بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون Nano90 و Nano85 | بهترین تلویزیون نانوسل ال جی 2021 و 2022

۱۴۰۱/۱/۱

تلویزیون های نانوسل ال جی همانند تلویزیون های کیولد سامسونگ، کیفیت رنگ و روشنایی فوق العاده ای را ارائه می دهند و از انجا که برای نورپردازی از لامپ های ال ای دی استفاده می کنند در دسته تلویزیون های LED قرار می گیرند. در این نوشته دو تلویزیون ال جی به فناوری نانوسل را مورد بررسی قرار می دهیم. تلویزیون ال جی Nano90 با تلویزیون Nano85 مقایسه شده و کارایی و ویژگی های هرکدام را بیان می کنیم. 

 

فناوری نانوسل در تلویزیون های ال جی

هر تلویزیونی با هر فناوری وارد بازار شود نام آن فناوری را به خود می گیرد. برای نمونه ال جی در تلویزیون هایی از فناوری نانوسل استفاده کرده است و امروزه تلویزیون هایی با نام و یا عنوان Nano  را در بازار شاهد هستیم. در سال 2017 تلویزیون های با این فناوری به صورت سوپر 4k وارد بازار می شدند و تلویزیون SK7500 یکی از این تلویزیون ها بود. اما در سال 2020 و 2021 و یا 2022 ال جی از نامگذاری نانو برای تلویزیون های با فناوری نانوسل استفاده می کند. اما نانوسل چیست؟ نانوسل یک لایه بسیار کم ضخامت است که دارای ذرات کریستالی است. این ذرات نور را شدت می بخشند و متناسب با آن پیکسل ها نور بیشتری را دریافت کرده و رنگ ها را بهتر نمایش می دهند. در نیتجه یک تلویزیون نانوسل همیشه کیفیت رنگ بهتر و بیشتری به نسبت یک تلویزیون ال ای دی بدون این فناوری دارد. 

 

صفحه نمایش IPS در تلویزیون نانو85 و نانو90

مانند بیشتر تلویزیون های ال جی در این دو تلویزیون نیز صفحه نمایش IPS است. البته مقداری آرایش ساب پیکسل ها در تلویزیون ال جی Nano85 متفاوت می باشد که به ان پنل ADS می گویند. زاویه دید بالایی را دارند و می توان از کناره ها هم کیفیت تصویر مطلوبی را ارائه دهند. زمان پاسخگویی در هر دو تلویزیون کم است که برای نمایش تصویر سریع فوق العاده می باشد. 

 

کیفیت تصویر 4K و میزان شفافیت آن

کیفیت تصویر 4K در هر دو تلویزیون با فرکانس 120 هرتز نمایش داده می شود بنابراین میزان نرمی و بدون نویز بودن در هر دو به یک میزان بوده و هر دو تلویزیون می توانند تصویری فوق العاده را نمایش دهند. اما میزان روشنایی تصویر در تلویزیون nano90 بیشتر می باشد چراکه نورپردازی آن از نوع Direct است ولی روشنایی تصویر در تلویزیون nano85 همانند تلویزیون ال جی nano80 با نورپردازی Edge محقق می شود. هر دو تلویزیون می توانند به یک میزان کنتراست را داشته باشند  و رنگ مشکی را به یک میزان ارائه می دهند چراکه پنل هر دو IPS می باشد. قابلیت ارتقای کیفیت تصویر در هر دو تلویزیون وجود دارد که دالبی ویژن با تلویزیون nano90 نمایش داده می شود اما HDR و HDR10 Pro با تلویزیون nano85 قابل نمایش می باشند. با توجه به اینکه امروزه محتوا از طریق پورت های HDMI قابل انتقال می باشد و هر دو تلویزیون دارای دو پورت HDMI ورژن 2.1  می باشند که انتقال و پخش تصویر 4K در نرخ 120 فریم را امکان پذیر می کنند. 

 

کیفیت صدا در تلویزیون های نانوسل ال جی، تفاوت میان تلویزیون Nano90 و Nano85

 تلویزیون nano90  دارای صدای 40 وات است که با دو اسپیکر 10 واتی و یک ساب ووفر 20 واتی ارائه می شود. اما تلویزیون nano85 دارای ساب ووفر نیست و دو اسپیکر 10 واتی در کناره ها صدا را انتشار می دهند. تلویزیون nano90 از فرمت های صوتی بیشتری پشتیبانی می کند. با اینکه دالبی اتمس بسیار کم یاب است و در محتوا به ندرت وجود دارد اما تلویزیون نانو90 آن را دیکد می کند. هر دو از پورت اپتیکال و HDMI eARC برخوردار می باشند و می توان برای انتقال صدا بر روی ساندبار ها و اسپیکر های جانبی مورد استفاده قرار می گیرند. 

 

ویژگی های هوشمند، مشابه در هر دو تلویزیون نانوسل ال جی 2021

WebOS رابط کاربری  در تلویزیون های ال جی می باشد و در هر دو تلویزیون یک ورژن یعنی 6.0 را دارد. ویژگی هایی مانند اشتراک محتوا و یا جستجوی صوتی در هر دو تلویزیون مشاهده می شود. به صورت کلی تفاوتی در زمینه قابلیت های هوشمند وجود دارد. ال جی در منوی تنظیمات یک صفحه را برای بازی اختصاص داده است که Game Optimizer نام دارد و شما می توانید در زمان پخش تصویر بازی در آن قسمت تنظیمات را انجام دهید. ریموت MR21 با این تلویزیون ها همراه شده که NFC دارد و اشتراک محتوا را برای شما آسان تر کرده است. 

 

طراحی بسیار مشابه در تلویزیون سری 8 مدل Nano85 و سری 9 مدل Nano90

 در زمینه طراحی تفاوتی بین این دو تلویزیون وجود ندارد. هر دو پایه کنار می باشند که تلویزیون Nano90 دارای پایه های تک وضعیتی است ولی تلویزیون nano85 دارای پایه های دو وضعیتی است که شما می توانید آن ها را نزدیک به و یا دور از هم به تلویزیون وصل کنید. هر دو حاشیه کمی از صفحه نمایش را دارند که میزان حاشیه در تلویزیون nano85 به اندازه 1 میلیمتر بیشتر می باشد. میزان ضخامت تلویزیون نانو90 کمتر است که اختلاف آن با تلویزیون نانو85 کم است. هر دو از فلز ساخته شده اند و کیفیت ساخت بالایی را دارند. 

برچسب ها مقایسه مقایسه تلویزیون تلویزیون پایه کنار بهترین تلویزیون تلویزیون گیمینگ تلویزیون 120 هرتز تلویزیون نانوسل 2021 تلویزیون پنل IPS تلویزیون نانوسل
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha