بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

تلویزیون اولد ال جی گالری G2 و G1 | مقایسه تلویزیون های گالری 2021 و 2022

۱۴۰۰/۱۲/۲۴

 ال جی در سال 2022 تلویزیون های اولد خود را با مشخضات فنی فوق العاده ای روانه بازار می کند. در واقع می توان تمایز و یا ارتقا را در ساختار فنی و یا رابط کاربری مشاهده کرد. در این نوشته به تلویزیون های اولد سری G یا گالری می پردازیم. در سال 2021 تلویزیون اولد ال جی G1 را شاهد بودیم و در سال 2022 تلویزیون G2 ال جی جای آن را گرفته است. حالا می خواهیم ببینیم که تلویزیون G2 چه قابلیت هایی را دارد و چه برتری را به نسبت تلویزیون G1 ارائه می دهد.

 

تلویزیون اولد ال جی سری G

 در واقع G  به معنای Gallery می باشد. این نوع از تلویزیون طوری طراحی شده است که به صورتی بر روی دیوار مانند قاب عکس است. اگر بخواهیم رقیبی از نظر طراحی برای آن ارائه دهیم باید به تلویزیون فریم سامسونگ مانند مدل LS03A اشاره کنیم. این سری یعنی G بسیار کاربردی بوده و همراه خود یک براکت دیواری دارند که برای نصب باید از آن استفاده کرد. براکت های دیواری که در بازار به فروش می رسند برای این تلویزیون نمی توانند مورد استفاده قرار گیرند. خوب در سال 2021 یک نوع پایه رو میزی برای این تلویزیون استفاده شد که در تلویزیون هایی که وارد کشور می شدند این پایه همراه نبود و مشخص شد که آن دسته از تلویزیون های سفارش اروپا و آمریکا آن پایه خطی کناری را دارند که به خوبی جای ان روی بدنه تلویزیون مشخص شده است. تلویزیون سری G آن باریکی و یا کم ضخامتی تلویزیون های سری C و B را ندارند و به صورت یک دست می باشند. کیفیت ساخت بالا و پوشش فلزی این تلویزیون ها خوش طرحی و خوش ساختی بارزی را نشان می دهد.

 

تفاوت در محدوده اندازه صفحه نمایش

 تلویزیون G1 در سال 2021 در سایز های 55 اینچ، 65 اینچ و 77 اینچ تولید شد. اما ال جی درسال 2022 دو سایز دیگر را به دامنه تولید افزود. تلویزیون G2 در اندازه های 83  اینچ و 97 اینچ نیز تولید شده و یکی از غول های بازار خواهد بود. 

 

تفاوت در تکنولوژی در تلویزیون هایی سری G

 سری اولد هر ساله با تکنولوژی های جدیدی وارد بازار می شوند اما ال جی تمایل دارد تا در سری G از امکانات بارز تری استفاده کند. در واقع تلویزیون G1 با پنل Evo و تلویزیون G2 با پنل EX وارد بازار شده است. پنل Evo میزان 100 نیت روشنایی بیشتری را دارد و پنل G2 میزان روشنایی 200 نیت را به نسبت تلویزیون های اولد سری پایین تر یعنی سری C دارد. می توان نتیجه گرفت که Ex به نسبت Evo به میزان 100 نیت روشنایی بیشتر دارد. در تلویزیون G2 از ویژگی دفع گرمایی استفاده شده است که کیفیت رنگ ها را نیز افزایش می دهد. 

 

تفاوت در طراحی در تلویزیون اولد ال جی G1 و G2

تلویزیون G1 دارای رنگ مشکی و یا تیتانیومی به صورت کلی می باشد اما تلویزیون G2 دارای رنگ نقره ای است. دیگر تفاوت ها ناچیز بوده و از بحث در مورد آن صرف نظر می کنیم.

 

جمع بندی

تلویزیون ال جی اولد G1 با روشنایی 700 نیت  وتلویزیون ال جی اولد G2 با روشنایی 1000 نیت می باشد. البته در بعضی از جاها اشاره شده که این تلویزیون روشنایی بیشتر از 1000 نیت را دارد. حالا اگر روشنایی آن همان 1000 نیت هم باشد می تواند به راحتی با تلویزیون های مینی ال ای دی و یا کیودی اولد هم رقابت کند. سامسونگ در سال 2022 تلویزیون کیودی اولد QS95B را روانه بازار کرده است که به شدت با تلویزیون G2 ال جی رقابت می کند. تلویزیون G2 از هر نظر مورد پسند است. پنلی با کمترین زمان پاسخگویی، فرکاسن 120 هرتز و پورت HDMI ورژن 2.1  و صدایی فوق العاده با کیفیت از ویژگی های این غول کیفیت ال جی می باشند. 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون مقایسه مقایسه تلویزیون تلویزیون اولد بهترین تلویزیون تلویزیون گیمینگ تلویزیون 120 هرتز تلویزیون اولد 2022 تلویزیون اولد 2021
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha