بانه تی وی
۰ محصول۰ تومان
تعداد محصول انتخابی : ۰ محصولجمع مبلغ سبد خرید من : ۰ تومانپرداخت و تسویه

مقایسه تلویزیون های نانوسل ال جی Nano90 2020 و Nano90 2021

۱۴۰۰/۳/۱۸

در سال سال 2021 تلویزیون های نانوسل ال جی با همان نامگذاری قبلی روانه بازار شده اند. برا این که تمایزی بین بیان شماره مدل باشد باید به سال تولید اشاره کرد. تلویزیون Nano90 در سال 2020 با قابلیت های فوق العاده در اختیار کاربران قرار گرفته و در سال 2021 با همان شماره مدل وارد بازار شده است. حالا تلویزیون nano90 تولید 2021 و تلویزیون Nano90 تولید 2020 چه شباهت ها و تفاوت هایی را با هم دارند و آیا ارزش صرف هزینه بیشتر برای خرید تلویزیون Nano90 تولید 2021 وجود دارد یا نه؟


تلویزیون nano90 2021  به عنوان جایگزین تلویزیون Nano90 2020 روانه بازار شده است. در واقع باید ویژگی هایی در این تلویزیون جدید بروز رسانی شده باشد. تلویزیون نانو90 تولید 2021 دارای روشنایی تصویر بالاتر، رنج نمایش رنگ غنی تر و گسترده تر، زمان پاسخگویی صفحه نمایش کمتر، قابلیت های هوشمند جذاب تر و...  به نسبت تلویزیون سال قبل می باشد.

 

 صفحه نمایش IPS

ال جی هم در مدل 2021 و هم در مدل 2020 از صفحه نمایش IPS استفاده کرده است. این صفحه نمایش آرایش افقی پیکسلی دارد و پیکسل ها به صورت BGR قرار گرفته اند تا خوانایی متون در صفحه نمایش آسانتر باشد. این تلویزیون ها زاویه دید بالایی را دارند و می توانند کاربر را از تصویر و روشنایی فوق العاده از کناره ها بهره مند سازند. به این معنی که شما وقتی از کناره ها به تصویر تلویزیون تماشا می کنید کیفیت تصویر مطلوبی را دریافت خواهید کرد. زمان پاسخگویی صفحه نمایش به مدت زمانی می گویند که یک پیکسل خاموش و روشن می شود و یا تغییر رنگ می دهد. زمان پاسخگویی در تلویزیون نانو90 مدل 2021 مقداری کمتر است که در جهت نمایش تصویر سریع کارایی بهتری را به دست می دهد اما اختلاف کم است و به نظر م یرسد تفاوتی را در مقایسه با نانو90 تولید 2020 ایجاد نکند.

 

کیفیت تصویر 4K

امروزه دیگر همه تلویزیون ها با کیفیت تصویر 4K وارد بازار می شوند ولی محتوای 4K برای این تلویزیون ها کم می باشد. بهرحال این تلویزیون هایی که ما در این نوشته مورد مقایسه قرار داده ایم دارای رزولوشن 4K هستند و در صفحه نمایش خود دارای تعداد 8 میلیون پیکسل می باشند. تصویر 4K با تلویزیون نانوسل با رنگ های غنی نمایش داده می شود. شفافیت تصویر در این تلویزیون ها زیاد بوده و نویز و بلور به راحتی با پردازنده هوشمند حذف می شود.قابلیت ارتقای کیفیت تصویر در تلویزیون Nano90 با Active HDR صورت می گیرد و شما می توانید به راحتی با این تلویزیون هر نوع محتوایی را با کیفیت و روشنایی بالا تماشا کنید. 

 

نورپردازی و روشنایی تصویر

نورپردازی در این تلویزیون از نوع Direct و یا مستقیم است. این تلویزیون آرایش لامپ های LED ماتریکسی دارد و در برد LED لامپ ها با فاصلخ یکسان پراکنده شده اند. این نوع نورپردازی به نسبت نورپردازی Edge روشنایی بیشتری را ایجاد می کند و تا حدی مصرف انرژی را بالا می برد و ضخامت تلویزیون هم بیشتر جلو می کند. بهرحال تصویر روشن تر و با کیفیت تر بر هر دو گزینه بازدارنده این نوع نور پس زمینه برتری ایجاد می کند. روشنایی تصویر در تلویزیون 2021 بیشتر بوده و اختلاف هم زیاد است. تلویزیون Nano90 تولید 2021 تصویری روشن تر دارد و محتوای دینامیکی را بهتر نمایش می دهد. 

 

نمایش رنگ ها غنی در تلویزیون های نانوسل ال جی

هر دو تلویزیون نانوسل هستند و از یک فناوری استفاده می کنند. فناوری نانوسل به صورت یک صفحه است که با ذرات نانوکریستال اشباع شده است. این لایه در بین نور پس زمینه و صفحه پیکسلی قرار می گیرد. در واقع رنگ هایی که در دامنه همرنگ قرار گرفته و یا نور کافی برای نمایش دارند با این فناوری به خوبی بر روی صفحه نمایش ظاهر می شوند و به همین دلیل است که کیفیت رنگ در تلویزیون های نانوسل ال جی به نسبت تلویزیون های LED ال جی بهتر است. لازم به ذکر است که فناوری کیولد در تلویزیون های سامسونگ هم دقیقا همین کارایی را دارد و می توان گفت فقط نام آن متفاوت است. رنج نمایش رنگ در تلویزیون نانو90 تولید 2021 مقداری بیشتر است و دلیل آن هم تاریکی منطقه ای می باشد که به زون های بیشتر در این تلویزیون ایجاد شده است. 

 

کنتراست در تلویزیون های نانوسل ال جی مورد مقایسه

کنتراست  به معنی تفاوت و تمایز بین روشن و تیره است. در واقع هر چه کنتراست بیشتر باشد، کابر راحت تر می تواند تصویر غنی از جزئیات را مشاهده کند. کنتراست در هر دو تلویزیون تقریبا در یک رنج است. معمولا برای افزایش کنتراست از فناوری تارکی منطقه ای استفاده می شود. کنتراست در تلویزیون 2021 مقداری بیشتر است اما اگر تاریکی منطقه ای اعمال شود کنتراست در تلویزیون 2020 بیشتر خواهد بود. البته تفاوت ها هر چقدر هم باشد چون این تلویزیون از پنل  IPS استفاده می کند نمی تواند کنتراست تلویزیون با پنل VA را داشته باشد.

 

کیفیت صدای و قابلیت های صوتی

صدا در تلویزیون 2021 دقیقه شبیه صدای تلویزیون 2020 است و بدون تغییر مانده است. تلویزیون Nano90 از دو اسپیکر در پایین قاب استفاده می کند و صدایی Down Firing دارد. قابلیت های صوتی در این تلویزیون زیاد است. شما می توایند با این تلویزیون صدا را با کیفیت بالا به اشتراک بگذارید. ال جی در آن از ویژگی ARC/eARC استفاده کرده است که کمک می کند تا کاربر بتواند صدای تلویزیون را با کیفیت بالا بر روی ساندبار و یا هر اسپیکر جانبی دیگری انتشار دهد. دالبی اتمس، دالبی دیجیتال و DTS ، فرمت های صوتی هستند که به راحتی با این تلویزیون قابل پخش می باشند. 

 

طراحی و آنچه در این تلویزیون ها جلوه می کند

تلویزیون 2021 همانند مدل 2020 طراحی پایه کنار را دارد. پایه های این تلویزیون با مدل سال قبل متفاوت بوده و کمتر به طرف جلو کشیده می باشند و زمانی که شما در جلوی تلویزیون از ساندبار استفاده می کنید، تلویزیون 2021 جذابیت بیشتری را ایجاد می کند. هر دو تلویزیون دارای حاشیه صفحه نمایش 1 سانتیمتر و ضخامت قاب 4.7 سانتیمتر می باشند. تلویزیون 2021 نانوسل ال جی کیفیت ساخت و طراحی بهتری را دارد.

 

پورت های اتصال در این تلویزیون های مورد مقایسه

در زمینه پورت ها، تفاوتی بین مدل 2021 و 2020 وجود ندارد. تلویزیون nano90 دارای 2 پورت HDMI ورژن 2.1  و 2 پورت HDMI ورژن 2.0 می باشد. این تلویزیون 3 پورت USB و پورت اپتیکال، کامپوننت و کامپوزیت و پورت شبکه را دارد. پورت ها هم در کناره قاب هستند و هم در پشت تلویزیون قرار گرفته اند بنابراین در زمان نصب بر روی دیوار قابل دسترس خواهند بود. 

 

کارایی این تلویزیون ها برای بازی و تصاویر سریع

تلویزیون نانوسل ال جی Nano90 دارای فرکانس 120 هرتز است و می توان کیفیت تصویر 4K در نرخ 120 هرتز را برای کاربر نمایش دهد. زمان پاسخگویی و زمان انتقال داده در پورت های این تلویزیون کم بوده و برای نمایش تصویر سریع سرشار از جذابیت خواهد بود. تلویزیون Nano90 دارای قابلیت VRR و Free Synce است. هم مدل 2021 و هم مدل 2020 برای بازی فوق العاده اند اما تلویزیون 2021 جذابیت و کارایی بیشتری را به دست می دهد. 

 

سیستم عامل WebOS با ورژن 6.0  و تفاوت آن با ورژن 5.5

ال جی در سال 2021 از ویژگی های بازی در تلویزیون nano90 استفاده کرده است. این تلویزیون با ورژن 6.0  از سیستم عامل WebOS همراه شده است و ویژگی های بارزی دارد. Game Optimizer تنظیماتی وسیع برای اتخاذ تنظیمات بازی است. برای نمونه مشا می توانید ALLM را فعال کنید تا تاخیر در انتقال داده در پورت ها کم شود و تصویر بازی به صورت بدون نویز و بلور نمایش داده شود. ریموت کنترل این تلویزیون مدل MR21 است که طراحی اگونومیکی تر دارد و دکمه های آن حس استفاده بیشتر توسط کاربر را ایجاد می کنند. جستجوی صوتی  و پشتیبانی از قابلیت الکسا و گوگول اسیستنت در مدل 2021 و 2020 یکسان است. 
تلویزیون نانوسل ال جی Nano90 تولید 2021 دارای روشنایی تصویر بیشتر، نمایش رنگ غنی تر، زمان پاسخگویی کمتر و قابلیت تا حدی بهتر برای نمایش تصویر بازی و یا تصویر سریع، طراحی و کیفیت ساخت بهتر، ویژگی های هوشمند مدرن تر و ریموت ارگونومیکی تر به نسبت تلویزیون نانوسل ال جی Nano90 تولید 2020 است.
 
 

برچسب هاراهنمای خریدراهنمای خرید تلویزیونتلویزیونمقایسهمقایسه تلویزیونتلویزیون نانوسل
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha