بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

بهترین تلویزیون سامسونگ 2022 برای گیمینگ

۱۴۰۱/۱/۲۰

سامسونگ تلویزیون های زیادی را در بازار دارد و بعضی از آن ها برای کارایی حرفه ای و یا گیمینگ فوق العاده می باشند. کاربری که یک تلویزیون گیمینگ را خریداری می کند انتظاراتی از تلویزیون دارد و به همین منظور بیشتر هم هزینه می کند. در سال 2022 شاهد تلویزیون های زیادی از سامسونگ در رده های مختلف هستیم و در این نوشته تلویزیون هایی که برای گیمینگ و یا کاربری حرفه ای مناسب می باشند را معرفی می کنیم اما قبل از هر چیزی تلویزیون گیمینگ باید دارای چه ویژگی هایی باشد.

 

بهترین تلویزیون برای گیمینگ باید چه ویژگی هایی را داشته باشد؟

ویژگی هایی برای بازی در تلویزیون لازم است. یک تلویزیون برای کاربری بازی باید زمان پاسخگویی کمی داشته باشد و نسبت به تغییرات داده های تصویر واکنشگر باشد. از طرفی باید سرعت انتقال داده در پورت های آن زیاد باشد و داده ها با تاخیر کمی انتقال داده شوند. بعضی از بازی ها نه کنسول های بازی، دارای فرکانس تصویر بالایی هستند که تلویزیون باید فرکانس بالا و ورژن بالایی از HDMI را داشته باشد. ویژگی هایی دیگر مانند VRR و ALLM برای کیفیت بهتر تصویر لازم می باشند و تلویزیون بایستی از انها برخوردار باشد. با این ویژگی ها مشخص است که متناسب با هر نوع بازی و یا تصویری که تلویزیون نمایش می دهد؛ گزینه هایی کارایی و کاربرد خود را نشان می دهند. برای نمونه ممکن است یک تلویزیون 60 هرتز در نمایش یک بازی 60 هرتز به نسبت یک تلویزیون 120 هرتز تفاوت زیادی را نداشته باشد اما برای محتوای 120 هرتز تفاوت زیاد باشد.

 

تلویزیون سامسونگ کیولد Q80B

 تلویزیون سامسونگ Q80B در سری 8 تلویزیون های کیولد سامسونگ می باشد و به عبارتی بالارده ترین تلویزیون هم به حساب می اید. بعد از این تلویزیون مدل های مینی ال ای هستند که نئو کیولد خواهنده می شوند بنابراین در میان تلویزیون های کیولد بالارده ترین می باشد. این تلویزیون دارای پنل ADS است که یک نوع از پنل IPS می باشد. در واقع این تلویزیون و تلویزیون بعد از آن یعنی تلویزیون QN85B با این نوع پنل وارد بازار شده اند.یکی از ویژگی های پنل ips زمان پاسگویی کم است که برای نمایش محتوای سریع فوق العاده می باشد. فرکانس تصویر این تلویزیون برابر با 120 هرتز است و به راحتی محتوا و بازی های 120 فریم در ثانیه را پشتیبانی می کند. ویژگی های VRR و Free Synce را دارد و از پورت HDMI ورژن 2.1 نیز برخوردار است. در واقع این تلویزیون سامسونگ از بهترین ها برای بازی به حساب می اید و می توان محتوای 120 فریم از کنسول های نسل نهمی و یا محتوای بلوری را پشتیبانی کند.

 

تلویزیون سامسونگ Q80B 

 

تلویزیون سامسونگ کیولد Q70B

تلویزیون Q70B سری 7 سامسونگ از تلویزیون های کیولد با پنل VA می باشد. این تلویزیون از نورپردازی Edge بهره می برد و برای نمایش فیلم ها و یا محتوا در فضای کم نور فوق العاده می باشد. با اینکه سامسونگ در آن از فناوری تاریکی منطقه ای استفاده نکرده است اما خود پنل کنتراست بالایی دارد و رنگ مشکی را به خوبی نمایش می دهد. در آن از فرکانس تصویر 120 هرتز بهره گرفته شده است و ورودی و خروجی های کاربردی مانند HDMI 2.1 را دارد. تلویزیون سامسونگ Q70B با روشنایی کمتر از تلویزیون Q80B و میزان صدایی کمتر؛ بعد از تلویزیون کیو 80 بی بهترین تلویزیون سامسونگ برای گیمینگ می باشد.

 

تلویزیون سامسونگ Q70b

 

تلویزیون سامسونگ کیولد Q60B

تلویزیون Q60B در سال 2022 تولید و جایگزین تلویزیون Q60A شده است. کاربرانی که تلویزیون Q60 را با پایه در وسط می خواستند، اکنون می توانند این تلویزیون را داشته باشند. تلویزیون Q60B دارای پایه در وسط است و به استثنای پایه، تفاوتی را با تلویزیون Q60A ندارد. تلویزیون Q60B دارای فرکانس تصویر 60 هرتز است و پورتHDMI در آن ورژن 2.0 را دارد. یعنی اگر محتوا 120 فریم را در نظر نگیریم که کمیاب هم هستند با تلویزیون های دسری 8 و 7 کیولد سامسونگ تفاوتی را ندارد.

 

تلویزیون سامسونگ Q60b

 

 جمع بندی

تلویزیون های کیولد سامسونگ سری 8 و 7 و 6 از بهترین و مقرون به صرفه ترین تلویزیون های سامسونگ می باشند که هم برای استفاده معمولی و هم استفاده حرفه ای بی نظیر می باشند. این تلویزیون ها طیف رنگی وسیعی را به واسطه فناوری کیولد نمایش می دهند و می توان به خوبی تفاوت کیفیت تصویر در آن ها با دیگر تلویزیون ها را مشاهده کرد. تلویزیون Q80B سامسونگ در رده ای بالاتر از تلویزیون Q70B قرار می گیرد و قیمتی بیشتر را نیز دارد که اگر کاربر صدا و میزان روشنایی نصبی را کنار بگذارد می تواند به تلویزیون ساسونگ Q70B بسنده کند. تلویزیون سامسونگ Q60B قطعا پر فروش ترین تلویزیون سال 2022 خواهد بود چون هم مقرون به صرفه است و هم کارایی بالا را به نمایش می گذارد. 

برچسب ها تلویزیون تلویزیون گیمینگ تلویزیون 120 هرتز تلویزیون 60 هرتز تلویزیون پنل IPS تلویزیون پنل VA تلویزیون پایه وسط
مهدی
1401/1/24
سلام
من یک تلویزیون گیمینگ می خواستم و شما تلویزیون Q80A را پیشنهاد دادین و می خواستم ببینم که تلویزیون Q80B چه قابلیت های بهتری داره البته برای گیمینگ
ممنونم مهدی سعیدی از کاشان
مدیر
1401/1/25
سلام
تلویزیون سامسونگ Q80B از نظر مشخصات فنی و کارایی گیمینگ و ... هیچ فرقی به نسبت با تلویزیون سامسونگ Q80B نداره
محمد
1401/1/24
سلام
تفاوت تلویزیون سامسونگ Q70B و Q80B از نقطه نظر گیمینگ در چیه
تشکر
مدیر
1401/1/25
سلام
در واقع از نظر گیمینگ تفاوتی ندارند ولی برای بازی های گروهی تلویزیون Q80B با زاویه دید بیشتر ، بهتر می باشد. در محیط کم نور هم تلویزیون سامسونگ Q70B با کنتراست طبیعی بیشتر بهتر می باشد ودر محیط پر نور هم تلویزیون سامسونگ Q80B با روشنایی بیشتر، کاربردی تر خواهد بود
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha