بانه تی وی
۰ محصول ۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصول جمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومان پرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون های نانوسل ال جی Nano75 و Nano85

۱۴۰۰/۱۲/۱۰

در حال حاضر ال جی 4 دسته تلویزیون را در بازار دارد. تلویزیون ال ای دی معمولی در سری های UN و UP و UQ و تلویزیون های نانوسل در سری Nano و تلویزیون های کیوند در سری Qned و همچنین تلویزیون های اولد OLED از جمله تولیدات ال جی می باشند که هرکدام مخاطبان خاص خود را دارند. بدون شک کاربر یکی از این تلویزیون ها را انتخاب می کند که میزان هزینه در نظر گرفته شده هم در انتخاب تعیین کننده خواهد بود. در میان این سری های ال جی، تلویزیون های نانوسل هم قیمتی میانگین دارند و هم میزان کیفیتی بهتر از تلویزیون های ال ای دی معمولی را به نمایش می گذارند. ال جی در سال 2021 تلویزیون نانوسل Nano75 را تولید کرده و همزمان بعد از ان تلویزیون نانوسل Nano85 را در اختیارکاربران قرار داد. در این نوشته این دو تلویزیون ال جی که در سری 8 نانوسل قرار دارند مورد بررسی قرار می گیرند. قیمت تلویزیون ال جی Nano75 در هر اندازه ای از صفحه نمایش کمتر از قیمت تلویزیون نانوسل Nano85 می باشد که دلیل قیمت بیشتر Nano85 را نیز بیان می کنیم که در نهیات در انتخابی بهتر کمک کننده خواهد بود. 

 

تلویزیون های نانوسل ال جی

ال جی در سال 2019 تولید تلویزیون های نانوسل خود را گسترش داد و مدل هایی متنوع تر را روانه بازار کرد. قبلا تلویزیون های نانوسل با عنوان SUHD و یا Super Ultra HD وارد بازار می شدند ولی از سال 2020 به بعد از واژه و یا عبارت نانوسل برای نامگذاری استفاده شد. نانوسل یک صفحه است که نور را شدت می بخشد تا رنگ هایی که شانس نمایش را ندارند به خوبی نمایش داده شوند و همین لایه نانوسلی موجب کیفیت رنگ بیشتر در تلویزیون های نانوسل به نسبت تلویزیون های ال ای دی معمولی شده است. تلویزیون نانوسل سری های مختلفی را دارد. برای نمونه سری 7 شامل تلویزیون هایی مانند مدل Nano75 و Nano79 می شود و سری 8 هم تلویزیون های Nano80 و Nano85 و Nano86  و سری 9 هم شامل تلویزیون Nano90 و Nano95 و .... می شود. طبیعی است که با سری بالاتر قیمت بالاتر و کارایی و مشخصات فنی هم در رده ای بالاتر قرار می گیرد هرچند شاید تفاوت بسیار جزئی باشد ولی اختلاف قیمت زیاد باشد. در اینجا تلویزیون نانوسل ال جی Nano75 و Nano85 با هم مقایسه می شوند که هر کدام در یک سری قرار دارند.

 

شباهت تلویزیون ال جی Nano75 با تلویزیون نانوسل ال جی Nano85

 هر دو نانوسل هستند و یک لایه نانوسلی برای کیفیت بیشتر رنگ ها دارند. هردو از پنل IPS استفاده می کنند در نتیجه زمان پاسخگویی یکسانی دارند و در واقع این مدت زمان کم است و برای تصاویر سریع فوق العاده است. هر دو تلویزیون دارای دو پایه در کناره ها می باشند. نوع صفحه نمایش هم در تلویزیون نانو75 و هم در تلویزیون نانو85 از نوع IPS است و آرایش ساب پیکسل ها ها هم به صورت RGB است که خوانایی متون را آسان تر می کند و زمانی که به عنوان مانیتور استفاده شود بسیار کاربردی خواهد بود. نورپس زمینه در هر دو تلویزیون نانوسل ال جی از نوع Edge است که تلویزیون Nano85 دارای قابلیت تاریکی منطقه ای است ولی تلویزیون nano75 این قابلیت را ندارد. 

 

تفاوت تلویزیون ال جی NAN85 با تلویزیون ال جی Nano75

 از آنجا که هر دو تلویزیون یک نوع نورپردازی یعنی Edge را استفاده می کنند اما میزان روشنایی در تلویزیون سری 8 ال جی یعنی nano85 به اندازه 100 نیت چه برای محتوای SDR و چه برای محتوای HDR بیشتر می باشد. از طرفی تلویزیون Nano85  دارای تاریکی منطقه ای است هرچند اتلاف کنتراست و نمایش رنگ مشکی عمیق با این فناوری هم زیاد در تلویزیون نانو85 خود را نشان نداده است. فرکانس تصویر تلویزیون نانو75 برابر با 60 هرتز و برای تلویزیون نانو85 برابر با 120 هرتز است برای محتوای با نرخ فریم بالاتر 4K تلویزیون سری 8 ال جی بهتر می باشد. تعداد پورت HDMI و USB در تلویزیون نانو85 یک عدد بیشتر می باشد. ورژن HDMI در تلویزیون Nano75 برابر با 2.0 و در تلویزیون Nano85 دوعدد از پورت ها دارای ورژن 2.1 می باشند که نرخ فریم 4K در 120 را انتقال می دهند.  هر چند هنوز تفاوت هایی میان پردازنده های الفا در تلویزیون های ال جی مشخص نیست اما خود تلویزیون Nano85 ال جی از پردازنده آلفا 7 نسل سوم و تلویزیون نانو75 ال جی هم از پردازنده آلفا 5 استفاده می کند. تفاوت های طراحی را به صورت جدا ارائه می دهیم.

 

 

تفاوت در طراحی در تلویزیون نانو75 و نانو85

هر دو تلویزیون کیفیت ساخت بالایی را دارند. تلویزیون نانو85 دارای ضخامت کمتری است و همچنین حاشیه صفحه نمایش آن به اندازه 1 میلیمتر کمتر است. هر دو پایه کنار می باشند و در تلویزیون نانو75 پایه ها از بغل باریک تر بوده و از روبه رو پهن تر هستند اما تلویزیون نانو85 در این زمینه برعکس است. شما می توانید پایه های تلویزیون Nano85 را نزدیک به هم و یا دور از هم ببندید که به خوبی با هر میز تلویزیونی ست می شود ولی تلویزیون ال جی Nano75 دارای پایه های تک موقعیتی می باشد. 

قیمت پشت قاب تلویزیون ال جی nano75

 

قسمت پشت قاب تلویزیون ال جی nano85

 

پایه ها در تلویزیون ال جی nano85

 

 

پایه ها در تلویزیون ال جی Nano75

 

جمع بندی

تلویزیون نانو85 برای گیمینگ فوق العاده است چراکه می تواند نرخ فریم 120 را از پورت ها انتقال دهد و آن را با فرکانس 120 هرتز نمایش دهد. تلویزیون نانو75 یکی تلویزیون مقرون به صرفه و اقتصادی است که اگر وضعیت پایه ها و کارایی گیمینگ را کنار بگذاریم این دو تلویزیون تفاوتی آنچنانی با هم ندارند. در نهایت کاربر تعیین می کند که کدام تلویزیون را خریداری کند. 
 

برچسب ها تلویزیون مقایسه مقایسه تلویزیون تلویزیون گیمینگ تلویزیون 120 هرتز تلویزیون 60 هرتز تلویزیون با پورت HDMI 2.1 تلویزیون نانوسل
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha