بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون اولد ال جی C1 و C2 | تفاوت تلویزیون ال جی C2 و C1

۱۴۰۰/۱۲/۲۴

مقایسه تلویزیون ال جی C2 و C1 به پارامتر هایی بر می گردد که ال جی در هر کدام از این دو تلویزیون اولد قرار داده است. تلویزیون ال جی C1 در سال 2021 فروش زیادی را به خود اختصاص داد. تلویزیون ال جی C2 در سال 2022 به عنوان جایگزینی برای تلویزیون C1 روانه بازار شده است. البته ال جی در سال 2022 تلویزیون CS را در اختیار کاربران قرار داد گویا این تلویزیون همان مدل C1 است که جدید تولید شده است. تلویزیون اولد ال جی C2 با پنلی متفاوت و پردازنده قوی تر  همگام با روشنایی بیشتر برتری بر تلویزیون ال جی C1 دارد. از نظر طراحی هم مدل C2 با میزان حاشیه پنل کمتر ولی با مقدار ضخامت بیشتر وارد بازار شده است. رنج سایز در تلویزیون C2 بیشتر است و برای اندازه های مختلف ممکن است شکل و نوع پایه تلویزیون فرق کند. در سری C حالا چه مدل 2021 و چه مدل 2022 سایز 77 اینچ بسیار مورد استقبال بوده است.  یکی از تلویزیون هایی است که در سایز بزرگ همگام با مدل سابق خود یعنی تلویزیون 77 اینچ ال جی C1 بازار را در دست گرفته اند. در ادامه به این دو تلویزیون در سری C می پردازیم. شما می توانید این تلویزیون ها را با قیمتی مقرون به صرفه از فروشگاه دنیس کالا خریداری کنید. 

 

 

تفاوت و شباهت تلویزیون C1 و C2

 

تفاوت در پنل اولد ال جی C2 با تلویزیون اولد ال جی C1

 ال جی در تلویزیون های 2021 به صورت کلی مقداری روشنایی پنل را افزایش داد. اما در یکی از تلویزیون های خود مانند تلویزیون G1 از پنل Evo استفاده کرد. پنل ایوو روشنایی 100 نیت بیشتری را داشت که به خوبی محسوس بود. حالا تلویزیون اولد ال جی C2 هم از همین پنل Evo استفاده می کند که ال جی در سال 2021 در تلویزیون G1 به کاربرده است. خوب روشنایی تلویزیون اولد C2 به نسبت روشنایی تلویزیون اولد C1 به اندازه 100 نیت بیشتر می باشد. لازم به ذکر است که تلویزیون C2 ال جی در اندازه های 42 اینچ و 48 اینچ از پنل ایوو استفاده نمی کند و همان پنل اولد ال جی C1 می باشد. حالا نوع پنل WRGB است و عمق نمایش رنگ آن 10 بیت است. در میان تلویزیون های موجود در بازار فقط تلویزیون های اولد هستند که میزان نمایش رنگ 10 بیت را دارند. زاویه دید بالا، کنتراست فوق العاده از ویژگی های مشترک بین دو تلویزیون اولد ال جی C2 و C1 می باشد. 

 

آرایش ساب پیکسلی وقتی ساب های قرمز و سفید روشن هستند

 

آرایش ساب پیکسلی وقتی ساب های ابی و سبز روشن هستند

 

نمایش رنگ های غنی و غیر پیوسته با پنل WBE یا EX در تلویزیون اولد ال جی C2

 

 

 

محدوده اندازه صفحه نمایش

 تلویزیون C1 در اندازه های 48 اینچ، 55 اینچ، 65 اینچ، 77 اینچ و 83 اینچ وارد بازار شد و اما تلویزیون اولد C2 در اندازه 42 اینچ نیز تولید شده است. انتظار می رود که تلویزیون اولد ال جی  42 اینچ 42C2 برای کاربران حرفه ای بسیار مورد استقبال باشد.

 

تفاوت در طراحی تلویزیون های اولد سری C تولید 2020 و 2021

از آنجا که تلویزیون C1 در همه اندازه ها یک نوع طراحی را داشت اما تلویزیون C2 در اندازه های مختلف طراحی متفاوتی را دارد. تلویزیون C2 در اندازه 42 اینچ پایه کنار می باشد. در اندازه 65 اینچ دارای پایه در واسط با عرض کم و در اندازه های دیگر دارای پایه وسط با عرض زیاد می باشد.  

 

 حاشیه پنل در تلویزیون های C1 و C2 اولد ال جی

 حاشیه پنل در تلویزیون های C1 و C2 اولد ال جی

 

پشت پنل و کیفیت ساخت در تلویزیون ال جی C2 و C1

پشت پنل و کیفیت ساخت در تلویزیون ال جی C2 و C1

 

 طراحی پایه در تلویزیون اولد ال جی C2 و C1

 طراحی پایه در تلویزیون اولد ال جی C2 و C1

 

جمع بندی | تلویزیون ال جی C2 یا تلویزیون ال جی C1، کدام را بخریم

 اگر بخواهیم جمع بندی را ارائه بدهیم باید عنوان کرد که تلویزیون اولد ال جی C2 با روشنایی بیشتری بوده و رنج اندازه صفحه نمایش گسترده تری دارد. برای نمونه شما می توانید اولد 42 اینچ داشته باشید که طبیعتا قیمتی پایین تر دارد. در تلویزیون های 42 اینچ و 48 اینچ اولد ال جی C2 روشنایی همانند C1 است و در آن ها از پنل Evo استفاده نشده است. به صورت کلی کنتراست بالا، نمایش رنگ مشکی عمیق از ویژگی تلویزیون های اولد می باشد و برای نمایش فیلم های سینمایی فوق العاده می باشند. قیمت تلویزیون اولد ال جی C2 به نسبت مدل C1 بیشتر بوده و همزان با وارد بازار شدن C2 قیمت تلویزیون اولد ال جی C1 به کمترین مقدار خود هم می رسد. 

برچسب ها راهنمای خرید راهنمای خرید تلویزیون مقایسه مقایسه تلویزیون تلویزیون اولد تلویزیون گیمینگ تلویزیون 120 هرتز تلویزیون اولد 2022 تلویزیون پایه وسط تلویزیون اولد 2021
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha