دیگر از دلایل کارایی بالای پردازنده باشد. پردازنده به واسطه کارایی بالا و سرعت زیاد و تصویر شفافی که ارائه می دهد  به پردازنده کریستال 4K مشهور شده است. این بدان معنا است که تصویری که این پردازنده پردازش می کند، به مانند کریستال، شفاف می باشد. 

 

فرکانس تصویر 60 هرتز در تلویزیون TU8500

تلویزیون TU8500 سامسونگ مانند همه تلویزیون های LED سری TU دارای فرکانس تصویر 60 هرتز است. این تلویزیون هر فریم تصویر را 60 بار بازنمایش می کند. محتوای موجود در بازار دارای نرخ فریم 24 و 25 و یا 30 فریم هستند. فرکانس تصویر 60 هرتز به خوبی این نرخ های فریم را پشتیبانی می کند. تلویزیون TU8500 دارای قابلیت ارتقای کیفیت تصویر است و می تواند با قابلیت Suprem UHD Dimming قسمت های تیره تصویر را تیره تر و قسمت های روشن را روشن تر نمایش دهد.  محتوای 120 فریم هم با این تلویزیون نمایش داده می شوند و از این رو تلویزیون TU8500 می تواند کنسول های مدرن مانند PS5 و  یا Xbox X را پشتیبانی کند.

 

قابلیت ارتقای کیفیت تصویر

تصویر 4K با این تلویزیون در نرخ 60 هرتز نمایش داده می شود چون فرکانس ان 60 هرتز بوده و با توجه به دارا بودن پورت hdmi ورژن 2.0 می تواند این کیفیت را در این نرخ نوسازی به خوبی نمایش دهد. محتوای Full HD و یا HD هم با همین فرکانس نمایش داده می شوند. یکی از وجه های مثبت این تلویزیون قابلیت ارتقای کیفیت تصویر غیر 4K با افزایش روشنایی می باشد. 

 

صفحه نمایش VA در تلویزیون TU8500

صفحه نمایش VA در همه تلویزیون های سامسونگ استفاده شده است هرچند تلویزیون سامسونگ کیولد Q80A در سال 2021 با پنل ADS و یا IPS روانه بازار شده است. هر نوع پنل کارایی و کاربرد خاص خود را دارد. پنل VA می تواند کیفیت تصویری مطلوب از روبه رو را ایجاد کند و بییشترین شفافیت و کنتراست آن از روبه رو می باشد. بنابراین وقتی شما تلویزیونی از برند سامسونگ را خریداری می کنید باید روبه روی آن بنشینید و از تصویر آن لذت ببرید.

 

نورپردازی Edge و قابلیت UHD Dimming

تلویزیون سامسونگ TU8500 دارای نورپردازی Edge می باشد. این تلویزیون دارای ردیف لامپ های LED در کناره های برد LED می باشد. این نوع نورپردازی شاید به اندازه نور پردازی Direct نتواند رنگ مشکی یکنواخت را ایجاد کند اما چون از پنل VA استفاده شده است رنگ مشکی و کنتراست بالایی محقق شده است. سامسونگ در تلویزیون TU8500 با نورپردازی Edge طراحی ظریف تر و همچنین با پنل VA کنتراست بالایی را محقق کرده و لذتی بی نظیر را در تماشای فیلم های سینمایی ایجاد می کند

 

کارایی تلویزیون TU8500 در محیط روشن و کم نور

همانطور که اشاره کردیم، تلویزیون TU8500 سامسونگ دارای پنل VA است و می تواند در محیط کم نور کارای بالایی را داشته باد. این تلویزیون برای نمایش فیلم های سینمایی فوق العاده است. از طرفی دیگر TU8500 از شیشه صفحه نمایش نیمه براق استفاده می کند. توصیه می شود که این تلویزیون روبه روی پنجره نصب نشود هرچند به نسبت دیگر تلویزیون های سامسونگ در محیط پرنور کارایی بهتر دارد.

 

ورودی و خروجی های تلویزیون TU8500

این تلویزیون 3 پورت HDMI و2 پورت USB دارد. ورژن پورت های HDMI برابر با 2.0 بوده و می توانند کیفیت تصویر 4K را در نرخ 60 هرتز انتقال دهند. این تلویزیون از پورت کامپوننت و کامپوزیت برخوردار نیست و باید از تبدیل HDMI به این پورت های برای دستگاه های قدیمی استفاده کرد.  پورت شبکه، پورت آنتن و اپتیکال از دیگر پورت های این تلویزیون می باشند.

 

نمای ظاهری جذاب و کیفیت ساخت بالا

تلویزیون TU8500 بسیار جذاب است. پایه آن در وسط تلویزیون قرار می گیرد و به صورت زاویه دار می باشد. پایه از جنس پلاستیک فشرده است و وسط ان یک تکه فلزی قرار دارد و موجب محکم بودن پایه و نگهداری بهتر تلویزیون می شود. این تلویزیون دارای سیستم مدیریت کابل است و کابل ها از شیار هایی در پشت تلویزیون هدایت داده می شوند. به صورت کلی این تلویزیون خوش ساخت است و نمای جذابی دارد.

 

توان و سیستم صوتی در تلویزیون TU8500 سامسونگ

سامسونگ در این تلویزیون همانند دیگر تلویزیون های LED از صدای 20 وات استفاده کرده است.البته به استثنای تلویزیون فریم سامسونگ در تلویزیون های پایین رده تر از مدل Q80T از توان صوتی 20 وات استفاده می شود. این تلویزیون سامسونگ دو اسپیکر را در کناره قاب دارد که صدا را بسیار جذاب انتشار می دهند. تلویزیون TU8500 به خوبی صدای دالبی دیجیتال و DTS را انتقال می دهد و آن ها را دیکد می کند. صدای متناسب یکی از وجه ای بارز در این تلویزیون  که در تیتر بعدی به آن می پردازیم. سامسونگ برای کیفیت صدای بهتر بر روی ساندبار ها و یا اسپیکر ها از پورت HDMI با قابلیت بازگشت صوتی استفاده کرده است که استفاده از آن به نسبت پورت اپتیکال ارجعیت دارد. 

 

صدای متناسب یا Adaptive در تلویزیون TU8500 سامسونگ 2020

ویژگی های صوتی زیادی در تلویزیون های سامسونگ استفاده می شود. ویژگی صدای متناسب یکی از آن ها می باشد. تلویزیون در این زمینه هوشند است و صدای محیط و نحوه اکو را اندازه می گیرد. برای نمونه تلویزیون سامسونگ TU8500 برای اینکه کاربر صدای مطلوب را دریافت کند در یک محیط مربع شکل به نسبت یک محیط مستطیل شکل صدایی متفاوت را انتشار می دهد. زمانی که شما تلویزیون TU8500 را بر روی دیوار نصب کنید صدا به گونه ای انتشار می یابد که کاربر روبه روی تلویزیون کارایی بالایی را دریافت کند. 

 

پورت HDMI  با قابلیت بازگشت صوتی در تلویزیون TU8500

 سامسونگ و یا دیگر برند های تولید کننده تلویزیون از این پورت استفاده می کنند. بسته به اینکه این پورت از HDMI از نوع ARC و یا eARC باشد، کیفیت صدای متفاوتی ارائه می شود. یکی از پورت ها دارای این قابلیت است و با علامت HDMI ARC مشخص می شود. شما برای انتقال صدا به ساندبارها و یا دیگر اسپیکر های جانبی می بایست از آن استفاده کنید و در صورت در دسترس نبودن آن در سیستم صوتی آنگاه پورت اپتیکال می تواند به کار گرفته شود. تفاوت پورت HDMI ARC با HDMI eARC می تواند در زمینه ارائه کیفیت متفاوت  و بهتر با HDMI eARC باشد. 

 

مد های تصویر چیست و تلویزیون سامسونگ TU8500 چند مد تصویر دارد؟

در تلویزیون سامسونگ TU8500 از 10 عدد مد تصویر استفاده شده است. مد ها حالت هایی از نمایش تصویر می باشند که بهینه شده اند. یکی از محبوب ترین و پر کاربرد ترین آن ها مد تصویر فیلم ساز می باشد. در این مد تصویر نرخ فریم 24 و یا 25 فریم می باشد. فیلمسازان دوست دارند، آنگونه که تصویر در زمان فیلمبرداری برداشت می شود و به همان صورت هم بر روی تلویزیون نمایش داده شود و به عبارتی زیاد تصویر نویز برداری نشود. نتیجه اینکه در زمان نمایش تصویر بازی با این تلویزیون نباید مد تصویر تلویزیون، مدل فیلم باشد. برای تماشای فوتبال و یا تصاویر پر سرعت مد تصویر Sport می تواند گزینه خوبی باشد چراکه در ان تاری تصویر با اتخاذ فریم های بیشتر کم می شود.

 

تصویر در تصویر با Multi View در تلویزیون سامسونگ TU8500

 تلویزیون سامسونگ TU8500 این قابلیت را دارد که دو تصویر را همزمان نمایش دهد. شما می توانید در یک طرف صفحه نمایش به تماشای برنامه تلویزیون بنشینید ودر حالی که طرف دیگر محتوای داخل گوشی خود را پخش کنید. این قابلیت تصویر در تصویر و یا Multi View نام دارد.

 

Tap View در تلویزیون کریستالی 8500 سامسونگ

در واقع Tap View به معنی اشتراک سریع داده می باشد. شما می توانید به راحتی و در کمترین زمان محتوای داخل گوشی خود را بر روی تلویزیون TU8500 تماشا کنید و یا صفحه نمایش را به اشتراک بگذارید. این قابلیت بسیار جذاب بوده و می تواند کارایی بالایی را داشته باشد.

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون تلویزیون دوآل ال ای دی تحلیل و بررسی تلویزیون تلویزیون کریستال 4K تلویزیون پایه وسط
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha