بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون سامسونگ TU8500 و TU7500

۱۴۰۰/۵/۱۹

تلویزیون سامسونگ TU7500 یکی از تلویزیون های سری TU سامسونگ می باشد که بیشتر فروش آن در بازار کشور های اروپایی بوده است و اخیرا وارد بازار کشور شده است. این تلویزیون منحصر به فرد است  و می تواند بسیار مورد رضایت باشد. از طرفی تلویزیون TU8500 سامسونگ هم از سری TU بوده و یکی از تلویزیون های بسیار پر فروش سامسونگ در سال 2020 و 2021 می باشد. این دو تلویزیون در ظاهر شباهت زیاد را به هم دارند. در این نوشته ما این دو تلویزیون را مورد بررسی و مقایسه کامل قرار می دهیم. صفحه نمایش، کیفیت تصویر، روشنایی و نورپردازی، فناوری ها، کیفیت صدا و یا طراحی در این دو تلویزیون به چه صورت است و با اختلاف قیمتی که دارند کدام یکی انتخابی بهتر می باشد.

قیمت تلویزیون 50 اینچ TU8500 مدل 50TU8500

قیمت تلویزیون 65 اینچ TU8500 مدل 65TU8500

 

کریستال 4K چیست و چرا تلویزیون های سامسونگ 2020 با این نام وارد بازار شده اند.

 تلویزیون سامسونگ TU7500 و همچنین مدل TU8500 از این شرکت، کریستال 4K نامگذاری شده اند اما چرا؟ از آنچا که کریستال  به شیشه مربوط می شود باید اینگونه پنداشت که صفحه نمایش این تلویزیون ها از کریستال است که در واقع اینطور نیست. هر چند صفحه نمایش از شیشه می باشد و از طرفی صفحه پیکسلی به صورت LCD است که از کریستال مایع ساخته شده است. اما چرا کریستال؟
پردازنده در تلویزیون TU7500 و مدل TU8500 کریستال 4K نامگذاری شده است که به واسطه سرعت زیاد این پردازنده و کیفیت تصویر شفافی می باشد که ارائه می دهد. حالا تلویزیون های 2020 سامسونگ LED هم با همین پردازنده نامگذاری شده اند. 

 

صفحه نمایش VA در هر دو تلویزیون TU7500 و TU8500

 سامسونگ مانند همه تلویزیون های خود به استثنای تلویزیون Q80A که تولید 2021 می باشد، از پنل VA استفاده کرده است. شاید شما یک پنل را بر دیگری برتر بدانید اما به هر صورت در تلویزیون یا از پنل IPS و یا از پنل VA استفاده می شود که هیچکدام برتری کامل را ندارند. صفحه نمایش VA کنتراست بالا  و نمایش رنگ مشکی عمیق بالایی را دارد وگزینه ای فوق  العاده برای نمایش فیلم ها می باشد. شما می توانید با پنل VA از تماشای فیلم ها لذتی بیشتر ببرید. در هر دو تلویزیون با یک پنل کارایی برای نمایش تصویر و فیلم ها تقریبا یکسان است اما در این زمینه مقداری مدل TU8500 رنگ مشکی یکدست تر و کنتراستی بیشتر دارد.

 

کیفیت تصویر 4K با نرخ 60 هرتز یا 50 هرتز

تصویر در هر دو تلویزیون با رزولوشن 4K نمایش داده می شود. می دانید که این میزان از رزولوشن 4 برابر Full HD و 8 برابر HD می باشد. در هر دو تلویزیون فرکانس تصویر تقریبا برابر است و می تواند مشابه هم باشند. تلویزیون TU7500 دارای نرخ نوسازی 50 هرتز و تلویزیون TU8500 دارای نرخ 60 هرتز است. در این تلویزیون تصویر 4K با همین نرخ ها نمایش داده میشوند. در حال حاضر محتوایی که فرکانس 60 هرتز پشتیبانی کند به نسبت محتوای برای نرخ 50 هرتز بیشتر است اما محتوای 25 فریم برای این نرخ فرکانس نیز در حال افزایش است و به هیمن دلیل در تلویزیون های 2021 هم از نرخ 50 هرتز بیشتر استفاده شده است. 10 واحد اختلاف فرکانس با محتوای با اختلاف فریم ریت 1 واحد تفاوتی خاص ایجاد نمی کند.

 

قابلیت ارتقای کیفیت تصویر در تلویزیون های سامسونگ به چه صورت است؟

در هر دو تلویزیون از ویژگی Active HDR و Pure Color برای افزایش کیفیت تصویر استفاده می شود.  این دو تلویزیون از کارایی بالایی برای ارتقای کیفیت تصویر برخوردار می باشند. خلوص رنگ ها با روشنایی بالا با استفاده از Active HDR صورت می گیرد که در آن نقاط روشن روشن تر می شوند و رنگ های بیشتر شانس نمایش پیدا می کنند. تصاویر Full HD و HD را روشنایی و شفافیت بیشتر ارائه میشوند اما ناگفته نماند که رزولوشن ثابت بوده و آنچه ارتقا می یابد شفافیت می باشد. 

 

فناوری Dual LED در تلویزیون سامسونگ TU8500 و نبود آن در تلویزیون TU7500

 سامسونگ در تلویزیون هایی از سری های مختلف از Dual LED استفاده می کند. تلویزیون سامسونگ فریم LS03T، تلویزیون سامسونگ Q70T، تلویزیون سامسونگ Q60T، تلویزیون سامسونگ Q60A، تلویزیون سامسونگ Q70A و تلویزیون سامسونگ TU8500 از این فناوری استفاده می کنند. 
Dual LED به این صورت است که در برد LED در هر نقطه به جای یک لامپ LED از دو لامپ LED استفاده شده است که یکی نور زرد و دیگری نور سفید را منتشر می کند. در واقع  این فناوری موجب می شود تا رنگ ها با تمایز بیشتری نمایش داده شوند. حالا تلویزیون TU8500 دارای این فناوری بوده و کیفیت و خلوص رنگ بیشتری به نسبت تلویزیون TU7500 دارد. 

 

نورپردازی و روشنایی در کدام تلویزیون سامسونگ بیشتر است؟

هر دو تلویزیون از روشنایی یکسانی برخوردار بوده و روشنایی در تلویزیون TU8500 شاید مقداری بیشتر باشد. تلویزیون TU8500 با لامپ های دوتایی LED می تواند کارایی بالایی در نمایش رنگ های غنی و روشن و تمایز بین آن ها را داشته باشد. معمولا روشنایی تصویر می تواند کارایی تلویزیون را در پشتیبانی از فرمت های HDR و یا کارایی تلویزیون در محیط روشن را محک بزند. تا حالا شده در محیز پر نور به تماشای تصویر نشسته باشید اما تصویر تیره و تار توسط شما دیده شود؟

 

کارایی تلویزیون های سامسونگ برای محتوای HDR

 هر دو تلویزیون از فرمت HDR10+ پشتیبانی می کنند. HDR10+ به روشنایی 1000 تا 4000 نیت نیاز دارد. تلویزیون TU8500 و تلویزیون TU7500 این میزان روشنایی را ندارند و بلکه با استفاده از ویژگی Tonmapping تصویر با روشنایی بیشتر پردازش می کنند. در این تلویزیون ها می توان محتوای HDR10+ را از میانبر هایی کاربردی دانلود کرد و بر روی تلویزیون تماشا کرد. اینگونه فرمت های تصویر جزئیات زیادی را دارند و می توانند جذابیت نمایشی فوق العاده ای ایجاد کنند. 

 

کیفیت صدا در تلویزیون های سامسونگ(TU8500 VS TU7500)

صدا در هر دو تلویزیون 20 وات است. صدای آن ها با ویژگی هایی کاربردی مانند صدای متناسب ارائه می شود. این تلویزیون از ویژگی Bluetooth Sound Ready و یا Sound Mirroring بهرمند هستند و هر نوع جذابیت صوتی را می توان از آن ها انتظار داشت.  در آن ها از HDMI ARC و Optical استفاده شده است که می تواند کیفیت صدای مطلوبی را بر روی ساندبار ها منتشر کند. پهنای باند HDMI eARC برابر با 37 مگابایت، پهنای باند HDMI ARC برابر با 1 مگابایت و پهنای باند اپتیکال برای 344 کیلوبایت می باشد. 

 

تلویزیون سامسونگ با پایه وسط زاویه دار

هر دو تلویزیون سامسونگ دارای پایه ای در وسط بوده و پایه هم زاویه دار می باشد. این پایه به خوبی وزن تلویزیون را تحمل می کند و از لرزش آنجلوگیری به عمل می آورد. سامسونگ در تلویزیون های 2020 خود از طراحی Boundless استفاده کرده است که این دو تلویزیون هم این ویژگی طراحی را دارند. در آن ها ضخامت قاب  و میزان حاشیه پنل کم می باشد. رنگ قاب و پایه مشکی بوده و می تواند با هر دکوراسیونی ست شود. پورت ها در کناره قاب می باشند و می توانند در زمان نصب بر روی دیوار هم در دسترس باشند. 

برچسب هاراهنمای خریدراهنمای خرید تلویزیونتلویزیونمقایسهمقایسه تلویزیونتلویزیون دوآل ال ای دیتلویزیون کریستال 4Kتلویزیون پایه وسط
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha