بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون اولد ال جی BX و تلویزیون اولد ال جی B1

۱۴۰۰/۷/۲۶

بدون شک تلوزیون اولد بالاترین فناوری را داشته و کاراترین کیفیت را چه برای کاربران عادی و چه برای کاربران حرفه ای ارائه می دهد. اولد مختصا به ال جی تعلق دارد و شرکت های دیگر اگر تلویزیون اولد را روانه بازار کرده اند در واقع پنل را از ال جی خریداری کرده و در تلویزیون های خود استفاده کرده اند. ال جی هر ساله تلویزیون با کیفیتی را روانه بازار می کند. به راحتی می توان پی برد که کدام تلویزیون اولد ال جی بالا رده تر می باشد. ال جی از نامگذاری ویژه ای برای تلویزیون های خود بهره می برد که راهنمایی برای تشخصی مشخصات توسط کاربران می باشد. در این نوشته به تلویزیون اولد ال جی B1 تولید 2021 و تلویزیون اولد BX تولید 2020 می پردازیم. 

 

تلویزیون اولد B1 و BX با کدام پنل

جالب است بدانید که همه تلویزیون های اولد از یک نوع پنل استفاده می کنند. این تلویزیون ها از پنل WRGB بهره می برند و می توانند به صورت بسیار کاربردی تصویر را نمایش دهند. البته ال جی هر ساله تغییراتی را ایجاد می کند و در معرفی تلویزیون سال خود به ان اشاره ای می کند اما به نظر می رسد این تغییرات ال جی روی این نوع از پنل ها زیاد تفاوت ایجاد نمی کند. خوب باید عنوان کنیم که هر دو تلویزیون دارای پنل مشابه بوده و هر دو ویژگی های پنلی یکسانی را دارند. برای نمونه هر دو تلویزیون یک میزان زمان پاسخگویی را دارند و آن هم کمتر از یک میلی ثانیه است که در میان تلویزیون های موجود در بازار واکنشگر ترین پنل به تلویزیون اولد تعلق دارد. اگر عمق نمایش رنگ رنگ را نیز ملاک قرار دهیم، هر دو تلویزیون دارای عمق نمایش رنگ 10 بیت بوده و می توانند 1.07 بیلیون رنگ را نمایش دهند. در ادامه به کیفیت رنگ های هر دو تلویزیون می پرازیم.

 

نورپردازی ارگانیکی  و میزان روشنایی

می دانید که تلویزیون اولد دیگر تلویزیون LED نیست و از لامپ های LED برای روشنایی تصویر استفاده نمی کند. این تلویزیون از نورپردازی آلی استفاده می کند و در دو تلویزیون مورد بررس در ین نوشته دارای یک نوع روشنایی و شفافیت تصویر می باشند. نمی توانیم دراین زمینه یکی را بر دیگری برتری قرار دهیم.

 

کنتراست و نمایش رنگ مشکی

در تلویزیون اولد هر پیکسل به صورت خودی به خودی و یا مستقل روشن و خاموش می شود و موجب می شود تا میزان کنتراست و یا نمایش رنگ مشکی در رده ای بالا قرار گیرد. این تلویزیون از بهترین تلویزیون ها برای نمایش فیلم ها و نمایش تصاویر در محیط سینمایی می باشند. تلویزیون B1 و BX بهترین کارایی را دارند و می توانند بسیار مورد رضایت باشند. 

زاویه دید در کدام تلویزیون اولد بیشتر است

معمولا وقتی شما بخواهید از کناره ها به تلویزیون تماشا کنید و یا اینکه تعداد افراد خانواده زیاد باشد و یا اینکه از تلویزیون به عنوان یک مانیتور استفاده کنید به زاویه دید نیاز پیدا می کنند. خوشبختانه همه تلویزیون های اولد زاویه دید بالایی را دارند و می توانند بسیار مورد رضایت باشند. تلویزیون اولد B1 میزان زاویه دید بیشتری دارد و اما اختلاف خیلی ناچیز است.

کارایی تلویزیون های اولد در محیط کم نور و پر نور

بسته به نور محیط کارایی تلویزیون هم متفاوت می شود. برای نمونه یک تلویزیون ممکن است در محیط کم نور کارا باشد اما در محیط پر نور نتواند تصویر خوبی را به بصر کاربر برساند. به هر حال دو گزینه در این زمینه تاثیر گذار می باشند. یکی نوع شیشه پنل و دیگری نوع روشنایی تلویزیون می باشد. ال جی در هر دو تلویزیون از شیشه براق استفاده کرده است که درصد زیادی از نورمحیط را منعکس می کنند و از طرفی روشنایی این تلویزیون ها مناسب است و می تواند با روشنایی محیط مقابله کند. شما اگر این تلویزیون را در محیط پر نور استفاده کنید می توانید نهایت استفاده را ببرید و از طرفی برای محیط کم نور هم بی نظیر ترین تلویزیون می باشند. در تست های صورت گرفته بر روی این تلویزیون ها، هر دو امتیاز یکسانی را دریافت کرده اند.

پردازنده آلفا 7 هوشمند، نسل چهارم یا نسل سوم

هر دو تلویزیون یک فرکانس تصویر را دارند. هر دو دارای نرخ نوسازی 120 هرتز بوده و به خوبی تصویر را بازپردازش می کنند. در این تلویزیون ها پردازنده یکی بوده و به صورت هوشمند تصویر ا باز پردازش می کنند. هر چند تلویزیون B1 دارای نسلی بالاتر از پردازنده است اما هنوز تفاوت ان با نسل قبل از خد یعنی نسل سوم مشخص نشده است. هر دو مدل از این تلویزیون های ال جی قابلیت ارتقای کیفیت تصویر را با اتخاذ روشنایی دارند و می توانند در نهایت موجب کیفیت بهتر تصویر شوند. 

کیفیت صدا در کدام تلویزیون اولد بیشتر است

ال جی در تلویزیون های اولد از کیفیت صدای مطلوبی استفاده می کند. از آنجا که بیشتر تلویزیون های نانوسل و LED دارای میزان توان صوتی 20 وات هستند اما تلویزیون های اولد میزان صدای 40 وات و بیشتر را دارند. در این تلویزیون ها سیستم صوتی 2.2 کاناله است و توان صوتی برابر با 40 وات است. ال جی در آن ها از قابلیت هایی مانند WiSA و یا پورت های اپتیکال و HDMI ARC استفاده کرده است تا صدای تلویزیون بر روی ساندبار ها با کیفیت بالا پخش شود. 

 

 ورودی و خروجی های تلویزیون B1 و BX اولد ال جی

در این تلویزیون های ورودی و خروجی های کامل می باشند. هر دو تلویزیو دارای 4 پورت HDMI می باشند. در تلویزیون BX همه پورت های HDMI دارای ورزن 2.1 ولی تلویزیون B1 دو پورت را با ورژن 2.1 و دو پورت دیگر را با ورژن 2.0 دارد. البته همیشه در تلویزیون داشتن دو پورت با ورژن 2.1 کافی می باشد در هر دو تلویزیون از 3 پورت USB استفاده شده است و پورت های دیگر را نیز در خود دارند. شما می توانید این تلویزیون ها را هم بر روی میز تلویزیون و هم بر روی دیوار استفاده کنید. معمولا پورت ها هم در کناره قاب و هم در پشت تلویزیون قرار گرفته اند که در هر صورت در دسترس می باشند. 

 

تفاوت قابلیت های هوشمند در تلویزیون اولد BX و B1

 معمولا هر ساله ورژن جدید از WebOS در تلویزیون های ال جی استفاده می شود. WebOS سیستم عاملی کاربردی است که هم سریع است و هم انعطاف بالایی را دارد. شما با هر گوشی هوشمندی می توانید به این تلویزیون ها وصل شوید و محتوا را به اشتراک بگذارید. اما ورژن B1 برابر با 6.0  ورژن BX برابر با 5.5 می باشد. قابلیت هایی مانند Game Optimizer به تلویزیون B1 افزوده شده است که منویی کاربردی بوده و برای بازی و تماشای تصاویر حرفه ای کاربرد دارد. ریموت کنترل BX از نوع MR20 و ریموت کنترل B1 از نوع MR21 می باشد که به نسبت ارگونومیکی تر بوده و دکمه های نرم دارد. 

تفاوت در شکل ظاهری و یا طراحی تلویزیون های اولد ال جی B1 و BX

 هر دو تلویزیون پایه را در وسط دارند و پایه در ان ها یک اندازه می باشد. معمولا در تلویزیون B1 پایه کمتر به جلو کشیده شده است و فضایی بیشتر را برای ساندبار فراهم می کند. هر دو از کی میزان ضخامت حداکثری 4.8  سانتیمتر و میزان حاشیه 0.9 سانتیمتر برخوردار می باشند. بدون شک کیفیت ساخت درهر دو مورد بالا می باشد. 

جمع بندی

می توان گفت که تلویزیون اولد B1 مقداری زاویه دید بیشتری را دارد. این تلویزیون از نظر کارایی هوشمند با اختلاف کمی به نسبت تلویزیون BX جلو تر می باشد. هر دو از تلویزیون های فوق العاده می باشند که برخلاف اختلاف قیمتی که با تلویزیون اولد CX و C1 دارند می توانند کارایی آن ها را داشته باشند. 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون تلویزیون مقایسه مقایسه تلویزیون تلویزیون اولد تلویزیون گیمینگ تلویزیون پایه وسط
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha